Reklama

středa 29. listopadu 2017

Pochybnosti nad letošní anketou „Český slavík“ a volbami do PSP ČR ?


Ludvík Smýkal
29. 11. 2017
„Skupina Kabát se rozhodla vrátit Českého slavíka pořádající agentuře. Pokud pořadatel doloží skutečné počty hlasů pro Ortel a Kabát jich bude mít více, pak kapela přijme cenu zpět. Agentura Musica Bohemica, která hudební ceny pořádá, v úterý večer znovu hájila svůj postup. Má prý právo zasáhnout, pokud dojde k organizovanému hlasování na podporu určitého subjektu.“Dvě události zaplňují v minulých dnech naše média a sociální sítě. Tou první, pro většinu občanů zřejmě zajímavější, je anketa „Český slavík“. Druhá, pro občany bezesporu důležitější, se začala odehrávat v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky (PSP ČR). 
https://kultura.zpravy.idnes.cz/cesky-slavik-kapela-kabat-vraci-slavika-ortel-fae-/hudba.aspx?c=A171128_182006_hudba_mpl

Málokdo z občanů si ale uvědomí, že obě tyto události mají něco společného, tj. „pochybnosti“ při sčítání hlasů. Je až neuvěřitelné, že "pochybnosti" se sčítáním hlasů v případě ankety "Český slavík" vzbudily takové emoce médií a mezi účastníky sociálních sítí, když podobné "pochybnosti" v případě voleb do Poslanecké sněmovny ČR, o kterých v rozhovoru mluví šéf správního soudu Baxa prošly bez povšimnutí a zřejmě upadly, z řady důvodů“ do "zapomnění".

"Naše kontrola ukázala, že výsledky ve Středočeském kraji vůbec nesedí. A nebyly to jednotlivosti, změnilo se pořadí zvolených poslanců, v některých okrscích to byly rozdíly stovek hlasů."
„My jsme kontrovali 900 okrsků a zhruba ve 200 jsme našli chyby."(a to kontrolovali pouze volební lístky odevzdané pro ODS !) Slova pana Baxy, šéfa správního soudu, tak vzbuzují vážné pochybnosti o regulérnosti voleb do PSP ČR.

Jsem zvědav, zda příslušné orgány a instituce, zodpovědné za průběh a dodržení zákona při volbách do PSP ČR, se také budou hájit tvrzením Agentury Musica Bohemica, že „měly právo zasáhnout, pokud dojde k organizovanému hlasování na podporu určitého subjektu“.

Dále jsem zvědav, zda zvolení poslanci PSP ČR, se zachovají jako skupina Kabát, která „se rozhodla vrátit Českého slavíka pořádající agentuře a pokud pořadatel doloží skutečné počty hlasů pro Ortel a Kabát jich bude mít více, pak kapela přijme cenu zpět“.

12 komentářů :

 1. Ti pořadatelé,to je ale lidskej ksindl a morální odpad....Flusnout jim do ksichtu,zmrdům....

  OdpovědětVymazat
 2. I plivanec má svou hrdost!

  OdpovědětVymazat
 3. V poslední době samé čachry v dotacích, ve volbách a i v tom slavíkovi. Jak potom může dopadnout případné referendum.

  OdpovědětVymazat
 4. Rozhovor s Josefou Baxou uvedený v článku :
  https://www.lidovky.cz/sef-soudu-baxa-varuje-pred-manipulaci-voleb-fkx-/zpravy-domov.aspx?c=A171121_135901_ln_domov_jho

  OdpovědětVymazat
 5. Myslím, že je čas vrátit na scénu Zlatého Slavíka a českého nechat vycpat agentuře Boh. Tito lidé nemají právo tuto naši jedinečnou soutěž drze a vulgárně atrapovat a znehodnocovat. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 6. Tak a volbám též nevěřím též s tím čachrují.

  OdpovědětVymazat
 7. Říkal jsem to před volbami: Babiš vyhraje, i kdyby prohrál, protože to rozkázala CIA.

  OdpovědětVymazat
 8. Jsem naprosto přesvědčen, že budou zmanipulovány volby presidenta. Stejně jako byli zmanipulovány volby do parlamentu. A u voleb od parlametu to byla skutečně dobře odvedená práce. Protože bylo mnoho stran a nemohli všechno a všude zvládnout. Poslední vyhrává a to byla Praha.

  OdpovědětVymazat
 9. Loni touhle dobou jsem byl proti své vůli opakovaně "zasažen" hudebním projevem skupiny Ortel. (Na stavbě si prostě nevyberete s jakou partou sdílíte pracovní prostor.) Na jedné straně mě polévá stud, když vidím s jakým nadšením "chlapáci" fandí uplakaným textům plným sebelítostné ublíženosti, opírající se o starověké mystické iluze. Podobnost s dobou meziválečnou, zejména pak z casů 30. let se přímo vnucuje. Bylo by však velmi povrchní přisuzovat tento trend módní vlně z plezíru, tu si mohou dovolit dětičky z pražských úřednických rodin a rentiérů znuděných kaváren. Pro ty, co denně osahávají realitu života mozoly svých dlaní, aniž by nalézali světlo na konci tunelu materialisticky kruté budoucnosti, (a přitom je jim materialismus představován jako mystická rudá příšera) nalézají východisko v mystice starověkých severských válečníků přímo zákonitě. Je to diagnóza finanční a hodnotové krize přímo na talíři. Bohužel, naděje že by skončila jinak než ve 30. letech minulého století se jeví jako málo pravděpodobná. Zastírání skutečnosti, zatažení záclonek a předstírání že se jede dál, to je řešení jak vystřižené z dějepisu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, proč by naši Evropští Bohové, germánští i slovanští, měli být MÉNĚ OPRAVDOVÍ NEŽ NAJAKÝ JHVH, KRISTUS, DUCH SVATÝ, BŮH OTEC, MARIE "PANNA", ČI ALLÁH?

   Mě zase opakovaně "zasahuje" africké bubnování a anglické rapování a ječení dnešních FRIKULÍNŮ A FRIKULÍNEK ... jejich "brunchy", krásné dlouhé vlasy nesmyslně zničené do filcujících dredů "ala negro", kalhoty s rozkrokem u kolen "ala Salomon Kejta z Bronxu", .... obdobně jeden čas chodili Ringhofferové do Národního divadla v montérkách zadělaných při směně a dámičky "úradníčky" v pseudomontérkách s laclem od ADAMA, použitelných pouze v kanclíku...

   Ortela dnešní diskriminují stejně, jako protektorát Karla Hašlera, vlastence blahé paměti... a bolševik Karla Kryla blahé paměti.

   Vymazat
  2. Opravdoví bohové? :-D ;-) No comment... Vás utáhne na vařené nudli u nosu nastydlého anděla sedícího na špičce jehly každý léčitel theologie. Máte někde nějaký pořadník opravdovosti bohů?

   Vymazat
 10. 11.30 Samozřejmě, že jakožto ateista ten pořadník mám. Nejlepší pánbů je ten, který je nejlevnější, nemá žádnou církev, žádné flanďáky, natož placené... leda by šlo říci, že nejlepší je žádnej pánbů.

  Ale když bez boha není s prostým lidem k vydržení; nedávají na modlení, církev živit nechtějí, faráře neposlouchají, když prej pánbů není. Co kdyby zase kněží, s Dukou v čele, se zase museli ZAČÍT POCTIVĚ ŽIVIT PRACÍ?

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.