Reklama

středa 22. listopadu 2017

Předsedou Sněmovny byl zvolen Radek Vondráček z ANO

22.11.2017 České noviny
Poslanecká sněmovna si ve středu zvolila za předsedu Radka Vondráčka z hnutí ANO. V tajné volbě pro něj hlasovalo 135 poslanců. Vondráček neměl protikandidáta.
Ke zvolení pogratuloval Vondráčkovi prezident Miloš Zeman, který stál v čele Sněmovny v letech 1996 až 1998. "Vaše zvolení otevírá cestu k demisi vlády staré, jmenování nového premiéra a vlády nové. Jako prezident republiky budu postupovat transparentně, bez zbytečného odkladu a s respektem k výsledkům parlamentních voleb," napsal Vondráčkovi.

Vondráčkovi dali hlas s největší pravděpodobností poslanci ANO, Pirátů, SPD Tomia Okamury a KSČM, podporu avizovali. Hlasy patrně neodevzdali členové bloku ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN, kteří tento postup předem ohlásili. Ze sněmovních počtů tak vyplývá, že proti Vondráčkovu zvolení mohli hlasovat poslanci ČSSD.

Vondráček uvedl, že si důvěry váží a udělá všechno pro to, aby ji nezklamal. Chce být, jak řekl, předsedou a reprezentantem všech. Vondráček také poděkoval poslancům, kteří se volby zúčastnili, a o "trošku víc" těm, kteří mu dali hlas. Ocenil rovněž práci bývalého předsedy dolní komory Jana Hamáčka (ČSSD), chtěl by na ni navázat. Po Hamáčkovi následně převzal řízení schůze.

Vondráček v evidentním žertu podotkl, že si půjde vyzvednout poštu. "Už tam na mě něco čeká," poznamenal. Nový předseda musí převzít žádost policie o vydání předsedy ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo, která je nyní v trezoru kanceláře šéfa dolní komory. Žádost musí předat mandátovému a imunitnímu výboru.

Na místopředsedy Sněmovny budou kandidovat Petr Fiala (ODS), Vojtěch Pikal (Piráti), Tomio Okamura (SPD), Vojtěch Filip (KSČM) a Jan Hamáček (ČSSD). Do páteční tajné volby je nominovaly jejich kluby, lhůta skončila dnes večer. ČTK to sdělil předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO).


V čele mandátového výboru Sněmovny bude Grospič (KSČM)


Předsedou sněmovního mandátového a imunitního výboru zvolili jeho členové Stanislava Grospiče (KSČM). Obdržel 11 hlasů. Jeho protikandidát Petr Gazdík (STAN) dostal jen sedm hlasů, jeden ze členů výboru se při hlasování zdržel. Grospiče podle informací ČTK navrhlo hnutí SPD. Sněmovna pak v souladu se svým jednacím řádem Grospiče potvrdila v jeho nové předsednické funkci. Proti jeho zvolení protestovala na plénu pravice, dostalo se mu například označení stalinisty.

Pro potvrzení Grospiče hlasovali poslanci ANO, SPD a KSČM. Proti byli poslanci ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Sociální demokraté se zdrželi.

21 komentářů :

 1. Lidi to vám je nádhera, když Kalouska chytá naprosto nedemokratický amok:)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu, že páter vyklouz Herman, za přítomnosti vyvoleného Dientsbiera a šéfky nějakého cikánského muzea PODEPSAL CCA PŮLMILIARDOVÝ "OBCHOD" VYKUPUJÍCÍ PRASEX LETY jako další poškození ČR, Českého národa A PODPORU LETSKÉ LŽI O "KONCENTRÁKU" ... katolíci dokázali, jak jsou prolezlí do všech stran a co jsou za škodnou.

   To raději 10 Babišů a 10 komunistů, než jediného církevníka NEBO lidovce, či TOP 00 (PARDON, 09)

   Smazat
  2. Propitý mužik Kalous je nezničitelný a pochybuji, že několik jeho amoků i opileckých představení ho zlikvidují.Přesune se demokraticky do jiné, probruselské a proamerické strany nebo přímo do Bruselu.

   Smazat
 2. Stalinista? Na to je třeba být hrdý!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:23
   Hrdý? A proč?

   Smazat
  2. 0:20 tomu nemuzes rozumet, skopcaku

   Smazat
  3. 23:23 No, to je fakt být na co hrdý ...

   Smazat
  4. 0:20 / 5:59 - když demokradi někoho označuje jako stalinistu tak to znamená, že s nimi nejede ve zlodějinách a je to slušný člověk.

   Smazat
  5. 5:59 Nesahej mi na Stalina, modrý uhříku. Nebýt jeho, tak tady nejsi. Pokud ale byl tvůj dědek u adolfů, tak by to mohl v americkém zajetí přežít a dodat světu podobné zmetky.

   Smazat
 3. Fajn, aspoň něco je, jak má být.
  Ať si o ANO, KSČM a SPD myslím, co chci, chovají se státotvorně a snaží se začít pracovat. Ta sebranka na opačném konci je řve, trucuje, chystá obstrukce a do podělání žvaní o demokracii, kterou ovšem sama neuznává a popírá každým slovem i činem. Ideální by byla Defenestrace!!! A pokud by Kalouse z toho kleplo, tím líp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:25 Přesně tak !!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. KALOUSEK BY SE SVÝMI "SPOLUDEMOKRADY" mohl založit TOP paraklub... a využívat své špičkové padáky, jím nakoupené pro armádičku, jako standardní klubové. Němcové by dlouhý volný pád tak slušel...

   Smazat
 4. SPD navrhlo za předsedu výboru komunistu? Svět se zbláznil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:53 Svět se nezbláznil, ale lidé jako vy ano. I když "zbláznit se" není správný výraz pro obyčejnou netolerantnost a hloupost.

   Smazat
  2. 23:53 poser se?

   Smazat
  3. ANO nejsou tací blbové, jako socani s Bohumínským usnesením.

   Smazat
  4. 23:53 Dobře SPD dělá je třeba slouhovský blok vymazat z funkcí.

   Smazat
 5. Mám neskutečnou radost ze zvolení R.Vondráčka, na post premiéra. A o to větší, když si představím protáhlé ksichty lihumila Kalouska, zděšené Mirky a celé té veselé kopy s krásným názvem - DEMOKRATICKÝ BLOK - upřímnou soustrast .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakého premiéra? Doporučuji pozorněji číst....

   Smazat
  2. 10:05 Spletli název. Správně je,"Blok Demokracii".

   Smazat
 6. Přepínal jsem mezi fotbalem a žvanírnou a náhodou jsem vyslechl loučení trestně stíhaného "hejtmana" Půtu.
  Bylo to dojemné. Jako přídavek a zřejmě i na svou podporu uváděl příběhy z dob "komunismu", kdy samozřejmě ještě pobýval v pytlíku svého, zřejmě komunistického otce.
  Neznalý světa, nějaký mladý blb či starý lichvář určitě našli porozumění.
  Mně jen vadí, že když ti všichni "historici" chodí do let poválečných a hlavně poúnorových, tak nezajdou kousíček zpátky, do doby nacisticko germánské okupace, či do časů první "velmi demokratické" republiky.
  Kdyby takový hňup jako ten Půta měl v hlavě, tak pochopí že právě to byly ty příčiny toho pozdějšího "teroru" a vyřizování účtu. Já jsem se za první republiky narodil, ale ne u Půtů. A tudíž jsem to měl později z první ruky, jak se žilo lidem dole. Ale to se u takových Půtů nenosí.
  Pro ně, má stvoření světa datum 9.5.1945

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.