Reklama

čtvrtek 30. listopadu 2017

Sliby se slibujou, poslanci se radujou, jak s občany vyj.bou! Bude to s novými politiky jinak a lépe?

Jiří Baťa
30. 11. 2017
V Poslanecké sněmovně PČR je v poslední dny živo jako v úlu. Všichni poslanci se vášnivě radí, přemýšlejí (!), diskutují, narhují, zamítají. Není divu, vždyť toto nové politické uskupení se pomalu rozjíždí ve své činnosti a s tím souvisí řada jednání atd. V tuto dobu jde o odsouhlasení důležitých funkcí ve výborech PČR. Na jedném straně lze pochopit, že se poslanci mezi sebou radí, je to přirozené, mají-li ze svého středu zvolit kolegu do nějaké funkce. Pochopit to lze však jen potud, pokud jde o okruh lidí v rámci poslaneckého klubu z jedné ze stran, které mají v PS zastoupení.


Tento fakt vychází ze skutečnosti, že každá strana má svůj program, často výrazně se odlišující od stran jiných a s tímto programem také obsazením funkcí sledují nějaké své cíle. To je možné svým způsobem považovat za demokratické, ale už méně demokratické podle mého míněmí je, když se jisté poslanecké kluby (v praxi politické strany) přes (často výraznou) programovou rozdílnost dohodnou na společném postupu proti nějakému politickému subjektu nebo osobě a  tak zamezit nebo zabránit  jeho případnému pozitivnímu úspěchu či výsledku.

     Vycházeje ze znění slibu, který skládá poslanec při nástupu do funkce (případně senátor), cituji: „Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí“ se lze oprávněně domnívat, že tito dospělí, svéprávní, v rámci svých osobních možností vzdělaní a inteligentní lidé, se v PČR projednávaných záležitostech umí (nebo by umět měli) rozhodovat sami, aniž by potřebovali od cizího subjektu (představitele jiné politické strany) nějakou radu nebo doporučení. To se stává tehdy, když k prosazení nebo odmítnutí zájmů té které politické strany resp. jejího politického představitele,  není dostatek racionálních argumentů a tyto subjekty hledají „spásu“ ve vzájmeném spojení a postupu. To například vedlo k vytvoření Demokratického bloku pravicových stran, který měl vést k ztížení nebo komplikacím vítězných politických stran při hledání konsensusu pro sestavení koaliční vlády.

     Nicméně, za dobu 28 let jsme si už pomalu zvykli na to, že se vždy najde nemálo těch, kteří svou funkci poslance berou jinak, než  zastoupení voličů, kteří jim dali svůj hlas a důvěru. Cíle partaje jsou bezostyšně upřednostňovány před zájmy občanů, které svým slibem dali poslanci svým voličům. (např. ČSSD a revize církevních restitucí). Paní Helena Langšádlová, místopředsedkyně T0P 09 , v rozporu s daným slibem, že svůj mandát bude vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, v souvislosti s volbou poslance Kotena (SPD) na post šéfa bezpečnostního výboru vyzvala ostatní zákonodárce, aby pro zvolení poslance Kotena z Okamurovy SPD do čela výboru nehlasovali. Zde je příklad toho, jak poslankyně v rámci svých, resp. partajních zájmů veřejně ovlivňuje rozhodování a tím potlačuje daný slib poslanců, že budou funkci vykonávat ..... podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jaké má v tomto případě asi vědomí a hlavně svědomí paní Langšádlová, když přesvědčuje nebo nabádá (tlačí) jiné poslance, aby třeba proti své vůli a na její přání nehlasovali pro poslance Kotena. Myslím, že to není ani demokratické, ani slušné a už vůbec ne v souladu s daným slibem poslance. Jiná věc je, nakolik se oslovení poslanci nechají jejím apelem ovlivnit.

     Jenže poslankyně Helena Langšádlová je politička tzv. par excellence, známá svými jedovatými, nevhodnými až trestuhodnými výroky. Proslavila se především historickou větou, že jaderná válka proti Rusku by byla naší povinností a bojem i za naši svobodu.  No a protože pan Koten má údajně kladný vztah k Rusku, „vlastenka“ Langšádlová se snaží tohoto muže vystrnadit z možného postu šéfa bezpečnotního výboru PS. Ve stejném duchu hájí a prosazuje vyloženě extremistické zájmy TOP 09 a to navzdory tomu, že tato strana naopak za extremisty prohlašuje T. Okamuru a jeho SPD.

     Slib, daný poslanci, senátory, soudci a ostatními vrcholnými politiky  se u většiny těchto „slibodárců“ stal pouhou formalitou a frází a málokterý z nich se podle slibu řídí a pracuje. Důvodem je naprostá zprofanovanost a dehonestace poslání a výkonu poslanecké funkce.  Činnost a výsledky jejich práce více než často převažují v osobní prospěch, prospěch svých  partají nebo cizích zájmů, ale už méně, pokud vůbec, ku prospěchu občanů-voličů.  Z toho také pramení bezuzdné politikaření lidí jako Langšádlové, svého času Kalouska, Sobotky, Hermana, Pospíšila a řady jiných, známých demokratických „křiklounů“. Přesto si máme myslet a někteří politici z řad „demokratů“ dokonce tvrdí, že máme plnohodnotnou demokracii a právní stát. Dobře vědí, že to není pravda, ale nečestnými  proklamacemi těchto statusů toho  umně využívají ve svůj prospěch. A  voliči? Ty vem čert!

56 komentářů :

 1. Ano, tohle je nádherný příklad onoho tolik propagovaného"alternativního zpravodajství". Jeden ulhaný zmrd si vyfantazíruje nějaký blábol který vloží do úst neoblíbenému politikovi a armáda ostatních podobných zmrdů tuto "alternativní" lež šíří jako lavinu. Viz langšádlové "historická věta" "jaderná válka proti Rusku by byla naší povinností a bojem i za naši svobodu."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:16
   Vážený nebo lépe nevážený!
   Jste skutečně tak blbý nebo jenom navedený.Langšádová není známa jenom tímto výrokem. Je to stutečně kráva která se hodí k idiotovi typu Kalouska a poserplíny z Orlíku.
   Do poslanecké sněmovny patří stejně jako Pepek Vyskoč.

   Smazat
  2. 1:51
   Vážený idiote, Langšádlová tento výrok v tomto znění nikdy nepronesla a je jen dílem lidové tvořivosti ulhaných blbečků a překrucovačů vašeho typu. Chybí v ní totiž zcela zásadní doplněk "v případě napadení člena NATO Ruskem".
   A do poslanecké sněmovny patří, protože její stranu do ní zvolilo dostatečný počet voličů. To ale blbeček vašeho ražení, který ani po 30 letech stále nepochopil princip demokracie, nemůže nikdy pobrat.

   Smazat
  3. Těžko se blbcem Vaše typu jedná. Máte svůj názor, stejně jako ti kteří padli u Stalingradu. Ale to je Vaše voba.

   Smazat
  4. Ještě doplňuji. To že se dostala do parlametu je pravda, ale Hitler se s podobnými názory dostal do vední Německa a důsledky známe.
   Podobné to bude s paní Merkel a Vaši favoritkou Langšádlovou.

   Smazat
  5. Není to žádná moje favoritka, vy rudý tupane. Jen se ohrazuji proti vašemu lhaní, vymýšlení falešných výroků a bolševickým názorům, že demokraticky zvolený zástupce nemá v parlamentu co dělat. Při vaší nekonečné tuposti si ani neuvědomujete, že postupujete úplně stejně jako tzv "demokratické strany" např. v případě Okamury.

   Smazat
  6. 2:58 Ten váš "princip demokracie" nám právě předvádí ve sněmovně Demokratický Blok. Uskupení s necelou čtvrtinou poslanců se neustále snaží nařizovat většině, jak se má chovat. Tato menšina je přesvědčena, že nemusí s nikým vyjednávat a že má právo většině určovat, co je a co není správné. Dříve se tomu říkalo totalita. Je podivuhodné, že této nové totalitě stojí v cestě právě jen strany, označované "demokraty" za nedemokratické.

   Smazat
  7. 4:00
   Menšina nemůže v demokracii většině nikdy nic nařizovat ani nic určovat. Vaříš z vody, vymýšlíš si směšně průhledné a chatrné konstrukce.

   Smazat
  8. Langstadova patri na sibenici, a ti co tez chteji atomovou valku taky

   Smazat
  9. 5:07 Máte problém s porozuměním textu? Mezi mým "snažit se" a vaším "moci" je jistý rozdíl, který vám zřejmě uniká. Ale samotná taková snaha svědčí o úrovni jejich totalitního chování. Pokud nevíte o čem je řeč, tak jen připomínám vyjádření DB k neakceptování jejich návrhů většinou. DB tvrdí, že je to nedemokratické, že demokratické by bylo uhnout menšině. Oni "neuhnou", jak znělo jejich volební heslo. Je to demokratické nebo totalitní chování?

   Smazat
  10. 1:51 Jedná se o putleroffské lži a ruϟϟácký hoax! Včera o tom hovořil pan generál Pavel ZDE! - https://video.aktualne.cz/ze-sveta/cesti-politici-hrozbu-ze-strany-ruska-zlehcuji-rika-general/r~9e28babad5a511e7be860cc47ab5f122/?_ga=2.199495022.1187051174.1512079271-516054724.1512079271

   a před ním pan státní tajeník Tillerson! - https://globe24.cz/svet/44668-tillerson-rusko-se-chova-agresivne-vztahy-usa-a-evropskych-statu-nato-jsou-neotresitelne

   a pravidelně nás o tom informuje též pan Petr Cibulka! - https://www.youtube.com/watch?v=Dd-ECGa4e-w

   Smazat
 2. Parlamentní listy:
  Podle místopředsedkyně TOP 09 Heleny Langšádlové by mělo jít případně NATO kvůli obsazenému Pobaltí do války s Ruskem, i jaderné. „Ano, bylo by to naší povinností. Byl by to boj i o naši svobodu,“ odpověděla.
  Stoupa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, přesně tak. S tím "v případě..." má onen výrok naprosto jiný význam. Stejně jako by Rusko šlo do války, i jaderné, v případě svého napadení, což ruští představitelé mnohokráte pronesli.

   Smazat
  2. V tomto případě..... číli v případě jaderného útoku, že. Ale tam se nic o jaderném útoku Ruska neříká. Mluví o obsazení Pobaltí. Čili kdyby Rusko obsadilo Pobaltí, což by asi podle všeho udělalo v řádu vteřin, tak by jim tam NATO prdlo atomovku. A kdyby NATO obsadilo Krym, tak by jim Putin prdnul tu atomovku třeba do Berlína, to se rozumí samo sebou, to by bylo reciproční asi.

   Smazat
  3. Kdo stojí o vyrabované pobaltí které je živo jen díky přítomnosti armády demokratických států. Co jusej slíbí je vždy podvod a parazitizmus. Vyhrožuje Rusko napadením pobaltí. Jusej vyhrožuje pořád a bombarduje území bez vyhlášení války. No humanitární bombardování zachrání svět od rozpínavého Ruska.

   Smazat
  4. 10.40 Pokud myslíte, že i kdyby Rusko chtělo reciprocitu, nemělo by už KAM se "rozpínat" ... pár tisíc či pár set tisíc let ... do poklesu radioaktivity v poušti zbytku světa, můžete mít pravdu. Ale vašemu popelu, a popelu vašich blízkých, to už bude jedno. Jenom bába Langšádlová bude jásat někde v bunkru "ÚPLNÁ ATOMOVÁ PUSTINA, NIKDE NIKDO, KONEČNĚ TU BUDU DEMOKRATICKY VLÁDNOUT"; A SCHWARZENBERG zaskuhrá. Jasně. Pokud někdo přežil, marně hledá, čeho by se nažral, takže vás nechá zabrat co chcete.

   Smazat
 3. Bata je vybornej, pise skvele

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda, trošku demagogicky a neobjektivně, ale co už.

   Smazat
  2. 13:07 Opravdu jenom trošku. Na rozdíl od masmédií, která informují demagogicky a neobjektivně "na plné pecky".

   Smazat
 4. Ještě na doplnění. Nepovažuji jadernou válku za přijatelnou ani jako obrannou. A už vůbec ne jako pomoc napadenému. Navíc si myslím, že by Rusko nikoho nenapadlo. A už vůbec ne pobaltské státy.
  Stoupa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:57. Bohužel se ukazuje, že atom vlastnit je pojistka proti případnému napadení. To vidíme jak supi krouží kolem Ruska. Nemít Rusko atom byl by již možná rozpoután válečný běs.

   Smazat
 5. 6,57
  Pobaltský státy jsou jedna velká fašistickobanderovskoussácká verbež,kterou by Rusové měli spláchnout do moře!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. .....bohužel ,musím smutně konstatovat, diskuse, je pro některé anonymní pisatele místem kde předvádějí své taky názory, i když jejich výlevy patří spíše do stoky typu Reflex a pod. Pokud milý anonymní blbe, 1: 16 máš problém s názorem ostatních, viz p.Langšádlová, tak sem nelez a učastni se diskuse někde jinde....je s podivem, že pokud dojde tomuto materiálu myšlení, uchyluje se k nadávce typu ,,rudý tupane ,,opravdu výplod křupana......a pokud jde o tu demokracii, nemám pocit ,že by tu nějaká zůstala.....dík Laďa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Laďo, pokud máš problém s českou demokracií tak táhni někam jinam, tam kam tě srdce táhne a kde ti bude líp.
   Nemám problémy s názory nikoho, mám problém s vašim sprostým lhaním, což lháři jako jako ty nejsou schopni rozlišit.

   Smazat
  2. 8,31
   Česká demokracie????
   Kdes to slyšel ty Cardo retardo,na fekal party u hrobu udavače Havla???
   Tady je debilokracie a všemu tomu bordelu tady šéfujou ussácký okupanti pod vedebním RÁDOBY DEMOKRATŮ!!!!

   Smazat
  3. 9:02
   Co jsem psal platí i pro tebe, zoufalče. Kdy je tady "debilokracie" tak táhni ve vlastním zájmu někam kde "debilokracie" podle tebe není.

   Smazat
  4. 9,02
   Ty z idiota vzešlý trotlhovado,kdys tady po tom zasraným hadráku zažil """"DEMOKRACII"""????
   No tak povídej ty genitální vejlupku z reklamy na bílou chatrč z Fuckingtownu....ať se tady zasmějeme.

   Smazat
  5. 9:02 - chybí tam "R" - Ruϟϟácký okupanti pod vedením satanských sil KGB a GRU! ŠÉF RUϟϟKÉHO GENERÁLNÍHO ŠTÁBU GERASIMOV A SVĚTOVÁ VÁLKA PROTI ZRAZENÉMU ZÁPADU: http://www.armadninoviny.cz/HYBRIDNI-VALKY-PODLE-VALERIJE-GERASIMOVA.htm

   Smazat
  6. 8,28
   Hovnere Debiloviči z uASSacký fekal party,zavři tu prolhanou držku nebo přes ní dostaneš!!!!!!

   Smazat
  7. 8,43
   Jéééééé,Hovner debilovič a jeho sračkoblitky,ketrejm už nevěřía ni ten zrzavej příčesek!!!!!!.-DDD

   Smazat
 7. 7,47
  Nezlobte se na Cardu retardu pane Laďo,on si plete DEMOKRACII ANTICKOU s DEBILOKRACIÍ MADE IN USSA....a není jedinej,havložumpa je nastavená úplně stejně!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, Kim vyhrožuje USA a hrdý Amík žadoní, aby všichni sankcionovali KLDR. Čína jim nemá dodávat ropu, kvůli tomu, že Kim zacílil na Trumpa. To je logika. Nevšiml jsem si, že by USA sankcionovala někoho, kdo vyhrožuje Putinovi nebo Číně. Kňučí jak malí smradi.

   Smazat
  2. Leda hovno! Smázli by je jedním vrzem, kdyby naopak furt nekvičel ten kremelskej ugrofin a žlutej rudoch z Pekinu že se "musí jednat"! Není s kym a proč! Ale aby se neřeklo, tak PPT dal ještě těm mongoloidům z Moskvy a Pekýnu šanci dotlačit rakeťáka k sebevraždě, aby s ním nemuseli chcípnout všichni severokorejáci a mohli se navrátit pod civilizovanou vládu v Soulu ...

   Smazat
  3. 8,39
   Proto uASSacký lejnosrci ztahujou mariňáky ze Sýrie ty mamrde?!!!
   No ono je pravda,že v písku a v dunách se těm sráčům špatně plave!!!!!.-D

   Smazat
 8. To jsou ty NE(mocný)okupanti MADE IN USSA!

  OdpovědětSmazat
 9. Je k pobavení jak mocné jusej se stále něčeho bojí. Všude mají špicly a poradce kteří musí vykázat nějakou činnost tak aby zbrojařské firmy v jusej měli kam dodávat výrobu. Zamyslete se nad tím kdo má možnost podporovat všechny ty banderovce po celém světě. Rusko na to nemá.

  OdpovědětSmazat
 10. Myslím si, že jsou na pořadu parlamentu zcela jiné "problémy". Aspoň většina poslanců a snad všichni z tzv. demokratůrního bloku usilovně pracují ve prospěch své kapsy, tedy čachry s funkcemi, za kterými buď prvotně nebo odvozeně stojí přísuny many, many, many. Jak sobě a blízkým tedy vybudovat tučné bydlo. Ale nejsou v tom sami, jsou jen napodobeninou z živočišného světa, kde tato "politika" hnízda také docela běžně panuje, bez ohledu na to, že je to na úkor druhých.
  Snad nikdo nemůže věřit, že námi vedená jaderná válka by byla snad bojem "za naší svobodu". Svobodu ve smrti, tak to jediné, vyhlazení zemí EU a pravděpodobně i světa. Znáte nějakou válku od 2. SVĚTOVÉ, která přinesla někomu svobodu? Naopak snad všechny byly namířeny proti svobodě národů a států, třeba ve Vietnamu, Panamě, na Kubě, v Chile, Jugoslávii, Iráku, Sýrii, Libyi, Afghánistánu, nyní Jemenu. To vše jsou agrese proti svobodě národů a vyznání, zlodějské agrese pro obohacení oligarchie.
  Jak odzbrojit KLDR od atomových zbraní? Myslím, že nejjednodušší je dát této lidové demokracii velmocenské garance proti jakékoliv agresi zvenčí - no a tyto garance jsou věcí USA, Číny, Japonska a Ruska. Nevím proč tak moudří politici z Washingtonu tak jednoduchou věc nenavrhnou a nezajistí.

  OdpovědětSmazat
 11. Moudří politici z Washingtonu.....no teď jste mně rozesmál!!!!!.-DDDDD

  OdpovědětSmazat
 12. V kapitalismu a k tomu ještě v polokoloniálním postavení, se nemůže nic změnit. Ani kdyby komunisté vyhráli volby.

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Baťo, vy jste šílenej demagog. Třeba se od vás jednou dočkáme objektivního článku.

  OdpovědětSmazat
 14. 11,37
  A od tebe svatýho pokoje.....

  OdpovědětSmazat
 15. Tak ty zmetci slibují že budou chránit zájmy ČR zájem Českých občanů je aby tu nebyly migranti a nebyla válka s RF.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Migranti tu žádní nejsou (přesněji řečeno těch muslimských je tu 12) a válka s RF taky neprobíhá a ani se nechystá. Takže ti "zmetci" vlastně pracují dobře. Petr

   Smazat
  2. 13,05
   A ten ksindl co neodjel už deset let domů po lázeňský léčbě a dělá v Teplicích bordel jen jen pára z těch všivejch musulmanů???!!!!
   Co máš místo očí ty havlojoudo???

   Smazat
  3. Petr Jestli si myslíte že jsme blbečci tak jste na omylu u nás po městě chodí taky a vím kde je migrantské centrum. Tanky usa jsou v hranic RF a to je v pořádku. Kecy že Rusko je nejhorší na světě?

   Smazat
  4. 13:05 V naší obci nikoho nepřejelo auto. Takže podle vaší logiky není třeba u nás omezovat rychlost a můžeme zrušit přechody? Čistit si zuby je také nesmysl, když je ještě nemáte zkažené? Nějak vám nedochází, že prevence je vždy výhodnější, než řešení následků jejího zanedbání.
   Představte si, že by Rusko budovalo základny kolem USA. Třeba na Kubě a v Mexiku. Také byste tvrdil, že se žádná válka nechystá?

   Smazat
  5. 15:40 Kuba nevidí ve spolupráci s krachujícím Chujlostanem (Rusko již 100 let NEexistuje!) perspektivu! Mexiko tím spíš ... nabízí se jen už zkrachovalá Venezuela, ale tam se bude režim měnit, takže by se to Rusákům dost prodražilo - jéééééééééééééé, pae šeditelííííí!:)))))))))))

   Smazat
  6. Stát může zkrachovat tehdá když má dluh tak vysoký že jej nemůže nikdy splatit a i tak se vyplatí bankovním banditům ho nechat dýchat protože z mrtvoly toho moc nedostanou.

   Smazat
 16. Už jen ta věta o slibu, že budou vykonávat svou funkci v zájmu všeho lidu usvědčuje každého poslance ze lhaní. Taková formulace byla možná logická za socialismu, ale teď? Když je společnost roztříštěná nesmiřitelnými protiklady? A tak si říkám, co po těch poslancích ve společnosti zůstane až odejdou? Že by něco pozitivního? Něco hmatatelného? Nebo kupy papírů a bláboly?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:39 Ale oni v tom slibu nelžou. Slibují to "na svou čest". A jaká čest je u těch, kteří celý život žijí ze lži a nenávisti? Žádná, proto ani ten slib není ničím podložen. Oni se prostě chovají tak, jak jsou zvyklí. A konec konců, to je do parlamentu dostalo hlasy hloupých nebo stejně "čestných".

   Smazat
 17. Od každého posrance se žádá aby mluvil, navrhoval, odmítal, přijímal, hlásil se co nejčastěji, bučel, hlučel, prděl, kašlal, zpíval, spal či dřímal, ale hlavně zvedal ruku.

  OdpovědětSmazat
 18. Vážený 12.39.
  Jako jeden z mála zde diskutujících píšete "k věci". Ostatní se vzájemně napadají a obhajují a nebo nadávají na jisté osoby.

  Přitom jim uniká PODSTATA POSLANECKÉHO SLIBU!!!

  Takže, máte pravdu v tom, že většina poslanců nejenom že lžou, ale neplní ani slib, KTERÝ JE DANÝ ZÁKONEM

  prot znovu opakuji, že byl by dodržovám poslanecký slib, jsou strany v parlamentu zcela zbytečné. Ti lidé se mohou "stranit" mimo parlament, mohou se sjednocovat ve svých názorech, kecat o všem možném, vybírat členské příspěvky na svého předsedy a výboru. a NE ČERPAT PRO SVÉ PROTIZÁKONNÉ JEDNÁNÍ (porušování posl. slibu).

  Na doplnění poznámečkapod čarou.
  Jeden do hlavy druhého nevidí, takže těžko dokazovat porušení tohoto slibu. Ale jedno řešení by tu bylo. A to pomocí kriminalisty, který pracuje na podvodu s Čapím hnízem. ten podle veřejných zdrojů také tvrdí, že od začátku bylo podřízeno vše tomu, že Čapí hnízdo bude Babišovo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:21 Strany Demokratického Bloku opravdu rozhodují "v zájmu všeho lidu". Dokonce máte možnost ten "všechen lid" vidět na vlastní oči. Stačí navštívit jejich kongres.

   Smazat
 19. Na Lanksaklovu ně nesahajte je to nejváženější politická pička vlasně špička napříč celým tým polytickym spektrem.
  Jo a ešče Gazdík že suchej loze ten je také dobrý

  OdpovědětSmazat
 20. Toz pane Bato jak vite sliby se slibujou blázni se radujou........je to zráni spolecnosti v poslední dobe jaksi rychlejsí gdes se bám zmenil ten prubeh caso....nechte to na volicích a vono to vekrestalizoje.......toz Karel IV nebel zádné blbec v porovnání s Kárlem........klidnete spete....slonce v srdci....howk

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.