Reklama

pátek 17. listopadu 2017

První modernizovaná „bílá labuť“ je na světě. Obří nosič raket poprvé vyroloval (VIDEO)

Napsal/přeložil: Geo
16.11. 2017   Eurasia24
Z hangáru továrního letiště v ruské Kazani ve čtvrtek 16. listopadu slavnostně vyroloval zkušební modernizovaný nosič střel Tu-160M2. Letoun bude spolu s novými bombardéry PAK DA v příštích desetiletích tvořit páteř ruského dálkového letectva.První let modernizovaného nadzvukového bombardéru je plánován na únor příštího roku. Zkušební letoun do té doby čekají pozemní testy.

Podle velitele ruského dálkového letectva Ruska Srgeje Kobylaše budou všechny stávající letouny Tu-160 plně modernizovány v nejbližších letech.

Kromě modernizace existujících letounů má být vyrobena padesátka nových letadel Tu-160M2 pro dálkové letectvo Vzdušných a kosmických sil Ruské federace.

Sériová výroba letounů poběží v příští dekádě souběžně s vývojem zcela nového strategického bombardéru. Ten je vyvíjen v rámci programu nazvaného PAK DA (Perspektivní vzdušný komplex dálkového letectva) a v budoucnu zcela nahradí podzvukové strategické bombardéry Tu-95.

Strategický nosič raket Tupolev Tu-160 je v současnosti největším bojovým letadlem na světě. Je dlouhý 54,10 m, má maximální rozpětí křídel 55,70 m, maximální hmotnost 275 tun a unese více než 40 tun výzbroje. Nejvyšší rychlost letounu činí více než dvojnásobek rychlosti zvuku.

video zde

23 komentářů :

 1. At jsou ve výzbroji Ruské armády co nejdříve.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať máme co sestřelovat, ve vzduchu je už moc dlouho nuda.

   Smazat
  2. A Cim?? Vrazdit zeny deti bomardovat to sa ti paci ty prasa vsak?

   Smazat
 2. pre celý svet je výhrou, ak je Rusko vojensky najsilnejšie, samozrejme okrem teroristov (ISIL, USA&EU)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A okrem dalších několika států světa, například Čína, Indie, Izrael, Japonsko, JAR a Brazílie.

   Smazat
 3. no neuveríte ale najväčším hitom priemyslovej revolúcie v Rusku je dnes ich chladnička - bez srandy -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to zas bude dnes v aleji nablito.....Po včerejším mejdanu se o to postaraji naši STBačtí chartisti,kavárníci a jiní pitomci včele s naším demokratickým čtyřspolkem.Samosebou k vám patří taky ta svatá svině Herman se svým kamarádem Poselem Můžete si teď všichni sednout a modlit se ke svému bohovi, ožralovi stbackému donašeči,pytli plný hoven vašíčkovi havlovi.Toto je odpověď pro 4:35,který je pravým důkazem,co by nám tady chtělo vládnout

   Smazat
  2. Měli jsme lednici Minsk . Bez poruchy ! Fachčila 22 let , stěhovali jsme se z rpg na baráček . Tak jsme ji i s pračkou dali cigánum . Dnes máme všechno 5let a odešel : bojler , varná konvice , sedačka .

   Smazat
 4. 4.35,nech je len hitom ruska chladnicka!Ale vdaka Rusku sme zatial bez vojny a Rusko je neporobenym statom.Ked pridu ku slovu mladi,zapadu chtivi rusi,rozoberu ich na suciastky,ako sa to rysovalo za Jelcina.Ako prve im zapadni ekonomovia navrhli zrusit vyrobu dopravnych lietadiel,kde boli 3.najvacsi vyrobca...atd..atd.Spolupraca so zapad sa ozaj oplati!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud coudenhovnistický projekt jako národ i rasa přežijem, tak to oceníme v budoucnu. Kdo má všech 5 pod čepicí, ví že Rusko pomalu a navzdory kremelský propagandě zcela jistě vychcípává a čeká ho osud nikoliv už Čtvrtého Říma, ale Nezlaté neohordy! Pak budem rádi za každý letadýlko, který východní Mongolci v Moskvabadu nebudu umět vyrobit :D:D:D

   Smazat
  2. Já bych strach z nějakého vychcípávání 140 milionového státu neměl. A neměl bych ho ani z vychcípávání toho našeho desetimilionového. Když se podívám na světovou demografickou křivku v záběru od 19 století po dnešek, tak mě polévá studený pot a říkám si, to nemůže dopadnout dobře. Určitou výhodu bude mít jen ten, kdo dokáže zabránit těm přívalům nezřízeně se množícího lidstva zvenčí a nejlépe se úplně izolovat. To my bohužel už nejsme.

   Smazat
 5. Letadlo je to pěkný ale, kdyby ho měi Americký židozednáři,tak nějaký trouba zde na NR napíše,že Rusové maji rakety,které tato letadýlka dokážou sestřelit. Tak jak je to? Houpat podélně ano ale příčně už ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto letadlo se začalo vyrábět před 35 lety, současná RF tedy stále těží z toho, co dokázal SSSR. Nicméně je fakt, že dosud se jedná o špičkový bombardér, který dodnes nemá konkurenta. Zničit určitě jde, ale bude to při jeho rychlosti dvojnásobně překonávající rychlost zvuku a operační výšce podstatně obtížnější, než u běžných bombardérů. Nezničitelnost však není jeho deviza, tou je jeho schopnost rychle dopravit náklad na místo určení a dopravit ho tam ve velkém množství.

   Smazat
 6. Je to tak třičtvrtě roku, kdy Bílá labuť letěla poblíž Británie, sice v mezinárodních vodách, ale i tak britské letectvo k ní poslalo dvě stíhačky. Jenže když se britské stíhačky k Bílé labuti přiblížily, ta vystoupala do výšky 15 kilometrů a rychlostí přes dva machy stíhačkám uletěla. Že britské stíhačky nestačily nejtěžšímu bombardéru na světě, se radši britské letectvo moc nechlubilo, ale i tak o tom vyšel článek na britské alternativě.

  OdpovědětSmazat
 7. 10:56 kecáš. Jen dostihnout jakékoli letadlo vyžaduje čas a výšku, 15 km není nic mimořádného pro letouny podobého ražení.2 Machy je sice dost ale stíhačky i Ruské maji svůj akční rádius pevně daný. Lžeš ,anebo jseš úplně blbej. Ta druhá možnost je pravděpodobná. Zmetku prolhanej

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:56 bohužel nekecá.Toto letadlo je od od TU 144 odvozeno a to již tenkrát létalo okolo 2 Mach.
   A to že vůbec se mohla slavná anglická Royal Nawy k letadlu přiblížit je proto, že letadlo TU 160 letělo cestovní rychlosti. A to jím letěli na proti.

   Smazat
  2. 17:14 já těm Rusům neberu jejich techniku ale dělat z Anglánů blbce je podpásovka. Kdo dal Rusům motor do stíhačky MIG15 ? Když nevíš,tak Gogluj. A nejenom motor,jenže napsat na NR,že MIG15 je Anglofašistická mašina ,,zdělaná v CCCP,,je jiná káva a tak trochu vlastizada učení od bolševika.

   Smazat
  3. Tajtrdlíku, kdo dal vyvražďovačům indiánů raketový program dohromady? Ano, byl to Braun, fašoun.

   Smazat
  4. 17:35 hovno. Angláni měli motory do stíhaček dříve,anebo stejně jako německá mašinérie. Rusové měli letadla a piloty,tak maximálně na přehlídky. Pilot Hartmat ( němec) měl nejlepší skóre v dějinách letectví.

   Smazat
  5. Aby bylo jasno, vývoj proudových motorů v Rusku začal už před druhou světovou válkou, ale do konce války ho nedotáhli do konce, pro vhodného materiálu. Ten získali po válce pomocí špionáže, respekive rozborem špon z britské fabriky. Anglicani samozrejme Rusum nedali, ale prodali a jeden exemplář vyhráli v rámci sázky v kulečníku. Byly to motory Derwent a Nene, které měly radiální kompresor. Motory Derwent pak poháněly MIG 15. Ten samej motor ale poháněl i Argentinsky Pulque II, což byl konstrukt Kurta Tanka. Další převzatý motor, kořistní německý Jumo 04 neboli RD 10 poháněl Jaky 15, měl axiální kompresor. Vlastní motor NM 1, který byl dokončený až po válce byl prvně použit v Su 11. V té době nebyl moc ůspěšný, ale jeho vývojový derivát pohání právě TU 160. Krom toho, pokud se řeší nějaká zaostalost Rusů, tak by se mělo také brát v úvahu, že Američanům F 86 Sabre konstruoval Němec Lippisch - ano ten samý co zkonstruoval Me 163, a že B 2 Američanům pomáhal konstruovat jiný Něměc-Horten.

   Smazat
  6. Nejdriv si jdi lecit rusofobii a jine kompkexy a az pak zvan

   Smazat
 8. Dobře dělá Rusko bude připravené na vše.

  OdpovědětSmazat
 9. K těm ruským hitům:
  http://www.sepo.ru/catalog/fridge/
  tu druhou firmu si možná někteří starší kolegové budou pamatovat, Minsky se k nám dovážely. Sice je to Bělorusko, ale těsně vedle
  http://www.atlant-minsk.ru/категории/холодильники?items_per_page=All

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.