Reklama

pátek 10. listopadu 2017

Policie zveřejnila vyjádření k zákroku proti narušiteli na akci prezidenta Zemana. Ti, kteří křičí něco o „estébáctví“, budou koukat

10.11. 2017   PL
Když prezident Miloš Zeman zavítal do Lipníku nad Bečvou, čekalo na něj mnoho jeho podporovatelů. Dorazily však také asi tři desítky odpůrců prezidenta, kteří si přinesli červené karty. Ty chtěl podpořit z okna soukromého objektu muž, který demonstrantům pustil známou Modlitbu pro Martu. Pro tohoto „zvukaře“ si došla policie a odvezla ho na služebnu.
„Internetem se šíří lavina článků a vyjádření dehonestujících práci Policie ČR. Tentokrát je to v souvislosti se zákrokem policie v Lipníku nad Bečvou, kde byl zajištěn muž podezřelý z přestupku,“ uvádí se úvodem textu na serveru Týdeník policie.cz.
Celý článek naleznete zde

Přestupku se mohl dopustit tím, když hlasitou hudbou rušil řádně nahlášené shromáždění. Toto shromáždění svolal prezident republiky Miloš Zeman, ale to podle policie v celé kauze nehraje roli. Kdyby shromáždění řádně nahlásil kdokoli jiný, policie by mu poskytla stejnou ochranu. Muž, který narušil řádně nahlášené setkání Modlitbou pro Martu, byl prý vyzván, aby svého počínání zanechal, ale neučinil tak. Proto byl zajištěn a odvezen na služebnu. Přestupek byl posléze předán k prošetření příslušným úřadům.


K celému případu se ve středu oficiálně vyjádřila také Policie ČR na svém twitterovém účtu: „Policisté v Lipníku nad Bečvou zajistili muže, který hlasitou hudbou narušil setkání občanů s prezidentem ČR a nedbal jejich výzev. Nyní je 51letý muž podezřelý z přestupku proti právu shromažďovacímu.“

Doplňující informace pak médiím poskytl policejní mluvčí z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Libor Hejtman. „Svou hlasitou hudební produkcí rušil projev jednoho z účastníků shromáždění. Za přestupek lze uložit pokutu do výše 15 tisíc korun. V případě, že v průběhu šetření nedojde ke změně právní kvalifikace, bude přestupek oznámen k projednání místně příslušnému správnímu orgánu v Lipníku nad Bečvou,“ komentoval Hejtman, který celý zásah policie shrnul: „Dne 8. 11. 2017 na náměstí v Lipníku nad Bečvou 51letý muž narušil svou hlasitou produkcí řádně ohlášené setkání občanů s prezidentem České republiky, na základě čehož je podezřelý z přestupku proti právu shromažďovacímu. Muž byl policisty opakovaně vyzván, aby zanechal svého protiprávního jednání. Následně byl muž zajištěn podle zákona o o Policii ČR a eskortován k podání vysvětlení na obvodní oddělení Policie ČR v Lipníku nad Bečvou k provedení dalších administrativních úkonů. Po podání vysvětlení bude muž propuštěn.“


23 komentářů :

 1. Je to sprosté. Co by tomu říkali protikandidáti Miloše Zemana, pouštět jim řev "muezína" z minaretu, aby si jejich voliči zvykali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je s podivem ,čeho je verbež zaplacená tzv.kavárnou
   schopna.Pakáž ukazuje jak moc se bojí prezidenta Zemana.Lidé měli všem co dělali bordel pořádně nakopat.A toho blbce co rušil,měli zavřít do blázince a pouštět mu Martičku.

   Smazat
 2. V USA by tato situace nemohla stát . Pokud by někdo otevřel okno při návštěvě prezidenta , tak by ho rozstříleli na maděru . To jenom kavárna a chuligáni hážou vajčka , kradou prapor prezidenta nebo střílí kuličkama . Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ASI TAK. Karel z Plzně

   Smazat
  2. Souhlasím! Amerika náš vzor! Stačil by tam nějaký vrhač vajec přežít dobu, když se ještě rozmachoval? Kdyby se tam podařilo někomu přiblížit k prezidentovi a prskat na něj lentilky z pistole, nebyl by ve chvilce prezident potřísněn jeho mozkem? Byl by tamní tisk na straně jmenovaných útočníků? Ani ten protiprezidentský ne!!! V USA se na státní vlajku a na prezidenta nesahá.

   Smazat
 3. Tak to dopadá, když se síla argumentů nahrazuje silou zvuku. Proč "kartáři" nepromuvili na mikrofon, když měli stejnou možnost, jako ostatní? Policisté se zachovali správně. Je na čase zatnout tipec vypatlaným, zmanipulovaným křiklounům.

  OdpovědětSmazat
 4. Policisté udělali správně. Tečka.
  A možná by ten dotyčný měl být následně převezen na psychiatrii jako BLÁZEN, protože Modlitba je píseň o tom, že si národ převezme správu svých věcí do svých rukou, tak jak je možné, že s ní podporoval ussácké lokajíčky a podpindosníky s červenými kartami??? O zaprodání se západu a zlu ta píseň vůbec nehovoří.

  OdpovědětSmazat
 5. Hrůzná, otřesná situace. Pane Hradílku, držím palce. Vydržte do samého konce. Věřím, že se připojí valná část umělecké fronty a bude konečně líp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:54-čest jeho(jejich) památce!

   Smazat
  2. 17:54 Pane Hradílku! Pro vyvážení vašeho protestu vyhlašuji jedlovku. Po celou dobu vaší hladovky se budu přejídat. Takže můžete spokojeně hladovět, k narušení rovnováhy vesmíru nedojde.

   Smazat
  3. Až do samého konce....a budiž mu země lehká. Amen.

   Smazat
 6. Tento 51letý poděs, který tak činil zřejmě z chorobné nenávisti, měl být proto spíše, než na policii, umístěn k léčení do psychiatrické léčebny. Hatefree se o to mají postarat, neb boj proti nenávisti, která je chorobná, je jejich životní náplní i chlebem vezdejším, že?

  OdpovědětSmazat
 7. Anonymní 10. listopadu 2017 17:54

  Souhlasím s vámi,jelikož pan prezident jeho požadavek odmítl tak by měl Hradílek pokračovat v hladovce až do úplného konce,jinak je to pouze jeho zviditelnění se a hlídat ho aby v noci nevyžíral ledničku

  OdpovědětSmazat
 8. PRAVDA A LÁSKA v praxi. Proti prezidentovi, který pravdoláskařům nevoní huláká dennodenně i "naše" "veřejnoprávní" televize.

  OdpovědětSmazat
 9. Ať si hulákají jak chtějí,my jsme v klidu ne?A v lednu jim to ukážeme.

  OdpovědětSmazat
 10. Toz só to podpindisnici spojenech stató teroristickéch.......toz obohé nevedome ksindl.....slonce v srdci.....howk

  OdpovědětSmazat
 11. Hradílek je typický!!! us demokrat.
  Když je JEMU něco nelíbí, bude tlačit všemi prostředky, aby dosáhl svého, i když dobře ví, že většina lidí má názor přesně odlišný.
  Takovouto akcí si může člověk vynucovat pozornost v případě svého osobního problému, rozsudku, křivdy ... ale domáhat se v celostátním měřítku, aby někdo odstoupil z prezidentské kandidatury???
  Je to dement! A
  Pokud svou hladovku dovede do konce, je to jen jeho věc, je dospělý a zatím svéprávný, takže ... škoda ho nebude.

  OdpovědětSmazat
 12. To byli jen regionální užiteční idioti ve službách Kalouskovy upadající TOP09 k okopávání kotníků Zemanovi. V každém kraji i městě se najdou takoví Kalouskovi loajální svazáci, ale naštěstí je jich jen marginální počet a rychle ubývají. Ten "zvukař" musel od TOPky dostat příslib, že ho vytáhne z problémů, jinak by těžko riskoval opletačky s úřady za rušení Zemanova mítinku.

  OdpovědětSmazat
 13. napadla mě scenka z filmu o gestapu- fisivame fas fsdejte ze nis ze fam neztane otazkou ale zustava zda mu nehrozi malo třeba takovy dvě miliardy za uražku jeho svatosti exselence bych pokladal za adeqvatni no a ostani už by si dali pozor ledaže by chtěli dolpnit počty bezdomovcu kterych mame v současne eře rustu neuměrně nedostatek což je zas v rozporu z kolonialni politikou ani zahranični dovoz netahel tuto neblahou situaci nedokazal vyřešit či zachranit

  OdpovědětSmazat
 14. pro těch deset přiznivcu to mohlo byt v nějake putice a s pozvankou na naměsti což je typicke pro ty zučastněne a nemusel to nikdo komentovat ani nosit popelniček ale očem by pak hovořili dlouhe noci a tydny na čete a čro aby to pak desetkrat semlete prodali světovym prorestitutum ale nezoufejme advokati a soudy si přidou na sve stejně jak zasahujici komando z ktereho pak bude spousta jeneralu neli jenaralisimu

  OdpovědětSmazat
 15. Škoda že mu policajti nedaly gumoléčbu takový xindl by jsi ji zasloužil.

  OdpovědětSmazat
 16. Trump se potkal s Putinem

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.