Reklama

pondělí 6. listopadu 2017

P.C.Roberts: USA zatáhly Britanii do války s Irákem podvodem

6. 11. 2017     PaulCraigRoberts
Někdejší britský ministr financí (1997-2007) a pozdější britský premiér (2007-2010) Gordon Brown ve své čerstvě vydané knize MŮJ ŽIVOT A NAŠE DOBA prohlašuje: "USA nás vlákaly do podpory své invaze do Iráku v r. 2003 podvodem. „Americké ministerstvo obrany dobře vědělo, že Irák nevlastní zbraně hromadného ničení, avšak Britanii svou vědomost o tomto faktu zamlčelo“, píše Brown. „Americké zpravodajské služby nám prostě informace o pravém stavu vojenských možností Iráku nesdělily. Kdyby se tak bývalo stalo, mohl běh věcí vypadat jinak. Válku nebylo tehdy zkrátka možno jako poslední řešení ospravedlnit, a naši invazi do Iráku není proto ani dnes možno označit za přiměřenou odpověď.“


Brown dodává, že důkaz o tom, že Britové nebyli Američany o neexistenci zbraní hromadného ničení v Iráku informováni, nebyla nikdy předložena tzv. Chilcotovu šetření o irácké válce, které ovšem i tak konstatovalo, že Británie se rozhodla připojit k invazi ještě předtím, „než mírová alternativa dosáhnout iráckého odzbrojení byla vyčerpána.“

Brownovo prohlášení zřejmě znovu otevře debatu o britské účasti na Amerikou vedené invazi do Iráku. Tehdejší premiér Tony Blair totiž použil americké ujišťování o iráckých zbraních hromadného ničení jako hlavního argumentu, pro který se Britanie k vojenské akci USA v Iráku připojila. Brown ve své knize dále uvádí, že tehdy – v březnu 2003 – se do války s Irákem pospíchalo, zatímco on si dnes stále a stále klade otázku, zda mohl on osobně učinit něco ještě předtím, než osudové rozhodnutí o válce v Iráku padlo. Jako ministr financí měl totiž lepší přístup ke zpravodajským informacím než ostatní vládní ministři, ale byl vojenskou zpravodajskou sekcí MI6 Secret Intelligence Service znovu a znovu ujišťován, že důkazy o iráckých zbraních hromadného ničení podloženy fakty skutečně jsou.

„Nyní samozřejmě už vím, že jsme tehdy byli podvedeni“, uzavírá svou úvahu Gordon Brown.

Vybral a přeložil Lubomír Man

18 komentářů :

 1. No, je to pěkné od pana expremiéra a zaslouží si své "jistě, pane. Ale bez "B" je "A" úplně na prd. Na americké zpravodajce jsou jistě krátcí, ale co ti jejich z MI6, co ho teda asi taky podváděli - ti jsou jednou provždy v pohodě ? Takže příště to udělají zas a ještě později si nějaký další gauner bude hrát na poctivého blbce a napíše o tom knížku. To je veškerý výstup z toho povídání.

  A to, že rodině zasebevražděného dr. Kellyho je Gordon Brown se svými kecy platný jak brouk ve flašce. Jeho vlastní tajná služba ho podváděla a zavedla zemi do války, ale s Kellyho zasebevražděním nemohla mít nioc společného. Hnul pro ně prstem, když teď ví, že měl Kelly pravdu ??

  A co naši z koalice ochotných ? Už se jich někdo zeptal, jestli třeba nechtějí do rádia přednést své "kdybych tohle byl býval věděl"??

  V R

  OdpovědětSmazat
 2. Co asi udelali s vyzvednou sluzbou, kdyz zjistili, ze jim lhali, i kdyz vedeli pravdu.
  A pak sli ochotne proti Lybii, a pujdou vzdy, kdyz jen USA naznaci, prece z toho jsou zisky, na ktere byly tak zvykli, pro GB. A co jim zalezi na lidech v jinych zemich. Pak bude nekdo jiny min. financi. A bude se omlouvat (ci vymlouvat). Jejich Mi6 je to, co se da nejvic prirovnat k CIA. O te, jako partneri, by za ty desitky let spoluprace uz mohli vedet, co to je zac, vse.

  OdpovědětSmazat
 3. Klasická Británie, klasická "Západní """""morálka"""" - zničit, zotročit, vysát, rozbombit, pomordovat ... a pak kecy o lidských právech, právu, morálce, demokracii, pomoci a "my nic, to ti před náma" a tak porád dokola a dokola a dokola ... celou historií se to vleče jak červená nit. Oni se ale jednou ti druzí proberou, porovnaj doma své Iškariotské a celej Západ bez neo-kolonií a vysávání bezmocných bude v perdeli. No,.... a my s ním.

  OdpovědětSmazat
 4. Že by to nějaký tlučhuba Brownu nevěděl? Tak o tom se dá s velmi úspěšne pochybovat. Na Anglány, kromě případů kdy mají možnost lhát, krást a vraždit za účelem zisku, je spolehnutí jako na shnilej plot. A Blair to věděl na 100%. Vždyť bylo evidentní, že se s Křovákem přímo milují, jestli ně i fyzicky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BROWN
   o tom POUZE napsal knihu !

   Odpovědná osoba v tehdejší době byl T. BLAIR,
   premiér, a horlivý podporovatel tohoto zločinu a nejen toho, stál i za agresí a rozbití bývalé Jugoslávie.

   PROTO je mi záhadou, z jakého důvodu se o tomto zločinci opakovaně zmiňuje, jako o svém dobrém příteli,
   současný prezident a dokonce si jej zve do Lán.

   SNAD by mně tento rozpor mohl někdo kvalifikovaný vysvětlit, když jsem na můj dotaz,
   adresovaný prezidentovi, nedostal ani po TŘECH měsících odpověď.

   Děkuji.

   Smazat
  2. Tady sotva najdeš někoho "kvalifikovaného"
   na tvůj rozpor.
   Přes den sem píšou prďuši a večer ostatní flustráti...

   Smazat
 5. No jo lhaní Západu už je otřepaná fraška.

  OdpovědětSmazat
 6. Zase chybi zpravy
  Rand Paul zbit
  Hillary odmaskovana coby vrah
  Uran
  Nic?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Levicak Kelly vyvrazdil kostel, zlikvidovali ho ozbrojeni obcane

   Smazat
  2. Paul zbit antifou
   V Americe obcanska valka

   Smazat
  3. Klidně se navzájem povražděte,paraziti zbytečný!!!!!!

   Smazat
 7. o rozkazoch sa nediskutuje -

  OdpovědětSmazat
 8. USA by se měli stáhnout z Iráku, Afghánistánu stejně jako ze Sýrie. jenom tam napáchali škody a podpořili radikální islám. Intervence USA poškodili křesťany na blízkém východně a pomohli islamistům.

  http://www.epshark.cz/clanek/152/ceho-dosahli-usa-v-syrii

  OdpovědětSmazat
 9. USA by měla sedět ve svých hranicích a nerozlézat se po světě jako mor.

  OdpovědětSmazat
 10. Britanie není včerejší, moc dobře věděla do čeho jde.

  OdpovědětSmazat
 11. Britové se nyní jen lživě vymlouvají. Moc dobře věděli, že Irák měl tak leda holý zadek, ale proč dnes všechno nehodit na kámoše z USA. On to také tak dělá. Stejně dobře se podobných zločinů moc rádi zúčastnili proti Libii, Sírii, Afghanistánu atd. Jen pan ministr kecá, ale když šéfík z USA zavelel všichni se posrali a běželi mu ochotně na pomoc. Stejně jako s Jugoslávií a Kosovem. Teď chudáci nic nevěděli. On Bůh moc dobře zná Vaše činy a jednou Vám to řádně spočítá a zeptá se na to. Ještě to bude chvilku trvat, protože dobrotivý Bůh dává lumpům do poslední chvíle šanci na sebepoznání a lítost, ale neunikne mu nikdo. Ani Soroš, ani Olbrajtová, Clintonová nebo Obama či Kalouse, Topolánek nebo Roman. Malý nebo velký lump budou se zodpovídat a nevykecají se z toho jako tady u soudu. A žádné prachy, žádní lobisté, zkorumpovaní soudci jim nepomohou. Na každého jednou dojde. Jen si vzpomeňte na Křišťálového Standu nebo Havel jak byl posraný a kňučel v náručí Voršilek. Teď se schiluje k trestu i Mc. Keinovi a je připosraný jako malý parchant. Smrt si najde každého a dopraví jej před ten správný soud. Tak si jen zmetci nepoučení užívejte. Všeho do času, nic si neodnesete. Nic Vám zde nepatří. Máte to jen půjčené za cenu svých duší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte ohledně Iráku zcela pravdu; už dost dávno nějaký NEpresstitut (snad z USA) zpovídal různé činitele ohledně nepříjemných věcí a jedním ze zpovídaných byl GB vysoký důstojník, myslím z MI5. Jeho odpověď na na otázku, jestli se GB přidala k útoku na Irák z neinformovanosti, byla úsměvná s úsměvem: "Vždyť všichni věděli, jak to je" (k dohledání na jůtúbu, někde bych měl mít i link). A to dost dobře koresponduje s patřičnými pasážemi v knize Weiner: Dějiny CIA

   Smazat
 12. V Britanii je len 1 hrdina tej doby.Dr.Kelly,chemicky expert,ktory nechcel vydat fslosnu spravu o udajnej existencii chem.zbrani v Iraku...nasli ho mrtveho v lese.Na BBC 2,bola o tom relacia Conspiracy faills,o moznom odstraneni dr.Kellyho,MI6.Riaditela BBC 2,odvolali...a tym cela debata skoncila a vojna v Iraku mohla zacat.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.