Reklama

středa 8. listopadu 2017

,, Před rokem, když jsem tady byl, se mně vyzula bota při vchodu do krajského úřadu. To byla pastva pro novináře, protože vyzutou botu oni dokáží pochopit. Hluboké myšlenky, které si dnes mezi sebou vyměníme, pochopit nedokážou, a proto o nich v zítřejších novinách nebude ani slovo,"řekl prezident úvodem...

8.11. 2017   Hrad
Projev prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Olomouckého kraje

Vážený a milý pane hejtmane, vážení členové zastupitelstva, ať již jste v opozici, nebo v koalici, protože to, že jste se vůbec do zastupitelstva dostali, je váš úspěch, zbytek je výsledkem koaličního vyjednávání, a samozřejmě i paní starostky, páni starostové a všichni ostatní, dovolte mi, abych vám ještě jednou popřál dobrý den.

Chci vám položit jednu jednoduchou prostou otázku, jak říkal pan hejtman, právě v závislosti na povolební situaci. A tuto otázku vám kladu, protože si vážím krajských zastupitelů, vážím si místních komunálních zastupitelů, ale samozřejmě vážím si i občanů, s nimiž se budu setkávat na náměstích.

Víte, že jsem vždycky probíral otázky kraje a jednotlivých měst a obcí. Pečlivě jsem si nastudoval historii i aktuální, zejména ekonomická data, a dnes to poprvé činit nebudu. Ta otázka zní, jste nebo nejste pro předčasné volby? A pokusím se zdůvodnit, proč vám tuto otázku kladu, a abych nevypadal, jako třtina větrem se klátící, která si takhle nasliní prst, kouká, odkud vítr fouká, a podle toho se rozhoduje, tak vám řeknu předem i svůj názor, ale ten vůbec nemusíte brát.

Jsem proti předčasným volbám, a mám pro to dva důvody. Zaprvé, že je urážka občanů, když někteří politici několik málo měsíců po řádných volbách chtějí uspořádat předčasné volby. Urážka občanů je to podle mého názoru proto, protože občané jednou rozdali karty a politici, pokud karty umějí, s nimi mají umět hrát, když to neumějí, ať jdou od válu. To je tedy první argument.
Druhý argument, trošku okrajový, ale také důležitý, je, že v každém případě by předčasné volby stály asi tak miliardu korun a my si jistě dovedeme představit i užitečnější účely, než je nový volební výdaj. A teď mně dovolte být ďáblovým advokátem a říci několik argumentů proti tomuto vlastnímu názoru.

Nebudu teď mluvit o tom, že až na jednu výjimku strany nejsou na tom finančně příliš dobře, po předchozí volební kampani mají prázdné pokladny, a i proto by byly, zaplať pán bůh, rezistentní vůči předčasným volbám, ale proč jsem ďáblův advokát? Znám několik stran, a nebudu je jmenovat, o nichž předpokládám, že by se po předčasných volbách nemusely znovu dostat do Poslanecké sněmovny, protože voliči by jim chtěli spočítat právě to, že předčasné volby vyvolaly a že je tedy opět nahnaly k volebním urnám.

Takže, jak vidíte, rozdvojil jsem se, řekl jsem argumenty pro, řekl jsem argumenty proti, ale teď se především těším na naši diskuzi a těším se na to, že mi řeknete svůj názor.

Děkuji vám za vaši pozornost.

8 komentářů :

 1. No tak já bych předčasné volby bral třeba havloidům pustit žilou.

  OdpovědětSmazat
 2. Jenomže v tom je jádro pudla, ať by to dopadlo jak chtělo, stejně se to zase nebude někomu líbit a zase by se mohlo znova volit. President má zase, jako obvykle, naprostou pravdu a kdo to nechce pochopit, tak je ošklivé kačátko, a basta fidli.

  OdpovědětSmazat
 3. Říkám to pořád , prezident má možná nemocné nohy , ale hlavu tu má v pořádku, a to je důležité.

  OdpovědětSmazat
 4. I dost stran stojí na "hliněných nohách". V minulosti byli jejich představitelé "slonové" politiky. Slouhovství neexistujícím "hodnotám" globálního prediktora a s tím spojená korupce jsou příčinou jejich zaslepení a zahledění se do své nedotknutelnosti. Tím se připravili právě o své "hlavy", tím i volební hlasy a pouze papouškují fráze svých páníčků.
  Podcenili voliče a nyní jim sami v povolebních jednáních předvádějí neumění konsensu.

  OdpovědětSmazat
 5. Strom jenž má uhnilí kořeny,
  může se v koruně jevit jako zdravý,
  do doby než padne a prokáže se tato skutečnost*

  OdpovědětSmazat
 6. Už jsme tu měli jednoho co byl prohnilý uvnitř.
  A kolik to bylo zbytečné slávy. Lepší otevřená hlava, než pokrytec.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná kdyby neloupil pro cizí katolickou církev půdu z niž vzešel,
   nechodil by
   bez klobouku, bos*

   Smazat
 7. Obstrukce politických stran, které se táhnou politikou uplynulých 27 roků, okrádají občany. Za obstrukcemi jen zdánlivě stojí politici, kteří ač mazaní, si hrají na blbce o omílají si vlastní hubu frázemi. Za obstrukcemi proti parlamentu a vládě stojí oligarchie, která prostřednictvím svrchu definovaných politiků, potřebuje k dalšímu rozkradení republiky pokud možno dlouhý anarchický stav. O to více, že jeden z oligarchů se vysmmekl z chomoutu a chtěl by, aby ve státě vedle kapitalistů prosperovali a na sociální spravedlnosti participovali i občané. A toto oligarchie považuje za zločin proti diktatuře kapitálu a proto povolala do zbraně všechny ty Kalousy, Saboty, Fialky i Sněhobrádky a další bafuňáře "systémových" partají, které tak vydatně podpořily rozvrat státu a jeho vytunelování, samozřejmě za příslušné korupné.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.