Reklama

středa 1. listopadu 2017

Prezident Miloš Zeman: ,,Rozhodl jsem se, že Babiše důvěrou Poslanecké sněmovny svazovat nebudu".

1.11. 2017 Hrad
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci po setkání s předsedou hnutí ANO:

Vážený pane předsedo hnutí ANO, dámy a pánové,
jsem velmi rád, že mohu učinit první krok k sestavení stabilní, úspěšné a dlouhodobé vlády České republiky. Tímto prvním krokem, jak odpovídá tradicím, je to, že prezident republiky pověřuje politickou osobnost, v daném případě vítěze voleb, jednáním o sestavení vlády. 


Moji předchůdci, ať už to byl Václav Havel nebo Václav Klaus, svazovali toto pověření s tím, že kandidát na premiéra musí získat předem důvěru Poslanecké sněmovny. Rozhodl jsem se, že Andreje Babiše žádným takovým omezením svazovat nebudu. Vedou mě k tomu čtyři důvody.


Ten první a nejdůležitější je, že se jedná o vítěze voleb, a to vítěze s výrazným náskokem před všemi ostatními.

Druhý důvod spočívá v tom, že se jedná o úspěšného podnikatele, jehož podnik platí daně v České republice.

Třetí důvod, že se jedná o politika, který vybudoval silné a úspěšné politické hnutí.

A pak je tady poslední důvod, že se jedná o úspěšného ministra financí, který poprvé dovedl státní rozpočet k rozpočtovému přebytku, i když, pane předsedo, i nadále zastávám názor, že kdyby ten přebytek byl nižší ve prospěch vyšších investic, tak že by to České republice a její ekonomice výrazně pomohlo, ale není vyloučeno, že o tom budeme spolu diskutovat ještě další čtyři roky.


Milý pane předsedo, dovolte, abych Vám pověření, které je stylizováno naprosto přesně stejně, jako když mě Václav Havel pověřoval jednáním o sestavení vlády, předal a popřál Vám úspěch ve Vašem jednání.

Andreji, ať se Ti daří.

Miloš Zeman, prezident republiky, Lány, 31. října 2017

66 komentářů :

 1. zase se nam vovarek odkopal to přeci nemuže byt demokraciie když rozhoduje jeho vysost z nebeskych vyšin stilem jak se vyhajal jednou padni komu padni a podruhe uplně naopak ja vim ma požehnani z vatikanu i izraele tak to musi by nadčlověk jedine co mě napada je že už vi že nebude zvolen a tak děla věci horši než jsou a kope okolo sebe což zas ukazuje co je to za socialniho demokrada a proč tak kamaradil s jajinkem klausem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:51 Mohl byste sdělit co je na tom pověření protizákonného? ---- Tak co tu dupete jak malý vzteklý parchant?

   Smazat
  2. 14:51 Vás nenaučili ve škole či v rodině slušnému chování?

   Smazat
  3. Anonymní 15:17
   V prvé řadě je to nerespektování výsledku voleb,Babiš nedosáhl 50% hlasů.Babišovi jde jen o ovládnutí státu,ovládnout policii,soudy,ovládnout hospodářskou oblast,dokoupit zbytek státního majetku,naprostá totalita Babišem a u toho mu bude svítit Zeman.

   Smazat
  4. A co těch 40 % voličů, kteří nevylezli od bedny? Těm Babiš zjevně nevadí, když nešli volit někohop jiného. Zeman má pravdu, když říká, že je zcela přirozené pověřit suverénního vítěze voleb vytvořením vlády. Je zcela nepodstatné, že se antibabišovské partaje potácejí již dnes na hraně parlamentního bytí, když jsou vedeni totálními neznalci globální politiky a jejího přímého i nepřímého vlivu na naši domělou suverenitu deklarovanou v nerespektované pozohýbané Ústavě. Že má každý poslanec v přísaze "věrnost České republice"? To jako takový zrádce národa Herman a všichni ti leštiči klik US ambasády? Věrnost ČR znamená bezpodmínečnou podporu suverenity naší vlasti, nikoli hlubokosklon a posluha globálním parazitům.

   Smazat
  5. Jasně, Babiš vyhrál, ale ne na 51% ale na 31%, takže pokud s ním nikdo nepůjde do koalice, tak má trochu smůlu.

   Pokud jde o pana Prezidenta, tak mě jeho neustále lavírování mezi svými proklamacemi upřímě trchu sklamává a znejisťuje. Pokud někdy požadoval po vítězi voleb 101 podpisů, tak v této situaci by tento požadavek byl více než pochopitelný. Ještě bych rád připoměl další zásadní prohlášení, cituji: „U politika platí nikoliv presumpce neviny, ale bohužel u něho platí presumpce viny, takže je-li politik v jakémkoli podezření, byť by bylo sebepitomější, tak si myslím, že je jeho povinností rezignovat, pokud toto podezření někdo bere vážně,“ toto prohlásil pan Prezident v dubnu 1998 v debatním pořadu Pressklubu rádia Frekvence 1. Jistě uznáte, že takový přístup je mirně řečeno přinejmenším velice nekonzistentní. Zřejmě budeme svědky dalšího vydání titulu "Jak jsem se mýlil v politice" s dovětkem "již po druhé".

   Smazat
  6. Ad 16:08 &15:17) z čehopak vychází Vaše úvaha? Zdá se, že je to pouze Vaše představa.

   Smazat
  7. 14:51
   neskutecne rad slysim vase kviceni....:):):) pan president neporusil zadny zakon ani nasi ustavu. Jen kvicte, hulakejte na namestich, organizujte protesty....velice se vam smeju, jak jste vy a vam bezmocni....ano doslo na vas havloidi, zlodejove, kolaboranti, lokajove a byvali komunisti - dnes nejvetsi antikomuniste :):):)

   Smazat
  8. Kozino, melete nesmysly! :):):) a dobre to vite. Nebo to pisete z vrozene blbosti ci za cizi penize :))
   Ve vasem pripade je to za oboji :):):)

   Smazat
  9. 17:14 Nevim co melete vy, ale ja mluvim o faktech, ktere si muzete kdykoliv overit. Pokud mate nejake argumenty sem s nimi, urazky a dmenky nic neresi.

   Smazat
  10. Dávám Ovaroj rok! Burešovi dva ...

   Smazat
  11. 20:04
   A já ti dám pár pohlavku ještě před Vánocemi,debiloviči!!!!!

   Smazat
  12. 20,04 - svým příspěvkem jen dokazujete, že jste nebetyčně hloupý, nevychovaný a navíc hulvát, což je dost děsná kombinace - musí být dost problém vydržet sám se sebou, co?

   Smazat
  13. 20.04
   Ubohý tupý hulvát, který nemůže p. Babiše ani p. Zemana urazit, tak jen skučí, rochní se ve špíně, hrubě nadává a snaží se aspoň znechutit, když nemůže zaujmout a zjevně je jak kůl v plotě, zamilovaný do Kalouska ...

   Smazat
  14. 14:51 už to, že pro kohokoli, natož pro prezidenta ČR používáš hanlivou přezdívku, ukazuje na tvůj charakter i intelekt. Rád bych věděl, jak lze zjistit, jak dlouho a na základě jakých úvah dospíval občan Zeman ke svému rozhodnutí. Jestli je z možných to nejméně blbé ukáže čas, to netroufám odhadovat. Je jisté, že pražská kavárna a mainstream Zemana nemá v lásce natolik, že ho jako vždy a za cokoli nejen kritizuje, ale i pomlouvá. Tak ses‘, jako neschopný samostatně myslet asi přidal, nohslede. To si dovolím napsat, i když jsem Zemana volil prezidentem jen proto, aby jim nebyl Schwarzenberg kníže, který je takový renegát, že o své újmě, jako ministr zahraničí uznal co stát anektované Kosovo, ukradené Srbsku potom co bylo bombardováno zámořskou supermocností bez mandátu OSN, vše hrubě proti mezinárodnímu právu, za potlesku tobě podobných.

   Smazat
  15. Koho to nazýváte "vovarek" ? A co jste Vy ?Jelito ? Ubožáku !

   Smazat
  16. 16:44 Pokud nikdo nepůjde s Babišem do koalice, tak "má smůlu". Pak se v plné nahotě objeví otázka, která koalice může bez Babiše získat 101 hlasů? Jestli žádná jiná není, tak pořád "bere vše" ten, kdo s velikým náskokem zvítězil. Taková je zřejmě úvaha prezidenta a je zcela správná.

   Smazat
  17. Hejna neznalych blbcu nic nevedoucich a cekajicich na slova "vpred za lepsi zitrky pod mojim velenim" se ozvala v hojnem poctu .Oni ale asi bevedi ze Tlacenka citron ve vyloze u reznika je spolustrujcem tohoto svinstva je zidozaprodanec ,jako predseda" vlady"podporoval bombardovani Jugoslavie spolu s ozralou Havlem (asi si dobre rozumeli).Neni rozdilu mezi Klausem Havlem a dalsimi zaprodanci kteri za par sekelu slouzi dablu .Vsichni jen kradli vse si prikryvali navzajem (viz zid Gross) a pokracuji v oblbovani idiotu ,viz zde .Ono neco vysvetlovat idiotum s kratkou pameti je hazeni perel svinim a skoda inkoustu

   Smazat
 2. Pan president Zeman jedna spravne !
  Babis vyhral volby na cele care a je v poradku, ze si sestavi takovou vladu, jakou bude potrebovat !

  Mame u nas radost ze silneho nastupu pana Okamury a jeho vlastenecke strany ! Zde je nadeje, ze zastavi postup Barbaru a terroristu z Afriky !

  Pres. Zeman bude znovu zvolen presidentem, protoze zatim nema zadnou konkurenci v proziravosti a v inteligenci.
  AT ZIJE EVROPSKA CIVILIZACE ! Pryc s kozomrdy !
  Ti barbari zde zase zabili 8 lidi a z toho
  5 architektu. (Manhattan, N.Y.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je zde naděje, že Okamura něco zastaví? Kdo ti to nakukal?

   Smazat
  2. Vždy je naděje, když se celý establishment tetelí hrůzou, že přijde o svá bezpracná a nezasloužená elitářská korýtka. A co ti, kteří jím hýbají, přisátí na veřejných rozpočtech místo toho budovat poctivě své podniky obce z vlastních zdrojů! Vždyť k čemu je okázalost proti potřebnosti a funkčnosti? Proč se plýtvá zdroji na nesmyslné projekty jako je VRT, když tranevropské magistrály jsou nejen nehlídané, ale především provozně neskutečně nákladné? Což takto pracovat na vysoce energeticky efektivní magnetické levitaci při použití vhodných minerálů? Což se vrátit k poctivé nechemizované zemědělské produkci zdrojů vstřebatelných nezbytných živin? Peníze jsu již na posledním místě, až na prvním je mravnost její součást poctivá činorodost! Tomio Okamura jak přišel, tak zase odejde, až vyjde najevo, že u něj jsou peníze až na prvním místě a že bez nich se za vystoupení z prohnilé EU nepostaví ani omylem.To jste si spletli SPD s ČSNS? My nepolitikaříme, my víme, jaký je cíl, jaký směr a kolik falše pokrývá většině neznámou realitu. Předčasné volby budou poslední příležitostí pochopit, že vláda lidu vyžaduje lidi mravné a vědomostně vybavené, které je nutno vychovávat v poněkud jiných školách než dnes. Ty vesměs plodí lidské roboty z hlouposti a pohodlnosti. Kde je národní hrdnost nad tím dobrým, co naši předkové navzdory všem překážkám vytvořili? Kde je snaha vše zlepšovat a snižovat tak kvalitativní deficit? Kde je alespoň trocha osobní statečnosti odolávat politickým tlakům a konat odborně dle svědomí? Kde bychom byli, kdybychom si uvědomili, že se zdroji, jichž není nekonečné množství, se zoufale hazarduje a že ekonomika podléhá hráčům, nikoli tvůrcům skutečných hodnot? nadě je v národně sociální budoucnosti bez korupce, politikaření neodborného řízení a bez stresu a frustrace z toho všeho.

   Smazat
  3. Buffere 16:36, nevím, proč tak zarytě škodíte ČSNS. Nejste za to placen? Jak jinak je možné napsat takovou dětinskost jako: "na vysoce energeticky efektivní magnetické levitaci při použití vhodných minerálů? Což se vrátit k poctivé nechemizované zemědělské produkci zdrojů vstřebatelných nezbytných živin?"

   Smazat
  4. 15:12 Á, hovnohul se ozval a zase všechno vííí nejlíp. Pred pár týdny nám přál aby nás kozomrdi vraždili a ejhle, oni zabíjejí i té zázračné Emérice taky. Tak honolule, budou vám hnisat těla z nemocích co k vám zanesou, rozpustíte se ve vlastním hnisu a ještě vam uříznou kebule. Inu, přej a bude ti přáno. A mimochodem ten tvůj oblíbenej Okamůra muže tak akorát foukat pěnu Babinskýmu, víš kulový a komentuješ něco o čem nemáš ani páru. Starej se o svou Floridu a nezázračnějšího presidenta všech dob. Minulý týden měl nejhorší hodnocení ze všech presidentů od WW2. To ho samozřejmě pasuje na nejlepšího POTUSe od doby kamenné, že?

   Smazat
 3. jedno ANO vládne všem, jedno jim všem káže...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co nabízíte vy, který prokazujete pouze svou neznalost nesmyslnými parafrázemi?

   Smazat
  2. 15,23
   Kuš, brepto!

   Smazat
 4. Zeman Babiš prozatím nejlepší dvojka jakou jsme kdy měli na politické scéně. Pro ty, kterým se to nelíbí, mám jednu dobrou radu, počkejte si 4 roky a pak uvidíme. Prozatím mlčící většina čekala 28 let a dočkala se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti, co se jim to nelíbí, asi netuší, že do roku 2020 bude po většině eurodotací (ne-li po všech), protože tamní zdroje jsou již delší dobu přetěžovány. Onoo to chce informace od pramene, nikoli z dolního toku...

   Smazat
 5. 15:17 me nikdo nic "nekuka" natvrdliku !
  Hnuti SPD roste a jednou bude tak silne, ze postavi plot na hranicich, proti vetrelcum z Afriky !

  My mame stesti, ze nas oblibeny president Trump ROZUMI nabozenske / kulturni valce a vas president Zeman
  take ! Proto zbarbarizovani Evropy bude zastaveno !
  Okamura by mel byt ministrem vnitra a stavet plot !
  -------------------------------------------------------

  Polaci a Madari jsou nazlobeni na liknavost ceske vlady, ze je malo motivovana proti multikulti barbarizaci. Proto je dobre, ze Babis sestavi novou vice motivovanou - vlasteneckou vladu !
  SLAVA ZEMANOVI ! Ceskemu vlastenci !

  OdpovědětSmazat
 6. Prominte, ze odbocuji !
  Kolo, to je oblibena hracka vsech Americanu kazdeho veku.
  Dokonce i 90-ti lete babicky na Floride maji kolo -TRICYCLE (Trojkolku) z ktereho nejde spadnou !

  To , co se vcera stalo na Manhattanu (N.Y.) na nas silne pusobi na vsechny. (To nikoho nikdy nenapadne, ze k utoku by mohlo prijit i na cyklisty.)

  Vim urcite, ze to je pouze otazka casu, kdy terror prijde i do Ceska ! Praha je oblibena mezi turisty a v pripade, ze u vas prijde k utoku na civilizaci, tak k vam turiste prestanou jezdit !
  Policie musi byt pod dozorem ceskeho vlastence a ne vlezprdelky destruktivni Merkerove !
  At zije Okamura - Samuray z Tokya !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V USA si za svou parazitickou domácí elitu nevzdělaní Američané ještě vyžerou leccos, dokud jim nedocvakne, že volit mají sami sebe a společné ctnosti, jimiž byl jejich stát založen

   Smazat
  2. Moudrý Brouk Pytlík2. listopadu 2017 18:28

   15:59 - Tak co, HOVNOluláku, zase zneužíváš ty své mimikry a kryptokecy?!
   Nezapomeň, že i na Himalájích jsou trpaslíci malí!
   Tak zatím, HOVNOluláčku, potkáme se na krchove.

   Smazat
 7. Včera v čété práskal bičem na budoucího šéfa sněmovny z ANO současný a budoucí šéf poslaneckého klubu ODS Staňura, že prej aby představili vládu, aby ukázali 51%, aby se neschovávali za pověření prezidenta a odstajnili svoje plány. Ten slušňák pořád jenom pokyvoval a snažil se mu mírně oponovat, ale neřekl mu to zásadní. A když teda si myslí, že ANO to nesestaví, tak ať ODS ukáže těch 51% a odtajní svoje plány. Je to moc slušný člověk na to, aby s těmihle šíbry něco zmohl. Přitom sám Staňura na začátku říkal, že po měsíci po volbách Angela teprve začala vyjednávat o vládě. A oni chtějí, odeesáci, aby se současně s ustavením sněmovny řešila i vláda, že jakoby měli současně se dělat výbory apod podle toho, kdo bude ve vládě. Takže sám argumentuje tím, že Germán to dělá tak, jak se to má, čili že ustanoví sněmovnu a pak teprve jedná o vládě, ale ANO to má udělat z vůle ODS obráceně, nejprve představit něco jako vládu, pak zvolit Fialu předsedou sněmovny a pak se uvidí, co se 10% stranička uvolí. Prej Zeman chtěl po ODS a po Sobotkovi, aby představili 51%, ale tehdy byly zisky dvou prvních stran skoro vyrovnány, takže mohlo být otázné, kdo vládu spíše sestaví. To teďka nehrozí, protože bez ANO si nebudou moci ani umýt ruce, jak pravil klasik.

  OdpovědětSmazat
 8. Je to nejlepší možná varianta a docvakla mi dva dny před volbami. Ty všechny bývalé koalice jsou viníky současného marasmu a neni koho konkrétně obviňovat. Takhle to bude jasné. Volil jsem SPD a také věřím že bude posilovat.

  OdpovědětSmazat
 9. ODSáci jsou jen ubožáci,A Fiala je jen klasický případ toho,že vzdělaní lidé mohou být politickými analfabety,kterým chybí selský rozum a intuice. A tací by chtěli něco dokázat ve prospěch lidí? Jsou to směšné figurky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fiala je povoláním "politolog"! No, co si o těch našich vysokých školách máme potom myslet, že?

   Smazat
  2. A takýto rádoby "politolog" učí studenty politologii. Vždyť ten nemá tah na branku!

   Smazat
 10. Menšinová vláda hnutí ANO je momentálně nejlepším řešením a v případných opakovaných volbách už bude nejspíš většinová. Taková strana má nejlepší předpoklady prosadit vše, co si dá do programu. Důležité je, aby to bylo ve prospěch většiny občanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... v prvé řadě prosadí využití 1/2 miliardy již daných Babišem do rozpočtu - na krmení imigrantů ....
   Děda.

   Smazat
 11. Naše ústava i zákony menšinovou vládu povolují, tak je všechen ten řev úplně zbytečný.
  Mají to těžší, to ano, protože musí pro své návrhy hledat podporu napříč sněmovny, ale zase je to férovější --- i když u nás už vidím ten klub uražených ješitů, co byli doteď zvyklí na "koalice" a zákulisní kšefty a podrazy, jak budou konstruktivní a podporovat nápady jiných - resp. nepřátel na život a na smrt. I kdyby ANO přišlo se sebelepším nápadem na zákon pro občany, ta hydra (ods+top+socani+černoprdeláci+ stan) budou VŽDY proti, protože je to nepředstavitelná, hnusná svoloč, které vůbec nejde o zemi a její obyvatele, o plátce daní, kteří je volili, ale jen a jen o svoje kšefty a o koryta.
  Dopracují to k předčasným volbám a pak doufejme, že půjdou všichni SVORNĚ DO PRRRR........

  OdpovědětSmazat
 12. Pan prezident Zeman udělal správný krok. Ustava mu to jednoznačně umožňuje.Vy,kteří ustavičně dáváte průchod nenávisti , tak nic nevyřešíte. Volby nedopadly špatně. Babiš dostal od nás důvěru, a když nebude navrhovat nepřijatelné věci v zásadních otázkách,ohrožení státu migrací, sociální otázkách, jak pomoci především našim občanům k lepšímu žití atd. , tak věřím že Okamurovci ,KSČM, část ČSSD,jestli se z voleb poučila ho podpoří. Proto nejvíc křičí sluníčkáři , TOP09,STAN , protože si vymysleli demokracii jen pro sebe. Média jim zesměšňování hlavy státu umožňují ,navíc je k tomu vybízejí. Vystěhujte se z naší země , třeba do Afriky a nám slušným lidem dejte pokoj!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://archiv.ihned.cz/c1-65935270-prezident-nemuze-protahovat-vladnuti-kabinetu-bez-duvery-neomezene-hrozi-mu-ustavni-zaloba-tvrdi-rychetsky

   Smazat
 13. Je to přesně tak, jak to pan president trefně přirovnal ke kohoutovi a slepicím.
  Buďme všichni trpěliví, teď hrají všichni o funkce a vliv takovou tu lidoveckou oblíbenou vydíračku.
  Nastane první pokus s menšinovou vládou a pokud neprojde (jaképak to jen překvapení), tak bude druhý pokus a tam už možná (nebo až v třetím) dojde ke spojení s odmítanou slepičkou SPD, která to chce také, ale není chtěná (ostatní na ní ukazují, že je prý moc ukdákaná), protože má ostrý zobáček a kohouta by to občas mohlo při tom zabolet. No ale na ovládnutí dvorku to je málo, tak si budou muset domluvit tichý souhlas s dnes již vysnášenou slepicí KSČM. Sice to nebude IN, ale dvorek bude jejich. No a je tu ještě Pirátská prvonosnice, která sice neví do čeho jde, ale bude se také muset ukázat, že to s tím dvorkem myslí vážně. Protože pokud nic neukáží, tak je hospodář při první příležitosti ze dvorku vymete. No myslím, že po dalších volbách bude dost hustý slepičí vývar a bude míň vajec....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobré. Karel z Plzně

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 20:06
   A ty s tím havlovhlastem seš před Mikulášem pod drnem,Hownere debiloviči!!!!!

   Smazat
  4. 20,06 - odporný hulvát, který nemá na slušné diskuzi co dělat! Nejlepší je takové xindly ignorovat.

   Smazat
  5. Ježííííš, že on je ten z 20,06 pan Jakub Janda, slavný pornoherec a chytrá hlava z ministerstva cenzury a provokace? Chceme autogram!!!!

   Smazat
  6. Koalici ANO + SPD bude stačit jeden odběhlík, kterému se ráno před hlasováním udělá nečekaně špatně.

   Smazat
 14. ANO má teď díky KSČM šanci, ato jak získat v koalici s nimi nebo s tichou podporou možnost sestavit většinovou vládu. Babiš pokud nechce hrát "betla", musí přijít za SPD a vážně se pokusit s nimi domluvit. Zeman ( nikdo jiný z ostatních prezident. kandidátů by to neudělal) mu s tím pomůže. Situace tedy nastala taková, že jedině SPD může zajistit, aby většinový názor občanů ve volbách nepřišel na zmar. Pak ovšem nastane situace, že ostatní 5ti či 7mi "procentní" trpaslíci budou řvát, možná i kousat jako se vzteklinou a tady radím Babišovi a Okamurovi, nenechte se zvyklat, kvůli nám, vašim voličům a kvůli vašemu programu, z něhož část jistě ve vládě prosadíte. Zapomeňte na vše ostatní a soustřeďte se na to, proč jste dostali od nás svůj hlas. Bojujte za nás a za vás a vyhrajte, máte na to a ty "trpajzlíky" už konečně pošlete do zapomění! (Snad jedině Kalouska tam ještě nechejte, pro zasmání). Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karel z Plzně Tak kraďouskovi bych přál aby zchudl a musel dělat za minimální mzdu.

   Smazat
 15. rok 2047, hnutí ano opět jednoznačně zvítězilo ve volbách, tentokrát znovu rekordním ziskem 84% hlasů, ostatních 9 stran se do poslanecké sněmovny nedostalo, jelikož nepřekonalo 70ti procentní hranici potřebnou pro vstup

  OdpovědětSmazat
 16. Ano, ta situace po volbách je k naštvání pro všechny propadlíky. Tak hecují pro předčasné volby, neb to je jediné druhé řešení. Pro občany to však nemusí být špatné nakonec řešení, určitě by vypadly všechny systémové strany, které se nyní v povolebním jednání snaží o destrukci a o dovykradení státu, z poslanecké sněmovny. Přece se národ nemůže tahat s takovým politickým brakem, hochštapléry - Kalousy, podvodníky - Sralbotky, povadlými Violkami a pronacistickými Sněhobrádky. Posmívali se kdysi heslu soudruhů "republiku si rozvracet nedáme" a zřejmě se nyní, když se dostali od lizu konečně rozhodli, že občany a stát dorazí. Ti, co si takto počínají nemají vůbec žádné řešení pro nastalou situaci, neb jejich politika je zlatokopecká, kopat jen na sebe - a to ke správě státu stačí jim, ale ne občanům. Tedy nic než zmar těm politikům, co vaří zmar státu ve službách kapitálu a v boji proti občanům.

  OdpovědětSmazat
 17. Babiš, co by vítěz voleb, slušně nabídl všem dalším pidistraničkám účast ve vládě. Odmítly, ale jen proto, že nenávidí Babiše. Ti noví proto, že jim šlo hlavně o zlatá korýtka, protože nemají odborníky, které by mohli poslat do vlády. Důvod Babiš se jim náramně hodil. Ty trochu větší, dříve velké, proto, že se nemohou Babišovi podívat do očí pro své předvolební skutky. ODS má k tomu ještě tu drzost chtít předsedu sněmovny. A Kalousek?. Dnes hotová "0" na plnou hubu vyzývá ke spolčení proti Babišovi. Něco takového je nepřípustné na půdě parlamentu. Není divu, že se president Zeman rozhodl tuhle jejich estrádu utnout. A dobře udělal. Lidi už jsou z toho parlamentního tyátru, pod vedením darebáka Kalouska, znechucení a rozhodnutí Zemana jen uvítají. Že mu to přinese spoustu voličů, o tom není pochyb. Teď, my voliči, budeme sledovat chování pidistran jak budou spolupracovat s vládou. A to rozhodne o jejich osudu v příštích volbách. Ať žije prezident Zeman.

  OdpovědětSmazat
 18. http://archiv.ihned.cz/c1-65935270-prezident-nemuze-protahovat-vladnuti-kabinetu-bez-duvery-neomezene-hrozi-mu-ustavni-zaloba-tvrdi-rychetsky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať ho zažalují k Ústavnímu soudu. Jsem zvědav, za jak dlouho a jaké bude rozhřešení. Mezi tím může menšinová vláda vládnout. No, a až přijde od ǗS závazný právní názor, bud druhý pokus a pak třetí - a po celou tu dobu bude Babiš vládnout a ostatní strany se budou rozkládat na frakce a mizet v zapomnění. A opozice je bezmocná, protože nedostala dostatečnou důvěru voličů. Čekají nás veselé chvíle plné politiků-hysteriků, pacifikace veřejnoprávních médií novými vysílacími radami a možná se nám Kalousek někde před kostelem sv.Ludmily na Míráku na protest osobně upálí vlastním chlastem. Říkám, bude veselo!

   Smazat
  2. Opozice může vládnout pohodlně bez ANO, kdyby se byla ochotná domluvit. Ono to k tomu směřuje. Po volbách byli všichni jak omráčení, až zase nabudou vědomí, tak před nimi bude alternativa 4 let menšinové vlády a hartusení z opozičních lavic. KSČM už hodila flintu do žita, protože vidí, že s nimi se bavit nechtějí. Stále zbývá 107 hlasů v součtu, kdyby se chtěli dohodnout a sestavit vládu, ve které by každá strana měla jedno nebo dvě ministerstva, a mohla se předvést alespoň coby specialista na některou z oblastí státní správy. Ta možnost tu je, a to, že taková nabídka nebyla zformovaná, "donutilo" Zemana k pověření ano, neměl alternativu. Pouhé "ne" nestačilo. A Zeman se ani nenamáhal nějakou výzvou, protože má vlastní představu, ve které je ano hlavní vládní stranou. Když se opozice nedokáže shodnout, tak jí nezbyde, než dřepět čtyři roky vně hlavního dění. S většinou, kterou mají, je to promarněná příležitost ke skutečné legraci, která by byla s takovou vládou všech barev a chutí. Neustále by se hádali a znovu nacházeli východisko, byl by to jeden pokračující brainstorming, ve kterém by každá strana měla šanci obhajovat své názory a představy, a hlavně je uvádět do života. Takhle budou sedět, a čekat, s čím příjde vláda jedné strany, které nebyli schopní zabránit ani v přesile. Bude veselo, jen se bojím, aby to nebyla fraška.

   Smazat
  3. Opozice? Jako kdo? Kalousek, STan, lidovci, ODS, socdem? Dohromady 33%. To na většinu nevypadá. Jestli Kalousek řve, že s Babišem nikdy, tak těžko by si obhájil, že s Okamurou a Filipem klidné. Takže se směřuje k předčasným volbám a to bude Kalouskův konec, Stan konec a možná i lidovců. Takže oni mají plán A) Antibabiš, ale nemají plán B) Bezbabiš.

   Smazat
  4. Jo, nezapočítal jsem piráty, protože pochybuju, že by do takové šaškárny šli. Ostatně ani socdem by do toho nešla, jak vidno.

   Smazat
  5. Čekal jsem, že se podobná iniciativa objeví, že se o ni někdo pokusí, byť marně. Namísto toho se zůstalo u tradiční zákopové války všech proti všem. Výjimkou jsou snad jen lidovci, kteří partnerstvím naznačili, že je možno vytvářet i spojenectví. Jde o čtyřy roky, pro které se hledá stabilní vládní uspořádání, a musím přiznat, že mě pasivita opozice zklamala. Kde by mělo být hledání shody, zavládla jen tradiční rivalita a nesmiřitelnost. Místo spolupráce, si trpaslíci začali měřit čepice.

   Smazat
 19. SPD a KSČM budou hlasovat za důvěru Babišově vládě

  OdpovědětSmazat
 20. CO JE ALE POZORUHODNÉ: NIKDO "ZE SOUČASNÉ" OPOZICE NEŘEKL ANI MUK O TOM, JAKÉ JE MOŽNÉ JINÉ ŘEŠENÍ. JSOU TO NOVÉ VOLBY A DO TĚCH SE PORAŽENÝM MOC NECHCE, NEB BY JAKO DESTRUKTOŘI STÁTU KONEČNĚ DOSTALI ZASLOUŽENÉ KOPAČKY!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.