Reklama

neděle 26. listopadu 2017

Paní Eliška Wagnerová nechápe – a moc se zlobí

Lubomír Man
26. 11. 2017
Nechápe téměř nic. Nechápe, jak si mohla sněmovna dovolit tak příšernou drzost a nezvolit za svého místopředsedu předsedu druhé nejsilnější strany ODS Fialu (to slovo DRUHÉ opakovala několikrát, třebaže dobře ví, že rozdíl výsledku mezi první a druhou stranou činí zhruba dvacet procent, takže druhá je v tomto případě cosi ještě míň než jednooká mezi slepými, ale zato to pro méně informované dobře zní). 


A už vůbec, ale vůbec nechápe, proč by tento předseda ODS (myšleno takovýto přece velký pán), měl jako předseda DRUHÉ nejsilnější strany ve sněmovně za někým chodit a žádat jej při volbě místopředsedů o podporu. Takovýto požadavek je přece opovážlivost, kterou ona už opravdu nechápe. Nechápe z toho, co se ve sněmovně v tomto povolebním čase odehrává, fakticky vůbec nic, a nad celým podle ní naprosto katastrofálním povolebním děním pohazuje nechápavě i nevěřícně hlavou. Nechápe taky to, že národ i vláda dosud nepochopili, že to, co se v těchto dnech ve sněmovně děje, je nejhrozivějším popřením našeho demokratického vývoje od 17. listopadu 1989, a že by se tedy proti takovémuto vývoji mělo cosi dělat.

Takto všestranně tedy paní Wagnerová v nedělních Otázkách Václava Moravce nechápe, a posluchači je jasné, že v prvé řadě nechápe, jak lidé ve volbách volili, a hlavně - jak historicky nezapomenutelně zametli s tzv. naší autentickou pravicí. Tohle jí de facto vyplavuje žluč z těla, tohle nechápe, nad tím se nejpřednostněji zlobí, a celým svým vystoupením dává najevo, jak hluboce jsme ji, my voliči, svou volbou zklamali.

Prostě nás nechápe. A my, když ji vidíme i slyšíme, jak argumentuje, zase nechápeme ji. Nechápeme, jak se osoba s takovýmto pochybným smyslem pro spravedlnost mohla kdy stát soudkyní Ústavního soudu, ve kterém by přece měli zasedat ti nejspravedlivější ze spravedlivých.

A nechápeme ani složení sestavy, která v uvedených nedělních Otázkách V.M.zasedala. Zatímco volby dopadly v poměru autentická pravice ku zbytku politického spektra v poměru 30 ku 70 procentům, u stolu Václava Moravce seděli reprezentanti autentické pravice (Wagnerová, Lebeda a Moravec), k jedinému reprezentantu zbytku politického spektra (Vondráček), v poměru 75 ku 25 procentům. Tedy téměř přesně obráceně, než jak by tomu vzhledem k současnému politickému rozložení sil v zemi mělo být.

Ještě štěstí, že aspoň tohle bývalá někdejší soudkyně Ústavního soudu a dnešní senátorka paní Wagnerová bude chápat s naprostým souhlasem a porozuměním.

45 komentářů :

 1. Paní Vágnerová - partajní vekslačka. Tož kredit těch, co by měli u nás zajišťovat právo, pravdu a spravedlnost je snad už pod úrovní počátku padesátých let a to, co by mělo zajišťovat ústavnost u nás je na tom také chatrně. A co pak chcete od nezávislé na demokracii Čété. Ona ve službách diktatury kapitálu nemůže přece jinak!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Míň žrát a více se hýbat ! Kdy prasknete, čuňata ? "Na váš rozkaz, pane hejtmane!" (Hašek)

   Smazat
 2. Odpovědi
  1. Vždy mě trápilo, když v televizi řekli, nebo v tisku napsali, že děti ve městech nevědí jak vypadá kráva. Teď mají v Praze možnost ji poznat.

   Smazat
  2. i když ano nevolim tak mi bylo lito voračka jak se mu už jen při pohledu zdvyhal žaludek a prosil všemohouciho aby ho vysvobodil

   Smazat
 3. No, ona je ta MADAM nepochybně hodně hloupá. Ale to si samozřejmě nepřipustí. Ona má pocit, že je vyvolená, VIP, která má blbému národu určovat, co a jak má dělat. Opravdu, duševní ubožačka. O tom buzerantovi, který si tu chásku svolává, to je škoda psát cokoliv...

  OdpovědětSmazat
 4. Jedinou kvalifikací paní Wagnerové je to, že zdrhla. Hadrák ji nadělil skvělou kariéru. Jak ona může reprezentovat české spoluobčany, když o jejich životě ví naprostý prd? Dovedla by odpovědět na otázku, kolik je v Česku nezaměstnaných? Hryže ji svědomí za to, že je přivedla do neštěstí?

  OdpovědětSmazat
 5. Paní Vágnerová zřejmě "netuší", že poslanci "Demokratického bloku" se nejvíce zasadili o to, aby předseda ODS Fiala nebyl v tajné volbě zvolen místopředsedou PS.
  Zcela dle hesla : "Účel světí prostředky ...." Jejich následné postoje vyjádření to jen potvrzují !

  OdpovědětSmazat
 6. Je vidět, kdo že to sedí a přitom kope za své chlebodárce,
  dokonce u "ústavního soudu". A to tato osoba není sama, kdo je takto jednostranný.
  Je to tam samý odesák, stopák, panbíčkář, stanař a sosan.
  Demokracie jak vyšitá.

  OdpovědětSmazat
 7. Fialu NEZVOLILI jeho vlastni soudruzi!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Dobrý článek, pane Mane, ale zapomněl jste na dalšího účastníka diskuse, předsedu ODS Fialu, takže poměr byl ještě horší. Při této příležitosti nelze nevyjádřit radost, že výše jmenovaný dostal dvojnásobný políček nezvolením do místopředsednického křesla v PS PČR. Jen tak mimochodem, ODS lže, když tvrdí, že dosud by striktně dodržován systém poměrného zastoupení při obsazování funkcí v orgánech sněmovny. V letech 1990 - 1996 neměla opozice nejen nikoho ve vedení sněmovny, ale dokonce ani žádného předsedu nebo místopředsedu výboru. To se postupně zlepšovalo až v dalších letech. Na závěr se přiznám, že mně dnes udělala velkou radost volba nového předsedy TOP 09. Tato volba totiž signalizuje, že v příštích parlamentních volbách se "topka" stane definitivně čtyřprocentní... :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20.14 Hezký.S těmi čtyřmi procenty jste mě pobavil

   Smazat
  2. Anonymní26. listopadu 2017 21:21
   Paradoxní bude, až bude čtyřprocentní Topka opět sedět ve sněmovně.

   Smazat
  3. Nebojte se, bude zase přes 5%, i kdyby voliči dali jen 1%. To se dá zařídit například přes hlasy Čechů ze zahraničí. U těch se zařídí téměř všechny hlasy pro TOP, jako se to asi stalo i v nedávných volbách. A zase překročí hranici 5 %

   Smazat
  4. Teď ještě změni t název na TOP 04.

   Smazat
  5. 22:29 Pokud pro tuhle svojí konspirační báchorku nemáš důkazy, pak jsi jen obyčejný lhář.

   Smazat
 9. Legrační je, že ta paní přišla sdělit do televize, že vůbec nic nechápe a že je příšerně blbá.
  Normální lidi se snaží to tajit, ona to vytroubí takto veřejně.
  No, kloubouk dolů.

  OdpovědětSmazat
 10. Volba je volba .Pokud je povinnost volit kohokoli ,pak se tomu nerika demokracie .Tolik ve zkratce .

  OdpovědětSmazat
 11. jelikož je paní Wagnerová stoupenkyní Zelených, vůbec nepřekvapila.

  OdpovědětSmazat
 12. Pravice má ve sněmovně 170 poslanců. Je jedno jestli je "autentická" nebo jiná. V zemi, kde cca 50% lidí smýšlí levicově. Podělanost z Babiš - Bureše skončí, až znovu zavede zdravotní poplatky. Už se těším, jak budou jeho voliči důchodci čumět....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako začínající důchodkyni mě opravdu nevzrušuje myšlenka, že budu v případě hospitalizace platit za stravu. Doma totiž jím taky za své. Jen bych požadovala, aby to nevypadalo tak recyklovaně, jako to, co se předkládalo kdysi mojí dceři na Bulovce.
   Za operace svého psa jsem v průběhu deseti let vydala asi tak 50 000 Kč, další vet. péče ještě minimálně 20 000 Kč. Pokud budu mít u lékaře alespoň tak včasnou a kvalitní péči, jako ten pes, ráda si trochu připlatím. Dnes se člověk u odborného lékaře musí doprošovat, aby ho laskavě (na základě doporučení od praktika) objednal na vyšetření a když Vás vezmou za 4 měsíce, je to výhra. A pak Vám tam v případě vážné diagnózy sdělí, že jste přišli bohužel pozdě.

   Smazat
 13. 1.Ať už jdou s tou "druhou nejsilnější stranou" do háje. Za vítězem se seřadily 3 strany s minimálním odstupem a aby měla druhá nejsilnější strana v parlamentu zisk 10,5 % a 25 poslanců z 200 je ostuda a vedení by mělo chodit kanálama.
  2. Hned po skončení voleb prohlásilo 6 z 9 stran, které se do parlamentu dostaly, že jdou do opozice. Takže žádné plnění programů, žádná práce pro lidi a pro republiku - jen se pěkně 4 roky za naše daně válet a prskat na vládu a vládní poslance a házet klacky pod nohy. Takže příště, darmožrouti - na.rat. Žádné hlasy pro tzv. demokratický blok, který chce hlídat "evropské hodnoty" a "ČR jako pevnou součást EU a NATO", jak se holedbal J. Farský. protože pro vás už žádné příště nebude. A já, volič, klidně ty předčasné volby beru, společně s komunálními a senátními a pak se všichni těšte, jaké budou výsledky!
  3. A ty, Andreji, nezapomeň, že lidé volili ZMĚNU! Žádné paktování s ČSSD, ODS, KDU_ČSL, TOP 09 a STAN! ZMĚNU = likvidaci věch těch profláknutých obličejů, partajních turistů, technologů moci, tunelářů, lobbistů, a přihrávačů zakázek v ČEZu, Lesích ČR, atd. A nezapomeň s pomocí Šlachty a prostřednictvím trestního soudu přes Sobotku, Zaorálka, Chovance, Urbana, Pokorného a dalších vrátit obyvatelům Ostravska byty OKD!

  OdpovědětSmazat
 14. Nesmíme zapomenout na vyhrožování paní demokratky Wágnerové, že ZATÍM nebude Okamurova SPD zakázána. Asi příprava na skutečnou demokratúru, kterou nebudou kazit voliči...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:43 Jo to jsou kovaní demokraté doufám že je dřív pošleme do zapomnění.

   Smazat
 15. Eliško Vagnerová, Vy asi nechápete více věcí. Jste jenom jeden z pozůstatků nebo lépe řečeno překabátníků politické moci. Vy se převlečete svůj kabát vždy kdy to uznáte za vhodné.

  OdpovědětSmazat
 16. Alespoń vidíme co za pakáž je v ÚS. Soudruh Rychetský není jiný už zase převléká kabát. Můžeme ho nahradit soudruhem Jičinským (stejný paskvvil)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. doplnění k 22:13
   Asi čeká že ji pozvou jako soudce k Hagskému soudu. Peníze zesmrdí.

   Smazat
 17. Divím se společně s autorem, jak se někdo takový může stát ústavním soudcem...

  OdpovědětSmazat
 18. Wagnerova je stará tučná havloidní sviňka.

  OdpovědětSmazat
 19. SPD a komunisté jako "nedomakratické" strany zatím jednají jako konstruktivní opozice.
  Tzv. "demokratický blok" nemá program - jen protestovat proti všemu.
  ANO - moc nevěřím , ale uvidíme jestli bude líp.
  Piráti budou loupit a hlasovat podle toho , kdo jim jak zaplatí - tím dostojí svému názvu.
  No a ČSSD by se měla hodně rychle vzpamatovat jestli se dále nechá manipulovat a jestli bude služkou "demokratického bloku" nebo jestli se přiřadí ke konstruktivní opozici a bude společně s komunisty hájit sociální politiku( bohužel o soc. jistotách v tomto státě již nelze mluvit) a bude se snažit něco ze svého volebního programu prosadit.

  OdpovědětSmazat
 20. to 22:03
  Myslím, že zbytečně hážete na Jičínského špínu, nezaslouží si to. Znám ho od roku 1964 kdy mě učil na PF UK, už tenkrát 4 roky před 68 se nebál říci své názory na přednáškách. Studenci ho měli rádi, byl přísný, ale spravedlivý, chápající, lidský.
  Paní E. Wagnerová, nemá smysl na ni sypat špínu, ona věří něčemu co se tady do společnosti "nehodí", ona si přinesla myšlení z venku a při tom platě, který brala ve funkci ústavního soudce ani neměla potřebu zjišťovat skutečný stav věcí,
  jen se ji divím, že sebou nechá manipulovat Moravcem.Místo aby si užívala své "vydělané miliony" cpe se do politiky .

  OdpovědětSmazat
 21. Pane Mane, aspoň občas zvedněte zadek od tý televize a běžte mezi lidi...

  OdpovědětSmazat
 22. Pár řádků z životopisu ma webu E. Wagnerové:
  "Rozhodující v jejím životě byl rok jejího narození (1948), kdy se o příští život její rodiny v Kladně začal starat Klement Gottwald. Také padesátá léta, kdy se strýc Elišky, bratr jejího otce – právník, stal politickým vězněm v Jáchymově. Jeho neteř, výborná žákyně, se nedostala na vybranou střední školu a následně pracovala v těžkém a nebezpečném provozu kladenských hutí. Režimu se však podařilo Elišku v hutích ohněm natolik zocelit, že nakonec v uvolněné atmosféře konce šedesátých let vystudovala práva, i když v Praze, kde žila se svým prvním manželem – advokátem, v nastupujícím normalizačním období již pracovat jako advokátka nemohla a dojížděla denně do severočeských Loun. Až od roku 1978 působila v advokátní poradně v Kladně."
  Kdo umí počítat, ať počítá 48 se narodila, v 64 ukončila zákl. školu a nastoupila v 15 do těžkého hutního provozu kde se zocelila ohněm a fyzickou namáhavou a nebezpečnou prací a už koncem 60 let měla vystudovanou PF UK - 5 let kde ji asi vzali bez maturity ? Jaká je pravda ?

  OdpovědětSmazat
 23. Autor se poněkud mýlí, když řadí Wagnerovou na pravici. Snad ani ona nepostřehla, že se plynule přesunula k neomarxismu (kdo nevěří, ať si prostuduje "Frankfurtskou školu" nebo komentáře konzervativce Pata Buchanana). K neomarxismu je totiž i zprava jen kousek. A neomarxisté nenávidí demokracii (i když je to jejich hlavní zaklínadlo).

  OdpovědětSmazat
 24. 16:20

  Koukám, že sou expert, mladej pane!

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
 25. Ano,je načase,aby ta Moravcova opičárna už skončila,...co je to za debata 5:1 !!!,Moravec se už zcela zbláznil,to už je kabaret.....

  OdpovědětSmazat
 26. Já myslela, že ta Vágnerová vystupuje na nějakým kanálu v pořadu Věštírna. Taky taková tlustá bába.

  OdpovědětSmazat
 27. Musím s potěšením konstatovat, že Nová republika není vůbec nová, neboť reakce na článek autora, souznící s jeho obsahem, vykazují značnou pokleslost většiny autorů, takže pane Davide, máte opravdu lidsky a inteligenčně kvalitní póvl. John Bok

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.