Reklama

středa 1. listopadu 2017

Quo vadis Sašo Mitrofanove?


Zdeněk Hrabica
1. 11. 2017
Alexandra Mitrofanova znám od okamžiku jeho vstupu na území ČSSR, vysazeného k nám ze Sovětského svazu. Docela bystrý muž, který začal operovat v mé rodné vlasti; jednu dobu jsme byli skoro na jedné vlně novinářské práce. Dokonce jsme byli i nablízko Borisu Jelcinovi a vedle něho stojícího Václava Havla. Postupně jsme se vzdalovali, podivoval jsem se, ale nikdy nezáviděl jeho významným českým novinářským dekoracím, mezi nimi Ceně Ferdinanda Peroutky, udělené za velkého potlesku Syndikátu novinářů ČR a havlíčkobrodského Knižního veletrhu Markéty Hejkalové.


Postupně jsem se nestačil divit nejenom jemu – ale i senátoru, europoslanci Jaromíru Štětinovi, v jaké tónině našli tito dva muži ze stejné profese, jakou je i moje, společnou řeč.

Všichni tři dohromady známe slušně ruskou i sovětskou historii i současnost, jeden více – druhý méně. Můžeme z ní jako papoušci vytahovat štěstí i neštěstí, jsme k tomu slušně teoreticky i prakticky vybaveni.

Vzděláním i štěstím ducha.

O to mi ale nejde, spíše si myslím, že ten druhý, co se zařadil do politiky a označil se za hrdinného a chrabrého válečného zpravodaje v cizích službách, nejenom žere, ale i mlaská široko daleko kolem sebe.

Ale budiž – každý je strůjcem svého štěstí a může dneska lhát, až se hory zelenají.

Je to jeho – nikoliv moje – volba.

Jiný je však Mitrofanov, kdysi se lísal k Miloši Zemanovi, nyní už desetiletí v týmu deníku Právo, pod kuratelou šéfredaktora Zdeňka Porybného - se stejnou, ba co dím podobnou specializací, dští proti Miloši Zemanovi oheň a síru. Dokonce nyní zakejhal k jeho výsostnému prezidentskému rozhodnutí vyznamenat po zásluze na počest 28.října 2017 několik osobností.

Položil otázku, kdy konečně vedle Sobotů, Vondráčkových a třeba Nohaviců vyznamená i ženu, která ho v Konstantinových Lázních kdysi připravila o poctivost.

Tohle přece není český etický pohled na věc, ale výkřik hulváta non plus ultra.

Jsme každý a nejenom my dva - již dneska zřejmě už ze zcela jiného těsta, autor by si to měl uvědomit. Avšak nemusí, je svéprávný. Jinak se smířím se skutečností, že nemocnému nikdy ani já, ani nikdo, nemáme ubližovat. Nebo si mohu myslet a říci to nahlas, že jde o vzácný druh idiotismu, jaký je v každé době a pro každou dobu, žádoucí. Principál ví, že program každého cirkusového představení se bez něho v žádném případě pro spokojenost publika pod šapitó, neobejde.

P.S. V lidských dějinách jsou přeběhlíci pokaždé využíváni k nejšpinavější práci. Posléze, až ji vykonají, odhazují je jejich kormidelníci na smetiště. Přeběhlík se snaží vyhlížet jako největší vlastenec v nové zemi, do níž vkročil a tu, kterou opustil označí za nepřátelskou, někdy i odpudivou. Čím více se o to snaží, tím měně mu příjemci jeho myšlenek nedůvěřují, klesá u nich jeho důvěra. Konec konců oni a jim podobní padají na nejhlubší dno.

27 komentářů :

 1. Ten dotyčný Mitrofánoff nestojí slušnému člověku za víc než za pořádné uplivnutí a slůvko "fuj!"
  Škoda článku na takové hov.ado.

  OdpovědětSmazat
 2. Mitrofanov je zhrzený, protože měl na Miloše copyright a ten pak ho nějak odkopl, takže už mohl nakukovat jenom za plotem. A to už se nedomůže žádných relevantních zajímavých informací, ale jenom drbů a dohadů, odezíraných z televize. No, hlavně že ho hřeje obdiv těch asi dvaceti fanoušků, co ho chválí na twitteru, kde kromě trapných urážek Zemana ještě obšťastňuje svých pár obdivovatelů vyzobáváním různého obskurního informačního smetí z ruského bizáru. Čím ubožejší, tím větší sranda na palubě. Na víc nemá a taky nic víc od něj nečeká. To jsou konce.

  OdpovědětSmazat
 3. V Pravu maji takovych ,,, Mitrofanu,, vic jeden se jmenuje Pehe a druhy Jelinek, jeden vetsi blb jak druhy

  OdpovědětSmazat
 4. Tolik blbu na jedný stránce....kvapem dohánějí Ides,Lidový noviny a za chvíli je předběhnou!!!!:-)

  OdpovědětSmazat
 5. Šášenka mne nechal, doživotně, zablokovat na Novinkách. Stejně jako Jandourek na Reflexu. Mají můj dík. Alespoň nepodlehnu nutkání reagovat na jejich podlé špinavosti.

  OdpovědětSmazat
 6. Dalši do party :Jefim Fištejn.Řeknéte mu nékdo už ,že nemusi házet tolik srač.k na ruský národ ,není 22 srpna 1968 ,my vime ,že SSSR neexistuje a Brežnév umřel už davno
  Komu takhle leze do -vite kam
  POTURČENEC HORŠÍ TURKA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. velmi správná připomínka
   jsou to hnusáci
   Tony

   Smazat
 7. Řekněme to stručně a srozumitelně: Mitrofanov je kretén a na jeho žvásty je škoda papíru.

  OdpovědětSmazat
 8. Mitrofannoff. Prototyp Jidáše.

  OdpovědětSmazat
 9. Nevím, co se s panem Mitrofanovem stalo. Z počátku byl kový neztrální a nejdnou spadl do bažiny, kdy se stále více a více topí. Nemyslím si, že by řešením bylo kydání špíny na zemi, ze které pochází. Asi to známe všichni. Když někteří našinci emigrovali, tak ti s méně pevnými charaktery, podlézali moci na druhé straně a pomlouvali na Československu co se dalo, ale i co se nedalo. Možná to bylo něco Stockholmský syndrom. Nebo jeho obdoba. Ale to není nikdy řešení. Nový "věznitel" se časem také stává tím zlým. Nemyslím si, že by někde exitovalo jen čisté dobro. On to už řekl Lenin, že stát je organizované násilí. A to každý. Bez vyjímky. Čili pro rozumně uvažujícího člověka musí logicky nastat doba, kdy i ta země co mne přijala, bude v něčem špatná. Pokud ne, tak by se stal zázrak. A v ty věřím minimálně. Pokud se někdo živí slovem, tak logicky musí dojít k tomu, že buď bude pomáhat té vrtsvě co vládne a bude tedy spokojen s platem a požitky nebo přejde na stranu druhou, která většinou nemá čím platit. A tady je věčné dilema. Jak moc si mohu dovolit žít v pohodlí nebo naopak, jak moc mohu psát proti režimu abych se ještě uživil. Pan Mitorfanov si vybral...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava: ...takový neutrální...

   Smazat
  2. Zeman o něm řekl na veřejnosti , že jeho česká žena ho doma bije a o té doby jde ruský jevrej mitrofanov po něm.....

   Smazat
 10. Mitrofanov , Fištejn , co to musí být za hnusný odpad , když dokáží házet tolik špíny na svůj národ !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Člověk, který zapomněl, kde a komu se narodil, je odrodilec, pro něhož platí: "Opustíš-li mne, nezahynu; opustíš-li mne, zahyneš." Mitrofanova duše již úspěšně hyne...

   Smazat
 11. Mitrofanov , Fištejn jsou jedni z největších zmrdů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Mitrofanov , Fištejn jsou jedni z největších zmrdů." - Souhlas. Nicméně jsem očekával od pana Hrabici(y?) rovněž mravní rozbor řečí i chování našeho milovaného pana prezidenta, když už se tedy na toho Guth-Jarkovského dal. A co to? On je Hrabica na jedno oko slepej zrovna tak jako Fištejn, pro kterého jsou i ty nejodpornější větry Emeričanů fialky. Co si s tím počít?

   Smazat
 12. Nevím, jak se pan Mitrofanov dostal do ČR a jak se z něj stal medializátor ve službách tzv. Práva. V každém případě ty služby jsou asi velice solidně placené, přesto, že v souvislosti s panem Mitrofanovem ubylo nepochybně mnoho kunčaftů tohoto media. Ale co tam nedojde na předplatném, to tam dorazí od kapitálu, neb ani toto medium není imunní proti korupnému. A tak se práská bičem i nad výkaly. Jen by mne zajímalo, kdy napadne někoho z protizemanovské retrogardy a navrhne k volbě prezidentem někoho, kdo sahá Zemanovi aspoň nad kotníky. Proti Masarykovi kdysi kandidoval za pravici Alois Jirásek, osobnost v tehdejší době pro Čechy skoro svatá, osobnost poutavého romanopisce, čerpajícího z české historie i bájí. A přesto Jirásek ve volbách propadl. Představa, že mohou být prezidentem lidé slavní či dokonce jen známí a zcela neznámí, je lichá. Prezidetství se nerodí ze znalosti molekul, ani karbanu či hracích automatů, ba dokonce ne ani z prostoduchých říkánek pro dospělé, ani z akademických titulů a už vůbec ne z tlučhubství a domýšlivosti. Jenže ti, co by se mohli postavit v kandidatuře proti Zemanovi jsou chytří a vědí, že není jejich čas a stojí v pozadí a s pobavením pozorují tu touhu jiných, zahrát si spektákl na prezidenta české scény.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výtečně řečeno, klobouk dolů! Zejména jistým profesorům by se ještě mohlo rozsvítit, že lezou tam, kde bez hlubokých znalostí globální politiky budou pouze loutky na provázcích kohosi, o kom nemají ani tušení.

   Smazat
 13. Alexander Mitrofanov je zářným příkladem malého zrádného člověka nelidské psychiky. Vyniká to vedle velikosti lidského Zdeňka Hrabici. O tom, zda iluzionistovi divák uvěří jeho kejkle, závisí také schopnosti iluzionisty. Mitrofanov zde pouze prokazuje svou totální neschopnost. Ostatně, když se člověk začně chovat jako pudlík, přestává být kredibilní.

  OdpovědětSmazat
 14. Sašo vadit ad mentis institutione.

  OdpovědětSmazat
 15. Nejhorší pro takové pisálky jako je Mittroffannoff bude, až Zeman skončí, nebo nevyhraje volby. Co potom. Zřejmě nastane pokrok a Mittro začné psát básně o Drahošovi či bookmakerovi. Ovšem přeorientovat se z minusáka na plusáka je velmi náročné a může i nastat ztráta obživy.

  OdpovědětSmazat
 16. Lidé jako Mitrofanov, bývalý redaktůrek podnikového plátku Škodovák, kde psával hrdinné a oslavné ódy na SSSR v rámci oslav VŘSR, 9. květnu. Neustále se lísal ke konzulovi SSSR v Karlovch Varech, kdykoli přijel do Závodů Vladimíra Iljiče Lenina v Plzni...Co by jste chtěli od takového hada. Plivnpout je málo. On se zničí sám. Pak si hluboce oddechnu a dám velikého frťana vodky.

  OdpovědětSmazat
 17. Mitrofanov??? Neznám. Napsal něco, co stojí za to číst???

  OdpovědětSmazat
 18. To právo má opravdu plejádu novinářů. Ruml st.Kohout, Švhlová nejdříve s ostatními novináři rozvinou štvanici proti Slánskému a spol, Horákové atd., aby záhy pomohli rozeštvat společnost obráceně. A jsou i dnes. Ten Rus Mitrofanov a náš Štětináč. Oni prostě nemají čest ani svědomí. Zřejmě dnes Saros platí více. Kdyby se Putin asi rozhoupal, tak k nám zítra budou zvát sovětská vojska.

  OdpovědětSmazat
 19. Když jsem byl poslancem, byl jsem byl z kruhů blízkých velvyslanectví SSR varován, abych si dal pozor na Mitrofanova a raději se s ním nevybavoval. Tehdy jsem si to nenechal pro sebe a ihned jsem to zveřejnil. Mitrofanov se neobvykle rozhořčoval. Sdělil jsem mu, ať mne tedy žene k soudu. Čekám na to dodnes. Víc k jeho osobě asi říct netřeba.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.