Reklama

pátek 3. listopadu 2017

Sorose vyhánějí z Turecka, Maďarska a Rakouska

2.11.2017   Zvědavec 
Nejslavnější sponzor majdanů všech barev po celém světě George Soros zažívá kritické dny. Jeho organizace jsou i nadále blokovány v Maďarsku, vyhoštěny z Rakouska a nyní také z Turecka.
Všechno to začalo jarním útokem na Sorosovy struktury ze strany známého euroskeptika a maďarského premiéra Viktora Orbána. Tehdy se jeho strana pokusila protlačit zákon podobný ruskému zákonu o „zahraničních agentech“ a omezit činnost Středoevropské univerzity založené Sorosem, ale neuspěla. A tak začalo druhé kolo souboje mezi Sorosem a Orbánem, tentokrát kvůli imigrantům.

V polovině října začala v Maďarsku kampaň s distribucí letáků pod rouškou národního dotazníku, v němž se ohlašuje takzvaný „Sorosův plán“. V textu šířeném na veřejnosti se tvrdí, že Evropská unie v souladu s plánem rozpracovaným Georgem Sorosem hodlá požadovat, aby „každý stát Unie zaplatil 9 milionů forintů (25,400 liber) jako povinný státní příspěvek na každého přistěhovalce.“ V letáku je také uvedeno, že Brusel v rámci Sorosova plánu přerozdělí podle závazných kvót imigranty ze západní Evropy do zemí východní Evropy. Maďarsko musí také přijmout účast v tomto procesu. „Cílem Sorosova plánu je snížit význam jazyka a kultury evropských zemí pro urychlení integrace nelegálních přistěhovalců,“ uvádí leták.

U letáků však celá věc neskončila. Maďarská vláda obvinila židovského miliardáře George Sorose ze spolčení s Bruselem za účelem „nastěhovat minimálně jeden milion imigrantů na území Evropské unie, včetně Maďarska.“ A co víc. Maďarský ministr energetiky Andras Aradszki otevřeně nazval miliardáře George Sorose „Satanem“: „Soros a jeho soudruzi chtějí zničit nezávislost a hodnoty národních států, aby rozmělnili křesťanského ducha Evropy,“ řekl Aradszki. „Je naší křesťanskou povinností bojovat proti plánu Satana - Sorose.“ A již 20. října sám premiér maďarské vlády Victor Orbán v Bruselu potvrdil, že Evropský parlament zahájil realizaci takzvaného „Sorosova plánu“ pro imigraci.

Nicméně senzace se z toho nestala a Brusel se již podle svého zvyku chystal obvinit Orbána z antiglobalismu, antievropeismu, antisemitismu a ještě z tuctu dalších „anti“, ale pak najednou přišla podpora ze sousedního Rakouska. 21. října se nový rakouský kancléř euroskeptiků rozhodl zahájit svou práci tím, že vyčistí veřejný prostor od vlivu zahraničních kolegů. Sebastian Kurtz dal fondu George Sorose 28 dní. Pokud během této doby jeho organizace „Otevřená společnost“ neuzavře své zastoupení v Rakousku, bude čelit soudním žalobám.

Výpověď přišla poté, co vešlo ve známost, že Soros svému fondu daroval 18 miliard dolarů. „Situace se stala kritickou. Soros vrhá vše, co má, na dosažení globální kontroly,“ vysvětlil kancléř. Podle něj patří Rakousko k těm zemím, v nichž se Soros snažil získat politický vliv a obrovský osobní zisk. Když se Kurtze zeptali, proč vypovídá Sorosův fond, kancléř odpověděl: „Protože tu máme rok 2017“.

„Přízrak Sorose je největší výzva, jíž v roce 2017 čelí lidstvo na celém světě. Je to ukázková chobotnice-upír přisátá na tváři lidstva, která neúnavně vysává krev ze všeho, co páchne penězi, a těmito penězi korumpuje politiky, novináře a veřejný sektor, a snaží se předělat svět podle svých představ,“ řekl rakouský kancléř.

Pro globalisty bude teď mnohem obtížnější zbavit se jednotné linie dvou států EU a vysvětlit, proč se u většiny občanů hned ve dvou zemích Rakouska a Maďarska najednou objevil „anti“ problém, byť pro dnešní propagandu není nic nemožné. Na to konto Soros už rozdráždil Maďarsko ve snaze uspořádat tam minimajdan. Ale vtom přišla informace o tom, že oligarchovi zavřeli kancelář v Turecku a její vedení bylo zatčeno. Podle zpráv z tiskových médií byla v Turecku zatčena hlava Sorosovy nadace, ale jména dosud nebyla zveřejněna.

Podle informací portálu Geopolitika jde o organizaci Open Society Foundation v Istanbulu. Organizace působí v Turecku od roku 2008 a podle prezentace na internetových stránkách byla vytvořena k ochraně lidských práv, demokracie a univerzálních hodnot. Mezi její projekty patří „Nezávislá komise v Turecku“ (zjednodušení postupu pro vstup Turecka do EU), pomoc KAMER Foundation (podpora feministek), TESEV (Turkish economic and social studies foundation) a mnoho dalších.

Je známo, že člen poradní rady Institutu pro otevřenou společnost v Turecku a současně šéf Nadace pro ekonomická a sociální studia Nafiz Dzhan Paker, absolvent Columbijské University, aktivně podporuje myšlenku otevřené společnosti v Turecku. Mezi ostatními lidmi spojenými s organizací je docela dobře známá publicistka, profesorka Bilkentské University v Turecku, Elizabeth Özdalga, která například vydala knihy o sekularismu a populárním islámu v moderním Turecku, dále pak žurnalista ultra-liberálních novin „Radical“ Eyüp Gian a mnoho dalších.

V předvečer přípravy červencového puče byli zatčeni „aktivisté za lidská práva“ Amnesty International, včetně ředitelky organizace Idil Eserové, kterým hrozí až 15 let vězení, a na začátku října byl obviněn ze špionáže Metin Topuz, spolupracovník generálního konzulátu USA v Istanbulu. Z tohoto důvodu bylo pozastaveno vydávání víz mezi USA a Tureckem a Erdogan uvedl, že mezi zeměmi nastala politická krize.

Podle tvrdého zátahu Erdoganových bezpečnostních sil na Sorosovu nadaci lze předpokládat, že byla zapojena do přípravy převratu.

Jak již poznamenal rakouský kancléř, k aktivizaci boje proti Sorosovi, přesněji odvety za jeho činy, došlo poté, co v polovině října byla prozrazena informace, že magnát převedl 18 miliard $ z 23 miliard $ daných k dispozici fondu „Open Society“, což z něho dělá druhou největší soukromou „charitativní“ organizaci. Jak uvádí list The Wall Street Journal, 87letý zakladatel společnosti Soros Fund Management se nyní bude podílet na určování strategie fondu spolu s investičním výborem „Open Society“. Prostředky, které fond obdržel, Soros nepoužije pro obchodování na finančním trhu, ale půjdou výlučně na „podporu demokracie“.

Jak se přesně Soros staral o podporu demokracie, že ho hned tři země pověsily na skřipec, je již jasné. Nepochybně těžké to pro něj bude v Turecku, kde Erdogan dlouho nezapomene na pokus o jeho svržení a bude se snažit co nejvíce eliminovat další rizika, aniž by se staral o názory „vyvolených“. Orbán a Kurtz to budou mít mnohem složitější, jejich země jsou plně začleněny do ekonomického systému EU a Brusel upřednostňuje „filantropa“. Orbánovi již pohrozili sankcemi proti Maďarům, nyní budou tlačit i na Kurtze.

Nicméně třetí Newtonův zákon dosud nikdo nezrušil a síla akce se stále rovná síle reakce – čím více evropští byrokrati tlačí na místní, tím více hlasů tam dostávají euroskeptici. Po „přerodu“ Trumpa, porážce Le Penové a novém zvolení Merkelové by se mohlo zdát, že globalisté získali zpět své pozice a dokonce posílili, ale také euroskeptici se snaží rehabilitovat a dokonce vystupovat proti jedné z ikon globalistů. Zda budou schopni dosáhnout svého, nebo budou smeteni novými barevnými revolucemi, tentokrát v samotné Evropě, uvidíme v blízké budoucnosti. V čase politické krize liberalismu, která se každým měsícem zintenzivňuje.

13 komentářů :

 1. No a pak se nedivme semitofobii nemalé části občanů EU, když ta současná dění sionu jsou jakoby okoukaná v 3. říši. Samozřejmě své ví o tom nejlépe Palestinci, jejichž země 2. "mnichovskou" dohodou byla rozparcelována ve prospěch sionistů a co jim nebylo dáno, to si pak okupovali za asistence Velkého bratra za ještě větší vodou sami. Tam jsou základy dnešního stěhování Daeš do Evropy za asistence pana Sorose.

  OdpovědětSmazat
 2. Jenom vyhánějí, pověsit by ho mněli.

  OdpovědětSmazat
 3. O "vypakování" nezávislých satanových neziskovek od nás si můžeme nechat jenom zdát. Když Maďaři v létě vypověděli Sorošovu universitu z Maďarska, tak se nechal slyšet Babiš, Drahoš a další demokratičtí dobroserové v tom smyslu, aby se přestěhovala k nám. ... kam se bude ubírat naše republika a její politika vůči globalistické svoloči, je nasnadě.....o krimigrantské politice ani nemluvím...Politiky Orbána a Kurze zde bohužel nemáme a podle výsledku voleb se jako občané musíme jen obávat toho, jak nám to vítěz voleb "zavaří" a možná, že zjistíme, že nenáviděný Sobotka byl jen slabý odvar toho, co přichází a co se na nás chystá.. Je znepokojivé,že i prezident Zeman podporuje vládu jednoho muže, jedné strany , bez důvěry Parlamentu a to neomezenou dobu. Jako by se nám znovu vracel "kult osobnosti" politický fenomén 50. let 20. století. Někdy si říkám "neotrávili " nám pana prezidenta při poslední návštěvě za velkou louží. Chybí nám nejen premiér typu Orbána, ale i pan prezident ztrácí ostražitost. Za koho ti dva hlavní hráči naší současné politiky vlastně "kopou", se dozvíme později..... je to vlastně jedno, protože už dnes je zřejmé, že za občany tohoto státu určitě NE !!!

  OdpovědětSmazat
 4. Mohly to občané změnit uvěřily babišovi tak bohužel budeme čekat co předvede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Občané, ptáme se "ti občané", a proto se píše uveřili a ne uvěřily, debyle. To samé mohli a ne mohly.

   Smazat
  2. 0:23 Víš co mi můžeš nazdar.

   Smazat
  3. Neumíš psát a ještě pičuješ :oD

   Smazat
 5. Tento Zid ktory ma rovnaku dieru ako vseci co zijeme na tomto svete ma jedine peniaze ktore mu mozu nacpat do rakve.Zenme toto monstrum ktore nici nase zivoty prec!ORBAN drzim mu palce v boji proti tomuto zlu!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. SMYŠLENÁ zpráva o "vyhnání Sorose" z Rakouska se na NR objevuje POTŘETÍ. To redakce opravdu nemá dost soudnosti, že se takových pitomostí nedokáže vyvarovat???

  OdpovědětSmazat
 7. Soroš je jenom voják, ten chrání jenom svého chazarského Kagana (krále). Ti skuteční šmejdi vlatní banky a dluhy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom doplním, Soroš není zázračný obchodník, který financuje z výdělku Majdany, to mu jenom šmejdi přihráli prachy, které ukradli.

   Smazat
 8. Kuky@ k nadpisu : zaplať PánBůh.

  OdpovědětSmazat
 9. Susede, susede, zabite tu sviňu!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.