Reklama

čtvrtek 9. listopadu 2017

P.C.Roberts: Od supervelmoci k nekompetenci

9. 11. 2017     Paul'CraigRoberts
Dospěl jsem v druhé polovině 20. století a dnes svou zemi nepoznávám. Žil jsem svůj život v zemi kompetentní a nyní prožívám život v zemi nekompetentní. A nekompetentní je všechno. Nekompetentní je policie. Střílí děti, babičky, zmrzačené a to prý proto, aby chránila životy svoje.  Nekompetentní je naše zahraniční politika. Svými šílenými a nezákonnými válkami jsme se světu odcizili. Dnes jsou USA a Izrael dva nejméně důvěryhodné státy světa a dva státy považované za největší nebezpečí pro mír.


Vojenskobezpečnostní komplex je nekompetentní. Náš stát národní bezpečnosti je tak nekompetentní, že se nedokázal ubránit nejpotupnějšímu útoku proti velmoci v historii lidstva, kdy hrstka lidí, vyzbrojených jen noži na otvírání krabic a neznalá umění řídit letadla, zničila Světové obchodní centrum a část Pentagonu. A válečný průmysl za naprosto gigantickou cenu vyprodukoval stihací letoun F-35, který nejenže nesnese srovnání se stihacími letouny Ruska, ale je dokonce horší, než jeho předchůdci F-15 a F-16, které má nahradit.

Nekompetentní jsou média. Nedokáži si vzpomenout na jedinou ve všem pravdivou zprávu, kterou bych z médií slyšel, či si ji četl. Určitě aspoň jedna taková byla, ale já jsem na ni nenarazil.

Nekompetentní jsou univerzity. Namísto aby k vyučování studentů najímaly profesory, najímají jen správce, kteří ty univerzity řídí. A tak namísto profesorů jsou na univerzitách prezidenti, viceprezidenti, kancléři a vicekancléři, probošti a viceprobošti, děkani, přidružení děkani a děkani asistentní. A namísto vyučování předmětů se tam vyučuje regulace řeči a výcvik citlivosti. Až 75% z finančního rozpočtu univerzit směřuje ke správcům, z nichž mnozí berou sumy opravdu pohádkové.

Naše public schools (školy podporované z veřejných fondů), se staly nekompetentními, když přijaly standartizované národní testování. Účelem školní výchovy dnes je splnit nějaký test. Akreditace školy a učitelův plat závisí nikoliv na jeho schopnosti rozvíjet tvořivost a nezávislé myšlení žáků, ale na tom, zda je memorováním látky připraví na splnění testu.

Člověk by mohl pokračovat a pokračovat. Ale místo toho se s vámi podělím o příběh, který mi v minulém týdnu zabránil cokoliv napsat.

Nuže: byl jsem mimo dům, když poblíž něj vjel operátor těžkého stavebního stroje – a to s vysokozdvižným vozíkem, vztyčeným vysoko nad sebou - pod dráty elektrického vedení. A zřejmě aby se jim vyhnul, přerazil v půli elektický sloup, který vede elektřinu do mého domu.

Takže tady to máme, Operátor, který netuší, že se vztyčeným vozíkem nemůže rejdit pod elektrickými dráty.

Taková je tedy Amerika dneška. A tihle nekompetentní vládní nekompetenci chtějí válku s Iránem, se Severní Koreou, s Ruskem a Čínou. Vezmu-li v úvahu zcela výjimečnou úroveň nekompetence v celých Spojených státech, mohu vám garantovat, že my ty války nevyhrajeme.

Vybral a přeložil Lubomír Man

17 komentářů :

 1. To je naprostá pravda že usa nevyhrají.

  OdpovědětSmazat
 2. Pán P.C.Roberts ako bývalý poradca vlády prezidenta Reagana sa vyzná a má prehľad, - vtedy sa za poradcu idiot nedostal. Dnes len idiot . . .

  OdpovědětSmazat
 3. Evropa je na tom hur

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To myslíte jako Evropu? Tu bruselskou nebo tu, která ty své dříve nepoznané elitáře začíná proklínat? Budujme národně sociální společnost, vychovávejme své děti a vnoučata ke kritickému, ale současně pozitivně tvůrčímu myšlení, k mravnosti a lidské důstojnosti. Pak si ani nevšimneme, že naše země prosperuje a na tvářích a v očích obyvatel je více úsměvu než jiných výrazů.

   Smazat
 4. Ruský medvěd + Čínský drak10. listopadu 2017 0:57

  Když USA a Evropa zaútočí na Rusko (nebo Čínu), bude to útok sebevražedný, až se nám panenky přetočí! A my budeme na straně poražených!
  Co se týče zločineckých USA zřejmě už zapomněly jak v minulosti dostaly přes svou válkychtivou držku od Sev. Korey (1953) a od Sev. Vietnamu (1968). I díky internacionální pomoci dobrovolníků z Číny a ze SSSR.

  OdpovědětSmazat
 5. Nejsou dulezity letadla , ale zisky !!
  Navic university za velke miliony prodavaji OBECNE VEDOMOSTI ' NASTRADANE behem tisice let ,
  ktere ovsem patri vsem !! je to nase a nikoliv jejich dedictcvi. Navic university chrli valecne a jine zlocince !!
  Dale podivejte se na tybilionare co z nich bohatstvi udelalo. Sama hydra , pijavice , parasit podvodnik ,lhar a zlocinec..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K čemu jsou etické kodexy institucí, když jsou až příliš často porušovány bez jakýchkoli sankcí? Proč není v Ústava kodexem založeným na mravních principech? Pak by celý právní systém byl jednoduchý a drtivou většinou občanů přirozeně respektovaný. Dnes se právo ohýbá již při legislativním procesu, následně jeho vykladači a konečně u soudů, kde aby spravedlnost pohledal.

   Smazat
 6. Stejne jako Cechy tak Amerika se stava mene kompetentnimi a uroven vzdelani klesa. Stejne to ale je s Ruskem, pred 20 ti lety intelektualni velmoc 1/3 svetove vedy byla z Ruska, dneska problemy s drogami a AIDS. To je model budoucnosti co ONI ! chteji. Civilisace okolo Ciny a Nemecka (zvladnutelne zeme) a zbytek priblbly konsumenti.
  Mozna tak to musi byt , jinak technicky se neda civilisace pohnout ku predu. Doufam ze se vidite vsichni jako neschopni konsumenti uz dnes.
  Brouk von Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V RF má problém s drogami a civilizačními chorobami sotva pětina populace, zejména mladá generace začíná být opět vychovávána ke zdravému způsobu života. Lidé dělají chyby, ale jsou jimi poučitelní, hlupáci své chyby opakují.

   Smazat
  2. 9:36 Zbytek tvoří zdegenerovaní mužici a mladí emigranti. Chce to víc mladým naslouchat! Oni kašlou Putleroj a jeho bandě kremelskejch zlodějskejch vorů na ňáký "vychovávání"! Chtěj ven, do světa, páč na revoluci nevěřej, už ne - a k tomu jsou i vychovávaní. K tomu jedinému ...

   Smazat
 7. Los Angeles skolstvi ranuje dedecek ve veku 84 let . Vypada na mexikana . Svuj plat si snizil na zebrackou mzdu 300 000 $ . Rakev bude erarni takze take usetri .Tento zebracky plat si sam urcil snizil si ho totiz na tutu sumu sam . O jaky to dobrodej . Je to skutecne mzda hodna zebraka vzdyt nedavna afera ctvrte v LA kde si pridelili za tu hroznou lopotu 700 000 platy + plus penze + dalsi prebendy . Lid cumi neb neumi ,jak to rikal pritel kLEBERSTEIN Joshua .Lharsteini na sanelech TV kterym rikaji Ankers berou bezne platy mezi 15-30 miliony ,zaslouzi si to vzdyt lhat a nemrknout brvou da hodne prace . Ale lid v USA je jiz vytrenovan ,staci se podivat na show pro debilie v rannich hodinach ,cesky Blesk je niman . Debilie kvili ,placi ,jeci a to v radach za sebou na pokyn poskoku kteri zapinaji pokynu (smat -tleskat ,divit se zvedat oci ke stropu ci chcat na zem. Teto debilni spolecnosti se dobre vladne vzdyt 45 lidoopu v LA nemluvi a nerozumi anglictine ,je to jako sbirka opic z ostrovu ,rasa se jiz neda ani urcit .A do toho jeste pedofilove buzeranti transexualove, deti kteri jiz ve 3 letech nevi zda je holcicka ci chlapecek a maminka zada vyhodit pohlavary za to ze neumoznuji chodit na zachod spolecne s opacnym pohlavim . Hlavne ze poucuji jak sirit bordel zvany democracie po svete a poskoci jim slouzi do roztrhani tela .Hnus. A to se nezminuji o tech kteri toto cilevedome prosazuji pres lobby a senatory a jine pridruzene vyroby. Kdo videl vcera Boltona na Cspan jiste pochopi kdo vladne v USA a kdo posloucha jako skolacek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K vašim drobným a poněkud povrchním pohledům lze doplnit to, že najít nezadluženého občana USA, který by neměl potíže se splácením, je jako potkat jednorožce. pat to, že podvod je způsob, jakým v daném prostředí zatím lze přežívat, některým i žít nad poměry. Jenže zatímco v přírodě je parazit veden k prosperitě svého hostitele, neb mrtvý hostitel-mrtvýb parazit, u lidských parazitů je zvláštní sebedestruktivní tendence žít stále lépe na úkor svých stále hůře žijících parazitů. Lidským ovcím asi vyhovuje, že jdou na porážku. Důstojný člověk se ale proti tomu musí postavit. Takže přestaňme blafat a začněme reformovat a pokud to neumíme, vyhledejme ty, kteří to umí odpovědně jménem každého důstojného člověka a dokonce i jménem těch lidských ovcí, které se alespoň diví, kam to dopracovaly. Předčasné volby budou při troše snahy a dobré vůle patřit národními socialismu, nikoli hochštaplerům v různých kabátech a s různou rétorikou.

   Smazat
  2. No tomu říkám popis totálně zvrhlé parazitické společnosti. Znalec antické historie HONO by řekl nic nového pod sluncem.

   Smazat
 8. USA tu už nebudou dlouho. USA se rozpadnou stejně jako Jugoslávie a Rakousko-Uhersko. Rozdíly mezi různými častmi obyvatelstva názorové, etnické, rasové jsou příliš velké na to aby USA mohli existovat jako jeden stát s centralizovanou vládou.

  http://www.epshark.cz/clanek/114/rozpada-se-amerika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud ti pitomci v USA nepřipustí řízené přeformátování na zdrojoívě stabilní stát nezasahující do globální politiky, pak budou USA jako potenciální neřízený superchaos smeteny z povrchu planety, lhostejno jak. Historie je plná stříplů takových "trestů božích", jak je zvykem to mylně interpretovat... Globální prediktor nemá extraterestriální výtah mimo tuto planetu, takže musí žít zde a nepřipustí, aby Zemi zničil superchaos made in USA. Je přece tak snadné vypnout celou zemi a elimnovat červená tlačítka, že...

   Smazat
 9. Kdo videl na TV ty pozustale co v Texasu nepostrilel v kostele najaky debil od pohledu, zjisti ze ony potetovane idioty a neschopne vyplodit ze sebe ctyri slova ktere davaji nejaky smysl a vidi blby bez zubu obtloustle blekotajici ze jsou strong a silne jako silnice . To je dnesni volic a Amerika . Zdevastovni nejen financne ale hlavne mentalne .Na doupu je polovina lidi .Muj znamy zoufale shani nekoho kdo umi neco ze remesel ,marne . Prvni je dotaz jake jsou benefits (pojisteni dovolena odbory pracovni doba ) ,nikdo jiz nerika kde se snad jako vyucil ci naucil je to jen vse bullshit jak se rika a dle toho vypada cele hospodarstvi . Nebyt Ciny kde to odrou otroci asi by jiz davno bylo vse jinak

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajeď tě si do Číny, stojí to za to. My jsme daleko více zotročeni.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.