Reklama

úterý 7. listopadu 2017

Soir: Americké tankery dodávají Belgii zkapalněný plyn, koupený v Rusku!

Terminál na zkapalněný plyn v Antverpách

- kou -
7.11.2017 PrvníZprávy

Laik se diví, odborník žasne. Tak se dá komentovat zpráva, že americké tankery dodávají palivo zakoupené v Rusku na terminál zkapalněného plynu v Antverpách.


Uvedl to belgický deník Le Soir v novém šetření aktivit offshore společností, nazvané "Paradise Papers". V rámci tohoto šetření, skupina ICIJ (Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů), který je financován, zejména Soros Foundation, zkoumala asi 13,5 milionu dokumentů o práci offschorových skupin.

V publikaci se uvádí, že je do belgických Antwerp zkapalněný plyn dodáván čtyři tankery, jejichž 31 procent patří společnosti registrované na Marshallových ostrovech - Navigator Holdings Ltd. Ta je podle účastníků šetření, ve vlastnictví amerického ministra obchodu Wilbura Rosse. Zkapalněný plyn vyprodukovaný společností „Sibur" nakupují v ruském přístavu Ust-Luga.

Samotný ministr Ross následně popřel spojení s ruskou společností a řekl nemá v plánu odstoupit ze své funkce.

Nejde však jen o možný, a řekněme „podivný“ obchod ministra.

Jak k tomu připomněla ruská agentura TASS, ruský stálý zástupce při Vladimir Čižov v EU uvedl, že je „přinejmenším naivní“ očekávat v Evropě příchod zkapalněného zemního plynu z terminálů USA. Podle něj „trhy hledají vyšší cenu, což znamená, že přebytky zkapalněného plynu z USA půjdou na asijské trhy, kde poptávka a cena výrazně převyšují evropské ceny".

Šetření novin tento názor potvrzuje, poukazuje na to, že vytvořené termilály LNG v Evropě, jejichž cílem je snížit závislost zemí EU na vývozu zemního plynu přes ruské plynovody, jednají se zákony trhu. Plyn získávají nikoliv z USA, ale z nejbližšího zdroje - Ruska, ale za vyšší cenu než je doprava potrubím.


Související článek:
Forbes: Jakmile si Rusko osvojí břidlici, je to konec OPECu!

11 komentářů :

 1. A kdyby USA úplně ovládli Rusko,tak by do Evropy dodávaly z Ruska všechno a o to jde.Pochopitelně za USA ceny,ne za Ruské.

  OdpovědětSmazat
 2. Když to vynese mamon, je jedno pokrytecké Americe od koho a co koupí. Hlavně ať se sypou prašulky.

  OdpovědětSmazat
 3. A evrposti pudlici bojkotuji Rusko

  OdpovědětSmazat
 4. No, hlavně že už bude Evropa nezávislá na ruském plynu. A vyplatí se si za to připlatit! Přesněji vyplatí se to jen Amíkům, investice do protiruského štvaní se jim bohatě vrátí :-)

  OdpovědětSmazat
 5. No to jsem zvědav, kolik mají US juanů a rublů protože Rusko bude obchodovat je ve zlatě a rublech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:01 Kolik máš juanů a rublů ty? Žádný, jako každej z nás. Co taky s nima? Já teda rozhodně dávám přednost americkejm dolarům.

   Smazat
  2. 23:04 To jsou jen fakta co napsal pán výše.

   Smazat
  3. Co to je za blba, jasně,že je budou potřebovat hlavně energické společnosti. Zatím to probíhá jen mezi Čínou a Ruskem, je jen otázka času kdy budou chtít svoji měnu. Rohlíky budeš kupovat stále za koruny blbe. Páč eura tu ještě dlouho nebudou, i když je pravda ,že v nevýhodném kurzu už za ně můžeš nakupovat supermarketu. A dolary ti tady jsou k hovnu, leda ,že budeš chtít prodělat,páč budou mírně klesat.

   Smazat
 6. Tak a je to tady! Hned jsem říkal, že v EU se bude kupovat zkapalněný plyn od USA a USA za vydělané peníze bude nakupovat levnější z Ruska. Ale tohle je podobné, jen si ze zisku z prodeje ruského plynu dotují svůj břidličný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:40
   Aby ten břidličný plyn nebyl taková fatamorgána jako US zlaté rezervy!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.