Reklama

úterý 14. listopadu 2017

TOP 500 Supercomputers - November 2017

Jaroslav Loudil
14. 11. 2017
Další číslo, které zatlouká hřebíček do rakve molochu zvanému USA, přišlo v pondělí. V současné době pracuje v čínských vědeckých ústavech, na vysokých školách a průmyslových podnicích 202 z 500 nejvýkonnějších superpočítačů světa, to je přes 40 % celosvětového počtu. Dnes je poměr provozovaných superpočítačů Čína vs. USA : 202 ku 143 ve prospěch Číny. V listopadu 2007 , tedy před 10 lety, vedly USA nad Čínou 284 ku 10 strojům !! Nejde jenom o srovnání Číny s vyspělými státy. Za uvedených 10 let 2007-17 klesl !! počet TOP 500 superpočítačů v demokratické rozvojové Indii z 9 na 4.


Jsme dnes svědky velkého přerodu světa v přímém přenosu. Právo, pravda a poctivá práce milionů , obětavé nasazení pro vlast , opět vítězí. Dnešní nasazení lidí v Číně v mnohém připomíná nasazení obyvatel SSSR v boji proti nacistickému molochu 1941-45. Čína, největší a nejstarší civiliazace světa byla po roce 1800 sražena evropskými imperialistickými kolonizátory na kolena. Každý se chtěl na těchto milionech asijských chudáku pořádně napakovat ! Dokonce i feudální Rusko a Rakousko-Uhersko nechtěly jako hyeny přijít o svůj podíl na dělení ubohé kořisti ! Rusko odebralo Číně přímořský kraj ,zemi velkou jako tři Francie . Anglie si zabrala Hongkong a pokusila se Číně odebrat Tibet. Když měla Anglie s Čínou nevyrovnaný obchod, tak ji nutila dovážet ve velkém opium z Indie. Miliony zfetovaných Číňanů se pak potácely po pobřežních městech. Pak Anglie Čínu napadla při opiových válkách. Krev vinou Londýna tekla po potocích. V kolonizovaných čínských městech britští okupanti instalovali cedule s tímto nápisem :" Psům a Číňanům vstup zakázán". Potupa největšího národa světa a nejstarší civilizace byla dokonalá.

Pak ovšem přišel Mao Ce-tung , osobnost ,která udělala definitivní a rázný konec řádění evropských a japonských kolonizátorů v zemi. Mao nebyl bez chyb, jeho historický přínos pro Čínu je ale obrovský ! Přišel, když miliardová stará civilizace ležela na kolenou , cupovaná na kusy cizími žoldáky z Evropy a Japonska. Roku 1950 vyslal své dobrovolníky do Koreje, kteří tam porazili armádu USA. Roku 1962 napadl v oblasti sporných hranic Indii a postoupil hluboko do Arunčalpardéše. Roku 1969 napadl SSSR na sporné hranici na řece Ussuri. Roku 1964 odpálil atomovou bombu, roku 1967 vodíkovou, roku 1970 vypustil umělou družici . Nikdo ze skutečně velkých státníků, kteří museli pracovat v těžkých dobách není bez chyb . U Mao Ce-tunga a například i u Stalina jejich klady převažují nad chybami. Své národy vytáhli nahoru v dobách nejtěžších ! Stalin za 10 let zprůmyslnil Rusko a pak za 4 roky porazil Hitlera. Jak by si asi stáli takoví politici jak třeba : Hollande, Merkelová ,či Mogherini , kdyby 22.června 1941 seděli v Kremlu v Moskvě místo Stalina ? Doslova by se - "podělali strachy" a okamžitě by Hitlerovi nabídli kapitulaci.

P.S. Dějiny v budoucnosti nebudou znát žádné směšné : Mogherini, Macrony, Hollande nebo Merkelové. Budou ale navždy znát právě Stalina či Mao Ce-tunga. Politiky, kteří měnili dějiny. Minimálně pro své národy v tom dobrém.

https://www.top500.org/statistics/list/

https://www.youtube.com/watch?v=MNp2iNRPmq4&list=RDMNp2iNRPmq4&index=1

7 komentářů :

 1. úžasné a stručné.Dávám velkou hvězdu .Děkuji za informace.

  OdpovědětSmazat
 2. Jenomže my dnes nepotřebujeme glorifikovat lidi, kteří pozvedli své primitivní země k vrcholům soudobého pokroku. To je pro kapitál velice nebezpečné, když to zrovna nejde do kapes Bakalářům. My musím dnes glorifikovat Háchohavly, když dokáží přivést své země a národy do otroctví oligarchie a ještě se z toho radují (mimo horníky na OKD).

  OdpovědětSmazat
 3. To by bylo skvělé pracovat pro vlast.

  OdpovědětSmazat
 4. USA si tuto převahu dobře uvědomují, proto uvalily embargo na vývoz procesorů Intel pro superpočítače do Číny. Čína odpověděla tím, že během roku vyvinula vlastní procesor.

  OdpovědětSmazat
 5. Čína má kliku, že USA pořád bere ze setrvačnosti jako hlavního rivala Rusko. Tak měla dost času si v závětří udělat skutečně brilantní pozici a neumožnit tak, aby USA byť jen napadlo něco se sankcema. Nejdřív finanční pozice a teprve teď budují armádu. Rusko muselo od začátku lít prachy do vojenství, takže na nějaké finanční finesy jim nezbývala energie. Taky mají Číňani výhodu, že inteligence USA rapidně klesá, což je vidět na kultuře, na soudnictví apod. To se to soupeří s národem, jehož hlavní starostí je, že nějaký herec před dvaceti lety plácl po zadku asistentku režie a že prezidenta uvedl do funkce Putinův režim.

  OdpovědětSmazat
 6. Zcela korektně řečeno, on i ten Stalin byl jeden čas podělaný strachy a chystal se nabídnout Hitlerovi velké územní ústupky. Bulharský velvyslanec v Moskvě, který měl tohle zprostředkovat, Stalinovi onu pošetilost rozmluvil.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.