Reklama

středa 8. listopadu 2017

Topolánek a Česká televize


Erik Best
8. 11. 2017  EB
Je-li novinář nebo jiná veřejná osoba ve střetu zájmů, kdo to má oznámit - on sám, nebo médium, ve kterém vystupuje? Když Česká televize pozve novináře Bohumila Pečinku, aby okomentoval prezidentskou kandidaturu Mirka Topolánka, kdo má upozornit na Pečinkův střet zájmů? Větší břemeno leží na veřejnoprávní televizi, protože je regulována zákonem. Zdá se ale, že ČT uvalila embargo na jméno Topolánkova zaměstnavatele Daniela Křetínského z EPH. Křetínský jako jeden z oficiálních vlastníků časopisu Reflex zaměstnává také Pečinku. Včera tak vlastně Pečinka zhodnotil vstup svého kolegy do politiky, a to velmi pozitivně. O střetu zájmů ale nepadlo ani slovo. Od ČT by bylo mnohem upřímnější, kdyby řekla, že musí pomoci Topolánkovi na Hrad dříve, než z ní Andrej Babiš udělá díky svým nově nabytým výkonným pravomocím svou vlastní hlásnou troubu.

4 komentáře :

 1. Se zamýšlením se nad úrovní zpravodajství České televize je to podobné, jako s výměnou blatníku doktorské Škodovky ve střediskové vesničce. Zbytečný. Leda by dali gumovej... ;-)

  OdpovědětSmazat
 2. Jo, pan Pečínka, to je zvláštní kapitolka. Odjakživa to byl přesvědčivý demagog, který velmi umě dokázal míchat fakta se zbožnými přáními. Manipulátoři bývají nebezpeční, ale inteligentní manipulátoři jsou zvlášť nebezpeční!
  Jirka

  OdpovědětSmazat
 3. Je mi jedno,co říká nějaký Pečínka, ČT24 pouštím beze zvuku, ty kecy tam řečené jsou tak stále stejné a prolhané, občas čtu jen headlines, pokud se týkají počasí.
  Nucený plátce vašich nákladů Jiří Prikner

  OdpovědětSmazat
 4. Kdo toho pana Pečínku za ty jeho bláboly platí ? Nestálo by za to udělat anketu, kdo těm jeho tvrzením ještě může uvěřit ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.