Reklama

úterý 28. listopadu 2017

P. C. Roberts: Cožpak vy tu válku na horizontu nevidíte?

Paul Craig Roberts
28. 11. 2017   
Paul Craig Roberts, překlad Lubomír Man

Podle zpráv britského tisku nařídil prezident Putin ruskému průmyslu, aby učinil náležité přípravy k tomu, aby v případě potřeby dokázal zajistit rychlý přechod od výroby mírové k výrobě válečné.

Ruská vláda by se jistě k takovémuto kroku neodhodlala, kdyby nebyla přesvědčena o tom, že hrozba války se Západem skutečně existuje. Už dlouho ve svých článcích zdůrazňuji, že roky nepřátelských akci Washingtonu a jeho evropských vazalů proti Rusku nemohou vést k ničemu jinému než k válce.
Je snadné pochopit, že americký vojensko-bezpečnostní komplex k ospravedlnění svého enormního rozpočtu potřebuje přesvědčivého nepřítele. A je zrovna tak snadné pochopit, že šílení američtí neokonzervativci kladou zájem své fantastické světové hegemonie nad zájem pokračujícího života na planetě Zemi. Stejně jako lze chápat, že Hillary Clintonová a vedení Demokratů (DNC) učiní cokoliv, aby zmařili Trumpovo volební vítězství.

To všechno pochopit lze, ale nelze pochopit, že evropští političtí vůdci jsou pro tyhle washingtonské zájmy ochotni riskovat životy svých občanů.

A přece k tomu ochotni jsou. 13. listopadu prohlásila britská premiérka Mayová, že Rusko je pro západní bezpečnost hrozbou, že ovlivňuje evropské volby a že špehuje a podkopává evropské vlády. Pochopitelně, pro žádná z těchto obvinění důkazy neexistují, stejně jako neexistují pro „Russiagate“ (domnělé ruské ovlivnění amerických prezidentských voleb). Přesto však těchto obvinění na adresu Ruska geometrickou řadou přibývá. V současné době organizuje EU dřívější provincie Ruska – Bělorusko, Moldávii, Ukrajinu, Arménii, Ázerbájdžán a Gruzii – do „Evropského partnertsví“ (rozuměj partnerství s EU). Anebo řečeno jinak: Západ otevřeně seskupuje někdejší provincie Moskvy proti Rusku, které je – podle slov britské premiérky Mayové – pro tyto někdejší ruské provincie státem nepřátelským.

Rusko samozřejmě ví, že žádná z těchto tvrzení nemají oporu ve faktech, a považuje je za totožná s těmi, které Západ vysílal na adresu Saddáma Husajna, Kaddáfího a Asada předtím, než Irák, Libyi a Sýrii vojensky napadl. A když tedy Západ konečně přesvědčil Rusy, že nyní je cílem budoucího napadení Rusko samo, země se na toto napadení připravuje.

Na okamžik nyní zauvažujme: Svět je hnán do Armagedonu proto, že žravý a korupční vojensko-bezpečnostní komplex potřebuje k ospravedlnění svého obrovského rozpočtu nepřítele. Dále proto, že Hillary a DNC nedokáží strávit svou politickou porážku, a nakonec i proto, že neokonzervativce ovládá ideologie americké nadvlády nad Světem, kterou, jak víme, prezident Obama otevřeně vyhlásil. A k tomu všemu si položme i tuto otázku: Proč je nadvláda bílých tak strašná a proč je nadvláda Ameriky nad světem darem od Boha pro zemi „výjimečnou“ a „nepostradatelnou“?

Ruská vláda otevřeně vyjádřila svou obavu z toho, že se stane obětí vojenského napadení. Jak jsem oznámil já, ale jak se neobtěžovaly oznámit CNN, New York Times či Washington Post, vyhlásil zástupce velitele ruského vojenského operačního vedení obavu, že Washington připravuje překvapivý nukleární útok na Rusko.

Prezident Putin nedávno upozornil na washingtonský sběr ruských DNA – a to pro laboratoře amerického vojenského letectva, naznačující vývoj bio-zbraně, specificky zaměřené jen na ruské obyvatelstvo. A mnohokrát předtím už Rusko upozornilo na rostoucí počet základen NATO na svých hranicích, a to vzdor opakovaným ujištěním administrace USA, že další se už zakládat nebudou.

Tohle vše vás nutí zeptat se sama sebe: Proč se na veřejnosti nevede debata o tom, že Washington přesvědčil Rusko, přední nukleární a vojenskou mocnost, o tom, že bude napadeno? Anebo: Jak dlouho ještě hodlá Washington dovolovat nám, abychom prostřednictvím internetu poskytovali lidem pravdivé informace a ti tak nebyli odkázáni jen na vymyšlené informace Washingtonu? Úsílí předsedy federální komise pro komunikace zlikvidovat pravdivá zpravodajství jako ruskou propagandu, naznačuje, že Washington dospěl k názoru, že pokud nařídí válku proti Rusku, musí též nařídit válku proti pravdě.

Washington svou válku nepřežije, stejně jako ji nepřežije národ americký a národy evropské.

Překlad: Lubomír Man

32 komentářů :

 1. Ja to se prijde valka tusim, mily Robertsi

  OdpovědětVymazat
 2. Otázka je, děje-li se to vše z vůle boha na nebi nebo bohů na Zemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pane Povolný, toto se neděje z vůle bohů, ale z vůle VOLU

   Vymazat
  2. Pane Povolny , nezalezi na tom , kde Bohove ziji!! na Zemi ci na Nebi!!! Podstatne je , ze existuji, lidi je vytvorili a nyni nevedi jak dale!!!
   Brouk von Pytlik

   Vymazat
  3. Pánové, jsem ateista, psal jsem v náznacích, pravá jména Boha a bohů si dosaďte sami. Mne by smazali.

   Vymazat
  4. My to vidime a citime ale to uz bylo oddiskutovano. Putin ma vyzvedace vsude a tak vi vse z Prvni Ruky a zarizuje se podle toho...

   Vymazat
  5. At zije mirotvurce Trump a jeho rodina -Hercegovina. Jeho vlada je vlada mirotvurcu a vsichni generalove kteri ho ridi navrhuji mirove reseni po celem svete . At zije Trump -vudce a mirotvurce
   Hovnolulu kuku velitel pozemni obrany papuamskych jednotek vr retarded

   Vymazat
 3. Děje se to z vůle zkrachovalých zadlužených usa.Washington svou válku nepřežije, stejně jako ji nepřežije národ americký a národy evropské.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:59 - žádný americký národ NEEXISTUJE.Jsou to lidé z různých národů z celého světa - z 99,9% míšenci. Jediní kdo by mohli být nazýváni americkým národem jsou původní obyvatelé ameriky indiáni, ale těch je již tak málo, že se na ně úplně zapomíná a nemluví se o nich.

   Vymazat
 4. Pan Robets vůbec nepochopi to, že elity nejsou spokojeny se svými vzdělanými spoluobčany, kteří jim přestali věřit a proto je chtějí vymněnit za občany kteří žijí v podmínkách středověku. Jen hlupák si může myslet, že tito příchozí budou vůbec komunikovat s těmi pitomci co je sem natahají.

  OdpovědětVymazat
 5. Az se zacnou Ussacky krysy stahovat z SST ambasady tak to bude posledni varovani.
  Mam takove svedeni u kouli,ze v celym byvalym vychodnim bloku okamzite vzplanou vsechny usacky ambasady.A ve svetle jejich pozaru nam zustane takovych 78 hodin na modleni anebo na vyuctovani. )))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pripada mi vse docela opacne: Trump mluvil proti Nato v dnesni forme a temer tvrdil o Nato zbytecnosti. Nejvetsi nebezpeci , zatazeni do 3 Svetove!! je Nato , nikoliv Amerika a ja pochybuji , ze v dnesni forme Amerika ovlada Nato a ma zajem o konflikt s Ruskem .

   Tedy nejvetsi moznost vyvolani valky s Ruskem jsou placeni zoldneri z Nato (Cechy mezi nima).
   Pro Ameriku neni nebezpecne Rusko , ale Cina ,ekonomicky a vojensky. Se slabou ekonomii USA nemuze vest valku (i kdyz je to absurdni) proti Cine a Rusku. Proc Nato neobklicuje Cinu , kdyz tak zvane posloucha Ameriku. Nic nema smysl , kdyz clovek se diva na Televisi a miliony barevnych a Arabu proudi do nacistickeho Nemecka!!

   Specialne ne nesmysly fanatiku !!!

   Brouk von Pytlik

   Vymazat
  2. Brouku, pro USA i svět jsou největším nebezpečím(nejen) jejich tajné služby ve službách cizí moci uvnitř státu, foneticky "dýp stejt".

   Vymazat
  3. Pytel je asi vul

   Vymazat
  4. Protože tlak na Rusko je po všech stránkách jednodušší, pytlíku. Protože pokud by se podařilo Rusko rozsypat bez války - pátá a šestá kolona v Rusku přeci pořád jsou - tak Čína nemá velkou šanci, aspoň zatím ne. Rusko fakticky kryje Číně záda. V Číně žádná pátá kolona není, aspoň nic co by stálo za řeč. Rusko nemá potenciál sundat Ameriku ekonomicky, Čína, když už by to opravdu muselo být a byla to jejich poslední možnost, to ale dokáže. Stačí ??

   VR

   Vymazat
 6. Copak Hillary ale pruser je ze Trump nak nechce nebo neumi vypustit bazinu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Absolutne poravda, Trump zatim nezvladl Tisk a Televisi to je media!!!(Bohuzel??) Nevidim jak to zvladnout pro Trumpa ..ja porad ocekavam nejakou diktaturu, rekl bych ze se to pohybuje tim smerem.

   Vymazat
  2. Tak mu k ní pomožte, historii píšete v USA.

   Vymazat
  3. PS. pochopitelně myšlena budoucnost.

   Vymazat
 7. Trump to VYHRAVA Pytliku, ale ty to nevis a ja se sem nedostanu s informaci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uz je tady uz je tu uz je doma z vyletu.Ja rikal ,po oprave garaze on se zase ukaze .
   Dvorak ho maze a nema ho rad ale Dvorak ho ma rad

   Vymazat
 8. Štěstí je, že si takovouhle válku přeje akorát tak pan Roberts a jemu podobní.

  OdpovědětVymazat
 9. At už Putinovi věříte nebo nevěříte , pro stát jakýkoliv , musí být připraven scénář na válečnou zbrojní výrobu a další s tím spojená opatření. Divím se , že Putin toto nenařídil již dříve.

  OdpovědětVymazat
 10. Není to nic nového. Již němec (píši foneticky)Niče řekl chcešli mír,připravuj se na válku.

  OdpovědětVymazat
 11. zaujímavé je, že vlastníci továrni z USA ich predávajú - a termín je cca marec - budúci rok

  OdpovědětVymazat
 12. Ideální by bylo domluvit se na likvidaci nukleárních zbraní a pak se poprat postaru. Jako za druhé války.
  Amíci se léta těší na válku, věří že by ji vyhráli, jen ten atom. To už je riziko, že to padne jednou i na ně.

  OdpovědětVymazat
 13. 12:53 - atomové zbraně jsou dnes již jenom strašák. Dnes jsou již takové zbraně, které zabijí vše živé co není dobře schováno v krytech, ale životní prostředí neničí. Atomovou zbraň by dnes vytáhl snad už jen šílenec typu Kima.

  OdpovědětVymazat
 14. 14,22
  Jedinej,kdo pořád provokuje a sere celej svět jsou uassácký okupanti ty nedovzdělanej estéte!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přečetl jsi si co jsem napsal a pochopil jsi to? Podle tvé odpovědi zjevně nepochopil. Popřemýšlej napřed a pak něco odpověz, jinak si zde děláš jen ostudu.

   Vymazat
  2. 17:03
   A co tady plkas za hovadiny ty,vseznalku přes atomovky a Kima???!!!

   Vymazat
  3. 17:13 je těžký se bavit s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.