Reklama

středa 15. listopadu 2017

USA se rozhodly dát miliardy dolarů na zadržování Ruska

15. 11. 2017        zdroj
Dolní komora Kongresu USA odhlasovala obranný rozpočet země na fiskální rok 2018. Informovala o tom agentura Reuters.Mimo jiné je do rozpočtu zahrnuta položka, která umožní Pentagonu utratit 4,6 miliardy dolarů na "zadržování" Ruska v Evropě. Finanční prostředky by měly jít na zesílení vojenského potenciálu USA ve Starém světě a posílení spojenců NATO. Dalších 350 milionů bude vyčleněno na vojenskou pomoc Ukrajině.


Celkový rozpočet americké armády v případě jeho schválení bude 700 miliard dolarů. Teď jej musí odhlasovat senátoři, pak bude dokument předán k podpisu prezidentovi USA Donaldu Trumpovi.

24. října vyšlo najevo, že NATO se chystá schválit vytvoření dvou organizačních útvarů pro posílení slabých stránek aliance při případném konfliktu s Ruskem. Doporučení se týkají zřízení správy logistiky NATO, která se zaměří na rychlejší přemísťování osob a materiálních zdrojů, a také nové správy pro ochranu mořských cest a komunikací pro zásobování Evropy ve vodách Atlantiku a Severního ledového oceánu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

57 komentářů :

 1. To se to vyčleňuje, když jedou rotačky FEDu na plný kule. Měli by taky něco vyčlenit na zadržování těch svejch teroristickejch prdů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. $4.5 miliardy na Ameriku (vojensky rozpocet rocni $300 miliard) nejsou velke penize , kdyz se clovek vidi jak je hranice v Evrope dlouha, kolik tam ma materialu. A neni znamo kam ty penize jdou??

   Smazat
  2. Nerad bych vás opravoval, ale mám dojem, že když psali o posledním rozpočtu USArmy, bylo to přes 500 mld dolarů. A ty 4,5 mld, no to už je pěkná hromada banánů pro opice jako je Janda a pod.

   Smazat
  3. 4:04 tak nevím, jestli 300 miliard US dolarů, nebo 700 miliard US dolarů pokud bude vojenský rozpočet USA schválen, jak je psáno v článku. Ať tak nebo jinak, je ta Ruská Federace se svým vojenským rozpočtem méně než 100 miliard US dolarů proti USA spolu s Evropou, Japonskem atd. proklatě slabá. Bude to asi tím, že hodlá obsadit nejméně Evropu, takže je nutné proti Ruské Federaci zbrojit. Už to chápu. To jsou ty hodnoty euroamerické civilizace.

   Smazat
 2. Донбасс. Оперативная лента военных событий 15.11.2017

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/

  OdpovědětSmazat
 3. To je marny a porad to nechteji vedet , ze v penezich to neni..Proto nemuzou zadnej problem vyresit..
  Davat napr. drahy zlaty hodinky AL Bagdadi /od Mc Cain/ za postrileni tisicu Usaku...
  Kdykoliv vojacek vyleze kdekoliv z nory strili se na nej nejmodernejsima zbranema Made in USA , zakoupenyma vladou USA od US korporaci a dodavanyma teror. presidentem Obamou Usackou vladou a generalama Pentagonu...Teroristum.
  Jinak by jen afroarabove mavali klackama a hazeli kameni..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na to, že nejpoužívanější zbraní všech teroristů a arabáčů je s velkým náskokem rusácký Kalašnikov, blbečku.

   Smazat
  2. 1:26-protože východní země NATO modernizovaly na kompatibilní, blbečku!

   Smazat
  3. 2:07
   Jo jasně, ty debile. Takže ty miliony kusů AK47 arabáčům a afričanům dodal a dodává vlastně Obama a jsou vlastně made in USA jak tvrdí tvůj spoludebil v 0:55.
   Nehledě na to, že třeba u nás AK47 nebyl vůbec ve výzbroji a používal se náš Sa58 a to až donedávna kdy ho teprve nahradil Bren.
   Vy, anti-ami jednozávitoví debilové to máte ve vašich dutých rudých palicích náramně jednoduché.

   Smazat
  4. Nadávajícímu omezenci 3:21 - naše útočné pušky vz.58 dodávají Američané "demokratické opozici" v Sýrii. Na internetu běhá několik videí z výcviku těch "našich" podřezávačů krků. Takže bych moc nenadával a spíš se styděl za naše vlády, které to dovolily! Ostatně válku v Gruzii zahájil kravatožrout Saakašvili českými tanky a raketomety, které mu ODS-ácká vláda darovala!!!

   Smazat
  5. 1:26 zřejmě neví, že Kalachy vyrábějí i demokradi, ve svým kališti v USA.

   Smazat
  6. Anonymní16. listopadu 2017 1:26
   bbečka ze sebe někdo udělal sám, Kalch se vyrábí ve více jak třiceti zemích světa, ale musí se to hodit na Rusko, že troubo!!
   https://cs.wikipedia.org/wiki/AK-47 (nebo to je taky ruská propaganda ?? )

   Smazat
  7. 3:21- takže víte i kam Sobotka daroval i s náboji naše Sa58.

   Smazat
  8. 0:55 když utíkala Asadova vojska od Dajr az Zaur zanechala tam nové ruské zbraně a IS se pěkně vyzbrojil a krom toho Asad s IS měnil zbraně dodané RF v rámci pomocí za ropu.Když v.r.2016 iranska armáda utíkala z Mosulu zanechala nové americké zbraně na místě a IS se napakoval.Že RF voj.materialem,krom jiného,podporuje Asada a syrskou opoziční svobodnou armádu zas USA je všeobecně známo.
   Jinak pravdou je,že válka je čistě o budoucích penězích tj.kdo a kudy povede plynové roury do Evropy.

   Smazat
 4. Někde jsem četl že rotačky FEDu zpomalujou a Ušáci si budou muset začít utahovat opasek. Pokud dojde k likvidaci petrodolaru a to dojde, tak je to vlastně logické. Moc jim tu utahovačku nezávidím, na horší se setsakramensky nedobře zvyká.

  OdpovědětSmazat
 5. Rusko obklíčuje všechni státy a základny NATO od Baltu až po Kavkaz.

  OdpovědětSmazat
 6. Blesky bijí vždy jen do nejvyšších vrcholů, Rusko je zatím pro USA nejvyšší vrchol a ony se snaží jím zůstat pouze samy, ale marně. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 7. V 7:06 sem to myslel s ironie,viď podle map vidno kdo obkličuje Rusko a Americkich základen je rozoseto ako miší.

  OdpovědětSmazat
 8. Do akce na zadržování Ruska patří i to, že Olympijský výbor bude rozhodovat o tom, zda se ruští sportovci zúčastní olympiády. Kolektivní vina za doping(zcela mimo, kritizujeme kolektivní vinu spáchanou na Sudeťácích). Chyba Rusů je v tom, že doping sporovců organizoval stát. Oni ještě v této oblasti žijí v komunismu. Doping sportovců ve vyspělých kapitalistických zemích přeci řídí a zajišťují pro sportovce soukromé firmy a farmaceutické společnosti.No jestli ruští hokejisté nepojedou na olympiádu tak nazdar! To platí i v jiných discipínách. Dobrá zpráva je ta, že tam má přijet sjezdař ze Zimbabwe, ten nebude určitě mít potřebu dopovat. S takovými to sporovci bude čistota her zajištěna. Toto není psáno na obhajobu jednotlivců, kteří doping užili a byli usvědčeni. Ale padni komu padni. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To co olympijský výbor předvádí s vymyšleným dopingem, je vrchol pokrytectví, je známé že kritizované Meldonium žádný dopink není, pouze pomáhá chránit organismus. Dalším vrcholem jsou ostatní sportovci celého světa. Mimochodem V.V.Pjakin o tom už dosti dávno také hovořil. Je to neskutečná prasečina tahat politiku do sportu a že ostatní sportovci najednou neznají pojem "solidarita" je více než ubohé. Ten klacek se ale může obrátit proti nim a potom se jich také nikdo nezastane. Jestli chce nějakej pitomec toto zpochybňovat, tak ať si radši něco o preparátu Meldonium najde na internetu najde..

   Smazat
  2. Je meldonium na oficiálním seznamu zakázaných látek? Je. Tak o jakém pokrytectví to mluvíš?

   Smazat
  3. Užívá Ovečkin nějaké meldonium a jiní, kdo byl přichycen, ať zhebne. Ale kolika procentům ruských sportovců byl prokázán doping? Oč se toto procento liší od ostatních sportovců menších států? Americký sprinter(Getlin!?) byl přichycen dvakrát při dopingu, dostal dva roky. Proč nebyli diskvalifikováni alespoň ostatní američtí sprinteři a sprinterky?

   Smazat
 9. Mapa obklíčení je zastaralá.Dnešní je o hodně hustší!Agresor se činí,Stropnický také!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíš mapu zemí které mají z Rusáků strach a proto dělají vše pro svou bezpečnost? Že je čím dál hustější?

   Smazat
  2. Anonymní 9:58
   Musím vás poučit, "země" je abstraktní pojem, nemá duši ani názory, nemůže mít tedy ani emoce, jako je strach, s nímž se tak dobře manipuluje lidmi, což USA od dob Goebbelse dovedly k dokonalosti. Takže pokud by měl někdo strach, museli by to být občané, což nepozoruji. Naopak, mnohde je Rusko velice populární a fandí mu. Strach by tedy mohli mít pouze loutky dosazené ke správě Evropských protektorátů, ovšem nikoli z Ruska(to by musely být opravdu hodně blbé, což jistě nejsou), ale z toho, aby se snad neznelíbily protektorovi. Mimochodem, víte o tom, že padlá loutka z Gruzie, která se s povzbuzením od páníčka z USA pokusila kousnout do nohy Rusa a byl jí za to řádně vyprášen kožich, je dnes v Gruzii stíhaná a je na ní vydán zatykač? Tak moc jsou oblíbené proamerické "demokratické" loutky, snažící se vrazit klín mezi národy podle zadání USA.

   Smazat
  3. Anonymní 9:58
   Nemluvě o tom, že rozmisťování amerických základen naopak dává důvod ke strachu z Ruska, protože tím se logicky stávají cílem pro možné protiúdery Ruska, pokud by američané vyvolali s Ruskem válku.

   Smazat
  4. 12:35 Proč by Američané vyvolávali válku s Ruskem?

   Smazat
  5. 15.35 to se musíte zeptat Američanů. Mě osobně je to jasné a já to vím, nebo alespoň tuším. Vy opravdu ne?

   Smazat
  6. Anonymní 15:35
   Zřejmě pro totéž co Napoleon a Hitler. Rusko má totiž ten problém, že má prakticky veškeré prvky, co jich jen v periodické soustavě je. A navíc v množství tak velkém, až to vyprovokovalo Krvavou Madlu k výroku, že jich má tolik nespravedlivě a měly by patřit i ostatním(rozuměj nadnárodnímu kapitálu). Zatímco tzv. vyspělý Západ už většinu svých surovyn prožral a nezbývá než zintenzivňovat svoje loupeživé nájezdy do jiných zemí, protože uskromňovat se nehodlá. Potíž je jen v tom, že narozdíl od Západem rozvrácených pseudostátů, nebo pseudostátů se Západem dosazeným diktátorem, je Rusko příliš silné na to, aby se dalo vyloupit a už si opět nenechá ani zasahovat do vnitřních záležitostí.
   Ale na to vy opravdu nedokážete přijít sám? Vždyť to není při dnešních informacích už vůbec složité.

   Smazat
 10. Je to jak na šachovnici,rozložíte si figúrki piěšáci se rozlezou a šach mat.Dá se provést i ptotiopatření,že se série tahú dá zablokovat a jet dámov.

  OdpovědětSmazat
 11. Navazujem na to co sem psál 10:01,v šachu je možností dost a Putin je velice dobrí šachista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato ty jsi velice slabý v češtině.

   Smazat
 12. Jasně usa dávají ty peníze na agresi proti Rusku.

  OdpovědětSmazat
 13. Budování základen po celém světě, o které se pokouší USA a jeho spojenci, je v podstatě "anachronismus", připomínající úsilí tvůrců Maginotovy linie a dalších pevnostních systémů.
  V době, kdy např. z lodí o velikosti rybářského škuneru lze prokazatelně odpálit rakety na vzdálenost 2500 km s přesností zásahu cíle s přesností 3-5 m je budování stálých základen pouhým mrháním energií a financemi. Vývoj, i ve vojenství, nelze zastavit ...
  L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je jasný... a z běžný pramice se dá sestřelit strategickej bombardér...

   Smazat
  2. 10:24 To jste mne, a jistě i ostatní, uklidnil. Ještě, že v Praze na Vltavě těch "pramic" máme dostatek ?
   Kde jste tu "innformaci", že "z běžný pramice se dá sestřelit strategickej bombardér..." získal ?

   Smazat
 14. To jsou paradoxy moderní doby, agresor, toužící vtrhnou do cizí země s cílem obohatit se, místo aby byl zadržen, tak chce zadržovat napadeného v jeho sebeobraně. Myslím, že ani Hitler v r. 1939 neměl takovou perverzní filozofii, že vpádem do Polska zadržuje agresi Polska proti Německu, i když napřed provedl sám na sebe vojenský útok v uniformách polské armády v Gliwici. Kdepak na sebe asi zaútočí pobaltské země či Polsko a Ukrajina v současnosti, aby USA mohly legalizovat svoji agresi?

  OdpovědětSmazat
 15. Asi by mohl někdo již té Dolní komoře Kongresu USA napovědět, že Rusko není potřeba nijak zadržovat!
  A že - naopak - je potřeba zadržovat USA, aby se tak se svými agresivními choutkami necpaly až k samým hranicích Ruska.
  Rusko není naším nepřítelem, konfrontaci s námi nevyhledává, zato má zájem o mírovou spolupráci s námi a všemi na celém světě!, a to jako rovný s rovným.
  Nás tudíž není nutno chránit, a ty miliardy US dolarů lze proto využít pro smysluplnější cíle.
  Těmi o všem nemyslím podporu zdejších proUS neziskovek, a proimigračních aktivistů/-tek aj. podvratnou činnost, pomocí které si USA hledí zachovávat svou uvadající hegemonii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, koukám, ten Putin je hotovej Mirek Dušín.

   Smazat
  2. Re (13:52):
   Nevím, jestli je Putin rovnou tím Dušínem, ale je ruským vlastencem a zastáncem realistické mírové politiky.
   Není zločinným agresorem, není nacistou/nacionalistou/ýbrmenčem a není idiotem.
   Což se o mnoha zdejších diskutujících tak snadno říci nedá ...

   Smazat
  3. 13:52-Mirek Dušín byl Gorbačov a oba ožralové Jelcin a Flaška.

   Smazat
  4. P.S.- pokud bys potřeboval vysvětlení: Pohádky jsou pro děti k formování charakteru. Někdo s nimi žije do smrti. To pak je diagnóza, která platí na mnou jmenované a možná i na Vás.

   Smazat
  5. PS.-pokud ta diagnóza se nejmenuje trestní čin "vlastizrada", ta má jiné "klecové lůžko".

   Smazat
  6. Možná je jedno, co Rusko chce a nebo nechce a pochybuji, že třeba s Českem by jednalo jako rovný s rovným. Situace se už obrátila. Zřejmě bude rozhodovat co Rusko v jeho nedávné historii chtělo a co nechtělo a že jednalo třeba s Českem jako mocný se slabým. Před pěti sty lety jste vy Evropané napadli a následně zničili oba americké kontinenty, jejich civilizace jste vyvrátili a zotročili, a nejen Ameriky. Bylo to nefér?

   Smazat
  7. Mně Rusko připomíná toho chlapa, který vyvraždil celou svou rodinu i s rodiči a pak plakal, že je osamělý a sirotek a vyžadoval pro sebe shovívavost a pomoc v nouzi.

   Smazat
  8. Tomu se říká odplata, zasloužený trest a především spravedlnost. Nevím, nevím, proč si zlo myslí, že dobro proti němu půjde jen chlebem. Pokud vím, Bůh přece trestá a je toho plná Bible.

   Smazat
  9. Pokud proti Rusku bude stát někdo podstatně silnější, veškerá jeho přání mu budou k ničemu a proběhne zúčtování.

   Smazat
  10. ... a lidé zase začnou věřit v Boha.

   Smazat
  11. Tak se běžte modlit a nám normálním lidem dejte pokoj.

   Smazat
  12. To je vynikající. Zapleťte do toho dětinové Boha, pomstu a jak skvěle to řídí a nakonec, poptejte se Tomáše Halíka a podpořte církevní restituce. Co nás ten SSSR převálcoval, alespoň nás hospodářsky nedrancoval. Naopak. Vím, za kolik byly strategické suroviny a všichni mohou vědět za co plyn a ropa ve světě a za co v rámci RVHP. Neznalost všech vás rusofobů či anglosasofilů je až zarážející. Protože do politiky nedělám, modly nemám zapotřebí, můžu si dovolit nepatřit ani k jedněm z nich, stejně tak si můžu dovolit prohlásit, že za totáče bylo lidsky i sociálně líp.

   Smazat
 16. a ti evropští hlupáci z NATO na vše kývou i Pobaltí i my, jako bychom si neuvědomovali, kdo s námi sdílí kontinent, zda USA nebo Rusko a kdo tedy nemá žádný zájem na tom, aby na kontinentu byl mír a spolupráce a komu to naopak v jeho světovládných plánech ze zámořského bezpečí přijde v pořádku.

  OdpovědětSmazat
 17. jen bych chtěl vědět odkud berou ty žabí papírky,dluhy mají největší ze všech ale furt investují...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty papírky si tisknou ve svém FEDu, ale kdyby někdo významný nahlas přiznal, že je to falešný bezcenný tisk, zhroutila by se světová ekonomika v dolarech mající rezervní "měnu". Měnu podloženou Ahasvérovým slovem.

   Smazat
 18. USSA skončí jako přezbrojený rozvojový a silně předlužený hegemon chudoby.

  OdpovědětSmazat
 19. Zločinecké NATO a USA se regulérně a již dlouhodobě připravují na válku s Ruskem, za pomoci evropských zdrojů!

  OdpovědětSmazat
 20. EU zhori v plamenu valky pro zajmy usa.Co se da delat,kdyz nas politici zenou na jatka?Vsichni jdou jak na porazku,bez nejmensiho protestu...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.