Reklama

sobota 18. listopadu 2017

Proč „Pražská kavárna“ zakázala Michalovi Horáčkovi projev na Václaváku?

Jaromír Petřík
18. 11. 2017      JaromirPetrik
Letošní oslavy 17. listopadu proběhly zcela v režii „Pražské kavárny.“ Její zástupci dovolili v Praze vystoupit pouze svým stoupencům, kteří jeden jako druhý hystericky opakovali fráze o ohrožení naší demokracie. „Svoboda je ohrožena vždy a stále ji musíme hájit. A demokracii budeme mít tak dlouho, jak dlouho budeme chtít,“ hřímal šéf ODS Petr Fiala. A jeho stoupenci „svobodu a demokracii“ opravdu hájili, jak vzápětí poznal na vlastní kůži Tomio Okamura.

 „Tenkrát jsme bojovali za to, abychom se mohli svobodně vyjádřit. Podívejte se, kam jsme to dopracovali,“ řekl šéf SPD Tomio Okamura v reakci na lidi, kteří ho předtím na Národní třídě vypískali. „Určitá skupina občanů si uzurpuje nárok na jediný správný názor.“
Též se tito „demokraté“ velmi vymezovali proti Andreji Babišovi. Že jej zvolila třetina našich voličů jaksi pomíjeli, stejně jako, že jejich TOP09 se dostala do Parlamentu pouze díky voličům z Prahy 1, kdy těsně překonala 5%. Hlasití byli, jako kdyby TOP09 s drtivou většinou ve volbách zvítězila. Andrej Babiš, který skládá novou vládu, zapálil svíčku u památníku na Národní třídě. Setkal se přitom s hlasitým odporem protestujících, kteří šéfa ANO obvinili ze zneuctění pietního místa.
Petr Gazdík za pobočku TOP09, tedy stranu Starostů a nezávislých zmínil 17. listopadu na Národní třídě možné ohrožení svobody a demokracie kvůli nástupu vlády opřené o komunisty. Strašením komunisty se též oháněl nový zájemce o předsedu TOP09 Jiří Pospíšil.
Další z řady akcí k 17. listopadu se konala v pražském Újezdu. Na demonstraci "Pravda nemá alternativu" promluvil profesor Martin C. Putna, podle kterého volby nevyhrál Andrej Babiš, ale falešné zprávy.
Na pražském Albertově jsme si vyslechli rektora brněnské Masarykovy univerzity Mikuláše Beka, že svobodomyslná část společnosti v posledních letech utrpěla několik porážek - zařadil mezi ně třeba výsledek prezidentských voleb: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/o-svobodu-je-treba-neustale-pecovat-zaznelo-na-albertove/1551780 . Pozadu nezůstal ani dlouholetý člen KSČ Tomáš Zíma, rektor Karlovy University. Pozn.: Každému, kdo kdy byl členem KSČ stanovil známý bloger MUDr. Vodvářka diagnózu „významné mozkové poruchy“: https://jaroslavpolak.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A150630_467038_blogidnes
Hlavní událostí včerejšího 17. listopadu byl program na Václavském náměstí.
Tam jsem naivně očekával, že zde vystoupí i někdo z umělců vyznamenaných našim prezidentem Milošem Zemanem, např. Jarek Nohavica, Helena Vondráčková a promluví někdo opravdu znalý politiky a historie jako např. Petr Žantovský.
Bohužel jsem se nedočkal. Účinkovala plejáda umělců, z nichž většinu jsem neznal a slovo tam vedli ti, kteří zastávali názory o ohrožení současné demokracie. „Koncert pro budoucnost“ zahájil Vladimír Merta. Vyslechli jsme si Petra Pitharta s projevem o ohrožení nezávislosti České televize (nesmyslný projev, jako kdyby toto médum hlásalo něco jiného než zemanofobii a rusofobii), ekonoma Tomáše Sedláčka: „Vyhrabali jsme se tady před 28 lety z mnohem většího průšvihu. Kropte je pravdou a láskou.“ Tedy opravdu duchaplný projev...
Osobně jsem byl zvědavý na projevy prezidentských kandidátů, kteří byli pořadateli pozváni. Michal Horáček přišel na Václavské náměstí v podvečer, když předtím na Hradčanském náměstí zazpíval Modlitbu pro Martu. A divil se, že nemohl vystoupit na Václavském náměstí. Pořadatelé totiž uvedli, že prezidentští kandidáti, které jako řečníky vybrali, „nejvíce ztělesňují hodnoty 17. listopadu“. https://www.blesk.cz/clanek/volby-prezidentske-volby-2018/507234/horacka-na-vaclavaku-nepustili-na-podium-moc-bohaty-a-malo-sametovy.html
„Oni si asi myslí, že já hodnoty 17. listopadu neztělesňuju. Nevím, proč bych já, aktivní aktér revoluce a účastník všech jednání, měl být s listopadem spojován méně než ti, kteří tam nebyli,“ řekl Horáček. Dále uvedl, že polovinu svého času mu nabídl další prezidentský kandidát Marek Hilšer, o kterém „Pražská kavárna“ naznala, že dostatečně ztělesňuje hodnoty 17. listopadu, třebaže sám uvedl, že listopad 1989 prožil ve Španělsku. Toto však pořadatelé odmítli a Horáčkovi jednoduše projev na Václaváku zakázali.
„Pražská kavárna“ naznala, že kromě Marka Hilšera dostatečně ztělesňují 17. listopad pouze Jiří Drahoš (který, jak sám řekl, listopad 1989 prožil v Jihlavě) a Pavel Fischer.
Tedy opravdu „demokratický“ výběr řečníků, když je všeobecně známo, že z prezidentských kandidátů se událostí listopadu 1989 přímo zúčastnili pouze současný prezident Miloš Zeman a Michal Horáček.
Zajímavé, co na to řekl europoslancec za ODS Jan Zahradil: „Nic mi do toho není, nešel jsem tam a nikoho z nich volit nebudu. Ale jestli včera na pódium nepustili Horáčka (který je se 17. listopadem 1989 spojen stokrát víc než akademik Drahoš, like it or not) a jestli k Drahošovi pustili jako stafáž jen muší váhy Fischera a Hilšera, pak je jasné, co byl celý ‚Koncert pro budoucnost‘ zač. Prostě kampáááň.“
Doposud jsem žádné ohrožení demokracie u nás necítil. Ale začínám to ohrožení cítit právě po výlevech zástupců „Pražské kavárny“, kteří nepřipouštějí jiný názor, než ten svůj, stejně jako kdysi radikální bolševici v padesátých letech.
Jsem zvědavý, jak by dopadl Miloš Zeman, pokud by se oslav 17. listopadu osobně zúčastnil. Zda by jednomyslně myslící Pražské kavárně stačily červené karty a vajíčka.
Ostatně, mluvčí našeho demokraticky zvoleného prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček to vystihl přesně. „Demokracií a svobodou se dnes nejhlasitěji ohání ti, kteří odmítají výsledky demokratických a svobodných voleb.“
Bohužel, právě ti, kteří nejvíce strašili naše občany komunisty a ohrožením demokracie, nepřipustili na oslavách 17. listopadu jiný názor, než ten svůj a byli natolik důslední, že se jim nehodil do karet ani přímý účastník těchto událostí Michal Horáček.
Takže svůj blog zakončím slovy: „Quo vadis Pražská kavárno?“

41 komentářů :

 1. Podle Gazdíka zůstala asi méně inteligentní část národa doma.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě. Slušní lidé tam neměli důvod chodit.

   Smazat
  2. Samozřejmě slušní lidé nemají co slavit.Také tam poskakoval jen kavárnický odpad.

   Smazat
  3. Letos to na Václaváku zatáhl kdo jiný, než....

   Soros!!!

   http://leva-net.webnode.cz/news/a17-listopad-panoptikum-na-vaclavaku-financoval-soros-oligarchove-tomas-a-karel-janeckovi-a-jejich-kamos/

   Smazat
  4. 0:14
   Příští rok pošlete 10,-halířů a napište co si o nich myslíte, jako pan Babača.

   https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2901272248

   Smazat
  5. Vzpomeňme si na p.Gazdíka, když před rokem machroval na letišti v Moskvě. Nakonec odletěl jak zpráskaný pes. Nebylo po něm, musel se podřídit. Stejně dopadne i v ČR.

   Smazat
  6. Je to debil ze suchéj loze. Gdyž sem ho viděl loni stepovat na václaváku s tým hermanem a skoroprezidentem horáčkem bylo ně skoro lůto, že tam neni aj tá štěpánová. Byl sem s teho úplný janek gde enem je.

   Smazat
 2. Ona tu ta demokracie opravdu je?

  OdpovědětSmazat
 3. Dostali na rpdel se Schwarzenbergem, dostanou na rpdel s Drahošem, bude li druhé kolo. Ano, tito lidé rozdělují naši společnost, no oni se spíše separují od většiny. Rozhodně nejsem proti jejich názorům a respektuji jejich právo na svobodné, veřejné vyjadřování.Jsem, alespoň si myslím, demokrat. Ale nemůže mě nikdo nutit abych je respektoval, podporoval je a otevřeně s nimi souhlasil. Takto se zase já mohu chovat k nim v demokracii v rámci jejích pravidel. Jen, dodám, že slovo demokracie znamená vláda lidu, vláda zvolených zástupců, nikoli vyvolených a to ještě samozvaně vyvolených. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já vám řeknu (napíši)je to na poblinkání , to co bylo včera v Praze ,ty kydy o demokracii , svobodě , dojemné pokládání květin !? Kandidát na prezidenta Drahoš - možná náš první 4% prezident , který bude mít místo první dámy prvního chlapce ,tak tohle fakt asi nerozdýchám !

   Smazat
  2. A to jster vzal kde, že je 4%? Nic takového ve volebním programu nemá!

   Smazat
  3. Je to buzna zkryta

   Smazat
  4. Při Drahošově prezidentské kampani na veřejnosti by se neměla pustit Modlitba, ale Hana Zagorová a Hej mistře basů....

   Smazat
 4. "Věřím", že pan Outlý z Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí, který neopomene, při každé příležitosti, si "kopnout" do prezidenta ČR, byl té včerejší akci na Václavském náměstí osobně přítomen a neopomine zahrnout náklady na ni, do výdajů za kampaň v případě kandidátů na prezidenta, kteří se této akce zúčastnili.
  L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to se Drahoš nedoplatí, to muselo stát majlant, ještě že se podělí s těmi dvěma dalšími.

   Smazat
 5. Kdo tvrdí, že Zeman rozděluje společnost používá protimluv. Každý kandidát každá volba rozděluje společnost. Každý z kandidátů rozděluje společnost. Je zapotřebí nazvat ty "anděličkáře "pravým jménem, je to normálně fašistická menšina, která usiluje o moc nad většinou.Komunisti byli proti nim doslova "svatí".

  OdpovědětSmazat
 6. A už se to kádruje mezi sebou, a taková verbež by chtěla vládnout, to by volil leda duševně méněcenný pablb.

  OdpovědětSmazat
 7. Pražská kravárna zvýtězila na pravdov a láskov a nejvíc nad moji gramatikov.

  OdpovědětSmazat
 8. Jo, kde jsou ty časy, kdy umělci a intelektuálové naší země představovali avantgardu. Dnes, jako pouzí maňásci oligarchie kopou, jak jim velí jejich šéfové. Jsou na tom stejně jako politické figurky "tradičních partají", jejichž jediným smyslem života je nenažranost. Maxipes Fík není, jako oni, užitečným idiotem s mozkovým trusem, ale skutečným mozkovým trustem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jan Keller, europoslanec: „Co se týče umělců, poměrně dost lidí je přesvědčeno, že mnozí umělci jsou schopnější naučit se nazpaměť text, který pro ně někdo připravil, než myslet vlastní hlavou.“

   Smazat
  2. 22:47 tak proč potom s. Dusilová potřebovala na pronesení dvou vět papírek?

   Smazat
  3. Tak to byla ještě o fous lepší, než vítěz nad Kotlebou, slovenský podnikatel, který z velkého papíru četl: Dámy a páni, zdá sa, že sme vyhrali. No, proti němu byla Dusilová hotový spíkr.

   Smazat
  4. Pryč jsou doby, kdy byli umělci, herci respektovanými a uznávanými osobnostmi a skutečnými celebritami,na které si nemuseli hrát a ani se tak mnozí ve své skromnosti necítili. Jak jsme respektovali a hltali jejich slova, názory a kritiky, které v té době musely mnohdy skrýt mezi řádky a národ to vždy našel, pochopil, smál se, skřípal zubama. Pane Horníčku, Kopecký, Werichu ...kdyby jste viděli kdo to tady po vás vzal, to už končí veškerá sranda...M.Radikowski

   Smazat
 9. Hajzly a debily na tom shromáždění-na Václaváku- rozumný člověk opovrhuje a sere na ně z vysoka.

  OdpovědětSmazat
 10. To si myslíte, že třeba nacisté dovolovali někomu řečnit na norimberských srazech jinému, než Hitlerovi a jeho svatým? A naše retrogarda není až tak o moc jiná - to je právě ta jejich demokracie - mnoho slov, ještě více přívlastků a demokracie po 28 letech diktatury kapitálu v nedohlednu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pochybuji, že by odmítli slovo genosse Posseltovi, kdyby se dostavil na tu komedii... Ale ta byla i pod úroveň prvního revanšistického "sudeťáka".

   Smazat
 11. Z této mravní a morální "žumpy"je pouze jedno východisko,a to radikální změna systému.Je třeba zlikvidovat kapitalismus,jinak kapitalismus zlikviduje nás!!

  OdpovědětSmazat
 12. demo krad nemuže připustit nikdy žadnou diskusi to by se pak nějake nevinne ditě mohlo zeptat a kde jste byl pane demokrad když se kradlo za biliho dne a jak řika jeden koktavej a votom to je

  OdpovědětSmazat
 13. Nechci samozřejmě provokovat,ale proč z částečky Národní Třídy udělali malý vzpomínkový hřbitůvek.Nikoho tam tenkrát nezabili a ze studenta Růžičky se stal později podnikatel. Že pár studentů,kteří dostali na budku a dodnes z toho žijí,neznamená tam pokládat svíčky a věnce.Takové demonstrace a s větším nasazením jsou v západním světě na denním pořádku,např. v poslední době třeba v Barceloně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta komedie ze 17. 11. 1989 měla PŘEKRÝT NĚMECKÉ ZLOČINY NA ČESKÉM NÁRODU Z LISTOPADU 1939! Tam by kenotaf za Němci zavražděné Čechy byl plně na místě...

   Podvodné zakrývání skutečné historické TRAGÉDIE SPÁCHANÉ NAŠIMI odvěkými nepřáteli, nyní úhlavními spojenci z EU a z NATO, NĚMCI; je součástí plánu na zničení evropských národů a evropského BĚLOCHA TVOŘIVÉHO...

   Smazat
  2. Ty svíčky na Národní třídě nebyli položeny a zapáleny za mrtvé, ale za rozkradený majetek. To je novodobý odpustek loupežníků. :-)
   ABC

   Smazat
 14. Horáček? Kto to je? Nový majiteľ Novej republiky?

  OdpovědětSmazat
 15. Proč nedovolili řečnit Horáčkovi? No přece to řekli rovnou už před několika dny, dávají prostor těm chudým (Drahoš vybral už skoro 20 milionů, chudý jako kostelní myš), kteří na to nemají. Což byl přímý odkaz na loňský říjen, kdy byl svatořečen strýček Brady, protože tehdy tu trachtaci z velké části platil Horáček a bylo to, jakoby si zaplatil vlastního vraha. Tam se ukázalo, že teda charisma nic moc. Tehdy právě byla Kroměřížská výzva zhrzená, že to udělal bez nich. Ale stejně by mě zajímalo, co se stalo s tím milionem, který Kroměřížská výzva vybrala od hejhulů na svůj provoz, protože to bylo někdy v lednu a moc toho nepředvedli. A jeden ze zakladatelů, Pečinský, se k té akcičce už nějak nehlásí. Asi tam došlo k nepohodě při dělení medvěda. Píše se o tom i na fb Kroměřížské výzvy, ale tam se neodpovídá.

  Frantisek Bartl Se zeptám: co uděláte s milionem korun, které jste vybrali od lidí na konto Kroměřížské výzvy, když jste kandidáta na našeho prezidenta nenašli? Děkuji za odpověd. Frantisek Bartl
  To se mi líbí
  · Odpovědět ·
  2
  · 14 listopad v 12:05

  Ondrej Ternik Kromerizska vyzva rikala, ze bude poradat i prezidentske diskuze na podzim, na ktere pripadne penize pouzije, a zatim take nic.. I kdyby zacala ted, tak jich uz moc nestihne.., protoze bude tezke se casove vejit do harmonogramu kandidatu..
  To se mi líbí
  · Odpovědět ·
  1
  · 14 listopad v 15:02

  Ondrej Ternik Nikdo tu ani neodpovida.. Zacinam mit pocit, jestli to nebude zase nejaky tunel..
  To se mi líbí
  · Odpovědět · 16 listopad v 13:02 · Upraveno

  Frantisek Bartl Jako fond Trend?
  To se mi líbí
  · Odpovědět · 16 listopad v 12:52

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horáček se spletl a prezidentslou kampaň začal o rok dříve . Tím to přepálil a zbytečně prošustroval poctivě vydělané penize . Dnes se neví kdo to je .

   Smazat
 16. Horáček? Kto to je? Nový majiteľ Novej republiky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jste ze svého příspěvku tak nadšenej, že ho tu opakujete znova... No možná do třetice... třeba "svého čtenáře" konečně najdete.

   Smazat
 17. "kteří jeden jako druhý hystericky opakovali fráze o ohrožení naší demokracie."

  ..bratrstvo ohrožených...

  OdpovědětSmazat
 18. Slova -demokracie a svoboda ,které stále omílají prezidentští kandidáti obyčejným lidem nic neříkají a neví co si mají pod tím představit.Jsou to naprosto jalové řeči .Pan Drahoš favorit je něco podobného jako slovenský Kiska ,želé formované Bruselem .Kdo chce ,aby jsme si pustili vrahy do domu tak at ho volí

  OdpovědětSmazat
 19. Mně se moc líbila první otázka pana Drahoše na Seznamu v diskuzi kandidátů. Ptal se Horáčka, jak přišel na tak výborný test písně Levandulová. A podotázka - jak dlouho mu to složení trvalo. Vzhledem k tomu, že profesora nepovažuju za absolutního hlupáka, pak to byla velmi rafinovaná otázka člověku, který se uchází o prezidentský post.

  OdpovědětSmazat
 20. Měli ho nechat. Třeba by se s Drahošem profackovali a byla by sranda.

  OdpovědětSmazat
 21. Horáček se poslední dobou od kavárny dost distancoval, ať už proto, že pochopil, že její názor lidi neberou, nebo proto, že snad nějak prozřel. Ale to je jedno, nechme nablblé Pražáky poplácávat se po zádech a cintat si přes pysky naprosté hovadiny, jsou to duševní trpaslíci a užiteční idioti velkých prachů, které v pozadí tahají za nitky těchto bezduchých loutek. Musíme se připravit na to, že každá špína vyřčená z tohoto tábora bude špinavější než ta předchozí. Jsou to fašisti a fašistům slouží. Mnozí z nich měli dávno bručet v lochu. Tak si pindejte, hlupáci, a my si zatím zvolíme podruhé našeho pana prezidenta. Pavla

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.