Reklama

úterý 28. listopadu 2017

Salon: Moskva hodila výzvu „americkému zlozvyku měnit režimy"!

- kou -
28.11.2017 Salon, kráceno a přeloženo PrvníZprávy
Washington v Sýrii „prohrál" a jeho strategie na „změnu režimů" byla úspěšně napadnuta, napsal Salon. O tom svědčí úspěchy, kterých Kreml dosáhl při mírovém urovnání syrského konfliktu prostřednictvím jednání a posílení spolupráce s Tureckem, Íránem a zeměmi Středního východu.

V pondělí se v Soči setkali prezidenti Ruska a Sýrie, aby načrtli politické řešení v závěrečné fázi syrského konfliktu, napsal Patrick Lawrence, novinář Salonu. „Navzdory skutečnosti, že na konci konfliktu bude ještě mnoho nepořádků, je jeho výsledek jasný: IS a jeho spojenci se stanou historií a Sýrie zůstane fungujícím státem," konstatoval autor materiálu.


Asadovo přizvání k rozhovorům v Astaně je krokem „velké sebedůvěry ze strany Putina". Rusko, Írán a Turecko se dohodly, že během rozhovorů v Astaně budou příští měsíc působit jako „garanti mírového řešení v Sýrii". Tímto způsobem jasně prokázali, že jejich spojenectví nahradí tradiční strategii Washingtonu, která se opírala o Izrael, Saúdskou Arábii a státy Perského zálivu.


Během tohoto roku Moskva uzavřela řadu nových dohod. Před několika měsíci navštívil saúdský král Salman Moskvu, Turecko také spolupracuje s Kremlem, obnovují se diplomatické, politické a hospodářské vazby mezi Moskvou a Teheránem. „Dokonce izraelský premiér Benjamin Netanjahu zahrnul Putina do hry poté, co se projevil výsledek syrského konfliktu. Rusko tak vystupuje jako nesporný vůdce mírového politického urovnání v Sýrii," zdůraznil Lawrence.


Podle autora chce Moskva také svým aktem demonstrovat, že „éra proamerických revolucí skončila" a budoucí změny se setkají s odporem. Téma Sýrie a Ukrajiny bylo také diskutováno v rozhovorech mezi Trumpem a Putinem tento týden. Trump se ujal úřadu prezidenta, naladěn proti washingtonským „dobrodružným válkám". Je možné, že v zájmu obou zemí neopustil myšlenku naladění vztahů s Ruskem. „Washington v Sýrii prohrál. Spojenectví USA s nejreakčnějšími despoty se může stát minulostí. Jeho zlozvyku „měnit režimy" byla hozena úspěšná výzva," dodal autor článku v Salonu.

Související článek:

USA nechtějí opustit Sýrii! Rusko: To je hrubost nejvyššího stupně!

5 komentářů :

 1. Jo to je správné každý národ má právo na sebeurčení.

  OdpovědětVymazat
 2. USA po vzestupu moci světového vlivu Ruska, Číny, Íránu..., alespoň se zdá, že hegemon na co sáhl, to zkazil a prohrál.USA prohráli i v Sýrii.Jejich vlivu se bojí snad jen vazalové EU.Ukojení ussáckých chtíčů ve světě, zřejmě skončilo!

  OdpovědětVymazat
 3. nakoniec z toho nič nie je - zrušili to celé

  OdpovědětVymazat
 4. Poznal pravdu a napsal pravdu. To je "PAN NOVINÁŔ". Naši prestituti by se od něj měli učit.

  OdpovědětVymazat
 5. Ale je také pravda, že každý národ nebo společenství si musí své můsto na slunci zasloužit. Ale bez vlezdo zadele.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.