Reklama

sobota 25. listopadu 2017

Srbského generála jsme odsoudili, chorvatské a muslimské zlosyny osvobozujeme - dva Srby jsme museli rehabilitovat

Pro Srby je gen. Maldič hrdina
Jiří Jaroš Nickelli
25.11.2017  ČeskéNárodníListy

Haagský soud už dávno ztratil renomé objektivního soudu. Naopak - získal posměšný titul na Západě jako tzv. "Klokaní soud" (Kangaroocourt). Proč? Stačí sledovat, jaká stanoviska zaujímal v průběhu své působnosti k žalovaným Srbům, a naopak k tzv. Muslimům a k Chorvatům - aktérům válečných střetů 90. let minulého století v Bosně a na Kosovu.

Haag nyní sice odsoudil na doživotí generála Ratka Mladiče, avšak utrpěl dva závažné debakly. Prvním byla posmrtná (!) rehabilitace emeritního jugoslávského a poté srbského presidenta Slobodana Miloševiče. Miloševič musel být nakonec, i když s obrovským sebezapřením, rehabilitován z křivého obvinění aktéra tzv. genocidy války v Bosně. Žalobci Miloševičovi v průběhu dlouholetého soudu neprokázali vůbec nic z údajné odpovědnosti za vymyšlenou genocidu v Bosně. Pozdní lítost Haagu ovšem Miloševičovi život nevrátí a jeho záhadná smrt dodnes vzbuzuje podezření z justiční vraždy nebo z jiného trestného činu neznámého viníka. Totéž se stalo v případě žalovaného srbského politika Vojislava Šešelje. Rovněž jemu nebylo dokázáno přesvědčivě nic a byl propuštěn z vězení údajně ze zdravotních důvodů, přičemž jeho zdravotní stav zavinilo i dlouhé vězení v Haagu.

"Lžete!" - protestoval odsouzený srbský generál Ratko Mladić na soudce v Haagu

Ovšem zcela jinak se soud choval v případech chorvatského generála Gotoviny a v případě albánského politika Ramushe Haradinaje. Ty propustil po vyšetřování, které srbská strana označila jistě ne bezdůvodně jako nedbalé, a v případě Albánce Haradinaje prý docházelo i k záhadným úmrtím (vraždám?) klíčových svědků (!). Rovněž Hashim Thaci, premiér tzv. Kosova (původní název za Titova státu byl "Kosovo-Metohija" což dokládalo církevní náležitost k pravoslaví, nikoli k islámu!), u něhož byla podezření ze spolupráce s prodejci lidských orgánů z Kosova do zahraničí, byl osvobozen, přestože v minulosti jej USA vedly v pozici předáka teroristické UČK (tzv. Osvobozenské armády Kosova). Určité indicie o zločinech na Kosovu se strany UČK publikovala dokonce i vysoká činovnice Haagu Carla da Ponte, avšak byla se svými poznatky "eliminována", řečeno politicky korektně. U nás se touto problematikou podrobně zabývá ve svých pracích excelentní sorabista prof. MUDr. Rajko Doleček,DrSc., ve svých rozsáhlých monografiích.

Takže, pro jednotlivé národy měl Haag vždy různý metr - a to nesvědčí o objektivitě a nestrannosti soudu takového formátu, jaký si Haag nárokoval. Historik moderních dějin může pouze konstatovat Haag dnešní doby nesnese jakékoli srovnání s Norimberkem.


Dr. Jiří Jaroš Nickelli, HDK ČSBS Boskovice
Autor je příbuzný Srbů z Beogradu a Cetinje

15 komentářů :

 1. Ano tak to je a soud, který řídí přímo USA, nemůže konat jinak. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soud v Haagu (ICTY) očividně řídí CIA a britská MI6. Obžaloba má minimálně 10x vyšší rozpočet, než obhajoba. Soudci jsou kariérně závislí na zločincích NATO! Mnozí mluví až po skončení své služby u soudu v Haagu (viz DelPonteová). Soud zastírá, že Srbové bojovali proti ustašovským nacistickým pohrobkům v Chorvatsku, džihádu v Bosně a narkomafii na Kosovu. Svedly se na ně všechny zločiny spáchané během občanské války všemi stranami. Srebrenica je jedna velká lež. Stejně tak kosovský Račak - záminka k bombardování Jugoslávie.

   Smazat
  2. Souhlas pánové tak to je.

   Smazat
 2. Kdo si myslí, že demokratický západ je garantem míru a spravedlnosti je nebetyčný naiva. Gorbačov uvěřil západu, že stažením SSSR ze střední a východní Evropy zastaví studenou válku, vojenské bloky NATO a Varšavský budou rozpuštěné a bezpečnost v Evropě bude zajištěná na dlouhá léta a Evropská civilizace bude vzkvétat. A výsledek? SSSR se sice stáhlo a vyklidilo střední a východní Evropu a byl rozpuštěn východní vojenský pakt, Varšavská smlouva. A co udělal demokratický západ v čele s USA. NATO, ne jenom, že neskončilo svoji zločinnou činnost, ale rozšířilo se po celé Evropě, včetně vojenského napadání suverénních států bez mandátu OSN a bombardování Jugoslávie se zabitím desítky tisíc nevinných civilistů. Studenou válku demokratický západ rozjel ještě s větší intenzitou a k tomu si vyrobil úhlavního nepřítele, Rusko, které dle demokratického západu může za Brexit, může za prohru Clintonové ve volbách, může za špatné počasí nad západní Evropou a tak dále a podobně a proto západní demokracie musí zbrojit a zbrojit i když výdaje na zbrojení západních demokracii jsou 15 x vyšší než zbrojní výdaje Ruska. Příčinou první světové války bylo velké zbrojení Evropských států a pak stačila záminka a rozhořel se konflikt který stál 10 milionů mrtvých a další desítky zničených životů celých rodin a zmrzačených lidí. Demokratický západ se nepoučil a vyrobil podmínky pro druhou světovou válku, kterou příčinou samozřejmě nebyl Hitler ale ti co ho finančně podporovali a to byl demokratický západ. Výsledkem bylo 60 milionů mrtvých a další miliony zmrzačených. Západ se opět nepoučil a výsledkem byl válka v Koreji a následovala válka ve Vietnamu. Od konce druhé světové války do dnešních dnů jsou to další a další války a dalšími miliony mrtvých a vše v méně západní demokracie prosazované demokratickým západem. A příčina všeho. Bez válek b nebylo zapotřebí zbrojního průmyslu. Západ a USA vyprovokoval válku v Sírii a výsledek je prodej zbraní z USA do Saudské Arábie za několik desítek miliard dolarů. Západ vyprovokoval zhoršení situace na Korejském poloostrově. Výsledek? Prodej zbraní Japonsku za několik desítek miliard dolarů. Je to jako přes kopírák, Ze začátku se vyprovokuje válečný konflikt a pak následují dodávky zbraní z USA za miliardy dolarů. Členy NATO USA zavázalo zbrojit ve výši 2% HDP to znamená nic jiného než kupovat Americké zbraně za miliardy dolarů. Celý konflikt mezi Ruskem a USA slouží jenom k tomu aby roupu a plyn do Evropy za předražené ceny dodávalo USA. To je ten volný obchod na principech demokracie a tržních principů, které jsou, když neposlechneš hodíme na tebe bomby a to humanitární.

  OdpovědětSmazat
 3. Velké štěstí, že v Hagu nesoudili naši proslavení soudci a přípravu a dodání materiálů nezařizovala česká policie. Pravděpodobně by bylo mnoho mnoho odsouzených srbských představitelů. A chorvadští a kosovští demokraté by místo odsouzení byli vyznamenáni. Navrhoval bych vyzmanemání "medaile cti strýčka Bradyho.

  OdpovědětSmazat
 4. Haagský soud odsoudil Mladiče. Budiž, něco jistě provedl. Ale proč před tou porotou nestojí bývalí američtí prezidenti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediné, co Mladič provedl, byl velmi úspěšně vedený boj proti muslimům, kteří chtěli opanovat celou Bosnu. Postavil se se zbraní v ruce proti USA a NATO - sponzorům bosenského džihádu. Nedokázali ho porazit v poli, tak se mstí. Soud ICTY v Haagu je jen Američany a Brity řízená propagandistická parta, která má i po letech ospravedlňovat neospravedlnitelné! Kdo se ohání "soudem v Haagu" je naivní hlupák.

   Smazat
 5. Generál Radko Mladič je Srbský hrdina který skoro zlikvidoval Nasira Oriče , vraha Srbských civilistů z 50 vesnic v okolí Srebrenice .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nasira Oriče který hral fodbal z useknutýma hlavama Bosenských Srbu . Zachránil ho americký vrtulnr z obklíčené enklávy Srebrenica .

   Smazat
 6. Za genocidou Srbů stál Vatikán se svýma ustašovskýma jednotkama + Nato atd. Šlo o sprostou genocidu pravoslavných Srbů a izolaci Srbska, tak jako za 1.sv války a 2.sv.války..... viz. Chorvatská nacisticko-ustašovská vlajaka....USA a Německo jsou největnějšími služebníky Vatikánu....

  OdpovědětSmazat
 7. V tomhle hnusném světě,prolezlém,falší,lží a takzvanou demokracií,spravedlnost nenajdeme,na tyhle zrůdy nejsou žádné páky,všichni jsou spřažení a není jak se jich zbavit.

  OdpovědětSmazat
 8. Pan Jaroš zde opakuje blábol šířený ruskou propagandou o tom, že Mezinárodní tribunál pro válečné zločiny v Jugoslávii (ICTY) prý posmrtně rehabilitoval Miloševiče. Jenže k ničemu takovému ve skutečnosti nedošlo. Původci této lži jenom vytrhli z kontextu větu z loňského rozsudku nad dalším srbským řezníkem Karadžičem, ve kterém stojí: "V tomto případě nebyly předloženy dostatečné důkazy o tom, že Slobodan Miloševič souhlasil se společným plánem bosenskosrbského vedení na uskutečnění genocidy a zločinů proti lidskosti v Bosně a Hercegovině." A nic víc. V rozsudku se navíc jasně uvádí, že "Miloševič poskytl bosenským Srbům pomoc v podobě personálu, zásob potravin a zbraní". Jinak tribunál soudící Karadžiče se vinou či nevinou Slobodana Miloševiče nijak nezabýval a neprováděl v tomto ohledu žádné závěry. Miloševičova smrt ve vazbě proces navždy zastavila a v jeho případě tedy žádný verdikt už nikdy nezazní. K žádné rehabilitaci Miloševiče ze strany ICTY tedy nedošlo a ani nedojde. Taková je skutečnost. Má-li pan Jaroš dojem, že některé pasáže z precizně vypracovaného rozsudku nad Mladičem o rozsahu více než 2500 stran jsou mylné, může provést jeho rozbor. Rozsudek je v angličtině k dispozici na adrese http://www.icty.org/en/case/mladic/4 Takovéto plácání a uvádění lživých informací je totiž k ničemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě lžeš. A číst politicky motivovaný rozsudek založený na křivých svědectvích a s předem připraveným výsledkem, by mohl jen blázen.

   Smazat
  2. Bla bla bla. Nějaký konkrétní argument založený na faktech by nebyl? V případě zločinců jako Karadžič či Mladič asi těžko, že? A nevím nic o tom, že bychom si tykali. Takové móresy si nechte na komunistické schůze.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.