Reklama

středa 22. listopadu 2017

"To se nestane, ani když dokonce Rusko projde pochodem až ke Lvovu": Kedmi vysvětlil Ukrajinci, proč Západ nebude pro Ukrajinu prolévat krev...

Grigorij Jegorov
22. 11. 2017     Rueconomics
Izraelský expert Jakov Kedmi vyjádřil přesvědčení, že NATO nebude bránit Ukrajinu, a to dokonce ani v případě, že ruská armáda "projde pochodem ke Lvovu"... "Americká armáda bojuje pouze tehdy, když má absolutní převahu, zejména ve vzduchu. Takže dokud USA nedosáhnou trvalé vojenské převahy nad Ruskem, nikdy nezačnou vojenské akce", řekl expert ... Podle Kedmiho není válka Ruska s NATO na Ukrajině možná. Expert poznamenal, že dokonce i v případě, když ruská armáda "projde pochodem ke Lvovu", žádný západní voják se nevydá přes západní hranici Ukrajiny "prolévat krev", aby ji ochránil. 

V alianci, připomněl Kedmi, bylo jasně dáno najevo, že kolektivní obrana je zaručena pouze členům NATO.

"A ani tím si nejsem jistý - nikdo nebude bojovat ani za Lotyšsko ani za Litvu ani za Estonsko, ba dokonce ani za Polsko", řekl Kedmi v pořadu "Večer s Vladimírem Solovjovem". K tomu moderátor ironicky poznamenal: "Teď budou mít bezesné noci" ...

Ukrajinský politolog Vadim Karasev se snažil Kedmimu odporovat, že Západ bude s Ruskem bojovat ekonomicky a hybridně. USA jsou podle něj nespokojeny s tím, při globální ekonomické dominanci Ameriky není ve světě vojenský unipolarismus, neboť vojenská síla Ruska neumožňuje Státům, aby se považovaly za jednoznačně nejsilnější mocnost. Solovjov navrhl, aby se to interpretovalo jako výzva ke zvyšování ekonomické síly Ruska.

Kedmi také poznamenal, že USA v celé své historii, dokonce i během druhé světové války, nikdy nevstupovaly do boje proti rovnocennému soupeři. "Americká armáda bojuje pouze tehdy, když má absolutní převahu, zejména ve vzduchu. Takže dokud USA nedosáhnou trvalé vojenské převahy nad Ruskem, nikdy nezačnou vojenské akce", řekl expert ...

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Jo a je to venku. Nejde o obranu, ale o prachy pro zbrojaře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spi dál, ale už raději nepiš. Karel z Plzně

   Smazat
  2. Emeritní plukovník v.v.22. listopadu 2017 20:56

   18:32 - Hele, Kájo, vždyť ty vůbec nechápeš vocogou. Nejde vůbec ale vůbec o nic důležitého, jenom o obrovské zisky pro USAcký zbrojařský průmysl, postavené na krve a potu občanů (a pěšáků).

   Smazat
  3. Sibyl Pražský - Osud

   Země se otřese a dvě sopky zahrozí.
   Dva letouny mocné k zemi se zřítí.
   Potoky krve Švédsku jsou přisouzeny.
   Parádivý Francouz do pasti vstoupí.
   Mac Caina peklo vezme si zpět.
   Bankrot Ukrajiny nikoho nepřekvapí.
   Dolar v hnojivo se mění.
   Tramp protiůtok svede
   Tramp rozumem nepřátele porazí
   Tramp naděje na 50%
   Evropa probudí se
   Úlisný Brit jako poskok USA s Polskem zatančí.
   Polsko zanikne a Brit do moře se potopí.
   Měsíc v úplňku zeleně zazáří.
   A mi o svůj osud budem se třást.
   Jiskrou je Island.

   Smazat
 2. Nevím proč by ruská armáda pochodovala směrem ke Lvovu, Rusko je největší země světa a má svých starostí dost. Na Ukrajině je Nato a EU už jako doma, tak ať si UA pomáhají oni. Zatím spíš do hrobu, jenom oligarchové si tam mastí kapsy. Až se však ukrajinská veřejnost jednou probudí, tak tito a jejich cizáčtí kamarádi nebudou stačit utíkat, alespoň ne se svým nakradeným majetkem. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud tam američtí teroristé rozpoutají jatka banderovské chunty proti obyvatelstvu, pod záminkou, že mluví rusky anebo nechtějí umřít hladem, tak tam bude muset zasáhnout Rudá armáda ! Vždyť to není tak dávno, kdy Rudá armáda toto území od fašizmu již jednou osvobodila !!

   Smazat
  2. 19,19
   Obávám se, že tak jednoduché to nebude. Jestli by se Rusové nějak angažovali na Ukrajině, tipnul bych si východ, ale i tam se držím trochu zpátky. Krym je otázkou národní hrdosti a vojenské strategie. Ale zbytek Ukrajiny? Přece jenom v Rusku dnes vládne kapitalismus a ruští bankéři určitě počítat umějí. S Ukrajinou by dostali opravdu danajský dar.

   Smazat
  3. 19,19 - to jste se ocitl nějak daleko v minulosti, není to Rudá armáda, ale Ruská armáda, nějak jste zaspal dobu. Nebo jste myslel Terakotovou armádu? Máte v tom maglajs.

   Smazat
  4. Pane, protože Gorbačov spustil kontrarevoluční puč jako generální tajemník komunistické strany, tak pořád Rusko brání Rudá armáda s typickou rudou hvězdou ve znaku !!

   Smazat
 3. Tohle bylo od začátku jasné každému, kdo trochu přemýšlí a zná historii, nebo sleduje V. V. Pjakina, ti ostatní co si mysleli něco jiného, jsou mírně řečeno mimo mísu, což jim může být šuma fuk pokud nejsou z Litvy, Lotyšska, Estonska nebo z Ukrajiny. S Ušáky na věčné nečasy a nikdy jinak!

  OdpovědětSmazat
 4. Mne docela zaráží neustále omílaný "úmysl" Ruska napadnout Ukrajinu. Řekl by mi někdo důvod, proč by to Rusové dělali?
  Ukrajina je cu grunt. Ekonomika v rozvalu stát zadlužený na generace dopředu a navíc ovládaný gangy oligarchů. Jenom šílenec by si pověsil na krk tak obrovský balvan.
  A co se týká pobaltí, je situace asi hodně podobná. Zemím eurozóny vůbec nezávidím. Jako laikovi mi vůbec není jasné, kdo a jak zaplatí dluhy Řecka, Španělska, Itálie, Portugalska,... Jak jsem již napsal, nejsem expert, ale z logiky věci, pokud existuje jedna měna pro určitou oblast, stává se finanční problém její části problémem celého celku.
  Proč by se Rusové hlásili k dluhům EU? Dnes, v globalizovaném světě, kdy je zejména finančnictví propojené víc, než kdykoliv před tím, nemůžou bez následků jednoduše říct, že zemi zaberou a její problémy a závazky se jich netýkají. V Rusku totiž vládne také kapitalismus a ruští bankéři jsou propojení s těmi ostatními.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že veleslavná EU sama neví, co chce a co bude dělat. Nemá žádný plán ani ohledně Ukrajiny, ani ohledně Řecka či Španělska, chce jen přečkat další den- týden- měsíc ... prostě dokud to jde. Vláda všeho schopných neschopných tupých blbů a zaprodanců, co nemají ponětí, jak se řídí malá firmička, natož moloch typu eurosajuzu. K zblití .....

   Smazat
  2. Naprostopřesně vyjádřena realita.

   Smazat
 5. To však vůbec neznamená, že nenažene přiblblé EU státy , aby jako členové NATO nevstoupily do sebevražedné války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A koho jako? Našich 30 tisíc žoldáků, z nichž je polovina lampasáků? Našich 30 tanků? Nebo 24 gripenů, které máme v pronájmu s podmínkou, že se nezúčastní bojových akcí? A v okolí to není o moc lepší.
   Rusové zatím s modernizací konvenční výzbroje moc pospíchat nemusí. Každý, kdo se trochu zajímá o militárie ví, že "armády" zemí EU jsou všechno jiné, než skutečnými armádami. Navíc Rusové by bránili svoje, zatímco naši žoldáci by šli rabovat. A kdyby se zapojili Američané? Zmáčknou knoflík a je po problémech.

   Smazat
  2. Slováků a Rumunů také mnoho na ruské frontě nebylo. Ale byla to jen dobrá vůle Rusů, že tyto státy nebombardovala a nezničila jak to učinili anglosasové. Zrůdy ze západu potlačili partizánské oddíly které bojovali proti nacistům a to tak, že jsme museli poskytnout po válce pomoc uprchlíkům z tohoto hrdého státu

   Smazat
 6. To by ještě scházelo válčit kvůli fašounům z Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kvůli fašounům ne, ale kvůli chazarským oligarchům...Proč bys za ně nešel válčit na Ukrajinu, když už pro ně dneska robotuješ...

   Smazat
 7. Zatím se nikdo nevyjádřil Zásadně takto: Západ ne, Ale nasadí tam naše nevědomé blbce nebo brance? a takové podobné ze střední a východní Evropy, kteří to odnesou a my s nimi - to je přece na bíledni. Tak to někdo, prosím, sdělte i váženému panu Kedmimu! Jak tomu zabráůnit?

  OdpovědětSmazat
 8. Izraelsky expert Jakov Kedmi zapomel pridat k Pobaltskym statum taky zeme V4, To ze USA nebudou bojovat za zeme stredni a vychodni Evropy je znamy dlouho, pouze naivni snilci a dezinformatori z medialnich zump blahove vykladaji ze NATO nas ochrani !!!! Neochrani, zapad pro zeme byvaly Warsavsky smlouvy nebude prolevat svou krev, to bylo jasny od zacatku, Zapad nas do Paktu pribral pouze proto ze pocitaji ze my pro ne vybojujeme boj s Ruskem !!!!!Jenomze to se seredne pletou nasi lidi nebudou bojovat proti Rusum

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.