Reklama

čtvrtek 23. listopadu 2017

Otevřený dopis „spasitelce“ a „moralistce“ T. Fišerové

Jiří Baťa
23. 11. 2017
Paní Fišerová,
především se omlouvám, že jsem Vás neoslovil klasickým a z hlediska bontonu užívaným oslovením „vážená“, ale mám pro to mnoho důvodů, proč pro mne vážená nejste. Ten poslední je Váš s prominutím idiotský pokus přimět prezidenta M. Zemana k tomu, aby odstoupil z kandidátky na znovu zvolení do funkce prezidenta ČR, aby tím zachránil život nějakému pomatenému zoufalci, který se chce z fanfaronství hladovkou dobrovolně umořit k smrti, pokud se M. Zeman nerozhodne z kandidatury odstoupit.


Pokud mne neklamou sdílené informace o Vašem IQ, které by snad podle některých Vašich přátel mělo silně vybočovat z průměru (jen nevím, kterým směrem), tak by měl být předpoklad, že Vaše chápání, resp. uvažování je natolik inteligentní a rozumově standardní, že by neměly být pochyby o Vašem logickém uvažování. A přesto pochyby jsou a to velmi velké, sahající až k hranici Vašeho zdravého rozumu.

Abychom si rozuměli, paní Fišerová, jde o to, že na jednání pana Hradílka, tedy muže, o kterém je řeč výše a který se rozhodl držet hladovku v domnění, že tím přiměje prezidenta Zemana k odstoupení z kandidátky, by žena Vaší úrovně měla se naprostou samozřejmostí posoudit snahu pana Hradílka jako nemorální, neboť jde o obyčejné, nechutné a cynické, notabene nedemokratické vydírání, o snahu, která je již na první pohled nenormální a nelogická, protože již ze samé podstaty nemá šanci na úspěch. Je to totiž stejná pitomost, jako bych se já rozhodl držet hladovku s tím, že donutím SAZKU, aby vyhověla mé žádosti, že mi musí vylosovat čísla na první místo, tedy výhru, ve Sportce.

Paní Fišerová, Vy jste se k tomuto jednání pana Hradílka postavila způsobem Vám typickým: s ohromným pocitem milosrdenství a soucitu, pochopením, se slzou v oku a také se zlostí v skrytu duše, kterou chováte vůči prezidentu Zemanovi. Váš rádoby plně chápající, humánní postoj k pochybnému jednání pana Hradílka není upřímný, Vy jen jeho jednání využíváte, či lépe řečeno zneužíváte k tomu, dát M. Zemanovi znovu najevo, jak jej nenávidíte, jak jím pohrdáte a proto se veřejnosti na odiv, znovu stavíte do role Matky Terezy ve snaze jakoby o záchranu života pana Hradílka.

Jako životem zkušená žena byste snad mohla (pokud bude vůle a ta u Vás zřejmě chybí) pochopit a také usoudit, že jednání pana Hradílka nemá šanci na úspěch. Miloše Zemana znáte a dobře také víte, že není z těch, kteří se nechají vydírat, kteří nepodlehnou nějakým útlocitným obavám o život někoho, kdo naprosto a zcela nezodpovědně a nesmyslně hazarduje se svým životem.

Vy jste už ale taková, že s Vaší matkoterezovsky utrápenou vizáží se ráda veřejně stavíte do role spasitelky, moralistky, karatelky, vychovatelky a svým vystupováním se snažíte kritizovat, odsuzovat a poukazovat, jak jsou mnozí lidé morálně zkaženi, jak zvláště „někteří“ jsou nečestní, jak rozdělují národ, jak podkopávají naši demokracii, jak se snaží se změnit politické směrování na Východ zkrátka, když už se Vám možnost sama nabízí, poukázat na „špatnosti“ kterých se, podle Vás zřejmě dopouští Vámi nechtěný a nežádoucí prezident Miloš Zeman. On je totiž Váš zlý sen, samotná podstata Vaší věčné nespokojenosti.

Možná z Vás, paní Fišerová, ještě nevypršelo či nevyprchalo zklamání z neúspěchu Vaší kandidatury v poslední, resp. první přímé volbě prezidenta. Ale také dost možná je to jen Vaše osobní slabost a stálé nutkání veřejně vyjadřovat své pocity a zklamání z něčeho, co nedošlo k úplnému naplnění, což nejspíše bude Váš případ. Vaše hrátky na city, spravedlnost ,humánnost a lidská práva mohou snad uspět u Vašich blízkých přátel, nicméně pro většinu občanů jste jen trapná, zbytečně ustaraná plačka, snažící se kritikou napravovat lidské neduhy a chyby jiných.

Pravda, je to Vaše osobní věc paní Fišerová, jaké hodnoty a lidské kvality (ne)uznáváte, ale svou loajalitou a podporou nesmyslného, fanfaronského

sebeobětování pana Hradílka jste se před občany totálně ztrapnila. Poučení:

Sermo datur cunctis, animi sapientia paucis, aneb: „Řeči mají všichni, moudrost ducha jen málokteří“ (Cato).

Přeji Vám pěkné a lepší dny bez problémů, kterými stále žijete.

38 komentářů :

 1. Naprostý souhlas !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je blábol, organizovaná skupina řízená ze zahraničí spáchala trestný čin a vy tady žvaníte o pomatení smyslů.
   Takže až příště někdo vytáhne dlouhý nůž a zavraždí naše spoluobčany, budete psát představenému mohamedánské náboženské obce, že je to nehumánní?
   Jděte se "bodnout" hochštapleři.

   Smazat
  2. 18:24 jak si mám ten Váš text vlastně vyložit? Co je tím blábolem a proč, kdo jsou ti hochštapleři?

   Smazat
 2. Přesné, pane Baťo.

  Navíc moudré, že jste se vyhnul oslovení VÁŽENÁ... což v dnešní době genderu a neziskovek je rovné sebevražedné oprátce.

  Která žena je spokojená se svojí váhou? Genderky by za tím jistě viděli sexismus, jiné zase útok na nedokrmené, či naopak na překrmené; Supersexistky by pak za tím viděly i je rajcující nejasnost, zda má nešťastný uživatel toho oslovení na mysli váhu BRUTO, nebo NETO (oblečená, nebo neoblečená... ne že bych tohle strašidlo chtěl vidět tak či onak).

  Nevím proč, ale připomnělo mi tu cosi největší ochranitelky morálky z filmu "Život a doba soudce Roy Beena" - manželky jeho soudních úředníků a asistentů.

  Přeji vám hezký den a nám všem vládu bez bloku a moudrého presidenta i v dalším volebním období.

  Medikolog

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi trefný článek.Vynikající charakteristika.

   Smazat
 3. Pražská kavárna už neví, jak svrhnout Miloše Zemana a odstranit ho z hradu.Blábolení, hladovka, červené karty, Rusko, vajíčka...., co bude dál?Kavárníci, smiřte se s tím, že současný prezident opět obhájí svůj post a vám z toho praskne kavárenská a havloidní hlava!Horší to bude po něm.Bude velmi těžké protlačit osobnost, rize vlasteneckou a pronárodní v této plejádě havloidních kandidátů, sluníčkářů, probruselské a proamerické "verbeže", ta přespříští volba, bude velmi složitá!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:50 Co třeba diplomat Kmoníček nebo senátor Doubrava? Statečných lidí je dost. Dnes proti Zemanovi nemají důvod kandidovat, ale v budoucnu, kdo ví?

   Smazat
  2. 13:50
   Tentokrát se panu presidentovi povedl velice dobý tah. Všichni se těšili jak na něj budu opět házet vajíčka a pokřikovat, ale on poslal věnec a sám seděl pohodllně v Lánech. Za něj do odskákal Babiš a Okamura.

   Smazat
 4. Pane Baťo, článek je perfektní, avšak na pani Fišerovou přece jen trochu složitý. Co se odvahy pana Hradílka týče, tento hrdinský čin nemá ve světě obdoby. Mám silný pocit, že hlavní náplní disentu, byly především hektolitry chlastu, toto jsou potom důsledky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:06
   Náhodou znám jednoho superhrdinu, který Hradílka naprosto převálcoval. Jmenuje se Bohouš Sobotka a zatím je předsedou vlády ČR.
   Jeho odstoupení,neodstoupení,podání demise, nepodání demise nemá v moderních dějinách dipomacie obdobu.

   Smazat
  2. 15:20 Ano, máte pravdu. Sobotka je drsný nebojácný chlap, vždy si stojí za svým, ať to stojí, co to stojí. Ten se jen tak lehce ohnout nedá.

   Smazat
 5. Všechno to byla jen mediální pozice.
  Ten blb už papá.
  Jak říkal doktor Štrosmajer :,, Kdyby blbost nadnášela....,,
  Blbost podléhá zemské přitažlivosti dvojnásob.
  Kdo plive na zemi z níž vyšel,
  většinou si tohoto země vezme předčasně zpět*

  OdpovědětSmazat
 6. Paní Fischerová ať si hledí prken co znamenají svět a neplete se do politky. Má hlavu v oblacích a realita obyčejných lidí je jí cizí. Je jen dobře, že na post prezidenta nedosáhla, byla by to pro republiku katastrofa. Nepřeceňujte paní svůj intelekt.

  OdpovědětSmazat
 7. Zkraťme to, paní Fischerová v Česku "kope" za jiné "družstvo"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:51
   Chtěl jsem to napsat trochu jinými slovy, ale předešel jste mne.

   Smazat
  2. Čí dolary (nehodnotné zelené FED papírky) utrácíš, toho píseň zpívej. A tak to dělají tito "dolaroví USA vlastenci" celá léta včetně současnosti.

   Smazat
 8. Bravo, pane Baťo! Zvlášť oceňuji, že jste byl velice kultivovaný ve svém projevu, i když si to tahle nová, neziskovková "spasitelka světa" vůbec nezaslouží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No s tou kultivovaností bych trochu brzdil. Některé zesměšňující invektivy a narážky by si proti té ženě mohl odpustit. Dalo by se jí odpovědět ještě kultivovaněji a tak trochu s nadhledem, diplomatičtěji. Tím by ještě více stoupla její prostoduchost. Jinak se s ním shoduji. M.R.

   Smazat
 9. Výše uvedené dámy je mně spíše líto. Rozumu moc očividně nepobrala a při každé možné i nemožné příležitosti se nechává politicky zneužívat těmi chytřejšími. Nechme ji osudu! Kdo by si však opravdu zasloužil obrazně i fakticky nakopat do zadku jsou ti různí Steigerwaldové, Fendrychové, Fištejnové, Mitrofanové atd. Výčet by byl až nechutně dlouhý. To jsou opravdové kreatury, kteří systematicky (pravděpodobně v cizích službách) otravují a manipulují veřejný život a poškozují národní zájmy. Moc mě těší, že jejich lži se téměř každý den stávají směšnějšími a odpudivějšími. A jen naprostí idioti je mohou brát vážně...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. takovito jsou vždy kam vitr tam plašt a když přijdou činani tak šikme oči dvojiti agenti v jednom ramečku z každe strany jiny vudce jednou hitler a pro jistotu zdruhe strany stalin

   Smazat
 10. Pane Jirko, myslím, že jste skočil na lep. On pan Hradílek prý vůbec neuvažoval, že to dotáhne do konce, jen zkoušel jak velkou podporu získá.Paní Táňa to také zkoušela, ale jak se říká na "špatném hrobě".Nesmíte věřit všemu co kdo tvrdí a říká. To bychom se z toho zbláznili.Prostě zkusili, nevyšlo, zkusí podruhé, potřetí.....a pak se na to vy......

  OdpovědětSmazat
 11. Doporucuji pani Fiserove se radeji PORADNE a s materskou peci ji vlastni starat o sveho postizeneho syna a nenechavat to na druhych.

  OdpovědětSmazat
 12. Fišerové stoupla sláva do hlavy,dobročinnými adventními koncerty,že ji znají diváci,který sleduje ČT1.To už by mohl kandidovat i některý vrátný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tím, že paní Fišerová byla sametkou, si akorát po revoluci přidělala práci, kdy se dala na charitu a škemrá o almužnu pro naše chudé a hladové děti, bezdomovce, postižené. No za komunistů tito lidé takovou pomoc neměli a museli žít trvale v nouzi a strádat!

   Smazat
 13. Charon by měl tu vyschlou větev konečně převézt přes řeku Styx.

  OdpovědětSmazat
 14. Ať si uvaří bylinný čaj z otrušíku dle návodu ve hře Maryša bří.Mrštíků a s rozvahou užívá a užívá ....

  OdpovědětSmazat
 15. Horáček na svém fb hbitě uveřejnil fotku, jak hladovkáře navštívil a setrval v družném hovoru. Na fotce tedy hladovkář vypadá dost čile, jako by ani těch skoro 17 dní nehladověl. Horáček asi získal dalšího voliče, pokud ovšem už tam nebyl Drahoš před ním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:57 Představte si opačnou situaci, že by někdo vyhlásil hladovku proti kandidatuře vexláka Horáčka a navštívil by ho Zeman. Že by to bylo absurdní a oba by byli za ubohé pitomce? No vidíte, a Hradílkovi i Horáčkovi to přijde normální.

   Smazat
 16. Nebuďte na pana Hradílka tak zlý pane Baťo. On to myslel upřímně a chtěl hrdinně položit život za vlast.
  Ale podle důvěryhodných zdrojů jeho dcera pekla kuře a jistě víte dobře, jak takové kuře pečené na rozmarýnu zavoní.
  Nu, a to prý pana Hradílka načisto zlomilo, kuře sežral, dostal vynadáno, sousedi to slyšeli a prasklo to...
  Omluvme lidskou slabost.
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
 17. Hradilkovi preji brzke umreti! Ma stesti, ze v ramci svobody muze i umrit, ale at to nenatahuje !!! Fiserova se muze pridat s celou prazskou kavarnou !!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 18. Vy si z toho děláte legraci, ale hladovka je velice mocný nástroj pro vyčištění organismu a restartování imunity.
  Také se na ní chystám, ale doba je turbulentní, neustále se něco děje a já bych nerad, aby mojí hladovku někdo politicky zneužil.

  OdpovědětSmazat
 19. Měla se k hladovce přidat a vydržet vyšeptaná škeble.

  OdpovědětSmazat
 20. Tahle pí.Fišerova má zvláštní chápáni demokracie ,opravdu ...

  OdpovědětSmazat
 21. Hradílku, Miloš Zeman bude opět prezidentem, přežijete to???

  OdpovědětSmazat
 22. Domnívám se, že paní Fišerová ty nesmysly neblábolí zadarmo, stejně jako ostatní kavárníci, vlezdoprdelisti (prachy a trafiky).

  OdpovědětSmazat
 23. Já se domnívám, že reagovat na tuto paní je zcela zbytečné. Ona to stejně nepochopí. Je všeobecně známo, že tato "životem zkušená" žena byla již za jejího působení v parlamentu považována za nejhloupější poslankyni (tolik k páně Baťovým pochybám o jejím IQ).

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.