Reklama

čtvrtek 23. listopadu 2017

Putin: Svolání Kongresu národů SAR by mělo posílit mírová jednání. SANA: Damašek vítá závěrečné prohlášení summitu Ruska, Íránu a Turecka

23. 11. 2017         zdroj a zdroj
22.listopadu se v Soči konal první třístranný summit lídrů Turecka, Íránu a Ruska.Vedoucí představitelé Íránu a Turecka podpořili svolání Kongresu národů Sýrie, který se má stát jedním z prvních kroků k ustavení širokého dialogu v zemi, zničené válkou, řekl prezident Ruské federace Vladimír Putin. 22. listopadu o tom informovala tisková služba Kremlu.


Ve svém projevu po setkání se svým íránským protějškem Hasanem Ruhani a prezidentem Turecka Recepem Erdoganem Putin prohlásil, že lídři nařídili svým diplomatům a pracovníkům bezpečnostních orgánů, aby určili termín svolání Kongresu a vyjasnili jeho složení.

Vedení Sýrie je nakloněno mírovému procesu, ústavní reformě a svobodným volbám, řekl Putin po trojstranném setkání v Soči. Podle jeho slov Írán a Turecko souhlasily s posílením úsilí k odstranění teroristických skupin v Sýrii.

Dříve turecký prezident zdůraznil, že vytvoření v Sýrii oblastí ke snížení eskalace a aktivizace politického procesu v Ženevě na základě výsledků, kterých bylo dosaženo na jednáních v Astaně, by měly sehrát klíčovou roli při řešení situace v Sýrii.

SANA: Damašek vítá závěrečné prohlášení summitu Ruska, Íránu a Turecka
Sýrie se snaží podporovat každou politickou iniciativu, zaměřenou na ukončení krveprolití.

Syrská vláda vítá závěrečné prohlášení vedoucích představitelů Ruska, Íránu a Turecka, učiněné během třístranného summitu v Soči, oznámila agentura SANA s odvoláním se na ministerstvo zahraničí Syrské arabské republiky.

Agentura citovala zástupce ministerstva zahraničí Sýrie, který poukázal na to, že SAR se snaží podpořit každou politickou iniciativu, zaměřenou na ukončení krveprolití a respektující svrchovanost a celistvost země.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

3 komentáře :

 1. Hlavne aby toto závečné konečné mierové jednanie o Sýrii bolo bez podrázakov a krvelačných supov from the USA. Ked tam nebudu pchat svoj krvelačný zobák USA i NATO , verím že mierove jednania o Sýrii bez zabijakov made in USA i NATO budu uspešné. Želám Sýrii konečne mier !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:21 nemáš pravdu. Na tu schůzku měli být NATO a USA pozvány, aby si vyslechli kolik budou muset zaplatit za zdevastovanou a zcela rozvrácenou zemi, v tomto případě Syrii. Věřím tomu, že vícekrát by již NATO a USA nekřičely, že nejsou zvány. Bohužel díky několika našim válečným štváčům by jsme mezi těmi co budou platit byli i my.

   Smazat
 2. Jo ať se domluví bez usa které můžou za tu válku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.