Reklama

čtvrtek 9. listopadu 2017

Parlam. Listy: Můj názor na kandidaturu Topolánka

Radim Valenčík
9. 11. 2017  blog autora

Parlamentní listy uveřejnily můj názor na kandidaturu Topolánka na prezidenta. Možná některé překvapí, ale vycházím z logiky procesu metamorfózy jádra současné globální moci. Nejdříve to, co uveřejnily Parlamentní listy z mého podkladu, který jsem poskytnul k dispozici:Zde je celý podklad, který jsem poskytl:


Topolánek je to první seriózní protikandidát. Z jednoho jediného důvodu. Jak někdo vtipně poznamenal na Facebooku: "Konečně se objevil někdo jiný než Zeman, kdo není ´vítač´. A tak půjdu k prezidentským volbám. Před tím jsem neměl koho volit." Je na tom hodně pravdy Topolánek má zkušenost z přímého kontaktu se současnou globální mocí – a nepodlehl jí. "Vítačctví" je typický atribut slouhů a poskoků současné globální moci. Mimo jiné – nedávno jsem v diskusi o tom, zda existuje tzv. "globální prediktor" upřesnil, jak funguje současná globální moc, viz: http://radimvalencik.pise.cz/4876-globalni-prediktor-nebo-jadro-globalni-moci-2.html Všichni hlavní protizemanovští kandidáti patří mezi typické slouhy této moci. Snad jen Kulhánek nebo Hannig jsou výjimkou, ale ti moc šancí na zvolení nemají. Topolánek ano.

Babiš může být klidný. Rozjede manévr na předčasné volby a ten se dá stihnout ještě do volby příštího prezidenta. Předpokládám, že jeho protivníci vyměknou a jeho menšinová vláda pod hrozbou předčasných voleb důvěru dostane. Zde jsem uvedl důvody, proč si to myslím: http://radimvalencik.pise.cz/5132-do-roka-opakovane-volby-nebo-nekdo-vymekne.html Mimo jiné - v současné době může být politik stěží úspěšný bez určité dávky arogance a sebestřednosti. To platí i pro Babiše. Takže to myslel možná i jako pochvalu, nebo to byla jen nechtěná projekce.

Slouhům a poskokům současné globální moci, která se v současném dění zviditelňuje u nás, v USA i jinde, Topolánek vadí, protože jim připomíná Zemana. Nikoli ovšem, jak sami sebe snaží přesvědčit "hrubostí, vulgaritou a nedostatkem respektu k názorovým odpůrcům", ale tím, že on tímto slouhou ani poskokem současné globální moci není. A oni to dobře vycítili.
 

K tomu bych upozornil na nedělních 168 hodin na ČT 1. Něco tak odporného jsem už dlouho neviděl. Z autorů pořadu přímo tekla žluč, když hovořili o zdravotních problémech Zemana, aby ho aspoň takto difamovali, když už to jinak nejde a nefunguje. Ukázkový hyenismus – a za naše peníze! To je současná "veřejnoprávnost"? Ptám se, proč Zemana tak nenávidí. To přece není a nemůže být jen o politice. Ti lidí ho nenávidí místo sebe. Do vytváření jeho obrazu promítají své selhání, svůj pocit odpornosti ze slouhovství a poskokovství zlu současné globální moci. Oni v Zemanovi nenávidí sebe, ztrátu svých lidských kvalit, své identity, svého existenciálního zakotvení.

Podle mě byl Topolánek vtažen do hry na základě jednoduché úvahy: Čím více kandidátů, tím menší šance, že Zeman projde už v prvním kole. Proto se s pomocí různých senátorů začali nejrůznější kandidáti rojit jako houby po dešti. Najednou se však objevil kandidát "ne-vítač", který může, v případě, že do voleb zasáhne příroda, dokonce i zvítězit. Víte, mě tak na Topolánkovi ani nevzrušuje to, co na něj vědí. Než se člověk rozkouká ve vrcholové politice, stačí, když jen trošku začne za normální považovat, to, co normální není, když trošku ztratí z dohledu své nejbližší spolupracovníky, a už je vpleten do kola těch, kteří na sebe vzájemně něco vědí a drží na základě toho pospolu. V případě Topolánka se proto obávám spíše toho, co se o něm neví. Co třeba nevím ani já a nemusí vědět ani on. Ale jak už jsem řekl, on už zkušenost se současnou globální mocí má a ustál kontakt s ní. Podle mě by této moci nepodlehl. Aspoň ne v té míře, na jakou jsou připravováni ostatní hlavní protikandidáti. Nyní budeme moci pozorovat, jak se rozhoří boj "všichni mainstreamoví proti Topolánkovi". Manipulátoři tím ovšem mohou vyvolat babišovský efekt. Hlavně se učme z toho, co se děje. Realita se stává stále čitelnější a tím se i blíží stav, kdy se lidé opřou o společně sdílenou realistickou vizi řešení problémů. To bude konec současné globální moci i jejích slouhů a poskoků.

 
K tomu poznámka:

Uvádím celé z následujících důvodů:

1. Důležité jsou odkazy na popis současné globální moci.

2. Nejvíce ohlasů a vášnivých diskusi vzbudila tučná část.

3. Za nejdůležitější považuji červeně zvýrazněnou část textu.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5146-parlam-listy-muj-nazor-na-kandidaturu-topolanka.html

112 komentářů :

 1. Ono je celkem jedno, co pan Valenčík teď tak složitě a kostrbatě vysvětluje. Ani jsem to moc nepochopil. Důležité je, že Mirka Topolánka v podstatě doporučil a podpořil, jak to myslel a co na to globální protektor, to už je důležité jenom pro pana Valenčíka a možná dvatři filosofující politology. Pro čtenáře PL a další je důležité, že Topolánka doporučuje levicový Valenčík a že mu dává punc kvality. Tak to čtu já a to čtu určitě pozorněji než 90% čtenářů PL.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozornosti ctěného obecenstva doipioručuji sledování právnické disputace nad tím, že Topolánek a další získali nikoli unikátní podporu jen pro sebe, tedy že poslanci a senátoři vesele podporovali hned několik kandidátů. Do Topolánkovy kandidatury nikdo z právníků ani nepípl. Takže se v přímém přenosu můžeme dívat na to, jak se naivní kandidáti bez závazku delegujících, že jde o unikátní podporu, mohopu sami vyřadit z voleb dříve než k nim vůbec dojde. Proto nemohu s Radimem souhlasit v tom, že Topolánek je zkušený a tlak ustál. Je diletantské nepochopit, oč jde právníkům jako profesní lobby. takže ne-vítač si to pohnojil sám vlastní hloupostí. Hannig rozhodně patří k těm, které můžeme na pozici prezidenta ČR s klidným svědomím vyslat, pokud tolik vadí Zeman, který je také ne-vítač.

   Smazat
  2. Valenčík není levicový. Kde mohl tak diskreditoval ČSSD a propagoval Babiše

   Smazat
  3. Valenčík je levicový, ČSSD už dávno ne. Babiš stejně jako Piráti a Okamurovci jsou změna a ta je poteba, ať se na to koukám zleva či zprava. Zmkěna je život a konce starých mafií!!!

   Smazat
  4. 14:07 Konec starých mafií, čili nástup nových mafií? Tak jsi to myslel?

   Smazat
  5. Valenčík je skutečně "hlava“.
   Doporučit takového darebáka, tak to snad musí být vada charakteru.

   Smazat
  6. Spis nejaka porucha osobnosti ;-)

   Smazat
  7. Piráti jako vítači islámu jsou opravdu změnou, ale jakou? Je již na čase pochopit, že naivní voliči byli podporováni v jejich poctivé snaze "potrestat" některé "tradiční strany" tím, že jim byly podstrčeny strany ještě s horšími konsekvencemi, než byly ty původní. Takže např. ubráním hlasů TOP09 a jejich přidáním Pirátům jsme si opravdu nepomohli. A mají pravdu ti, kteří poukazují na to, že ani jedna ze všech 9 stran v parlamentu nemá ve svém programu podporu českých národních zájmů. K tomu si stačí přečíst článek "Konceptuální moc" na www.aliancens.cz, aby každý pochopil proč.

   Smazat
  8. Pan docent Valečnik se stale vice vypouzdřuje jako plantala.
   Na jeho webu mu napsali dělnici a rolnici at zkritizuje misto neustaleho popisu zdrcle situace DESATERO VOLIČe.

   Nikdo už totiž nechce čist popisy jak politicka třida Šmejdů vyhazuje ČR do vzduchu a krade!

   KDE JSOU NAVRHY NA ŘEŠENI?

   Pote co něco takoveho sepsala avantgarda naši zubožene republiky- OSV ve forměDESATERA VOLIČE a chtěla,aby k TOMU pan Valečnik něco napsal hraje tam na svem webu mrtveho brouka!

   Pry mu spadlo srdce strachy do kalhot aby si tam teď mohl přpnout TRIKOLORU!

   Smazat
  9. Každy den roste počet lidi,kteři nas ovčany mohou polibit v prdel!
   Pracně sepsanym šrotčlankem se jak se zda do fronty těch kreatur zařadil i pan DOCENT!

   Smazat
 2. Vidíte, já to tedy takto nepochopil. Ale k té nenávisti k Zemanovi českých politických hochštaplérů. Ono to není z jejich hlavy, oni jsou jen poslušni příkazů je řídící oligarchie s mafiánskými praktikami. Zeman jako občanský prezident je samozřejmě nepohodlný pro ty, co rozkradli 5,5 bilionů Kč z majetku ostatních občanů ČR. Oni to jsou vlastně jen samí, jakoby naklonovaní Krejčířové... A že mezi ty poskoky politické mafie patří i Topol se svým kámošem v base Dalkem, nikdo se zbytky rozumu nemůže pochybovat! Ne nejsou to politické loutky, loutky jsou nevinné a srovnání by bylo urážkou loutek, jsou to političtí zločinci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tahle střelba ukradenýma biliona je srandovní.
   :-O

   Smazat
  2. Nejste-li cizák, pane 10:41, jste první okradený radující se z vlastního oloupení ééé, PARDON, DRUHÝ. Vnuk pana WACHTMEISTERA Z PUTIMI mi našeptává, že nějaký Hašek prý viděl stejně se radovat nějakého Josefa Vyskočila z Putimi... poddaného věrného trůnu Habsburgskému.

   Smazat
  3. 11:24 Pleteš pátý přes devátý. Já jsem se smál tomu, jak jsou někteří ochotni tahat numera z klobouku. Nějak mi tu chybí, jak kolega přišel právě na 5,5 bilionu korun.

   Smazat
  4. 10:41 Když se Vám nelíbí výraz "ukradený", nahraďte ho lidovým "prošustrovaný"V.J.Horák

   Smazat
  5. 12:30 skutečně se domníváte, že hodnota národního majetku třeba k 1.1.1990 minus dnešní jeho hodnota, po očištění o inflační vlivy nedosahuje hodnoty 5.5 bilionu Kč? Já si jsem jist, že ji vysoko přesahuje i v případě, že odečteme částky získané z jeho prodeje a ani nepřičteme nárůst státního dluhu na současnou úroveň. Dosažený „pokrok“, obávám se, nám přišel, stále přichází a přicházet bude nepřiměřeně draho. Člověče bez rozhledu, dál si v rozkradené zemi jásejte. Zvlášť, když vy sám máte dojem, jak si dobře žijete. Mezi lží, podvody, všemožným okrádáním, utěšován předraženou nekvalitou zboží všeho druhu, obklopován přibývající chudinou, násilím, ghetty a krácen na svobodě cizími zájmy. Mějte se.

   Smazat
 3. 10:17
  Moc se mne nelíbí, že by pan Topolánek mohl uspět.
  Bez ohledu na to co dnes říká je to hlupák, který se nechal vodit jako kašpárek Dalíkem a Kalouskem. Ten z něj udělal ještě většího vola než ve skutečnosti je.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý postřeh. Úspěšné Kalouskovo vrtění Topolánkem v přímých přenosech posiluje spíše tezi o "hlúpém Valachovi" než o "tom, co ustál globální jádro".

   Smazat
  2. Osobne tato 2 obdobim, budovani demokracie, nazyvam 1. a 2. Kalouskova vlada. V obou, fungoval jako zkuseny loutkovodic t.zv. premiera.

   Co se tyka M.Topolanka, je to naprosto zanedbany debil, uz podle jeho slovniku (Osvetimska lez, noc dlouhych nozu, Kalousek je jednicka...) a komplex-komplexu, ktery si musi porad neco dokazovat.

   Smazat
 4. Pan Valenčík mne doslova ohromil - tak on prý Topolánek n e n í slouhou globální moci?
  Toto je krach rozumu, jinak to nemůžu nazvat. Fuj tajbl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..mám stejné přesvědčení...

   Smazat
  2. Zřejmě jde o test inteligence ... buď čtenářů pana Valenčíka, nebo samého pana Valenčíka. Topolánek byl a je VOLANT V RUKOU KALOUSKA A ČERNO(_!_)NÍKŮ.

   Když vytáhli do boje za NWO už i tohle strašidlo, mají ze Zemana panický strach. KDY ZKUSÍ POSTAVIT PROTI ZEMANOVI PIKAČUa?

   Smazat
  3. Ze strany doc Valenčíka se jedná o trefu kozla. Za Topolánkem stojí ekonomická mafie )ČEZ) a spol.), které jde o koryta. Babiš je vymění, Topolánek nikoliv. My, obyčejní lidé si pamatujeme jeho smlouvu s občany i nejlepšího ministra financí vesmíru se 150 mld sekerami státního rozpočtu i jeho Rasputina-Dalíka (t.č. v base)..

   Smazat
  4. Naprostý souhlas. Valenčíka vnímám jako kecala.

   Smazat
  5. Dřistala VALENČIK se odkopal!
   Ten Topol chce sveho poskoka Dalika dostat z basy tak slibuje,že ho neomilostni!
   No podvodnici se v ČR roji každy den,to neni źadna novinka!

   Smazat
 5. Plně souhlasím s 10:17,Topol je jen nástroj na oblbnutí většiny občanů a pokus jak se zbavit Zemana.Lidi nenechme se zase oblbnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pochopitelně, miliardáři Křetínský a Roman vidí, že jejich kandidát na prezidenta Drahoš, jaksi netáhne, tak na poslední chvíli vytáhli větší kalibr - Topolánka.

   Smazat
 6. Pan Valenčík má Topolánka evidentně rád, ale já ne!
  Za prezidenta jej nechci. A xindl X typu Horáček, Drahoš, Hilšer ... už vůbec ne.
  Je to nabídka k blití.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:14 a že nekandiduješ sám, čéče...

   Smazat
  2. 11:14 To podle tebe má kandidovat cca 5 mil Čechů.V.J.Horák

   Smazat
 7. Valenčík je buď blbý nebo zaprodanec. To je neuvěřitelné, kam klesají intelektuálové. Napřed Bělohradský a teď zhloupnul i Valenčík. " Topolánek ustál kontakt s globální mocí "...

  OdpovědětSmazat
 8. Můj názor je na Ostrově Janiky.

  OdpovědětSmazat
 9. Slouhou a poskokem globální mocí ZATÍM není p. Valenčíku. Jako premiěr kvality neprokázal a pochybuji, že jako prezident by byl lepší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 11:29
   Přesně,buran Topolánek prezidentem,ani náhodou!
   Myslel jsem si,že bude kandidovat Klaus,ale pravice dostala málo,tak to vzdal.Tak honem rychle to zkouší Topolánkem,těch mafiánů,podvodníků pravice je mnoho,co čekají na amnestii,hlavně Kalousek aby měl jistou ochranu i do budoucna.Proto budu tvrdit,Topolánka budou volit jen darebáci a lidi bez mozku.

   Smazat
  2. Komunisté prý za socíku VĚŘILI V POSMRTNOU REHABILITACI. Povelvetoví moralisté od moci věří v (již) zakoupené rozhřešení, a v PŘEDSMRTNOU ABOLICI... NEBO ALESPOŇ V MILOST PRESIDENTA REPUBLIKY.

   Smazat
  3. Ač Babiše nemusím, tentokrát to vystihl: "Nejzkorumpovanější premiér v dějinách české republiky bude kandidovat na Hrad? To snad ne..."

   Smazat
  4. je usměvne jak vovčani chtěji vyměnit burana zloděje a podvodnika či saloniho bolševika stary kus za mladši kus když ve sve podstatě těmto jde jen o zlate hradni koryto a doživotni beztrestnost

   Smazat
  5. 7:37 není nad primitivní, nedoložitelné odsudky takových, kteří neznají žádné jiné životní cíle, než zlatá koryta, nadto ještě beztrestnost…

   Smazat
 10. Země je rozkradená, vytunelovaná a zadlužená "na věčné časy" a pár hlupáků v médiích (ale i tady v diskusi) se snaží předstírat, jak důležitá je figurka na prezidentské židli. No to je přece naprosto směšné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Meleš nesmysly.

   Smazat
  2. 12:03 Není "figurka" jako "figurka" ...
   Kdyby by byl za prezidenta zvolen Schwarzenberg, tak by po Hradčanském náměstí zřejmě už pochodovali Sudeťáci s bubny a pochodněmi...
   Otázkou tak je, kdo je ten hlupák, "vážený" ?!
   L.S.

   Smazat
  3. 12:03 Ach jo, zas tyhle báchorky o rozkradené, spálené zemi.

   Smazat
  4. 12:03 Ta figurka je důležitá, pokud mluví pravdu. Její hlas má jinou váhu, než hlas kohokoliv jiného. Jen se podívejte, jak se pokaždé zvedne bahno pražské kavárny při každém pravdivém Zemanově výroku. Nedovedu si představit, že by Topolánek byl schopen říct pravdu o Pussy Riot, Peroutkovi, OKD, lithiu, senátu atd. atd. Nemluvě ani o Topolánkově vyznamenání Mašínů. Také jen idot může věřit, že Dalík žádal "provizi" jen pro sebe.
   Ovšem v naší popřevratové době platí, že čím větší hanebnost, lež a absurdnost, tím větší naděje na úspěch. Takže ano, Topolánek má velkou šanci.

   Smazat
  5. 12:33 Zvolením Topolánka za prezidenta by se naše společnost přiblížila k tomu pověstnému "dnu". Prezidenta, který se v minulosti na veřejnosti ukazoval s odkrytým penisem náš stát ještě neměl ...

   Smazat
  6. 13,23
   Ale """prezidenta""" penise jsme už měli....hned po hadráku!.-)
   Takže by nebyla v dohledu žádná ohromující novinka......

   Smazat
  7. 12:32 že báchorky, co z původního zůstalo ve vlastnictví státu, v rukou českého kapitálu, jaká část zde produkovaného zisku zůstává v teritoriu, promítá se do výdělků obyvatel ČR? Nadto, kde se vzaly dluhy státu? Báchorko zaslepená.

   Smazat
 11. Tak teď tedy nevím. Patří Berlusconi ke globální moci, nebo ne? Pokud ano musím připomenout, že si s Topolánkem náramně rozumněli.

  OdpovědětSmazat
 12. Záměr Mirka Topolánka kandidovat na prezidenta je "velmi záslužný". V plné šíři se tak ukáže stupidita a ubohost protikandidátů současného prezidenta ČR Miloše Zemana, který má tak všechny předpoklady zvítězit už v 1.kole.
  L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych byl opatrný. Kníže měl při minulé volbě také vcelku mizerný výsledek, tak tak postačující pro postup do druhého kola a vzpomínám, jak raketově rychle mu začaly růst preference. Naše "objektivní a vyvážená" média dokážou opravdu hodně. V kombinaci s prostoduchostí značné části voličů se můžeme dočkat nepříjemného překvapení.

   Smazat
  2. Jistě, navíc je to snadno vydíratelná komická figura, šmejdi jsou opravdu zoufalí.

   Smazat
  3. 12:21 Souhlasím, opatrnost je na místě, zvláště když už jsme se dostatečně přesvědčili, jací "dobráci" je naprostá většina jeho protikandidátů, politiků a médií.
   A právě proto je třeba o jejich ubohosti a stupiditě mluvit a psát už teď !!
   L.S.

   Smazat
  4. vladimír hricák Nestrašte to by byla katastrofa.

   Smazat
  5. 12:55 Když se stane opravdová katastrofa, tak to fakt vypadá jinak. Proti katastrofě by tohle byla úplná maličkost.
   Na život jednoho každého z nás má figura, která sedí na Hradě, naprosto mizivý dopad.

   Smazat
  6. 13:17 V podstatě jste zřejmě "šťastný" člověk, když věříte, že nezáleží na tom, kdo je v čele státu. Zřejmě se v životě ještě budete "divit" ...

   Smazat
  7. 13:29 Já už pár v tomto světě žiju, takže si s tím poradím. Ale už jsem viděl právě i katastrofu v tom pravém slova smyslu. A to je fakt něco jinýho než jeden strejda na Hradě.

   Smazat
  8. 13,17
   To jsme viděli naprosto přesně,když na Hradě seděla ta udavačská kreatura a humanitární bombardér Venca vychrupflaška Havel!!!!!

   Smazat
  9. 13:45 - je ti líp?

   Smazat
  10. 13,47
   Co jsi zač,psycholog nebo psychiatr....spíš zvědavej psychopat z lejnolahvárny!

   Smazat
  11. 14:03 - pokud ti to dělá dobře, ok. Já to vydržím.

   Smazat
  12. 13:17 To není pravda vítači drahoš+horáček by nám to zavařily že by jsme se divily. A ze zadku makrely by nečouhaly ČR ani podpatky.

   Smazat
  13. 12:55, 13:29 jste zřejmě z těch jednodušších, kteří za katastrofu berou to, co rázem a nečekaně dopadne přímo na ně a blízké okolí, nebo to, co z vyšší moci zdevastuje velké území, možná i dohledný zásah válkou. Nezralý pohled adolescenta.

   Smazat
 13. Zkusme si tedy připomenout dobu premiérování M. Topolánka: 1/ korupce a tunelování pokračovalo, byť se nás někteří dnes snaží přesvědčit, jak proti tomu Topolánek "bojoval". I na sjezdu ODS tu korupci tehdy "kritizoval". A proč je tedy Dalík za něj ve vězení? 2/ Kdy se podepisovaly zásadní dokumenty s EU, z nichž nás až teď tak bolí hlava? Za Klause jako prezidenta (ten byl dlouho proti) a Topolánka jako premiéra. (A ten proti nebyl). 3/ Topolánek byl naopak největším bojovníkem za urychlování našeho závodu ke dnu. Stále měl starost, že máme u nás ještě vysoké mzdy a platy, takže nedosahujeme plně té "konkurenční výhody". (třeba proti Pákistánu či Bangladéši). Má tedy velkou zásluhu na současných propastně nízkých mzdách, platech a důchodech u nás. Je třeba vědět, že procentní sazby odvodů na zdravotní a sociální u nás nejsou nižší ve srovnání s Evropou. Dramaticky nižší jsou však základy (tedy mzdy a platy), z nichž se počítají. V důsledku toho nejsou peníze ani na zdravotnictví ani na důchody. 4/Topolánek byl též autorem výroku, že kdyby řekl lidem pravdu před volbami, nikdo by je /ODS/ tehdy nevolil. Takže sliboval před volbami nízké daně, aby je po volbách naopak zvýšil apod. 5/ Topolánek byl ten, kdo si naopak v rozporu se zákonem "půjčil" z důchodového fondu (po vzoru Klause) dalších 70 mld. Kč a nikdy je tam již nevrátil. Jeho kolega Kalousek nám pak vyprávěl, že jsme je "prožrali". Chápal jsem to tehdy jako jeho vlastní sebekritiku, ale asi tak to myšleno nebylo. 6/ Není naopak jasné, kdy byl Topolánek protiunijní či dokonce proti migrantům. Ani to, jak na to autor článku přišel. Takže víme, co by nás po zvolení M. Topolánka čekalo. Opravdu to chceme?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:44 No, počkám si na tvé připomenutí doby vládnutí Miloše zemana.

   Smazat
  2. Zeman nevládnul, pleteš si ho se Sobotkou!
   V.J.Horák

   Smazat
  3. Pane Horáku, Miloš Zeman nebyl předsedou vlády? To máte ovšem velmi krátkou paměť.

   Smazat
  4. Anonymní 12:44
   Velice dobrý příspěvek.
   Proto vymysleli superhrubou mzdu,aby mohli zdůvodnit vyšší zdanění.
   Jistě i vás napadá odvod 15% daně z 10tisíc je nedostačující pokrýt všechny státní výdaje,Kdyby byly mzdy aspoň 40tisíc,tak těch 15% daní udělá určitě větší hromadu a o tom to je.

   Smazat
  5. 12,44
   Fakt dobrá bilance. Zejména závěr nutí k zamyšlení. Lidi často vyžadují změnu, i když jí nutně nepotřebují. Později, když ke změně dojde a jejich očekávání se nenaplní, zjistí, že je vlastně pálilo dobré bydlo. Ale to už bývá zpravidla pozdě.
   Zeman má spoustu chyb. Má chatrné zdraví a občas šlápne vedle. Ale ve světle jeho protikandidátů ho stále vidím, jako nejlepší možnou volbu.

   Smazat
  6. Potesujici je, ze se konecne nasel nekdo, kdo take trpi za jine, nikoliv jako jako Jezis, ale tim, ze ma pamet a po kazdych volbach ho vydesi, jake je zde mnozstvi hlupaku, trpicich naprostou amnezii ...a pritom bych se mel, pri sve neselhavajici pameti, uz divit jen tomu, ze se vubec jeste necemu divim. ;-)

   Smazat
 14. Čím více kandidátů, tím menší šance na zvolení,
  je to starý volební trik nejednou uplatněný ve volbách politických stran.
  Topolánkovi dá podporu každý kdo se bojí následků svého protistátního chování,
  tedy valná většina...*

  OdpovědětSmazat
 15. A kde a od koho sežene podpisy? To zase vymýšlel někdo, kdo zde nežije. Čiré zoufalství, kavárna nabízí akorát zloděje, lháře a veksláky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:10 Zřejmě jste chtěl napsat "A kde a od koho sežene hlasy" ? Podpisy pro svou kandidaturu už sehnal od stejných "šmejdů", jako je on, v Senátu ...

   Smazat
  2. 13:36 Urážením senátorů o sobě cosi nepěkného prozrazujete.

   Smazat
  3. 13:45 Ti, kteří dali svůj podpis Topolánkovi, a podobným, ke kandidatuře na prezidenta si jiné označení, než "šmejdi" nezaslouží ...

   Smazat
  4. Senátorský šmejdi to není urážka,
   nýbrž konstatování pravdy...cítíte ten rozdíl ?*

   Smazat
 16. 13,45
  Pro senátory existovalo slušný slovo maximálně v antice,dneska už ani omylem!

  OdpovědětSmazat
 17. Je mi s podivem že nikdo nezareagoval na Zemanovo doporučení Topolánkovi, ohledně Jižního Sudánu, aby ho tam nesežrali. Jak se zdá, a zvláště ti mladší, co nebyli na vojně, už neumějí číst mezi řádky a takováto poselství jim nic neříkají. Topolánek určitě na vojně byl a jak se zachová je na něm, nikdo ho nemlátí a ani mu neukazuje fakáče. Aottj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Emeritní plukovník v.v.9. listopadu 2017 19:24

   14:11 - Topolánek za mlada studoval na vojenském gymnáziu!

   Smazat
  2. 19,24
   To mu asi nepomůže, ale ani nijak neuškodí. Spousta dnešních "kapitalistů" studovalo vuml. A jací jsou to dnes kapitalisté!

   Smazat
  3. Emeritní plukovník v.v.9. listopadu 2017 21:22

   20:19 - Jsi mimo mísu. Já jsem napsal, že Topolánek studoval na vojenském gymnázium (Vojenském gymnáziu Jana Žižky z Trocnova v Opavě). Zde je link:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Mirek_Topol%C3%A1nek
   Nepsal jsem, že studoval VUML. Proto nechápu, proč do toho montuješ VUML!

   Smazat
  4. VUML byl, 21.22, pro civilisty. Vojáci z povolání (čti z poválovania) dostávali politické vzdělání v rámci maturitního a vysokoškolského studia jako samozřejmost.

   Smazat
  5. 21,22
   Blbě jsem se vyjádřil. Jenom jsem chtěl napsat, že vojenská škola, potažmo vojenská kariéra za minulého režime v dnešní době není překážkou. Pokud ovšem nezastával funkci politruka.
   Ale teď trochu odbočím. Je zvláštní, že u řady politiků začíná život listopadem 89. Na wikipedii většině chybí život před sametem. Zajímavé.

   Smazat
 18. Co je ma českých senátorech pěkného? Jsou to většinou zahalčiví lidé typu Štětiny, amerického lokaje, a Pitharta, sudeťákofila. Toť vše.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:25 Navštiv svého senátora a řekni mu to. Teda jestli na to máš koule.

   Smazat
 19. Senát je banda darmožroutů paratizující na nás a Topol je jeden z mnoha darmožroutů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč vlastně senát máme? Neměl být zrušen když je volen prezident přímo? Tohle odkladiště vysloužilců snížit alespoň na polovinu.

   Smazat
  2. 15:22 A víš vůbec, kdo všechno je senátorem?

   Smazat
  3. 17,19 je to důležité , znát všechny zbytečné lidi v ČR,tedy včetně tebou ochraňovaných darmojedů ?

   Smazat
 20. 14,35
  Můj Kubera to ví dávno!

  OdpovědětSmazat
 21. Jen uvažovat o možnosti Toplánek-prezident ČR je mimořádně varující příznak degenerace rádoby komentátorů. Nejde to ani vysvětlit oním v pozadí "čím hůř-tím líp". Zřejmě se zatím má "střední třída" tak dobře, že blízká škaredá budoucnost je nezajímá. No ať tedy žije VŘSR! Poslední možnost lidí si vládnout, nebo alespoň se o to pokoušet. Teď už zřejmě budou vládnout jen peníze. Obávám se, že rozum bude asi navždy v menšině.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. konečně jsme se dozvěděli, proč to vzdal Kubera - říkal, že kvůli rodině, ale asi chtěl říci, že mu to rozmluvili kmotrové z té velké rodiny, která má název ODS

   Smazat
 22. Na celé věci mi připadá " nejzajímavější" nikoliv Topolánkova kandidatura, ale zatmění mysli p. prof. Valenčíka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:35 "Zatmění mysli" hledejte nejdříve u sebe a teprve potom u doc.Valenčíka. Zřejmě jste ani článek, k pochopení, nepřečetl celý.

   Smazat
  2. Ale přečetla, až do konce. "Topolánek kontakt s globální mocí má a ustál to....a nepodlehne jí". Jak někdo mudroval až přemudroval a ztratil kontakt s realitou!Tím myslím doc.Valenčíka.Jděte s ním k šípku!

   Smazat
 23. Mě by zajímalo, kolik dal Tupolánek za nákup poslaneckých hlasů Mečáka a Pohůnka z ČSSD. P.S.: pravopisem jmen si nejsem zcela jistý.

  OdpovědětSmazat
 24. ...a konečně vyznamená ty Mašíny!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude změna, panečku. Místo sportovců a vědců začnou dostávat metály odbojáři. Mašínové, Dalík, ten bude samozřejmě amnestován spolu s dalšími odbojáři, které pomáhali rozkrádáním položit bolševiky. Bohužel, nevšimli si změny režimu a pokračovali v odbojovém rozkrádání až do dnešních dnů.

   Smazat
 25. Tipnu si na průběh prezidentských voleb. První kolo Zeman a Topolánek. Pak nastoupí masivní mediální masáž, nejlépe na mladé lidi. Všichni neúspěšní kandidáti vyjádří podporu Topolánkovi, prostě všichni proti Zemanovi.
  Jsem zvědavý jak to dopadne. Přál bych si, aby Zeman vyhrál. Už jenom proto, že by mne potěšilo vidět ty nasrané ksichty v čt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem stejného názoru jako vy a vidět ty řvoucí debily v čt a slyšet jim podobné v čro by mne velmi potěšilo.

   Smazat
 26. http://www.jan-neoral.cz/news/americky-radar-v-brdech/ a Topolovy lži..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inu bodrý valach. Po přečtení začíná jeho svatozář tak nějak pohasínat. Že by nebyl až tak moudrý, jak se nám nepřímo snaží naznačit?

   Smazat
 27. Lepší Topol se všemi svými chybami, než Drahouš se svým studeným pusou vůči voličům a vlezdopr... vůči nadřízeným šéfům EU a Merkel. Jinak volím raději Zemana i se všema chybama či omylama. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi máme každý jinou filosofii. Já zastávám názor, že nepoznané skýtá alespoň naději. U Topolánka máme jistotu poznaného. Je to bezcharakterní, arogantní hajzlík. Tak že je téměř jisté, že ve stejném duchu bude pokračovat. Lidi jsou pro něj pouze prostředkem (bohužel) k získání moci. Když jí získá, vytře si s nimi prdel. Jak to již jednou předvedl.
   Neříkám že zrovna Drahoše, ale dost možná, že i ten by byl lepší, než arogantní Topolánek.

   Smazat
 28. Copak Topolánek. To je idiot. Ale tohle by bylo ještě horší.
  www.michalhoracek.cz/download/MH-Spis_Stb.pdf

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, možná mi něco uniklo. Vůbec se nechci Horáčka zastávat, není a nikdy nebyl můj kůň, ale nic tak ohromujícího jsem se ze spisu nedozvěděl. Možná, že jenom dostal nabídku, která se neodmítá. Ne každý dokáže být hrdinou a neposere se před silou, která měla tu moc zničit lidem životy. Ze spisu nevyplývá, že by byl nějak aktivním spolupracovníkem STB. Spíš než ta dávná minulost mi na něm vadí ta nedávná. Způsob, jakým přišel k penězům.

   Smazat
 29. Při shlédnutí seznamu kandidátů mne napadá jediné: Mnoho povolaných, málo vyvolených.

  OdpovědětSmazat
 30. Od Lidových milicí až k podpoře ultrapravičáka. Úžasná cesta vzorného člena KSČ a LM Valenčíka. Babiš už zřejmě podporu v novinách nepotřebuje a začal šetřit prebendami a odměnami. Nechápu pana Davida, že Valenčíkovi jeho plky tiskne..

  OdpovědětSmazat
 31. 8,55
  Co tady nacvičuješ ty vemeno z kachny?!
  TVŮJ FOTR MĚL SVATOZÁŘ JAKO KRAĎOUSEK A MATKA BYLA SVATÁ DALA NEVĚDĚLA KOMU!!!!!

  OdpovědětSmazat
 32. Spoustu názorů pana Valenčíka sdílím, ale názor že Topolánek není slouha globální moci mi přijde naprosto zcestný! Cožpak si nikdo nepamatuje, jak urputně a silově zde topol a jeho parta prosazovali vybudování US základen a pobyt jejich vojáků v ČR?
  Zapomínat na takové zásadní věci může být velmi nebezpečné. S pozdravem Jaroslav Zatočil

  OdpovědětSmazat
 33. Pro Radima Valenčíka je grafomanství živností, ale dost možná i povahovým rysem.

  Zejména jeho zvyk odkazovat na vlastní nespočetné texty budí dojem, že čtenář je pro něj něco jako student, který v každém slově svého profesora hledá záblesk nějaké hluboké myšlenky.

  V té záplavě ještě horších textů, který NR přebírá, se ale jeho užvaněné texty ztratí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Užvaněný grafoman. Bingo.

   Smazat
  2. Kopecký, Kopecký - jako vždy mimo mísu. Napiš "lepší text", ty chytrá hlavo, a budeš mít můj obdiv! Ale na to asi nemáš, že jo? Tak tu jen závistivě poštíváš a opruzuješ.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.