Reklama

pondělí 20. listopadu 2017

Ruští programátoři jsou nejlepší na světě. Uznala to rozvědka USA

Igor Korotčenko
20. 11. 2017        zdroj
Americká agentura pro pokročilá studia v oblasti rozvědky (IARPA) ve spolupráci s Národním institutem pro standardy a technologie (NIST) uspořádala soutěž algoritmů pro rozpoznávání obličejů. Vítězem se stala ruská společnost NtechLab, informovaly noviny Vedomosti . List upřesňuje, že IARPA je podřízena řediteli Národního rozvědky USA (který je zároveň vedoucím zpravodajské komunity USA, jejíž součástí je 17 organizací, včetně FBI a CIA).
Ruská společnost NtechLab byla založena v roce 2015 a pouze o rok později se její algoritmus stal základem pro FindFace, aplikaci, která pomáhá najít lidi na sociální síti V kontaktu podle jejich fotografie. Tento algoritmus umožňuje najít konkrétní osobu mezi 1 miliardou osob za 0,5 sekundy. NtechLab se stal vítězem soutěže IARPA v oblasti rozvědky ve dvou kategoriích ze tří - "Rychlost identifikace" a "Přesnost verifikace".

Zúčastnit se soutěže rozvědky USA může kdokoliv z vývojářů. V nominaci "Rychlost identifikace" algoritmy soutěží o to, kdo najde mezi mnoha fotografiemi tu správnou osobu co nejrychleji. V kategorii "Přesnost verifikace" vítězí algoritmus, který lépe než jiné rozpozná obraz téže osoby a odliší ji od osoby podobné. To je důležité například pro pohraniční stráže: systém nesmí propustit pachatele trestného činu s cizím pasem.

Takto zpravodajské služby USA uznaly inteligenci ruských programátorů a jejich nespornou převahu nad západními kolegy.

Zástupce NtechLab považuje vítězství v soutěži americké rozvědky za měřítko v oblasti bezpečnosti, na něž se orientují objednatelé řešení a případní investoři.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Prosím, nemohli by naprogramovat alespoň malé mozky politických "elIt" ČSSD, KSČ a ODS aby nemusela polovina Českého národa vymřít na vobřezanou zlodějinu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To musí být silný matroš... to hulíte, nebo si pícháte?

   Smazat
  2. Když chcete někoho na chatu "utřít", musíte být originálnější a vtipnější než on. Původnost vašeho příspěvku si dovolím zpochybnit.

   Smazat
 2. No, doufám, že si to při té příležitosti ty ruské hlavičky nenechaly ukrást. Stejně je za rok, až to začnou prodávat, označí za ruské agenty a budou to provozovat sami. Na to jsou Ušáci kanóni.

  OdpovědětSmazat
 3. Ruskí študenti z Petrohradu si už sedem rokov za sebou odnášajú prvenstvo zo svetových súťaži v oblasti IT.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.