Reklama

středa 8. listopadu 2017

Syrská armáda obklíčila poslední baštu DAEŠ v zemi

9. 11. 2017       zdroj
Syrská vládní vojska a jejich spojenecké síly uzavřely kruh kolem města Abu Kamal, poslední bašty teroristické skupiny DAEŠ v zemi, oznámil informovaný zdroj na místě. Syrská armáda zcela obklíčila Abu Kamal a vzala jej pod palebnou kontrolu, řekl zdroj agentuře. Podle něj syrská armáda plánuje osvobození města v příštích několika dnech.


Jak oznámila televizní stanice Al Manar, syrské armádní jednotky začaly vstupovat do čtvrtí města, které je v rukou teroristů. Abu Kamal se nachází v syrské provincii Dajr az-Zaur na hranici s Irákem.

Podle zpráv arabských médií by se v Abu Kamal mohl skrývat pohlavár DAEŠ Abú Bakr al-Bagdádí.

Dříve ve středu se armády Iráku a Sýrie, jež bojují proti teroristům DAEŠ, setkaly na hranici mezi oběma zeměmi, 24 km jižně od města Abu Kamal.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Že by diskuse zase začaly fungovat ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky mně to včera nešlo, až jsem došel k závěru, že mě bloknul Honolulu, ale asi nějaký šotek řádil.

   Smazat
 2. Čété začala místo klasického: Asadův režim, Asadova vojska používat sousloví Damašek, syrská armáda. To je znamení, že jde všechno správně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT zpravodajství nedávno pocítilo nůž na svém krku. Ti chytřejší zjevně pochopili, že protilidová dezinformační veřejná mediální služba je něco, co může ČT rychle pohřbít i s jejím osazenstvem.

   Smazat
  2. 12:58 Už aby to bylo

   Smazat
  3. Zločinů ČT je tolik, že i kdyby začali pět pravdu jak zlatí slavíci, tak jim to stejně nepomůže.
   Podle mě je to místo nabito tak negativní energií, že se bude muset zbourat a srovnat buldozerem.
   Na místě by pak měl stát pomník hrůz současného režimu.

   Smazat
 3. Zřejmě pozůstatek šotka Jandy-Chovance.....-D

  OdpovědětSmazat
 4. Gratuluji, ale američanům se to asi líbit nebude. Oni nechtějí aby ISIS zkolaboval. USA by se měli stáhnout z ze Sýrie. Jenom tam napáchali škody a podpořili radikální islám. Intervence USA poškodili křesťany na blízkém východně a pomohli islamistům. V Iráku už křesťané nejsou. Podle nedávné zprávy USA dodaly zbraně do Sýrie v hodnotě dvou miliard dolarů. Většina z těchto zbraní skončila v rukou ISIS přímo nebo nepřímo prostřednictvím "umírněných", kteří si sebou vzali zbraně, když se přidali k ISIS nebo al-Káidě. Kdyby vyhráli takzvaní "umírnění" (ve skutečnosti ISIS) v Syrii, tak by tam křesťané taky nebyli.

  http://www.epshark.cz/clanek/152/ceho-dosahli-usa-v-syrii

  OdpovědětSmazat
 5. Poslední kroky bývají těmi nejtěžšími. A proto přeji Syřanům, aby své vítězství završili nejen osvobozením toho města, ale (zejména!) vyhnáním všech proamerických švábů, kteří jejich zemi dosud okupují a kteří jí způsobili nezměrné škody.
  Škody na lidech, vztazích mezi nimi i na těch majetcích.
  A také si přeji aby se všichni běženci z toho regionu mohli vrátit domů a přiložit svou ruku k obnově své země. To když už nepociťovali potřebu ji v době nehorší bránit proti zločinné okupaci ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím že vyhráno není. USA teď nasadí poskoky. Izrael napadne Libanon a Saudi se budou snažit vyprovokovat Irán přes Jemen a hisboláh. Izrael hraje va bank. Myslím že důvěra k Saudům byla chyba a Saudi nejsou vůbec tak silní, jak silné mají zbraně.

   Smazat
 6. Ne všichni Syřané jsou vlastenci. Pokud by byli, těžko by bez přímé intervence bylo možné rozpoutat konflikt takového rozsahu.
  Bohužel to platí ve všech zemích. Je to součást mezinárodní politiky. Vytvořit, či využít místní opozici proti vládě a potom zvyšovat tlak na změnu. Pokud selžou nástroje politické, sáhne se k vyvolání ozbrojeného odporu. To se může stát v každé zemi. Bohužel neplatí, že v případě tlaku zvenčí by mělo na vnitrostátní scéně dojít ke sjednocení ke společnému vnějšímu nepříteli. Vždy se najde skupina, která bude hájit zájmy agresora, povětšinou za příslib finanční odměny.
  Kdo sledoval průběžně sledoval vývoj událostí v Sýrii, mohl si udělat obrázek o orientaci našich politických špiček, oficiálních médií, EU.
  Nic morálního, žádná honba za pravdou, jen šeď lží a šíření dezinformací. S takovými vlastenci ke světlým zítřkům nemíříme.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hmm, proto asi pouze cca 1500 skutečných českých vlastenců volilo vlastenecky, nikoli proti své vlasti. Milý anonyme, pod těžkou clonou dezinformační fikce se důvod k vlastenectví hledá těžko, když odevšas je slyšet, jak nám "naši přátelé" tak mocně "pomáhají"... No což, nyní je s Asadem více než polovina Syřanů a to je podstatné. Bude i více než polovina občanů s národními socialisty v předčasných volbách?

   Smazat
 7. Je dobře že bude isis zničen přeji Syřanům mír.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.