Reklama

čtvrtek 30. listopadu 2017

Stručný komentář (postřeh) - nejen o Českém (zlatém) slavíkovi

30. 11. 2017
Já bych v tom nehledal nějaké složité konspirační teorie. Vzpomeňte na "Star dance". ČT tam vrazila šaška pro pobavení a lidi z trucu zvolili za hvězdu toho šaška. Lidi podvědomě cítí, demokracie je velký podvod. Ke žlabu dostane pouze ten, kdo má vatu na reklamu, nebo mecenáše, který mu tu reklamu zaplatí. Bez prostoru v médiích jako by ani neexistoval. Většina lidí maká, ale žádný blahobyt na obzoru. Systém spolehlivě podojí každého. Čím víc makáš, tím víc platíš. Nakonec začíná i těm největším optimistům docházet, že žádné světlé zítřky se konat nebudou. Čtvrt století zkoušeli střídat partaje při volbách a výsledkem je stále větší chlívek.Tak upouštějí páru, jak to jde. Třeba tím, že se domluví na sociálních sítích a vyberou za hvězdu rebela, který sice neumí moc zpívat, ale jde proti systému. A to jim stačí.

58 komentářů :

 1. Výborně pane Hricáku. Mohu se zeptat, Vy jste absolvent konzervatoře? Já že ortel zpívat umí a ve slovech písní říká pravdu. Co říkáte Nohavicově Květné neděli pane Hricáku? Zavřeme Nohavicu? https://www.youtube.com/watch?v=UlAimllkEPE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poslechl jsem si to, není to Nohavica, ale někdo jiný.

   Smazat
  2. Ja napriklad absolventem konzervatore jsem a povim vam ,ze krome Gotta tam neumi zpivat nikdo .Jina vec je anketa popularity.Popularni muze byt i uplny blb.Vzpomente naseho prvniho ceskeho prezidenta .

   Smazat
  3. 16:43 Bagoun - jestli skutečně jste absolventem konzervatoře, tak už chápu, proč někteří „umělci konzervatoristé“ vyvádějí, co vyvádějí, když absolutorium bylo udělováno i pologramotným.

   Smazat
  4. pan Hricák se projevil jako "odborník", Musím Vám sdělit, že vůbec nejde o zpěv jako takový, ale o texty písní a to, že jsou to původní písně. Lidé mají rádi K. Kryla, Wabiho Daňka a jiné kteří jim mají co říci. Pan Karel Got a p. Lucie mohou možná zpívat v opeře nebo operetě , ale protože texty a hudba nejí jejich vlastní budou dle mého názoru v soutěžích tohoto formátu jenom nicky.
   Václav

   Smazat
 2. určitě si nemyslím, že to to obdoba nějaké taneční soutěže, protože zrovna u Star Dance" nevěřím, že rozhodují jen počty hlasů formou SMS. Ten pořad má předem danou nějakou režii a očekávaný vývoj, tam bych hledal proč se někdy výsledky vymykají zdravému rozumu.

  OdpovědětSmazat
 3. Nejhorší na tom je, že ony elity se považují skutečně za elity a jsou i na plakátech u silnic.
  Ve skutečnosti jsou to povětšinou protekční parchanti "socialistických umělců", ke kterým málokdo má dnes respekt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono na blískavé a honosné(já bych řekl snobské) Star Dance se dívají většinou ti, kteří se do takovéto společnosti nedostanou.Lid je bere jako samozvané celebrity, nemající u nich žádný respekt a autoritu. Tak se baví po svém a tu šaškáru se snaží tak trochu zlidštit a alespoň se trochu pobavit.Holt jsme třídně rozděleni. Eben by taky asi dobrovolně na nějakou vesnickou zábavu nešel.

   Smazat
 4. Opět zcela mimózní příspěvek. Kdyby lidi nevěřili v demokracii tak k volbám nikdo nechodí. Nebo by komouši nedostali 7% ale 70%. To, že jde ve volbách uspět i bez velkých peněz dokazuje Okamura či Piráti.
  Blahobyt nejen že je na obzory, ale už je přímo tady. Obyvatelé ČR patří totiž mezi pouhých 15% nejbohatších šťastlivců téhle planety. Že vy to nevidíte svědčí jen o vaší rozežranosti a ztrátě jakékoli soudnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. aha? a proč by taky nepatřili když na svojí státnosti "makajíů už od dob Přemyslovců ( 9. stol.) To je myslím dost dlouhá doba na to aby si ve světě vydobyli aspoň to co mají a to navzdory všem snahám nás zlikvidovat. nemusím snad dávat historické příklady. Teď právě probíhá snaha další návozem nepřizpůsobivých nemakčenků . kteří nás mají už konečně dorazit.

   Smazat
  2. to 11:52
   Předpokládám, že hovoříte o sobě a svém blahobytu, to vám s radostí věřím, ale co ten zbytek jemnostpane ?

   Smazat
  3. 11:52 - Skoro polovina Čechů k volbám nechodí. V komunálních dokonce přes 70%. Tak mi řekněte, ti absentéři nemají důvěru v demokracii nebo nemají koho volit? Podle vaší logiky si přejí opak demokracie - diktaturu. Ale sociologické výzkumy dlouhodobě tvrdí opak. Jak to se svou logikou vysvětlíte, světlonoši našich diskusí?

   Smazat
 5. 11,52
  Skutečně LOS DEBILOS ORIGINALOS.....

  OdpovědětSmazat
 6. 11:52 Prorežimní slouho tak jsi to rozsekl ani ty nechtěný migranti tu nechtějí být jak se máme dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 7. stačilo tak málo a všetko sa to posralo - namiesto aby sme vedeli tak sme dúfali v nových vodcov proletariátu - a ono aha, kapitalista nás vedie

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tak, ještě málo nás komunisté varovali před kapitalismem, ještě málo, pracující třída si zatoužila vyzkoušet, jak že se to pod takovým kapitalistou skutečně "úpí". No tak teď už to ví, osobní zkušenost je k nezaplacení(stejně jako za ostatní věci nám ani za ni nikdo nic nezaplatí...).

   Smazat
 8. Ortel neumí zpívat ? Vlastně je to pravda, třeba vynikající zpěvák je pan Banga, nebo Ziggy Horvát. To jsou aspoň pěvci a ty oduševnělé texty, které umí oslovit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ziggi Horváth měl jen jednu písničku,se kterou jsem se ztotožnil a tou byla Infekce doby. Jinak hovno.

   Smazat
 9. Anonymní30. listopadu 2017 11:52
  Jestli tu je něco mimózního, tak příspěvek 11:52. Nebo abych mu nekřivdil, nejspíš se jedná o odchovance vepřína, kterému ke spokojenosti stačí plné koryto a chlívek do kterého netáhne.
  Je pravda, že existují kouty planety, ve kterých lidé žijí mnohem hůře, než my. Ale normální člověk, je také myslící bytost a ke spokojenosti potřebuje uspokojivé vyhlídky své rodiny do budoucnosti, uznání a také pocit, že není manipulován, či zneužíván a že může nějak ovlivnit svůj budoucí osud. Nejspíš by bylo možno, toho vyjmenovat i více, ale pro ilustraci to snad stačí. A v tomto ohledu už je to zde horší, takže vzniká ten pocit nespokojenosti.
  Ty příčiny nespokojenosti, jsou stejně důležité, jako momentální materiální zajištění. Proto by je měli politici řešit. Dosavadní politici, kteří se sami hezky vymezili uzavřením do skupiny Demokratický blok, to trestuhodně opomíjeli.
  Ani současní politici příliš nezmůžou, pokud nebude existovat aktivní kontrola, ze strany občanů. Občanů, sledujících práci politiků. Majitel statku, také svému šafáři do práce nekecal, ale musel zasáhnout, když šafář nabyl pocit, že by si mohl nějak přilepšovat, nad dohodnutý smluvní závazek. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plné (tedy ve skutečnosti poloprázdné) koryto a smradlavý chlívek stačilo ke spokojenosti vám, obdivovatelům minulého režimu.
   Nejsou to "kouty planety", ale drtivá většina planety. Jsme 28. nejvyspělejší země světa ze skoro 200 podle indexu lidského rozvoje!
   Pokud máte pocit, že dnes (na rozdíl od komoušské totality) nemůžete nijak ovlivnit svůj osud tak, pokud ten blábol nemyslíte jako legraci, byste měl spíše navštívit psychiatra.
   Nikdo vám dnes vůbec nijak nebrání ve vašem rozletu, v dokázání co umíte, ve splnění většiny vašich snů. Uznání jiných si musíte vydobýt sám. Příčiny vaší údajné nespokojenosti hledejte sám v sobě.

   Smazat
  2. Anonymní30. listopadu 2017 15:15
   Stoupající preference protestních stran v Evropě, dávají za pravdu mě a ne Vám. P.K.

   Smazat
  3. 16:08
   V demokratické společnosti vždycky existovali nějaké "protestní strany", vždycky je nějaká skupina lidí kteří si myslí, že jim někdo "brání v rozletu", vždy je nějaká skupina lidí kteří by rádi svedli svoje vlastní neúspěchy na někoho jiného. Nic nového.

   Smazat
  4. Ten 15:15 v rozletu je fakt dobrej.
   Index lidského rozvoje...Hm jsme prý 28., počítá se to čistě náhodou od roku 1990 :-).
   Tak by mě zajímalo kolikátí bychom museli být v tomto úžasném indexu před rokem 1989, když současný režim celá léta až dodnes žil a žije z toho co se do roku 1989 vybudovalo.
   Ale nic netrvá věčně. I tihle paraziti z neziskovek, co nás tu školí o "rozletu" a indexu se také jednou budou muset živit vlastníma rukama. To pak bude panečku index...
   Heriot.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Anonymní30. listopadu 2017 15:15
   Vaše „argumenty“ ukazují pouze na Vaši neinformovanost. P.K.

   Smazat
  10. 20:38
   To jste mi to tedy nandal :-D

   Smazat
  11. Hloupost a argumentační chudoba anonyma 15:15 ukazuje na "preažskou kavárnu" , čili Havlovy siroty, nevnímající okolní svět. To, že se vyjadřuje jako agresivní primitiv dodává jeho slovům určitě na vážnosti. Divím se spoludiskutujícímu, že tomuhle individuu vůbec odpovídají na jeho hlouposti. Václav

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. 15:15 nějak jsem si nevšimnul, že by mi totáč bránil v osobním rozvoji. Pokud jsem ovšem nechtěl nadmíru bohatnout na úkor druhých ...

   Smazat
 10. Víte ono nejde jenom o Slavíka, manipulace s veřejností je všudepřítomná. Lidi to větinou vědí, nebo alespoň tuší, pokud je nasazována psí hlava někomu, kdo jim je nesympatický, tak se škodolibostí pokrytecky mlčí. Horší že jsou lidi čím dál lhostejnější a mlčí i když tepou někoho sympatického a neférově. Nakonec proč se do toho plést, nejde o mně, a kdyby šlo tak se mně taky nikdo nezastane, si pokrytecky říkají. Podobné to je že i ve sportu kdy neuvěřitelným způsobem likvidují ruské sportovnce, každý ví že nejvíce dopujících sportovců je v USA ale ty nikdo nehoní. O to více potěší, že se někdo zastal alespoň ruských hokejistů. Ostatní sportovci celého světa včetně naší Koukalové to ještě schvalují, nebo zbaběle mlčí. Sport býval synonymem čestnosti a férovosti, kapitalistická žumpa dokázala pokřivit i tyto jejich charaktery. Je to smutné a nechutné. Ovšem nebudu jenom brečet, protože se začíná blýskat na lepší časy a ti ubožáci, kteří nedokážou být solidární se svými soupeři, se budou ještě hodně stydět. Dobře tak a hamba jim. Aottj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemohu pochopit, jak může doping pomoci skibobistovi, To od startu do cíle běži za ski bobem ? V.J.Horák

   Smazat
 11. Předně, vyslovil jsem jenom svůj názor, který nikomu nevnucuji. Pokud chce někdo hledat v čachrech kolem slavíka nějaké spiknutí, ať si ho hledá.
  Setkávám se s různými lidmi. Od těch, alespoň z mého pohledu, bohatých až po ty chudé. Podotýkám, že drtivá většina pracuje. A drtivá většina je ze současného stavu znechucená. Oni, ze svého pohledu vyzkoušeli vše, co jim "demokracie" a propaganda nabízí. Chodili k volbám a zkoušeli. Začali u OF, potom se začali dělit na zastánce ODS a ČSSD, časem vyzkoušeli i "Mesiáše" české politiky ODA, US, VV, TOP 09 i ANO. A výsledek? Stále horší žumpa. Lidi, kteří vykřikují hesla o morálce jsou sami nejhorší dobytek.
  Češi nebyli nikdy velkými revolucionáři. Od dob Jana Žižky jsme zastánci spíš salónních převratů. Rádi se litujeme. V roce 1968 z několika desítek mrtvých (nepočítaje přejeté) jsme udělali genocidu a z listopadu 89, kdy dostalo pár lidí přes držku, jatka. A možná je to tak dobře, protože jinak by nás různé okupační velmoci už, jako problémové etnikum, vyhladily.
  Dopřejme lidem tuhle formu odporu. Je to pořád lepší, než kdyby si sehnali kvéry a šli ty naše elity vystřílet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V podstatě máte pravdu, jen bych Vás maličko poopravil.Z několika studentů, kteří, jak říkáte, dostali přes držku jsme my neudělali jatka, ale demokracii milující novináři z toho udělali MASAKR. P.S. Domnívám se,aspoň při pohledu na nedávné události v Katalánsku, že kdybychom dnes chtěli změnu režimu, že to by nám výkvět a elita demokratických struktur teprve připravila ta pravá a nefalšovaná JATKA, František

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Jako zarytý demokrat, zmůžete se na něco jiného, než osočovat jiné z komoušství? Chtít po Vás slušnou oponenturu je asi nadlidský úkol, že? František

   Smazat
  4. Františku, divím se vaší trpělivosti s tím omezeným idiotem. Proč vstupujete do diskuze s duševním nuzákem. Snižujete svou vlastní úroveň a to je škoda.

   Smazat
  5. Pane Dvořáku, díky za smazání toho deprivanta. Václav

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 12. 18:26
  Ono by stačilo všeobecný referendum....byla by legrace jako známku by si tyhle havlodebilokracie hlidana okupanty z USA A odnesla!!!!:-)

  OdpovědětSmazat
 13. Nekdo se tu chlubi jak je Cesko rozvinute
  Cim to ze jsou vsude varovani o Cesku?
  Cesko zeme zlocinu

  OdpovědětSmazat
 14. 7,58
  A uASSacká verbež je co???
  Vrazi a okupanti,který nenávidí celej svět,jen zmrd jako je Hovnolulan z Hovnodolní to nevidí!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. 8:18 Jdi si vzit prasek.

  OdpovědětSmazat
 16. 15:50
  A ty si vem provaz a hurá do lesa.....!!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Slavík je hlasování o oblibě, nikoliv o kvalitě. Je to hlasování stejné, jako o oblibě filmu, buřtů, proporcí žen.... a také třeba o setrvání v EU, tedy oblibě EU.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.