Reklama

neděle 5. listopadu 2017

Porošenkovo okolí diskutuje o úplném zřeknutí se Krymu a DonbasuMaxim Karpenko
5. 11. 2017 zdroj
Okolí Petra Porošenka posuzuje myšlenku úplného zřeknutí se Krymu a Donbasu. Uvedl to ve vysílání UkrLife politolog Kosť Bondarenko. Podle něj nacionalistické okolí prezidenta chápe, že voliči Krymu a Donbasu by způsobili vážné problémy současnému ukrajinskému režimu.


"Mnoho lidí, neformálně, pochopitelně, ne na kameru, ne do záznamu, ale mnoho lidí i v jeho okolí, a vůbec v takzvaném "táboře patriotů" říká: "A na co vůbec potřebujeme Donbas? Přišli jsme o Krym - je dobře, že jsme ztratili Krym, ještě by i Donbas ... Víte, jak na úrovni elektorátu získáme. Protože nač potřebujeme ty hlasy, které půjdou Opozičnímu bloku nebo jiné politické síle, která na jihovýchodě vznikne. Přišli jsme o tato území, zapomeňme na ně".

To je jedna z myšlenek, která se dnes zcela neformálně, ale naprosto upřímně posuzuje v prezidentově okolí", prohlásil Bondarenko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

23 komentářů :

 1. Úsměvné jsou i ty dvě ukr. pipky na doprovodném obrázku!
  Ony snad ještě ani netuší, že NATO nikoho nechrání, natožpak, aby komu pomáhalo.
  NATO je jen proto, aby USA mohly opanovat svět.
  Protože USA nemají přátel, vč. závazků k nim. Mají jen své vazaly a ty zájmy.
  Jejichž podstatou jsou severoatlantské "hodnoty". Jinak to veskrze "altruistické" aktivity: zmocnit se, loupit a plundrovat.

  OdpovědětSmazat
 2. Kdy se Cesi zreknou Havla?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ÚÚÚÚŽ ABY TO BYLO!

   Smazat
  2. Nejlépe hned! Je třeba ho postavit do jedné party s Gottwaldem. Nerad bych Gottwaldovi ublížil. Těžko říct, kdo byl horší.

   Smazat
  3. Horší byl Havel. Protože Gottwald nic nerozbil. Havel zato rozbil zbrojní průmysl a nakonec i republiku. Jen proto aby se zase mohl stát prezudentem, protože Slovácí nedocolili aby se znovu stal prezuidentem československým. Tak musel kvůli němu vzniknout nový stát. Stejně byla jeho kandidatura v r 1972 už třetí a tedy neměla vůbec být.

   Smazat
 3. No jo ono také nic jiného banderovcům nezbude.

  OdpovědětSmazat
 4. Možná ani nebudou muset, jak dlouho ještě bude trvat, než se Bush, Blair, Sarkozy a další válečníci dostanou před soud?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak to píšete o našich spojencích, bojovnících za svobodu, demokracii a prosperitu ve Světě?

   Zaslouží si naši úctu, obdiv a vyznamenání!!! I generál Pavel pochopil, že stál kdysi "na špatné straně", když bojoval ve Varšavské smlouvě proti americkému imperialismu. Najednou procitl a bojuje proti ruské agresivitě ve službách NATO.

   Pavel na Hrad!!

   :-) :-)

   Smazat
  2. Pavel na hrad - ale do hladomorny!
   Je to vlastizrádná veš!

   Smazat
  3. 12:10 A zahodit klíč.

   Smazat
 5. Osobně nevím nic o tom, že by se Donbas chtěl celkově připojit k Rusku tak jako Krym. Myslím, že Donbas touží o větší samostatnosti a nezávislosti na vládě Ukrajiny ale celkově ji nechce opustit. No asi se mýlím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha proč by chteli zústavat na Ukrajine ???Kdyby vas 3 roky bombardovali Slovaci ,chtel byste s nima zustat v jednom state ?Vždyt jsou to Rusove !!!Kde čerpate informace o tom ,ze Donbas a Doneck chteji zustat v Ukrajine .Mozna to rika Štetina a Fištejn .Vemte rozum obcas do hrsti hochu.

   Smazat
  2. no a keďže boli obavy z vojenského zásahu proti Slovensku - tak radšej sme odišli, i dobre sme učinili

   Smazat
 6. Desetitisíce mrtvých, především mužů, ale i dětí a žen v Donbasu, dnes už miliony (přes 2 mil) vyhnaných před ukrajinským ostřelovánim Donbasu nebo částečným obsazením Donbasu Ukrajinou, kde k tomu přibyli tisíce nezvěstných, jejichž osud je většinou horší než osud mnohých mrtvých. Osobně vím, že obyvatelé Donbasu, tj. DLR a LLR si velmi přejí připojeńí se k Rusku, stejně jako se připojil Krym. Přejí si, aby ukrajinské vraždění již skončilo a většina z nich se mohla vrátit do svých domovů a začít žít jako za minulého prezidenta. Dnes to není již v UA možné. Za tohoto vedení UA to nelze. V UA není ani snaha se chovat jako civilizovaná společnost a skuteční zločinci tam mají pořád moc. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 7. Nato si zabralo další pozici : Kosovo .
  Rusko si vzalo obrannou pozici kde je sam Rus , bylo to Ruské území a hlavně na Krymu proteklo hodně Ruské krve . Je to síla ale kavbojové se pohybují zatraceně daleko od svojîch prérijí . Putin není Ko... Drazí Ukrajinci . Eu a nato potřebuje další otroky z východu . Budete makat za pár šupu , ale nedete ZÁPAD :-) marcel

  OdpovědětSmazat
 8. Nebojte se banderovci. Určitě se v EU a USA najdou oligarchické struktury, které pro vás za peníze udělají o co si na jejich pokyn řeknete. :-):-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty peníze si budete půjčovat od těch samých, od kterých budete dostávat "pomoc".
   Prachy se totiž musí točit. A nejlépe je, točit je ve vlastním chlívě, kde svině slouží dokud nejsou zralé na porážku.
   To byste banderovci měli vědět.

   Smazat
 9. Současnému prezidentu Ukrajiny Porošenkovi se nelze divit, že by se rád "zbavil" Donbasu.
  V okamžiku, kdy státnost DLR a LLR se rozšíří na celé území Ukrajiny, už nebude jejím prezidentem a může být i trestně stíhán ...
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 10. Současný stav je výsledek občanské války západoukrajinského nacismu s východoukrajinským antinacismem, z toho se nějaké velké bratrství vykouzlit už nedá. Krym byl ruský a ruský zase je, jen je s podivem, že to tak dlouho trvalo. No a občanská válka byla zahájena Majdanem, který organizovaly USA, byť s kibicováním různých těch štětínů i z Česka. Ani zde zcela pohrobci Hitlera a Emanuela Moravce nevyhynuli. Kšeft je kšeft, jsme kapitalistická země a tedy vše lze koupit či prodat. Ostatně to vidíte dnes, jak politické loutky kapitálu ve "standardních stranách" prodávají zbytky našeho státu, destruují jeho funkčnost a ještě mají tu drzost svádět to na druhé - že páni Fialkové, Subotkové, Sněhobrádkové, Kalousové!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.