Reklama

čtvrtek 23. listopadu 2017

Ohrožena je zvlášť cenná přednost naší ústavy – právo být ošetřen, když to je potřeba, bez ohledu na to, zda nemocný může zaplatit. A hrazení ošetření z pojistného veřejného zdravotního pojištění úměrného výši příjmů.

Josef Mrázek
22. 11. 2017
K ohrožení odchází tak, že pověřený předseda Babiš se chystá svěřit ministerstvo zdravotnictví magistru Vojtěchovi, svému poradci! Již před rokem, když Vojtěch projevil své názory jako stínový ministr, varoval jsem před ním v článcích na NR a v Parlamentních listech a opakovaně jsem doporučoval, aby se proti němu a jeho představám namítalo ve volební kampani. Nikdo toho nedbal. Teď tedy akutně hrozí, že místo racionálního zlepšování bude navrhována amerikanizace zdravotnictví, to jest léčení bude násobně dražší a v mnoha případech bude pro sociálně slabší občany stále méně dostupné.


Magistr Vojtěch je 31 let mlád, s ohledem na vzdělání a věk ani nemůže mít zkušenosti a znalosti potřebné pro funkci ministra tak náročného resortu a je silný jen v odvaze připravit občany o důležitou sociální jistotu a udělat ze zdravotnictví výnosný obchod. To je jeho kvalifikace, ale i ta je ještě nehotová a proto je žákem soukromé vysoké školy Advance Institute MHA, kde za školné více než 300 000 Kč lze získat po pouhých třech semestrech titul MHA. Jeho školitelem je MUDr. Hroboň M.S., dobře známý z doby Topolánkovy vlády a Julínkovy éry jako člověk zdravotnické praxe málo znalý, ale ochotný nedbat ústavních garancí, privatizovat cokoliv a být asociální. Vojtěch naznačuje, že je schopen svého mistra ve špatných vlastnostech ještě překonat.

Je to hanba, že ČSSD se nezastala zdravotnictví dostatečně již ve volební kampani a po porážce někteří čekají spásu od hejtmana Běhounka, který se ani nedovede postavit jinak než polovičatě i k poplatkům ve zdravotnictví. Komunisté také neudělali dost. Stále ještě neopustili pohodlnou roli otloukánka a nedokázali se prosadit ani proti největším zlodějům a hlupákům. Po těchto volbách aspoň pochopili, že nemohou naivně věřit Babišovi, ale měli by ho trochu hlídat, aby se moc neodchyloval od toho, co chtějí občané, kteří ho, mnozí omylem, volili. Mnohem hůř postupuje hrobařské vedení ČSSD. To si mělo povšimnout, že ze zvoleného souboru poslanců se bez Babiše nedá nic rozumného sestavit a měli se Babišovi nabídnout a doufat, že budou moci odbrzdit největší chyby, kterých se Babiš dopustí, nebo na ně aspoň zřetelně poukázat. Místo toho postupoval Chovanec tak, jak je to u něj normální, a podrazil občany i svou stranu a potvrdil, že jeho samotného a stávajícího vedení se musí ČSSD zbavit kompletně.

20 komentářů :

 1. Nejsem právník,
  ovšem jestli že dnešní České ústavě jsou nadřazeny jakési zákony EU,
  pak to není ústava jakož to nejsvrchovanější zákon bránící zájmy téhle země a občanů.
  Možná se to jako ústava nazývá, ale sama o sobě ztrácí smysl...
  Dnešní stav zdravotnictví je na takové úrovni,
  že paradoxně když lidé nebudou mít na doktora a,,léky,, ,
  možná jim to prodlouží a nebo dokonce zachrání život*

  OdpovědětSmazat
 2. Ekonóm (ne prognostik)23. listopadu 2017 5:47

  Takže, jak jsem pochopil, po dvou šibalech Julínka a Cikrta z doby ODS-Topolánkovy vlády, kteří chtěli bezmála privatizovat celé české zdravotnictví s cílem zlikvidovat ho v zájmů velkokapitálu, přichází do vlády další "osvícený" matador a likvidátor ze stáje ANO - nedoučený mladý medik bez zdravotnických znalosti a praxe. Ale co je hlavní: ten "molodoj čelovek" pochopil moc velkokapitálu a doučuje se další zdravotnické moudrosti placenou formou studia". A teď v tom zase lítá ta oligarchická tragická postava z Bratislavy s jménem Babiš! Ten Babiš, který jako velkapitalista se tak rád klání modle kap. zisku na úkor českého zbídačeného lidu!

  OdpovědětSmazat
 3. Pani kolegovia diskutujuci,skonstatujme jednoduchu realitu.Uz 27 rokov sme v inom systeme,akomsi rannom kapitalisme.Komanci ho mali presne definovany,ze je korystnicky,parazitny a co prebieha dnes,ze je zahnivajuci...kapitalismus by na stedrost a dobrotu zasel.Pozrime len na boj o zdravotnicku reformu v usa a neuspech presadit,aby mal kazdy zdravotne poistenie..pre nas nepredstavitelne.Nepaci sa vam konanie Babisa a jeho adepta,medika?Vyjdite do ulic a protestujte,ze toto nechcete.Lebo ak nie,s prepacenim by som parafrazoval uryvok z Ciernych baronov,ked Kotalik oponuje..ale soudruhu poruciku,vzdyt jde o lidi..
  hovno Kotaliku,lidi je jako sracek!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Parádně a přesně řečeno. Dokud bude většina lidí tak pohodlná, nechci rovnou říci blbá, a nechá si nakadit na hlavu, smrdět budou i ti ostatní. Tak jednoduché to je. Každý z nás je zodpovědný i za ty druhé. Co do společnosti vkládáš, to se ti z ní vrátí. Logicky. Vždyť tam nic jiného není!

   Smazat
  2. Většinové naše obyvatelstvo jsou na Evropské poměry více inteligentní.
   To že řízenou propracovanou propagandou a rozvratem zevnitř státu snadno tito v základu laskavý a důvěřivý lidé podlehnou,
   to je jedna z válečných front ve snaze o naši likvidaci...a že se to daří ! Je opravdu mnoho spících zhypnotizovaných dobou a nadměrným úsilím o rodinu.*

   Smazat
 4. A právě proto,nesmí Babiš vládnout sám,ale pod neustálou kontrolou.Jak to dokládá i Vojtěch,Babiš tam potřebuje loutky,aby mu mohly schválit cokoliv.Jak jistě víme,Babiš se také angažuje ve zdravotnictví,takže o takto lukrativní oblast bude tvrdě usilovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže Babiše mají zneschopňovat Topolánek, Kalousek, Bělobrádek, Herman, Cikrt, ... a další demokradé?

   NE, DĚKUJI!

   Smazat
  2. Zneschopňovat je mají právě vámi nejmenovaní demokraté, nikoliv ta jmenovaná j-elita.

   Smazat
 5. Problémem je, že z občanů se staly malé děti. Stokrát jim můžete říkat nesahejte na horkou plotnu, spálíte se. Ale vše nadarmo. Volbami občané tu pomyslnou plotnu nažhavili. Teď mohou čekat chod věcí příštích. Jaké asi tak budou?

  OdpovědětSmazat
 6. Pokud Babiše nezavřou do vězení, sestaví dokonce i vládu a vrátí "regulační" poplatky, začnou mu konečně ubývat preference a ČSSD začnou naopak přibývat. ČSSD jinak nemá žádnou šanci na restart, pomoci jí můžou jen Babiš (Kalousek, Schwarzenberg, Fiala, Němcová, Bělohrádek, Gazdík, Bartoš...) znovuzavedením "regulačních" poplatků. Jak jednoduché. :)

  OdpovědětSmazat
 7. Já jsem babiše nevolil je jasné že bude vládnout pro kapitalisty.

  OdpovědětSmazat
 8. Kdo volil bureše, ať drží zobák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty tu tlamu nevymáchanou,navíc si běž zaplavat do těch pražských sraček ty hňupe nevychovaný.

   Smazat
 9. Babiše jsem nevolil, klidně ať vládne samostatně , já bych o vládu s ním nestál. Klidně ať mu komunisti a Okamurovci odmávnou menšinovou vládu, ale bez nich nemůže takovohle reformu zdravotnictví prosadit. Díky bohu, že namyšlení z ODS (především Fiala, Kupka a Udženija(nebo jak se vlastně píše) s ním do koalice tzvrdošíjně nejdou . To bysme se teprve nestačili divit, Je ale možné, že veškeré zákony které budou asociální mu klidně prohlasují.

  OdpovědětSmazat
 10. Víte co je zajímavé ? Nikdo tady Babiše nevolil,ale ve volbách získal 30% hlasů...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, z těch, co se tu ozývají, jich ho asi moc nevolilo.

   Smazat
  2. Já jsem ho volil tak co kecáte a oproti vám jsem na to hrdý.Nedovedu si ani představit na čele tu čtyřkoaliční radoby demokratickou sběř. Kazisvět první a jeho kumpány ve zlodějinách a bořiče všeho rozumného.

   Smazat
 11. Tak nějak nevím, o co panu Mrázkovi jde. Odvolili jsme, ještě nemáme vládu, její programové prohlášení ani důvěru PS. Babiše jsem nevolil a volit nebudu, není "mým šálkem čaje". Pokud se mu podaří narovnat(civilizovat) grunderský kapitalizmus u nás, nebudou poplatky ve zdravotnictví nutné. Pokud se mu to nepodaří, máme "ulici" a volby. Že tyto možnosti neumíme využívat, je jen naše chyba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.- na změnu systému musí být volební většina nebo revolučně naladěná menšina. Obé nevidno.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.