Reklama

úterý 21. listopadu 2017

V archivu USA našli důkaz o spojení Jacka Ruby s vraždou Kennedyho!

- kou -
21.11.2017
archives.gov, cbsnews.com,   PrvníZprávy

Jack Ruby, který zastřelil Lee Harveye Osvalda - hlavního podezřelého v případu Kennedy - mohl předem vědět o atentátu na 35. prezidenta USA. A otevírají se tak nové otázky.

Dokládají dokumenty FBI zveřejněné na internetových stránkách Národního archivu Spojených států.

Politolog Virginské univerzity Larry Sabato podle CBS News upozornil na svědectví informátora FBI Boba Vanderlsliceho. Řekl vyšetřovatelům, že několik hodin před Kennedyho zavraždění ho Jack Ruby kontaktoval a vybídl ho jít k prezidentskému průvodu „podívat na ohňostroj“.

„V době střelby byl (informátor) s Jackem Ruby: stáli na rohu budovy bezprostředně směřující k Texaskému knižnímu skladu a po výstřelech Ruby odešel a zamířil k budově Dallas Morning News,“ uvádí dokument.

Podle Vanderlsliceho se před pokusem o atentát prezidenta téměř s Rubym neznali.

Informátor předal informace vyšetřování až 14 let po atentátu na Kennedyho - v dubnu 1977.

John Fitzgerald Kennedy byl 22. listopadu 1963 zabit v Dallasu v Texasu. Podle oficiální verze jediný pachatel byl bývalý námořní pěšák Harvey Oswald. O dva dny později byl Oswald zastřelen na policejní stanici v Dallasu Jackem Ruby v době, kdy byl vyváděn z budovy, aby byl poslán do federálního vězení. Sám Ruby (původním jménem Jacob Rubinstein) byl odsouzen k trestu smrti, ale odvolal se. Ale pak těžce onemocněl a zemřel ještě před soudem. Často se cituje jeho výrok: „Svět se nikdy nedozví pravdu o atentátu: jinými slovy, moje pravdivé motivy... naneštěstí ti lidé, kteří tím tolik získali a kteří měli silný motiv mne dostat do této situace, nikdy nedovolí, aby skutečná pravda spatřila světlo světa.“

Dříve Národní archiv Spojených států zveřejnil další část téměř 11 000 dokumentů týkajících se atentátu na Kennedyho. Aktuální publikace byla pátou po sobě. Celkem bylo zveřejněno více než 20,5 tisíce materiálů. A jak je vidět ne vše je tak jasné.

Související článek:
FBI: SSSR viděl za vraždou Kennedyho konspiraci viceprezidenta

7 komentářů :

 1. No jo chtěl být slušný president tak ho oddělali.

  OdpovědětSmazat
 2. To je pravda. A ještě bych jeho výrok rozšířil - svět se nikdy nedozví nic. Celý vyspělý svět -a teď už i rozvojovky včetně ČR - už dávno ovládá mafie. Tisknou si peníze, rozhazují je, za co se jim zachce, a ostatní svět drží v šachu a poslušnosti umělým zadlužováním. Za bezcenné peníze, vyžadují vrátit cenné peníze - podložené lidskou dřinou, proto umělé dluhy nikdy nemohou být splaceny. Mnohým lidem - i bohatým a milionářům - se toto uspořádání světa hnusí, ale aby mohli i se svými rodinami v klidu žít a přežít, musí buď mlčet, nebo přikyvovat, nebo troubit totéž, co troubí mafie, která je schopna zlikvidovat kohokoliv, a taky to běžně dělá. Před mnoha a mnoha staletími římský císař Nero dal zapálit Řím, ( jak hoří a lidi vyplašené pobíhají, se díval z hradeb) aby z toho mohl obvinit křesťany, a následně je házet lvům. A ostatní se na toto odporné divadlo chodili dokonce dívat - hravě se dali přesvědčit, že křesťané jsou nějaké zlo, které je zničí, a nevadilo jim, že lvi trhají starce, ženy, děti. Takoví jsou lidi na celém světě. Namísto aby šli, a roztrhali tu císařskou zrůdu a jeho věrné nohsledy na hadry. Dělá se to tak dosud,Úplně přesně stejně, nejodpornější zlo jsou media, která lidské myšlení a lidskost úplně deformují. Mafie nemůže přiznat, že úplně veškerá a všechna zvěrstva dělá z úchylné závislosti na penězích - je to finanční fetišizmus, a jediná touha psychopatů je, vyvyšovat se nad ostatní, čímkoliv vyčnívat, a považovat se za boha. S jejich penězi, jejich špinavostmi a intrikami, jejich mocí a pozicemi, s jejich imunitou - nic z toho nikdo z lidí na celém světě k životu nepotřebuje. Přesto se od konce epochy lovců mamutů jen kvůli tomu intrikuje, zabíjí, ničí co se vybudovalo, jen kvůli tomu se dělají všechna zvěrstva. Ale je třeba tomu dát legální rámec, aby to jako bylo v pořádku, pro humanitu, pro lid, pro demokracii a lidská práva, a podobné žvásty. Proto se odstraňují ti z mocných, kteří nejsou nemocní - naopak duševně zdrávi, a přes všechny peníze a postavení, se jim tyto praktiky a tendence hnusí. A měli by nástroje šlapat mafii na paty, a zahánět ji do jejich vlastních sraček. Proto se financuje zrada,najímají se práskači, financují se puče a povstání, najímají se vrazi na prezidenty, a sebevražední atentátníci, aby byla snadnější dezorientace, proto padají letadla, padají budovy, a jediné, co by mafie ještě chtěla docílit - řídit proudění vzduchu, mraky, déšť, tornáda, zemětřesní a přírodní katastrofy. Pak už by život jako takový neměl cenu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře jste to napsal souhlas já jsem špatný publicista tak píšu stručně.

   Smazat
  2. Kdesi v Novém zákoně je napsáno: ... a živí budou závidět zemřelým. Bohužel pro naši dobu toto platí jak nikdy dosud.
   Slyšeli jste někdy třeba o škodlivosti očkování, genetický modifikovaných potravin? Co uslyšíte v našich mediích z úst tzv. "autorit". Není škodlivé, naopak očkování je žádoucí. Já si myslím, že už ta okolnost, že elity troubí, že tyto dvě věci jsou žádoucí a troubí pomocí medií, které ovládají nás uvádí do toho světa, kde živí budou závidět mrtvým. Nebudu se zde zmiňovat o použití jaderné bomby. Co nemohu pochopit, to je odkud se bere to psychopatické myšlení, které z myslících a cíticích normálních lidí dělá věci - tím se vyznačuje každý psychopat - při neporušené vlastní inteligenci vnímá druhého člověka jako věc. Myslím, že to je nevyřešená otázka. Ono kdyby se dala nějaká ta miliarda dolarů na vyřešení třeba tohoto problému, místo na nějaké rakety, které se jmenují Patriot, Tomahawk, či bůhví jak.. Psychiatrie a psychologie jsou bohužel stále na pomezí pavědy - pro nedostatek výzkumu.
   Jinak jste to napsal - 13,39 - velmi správně.

   Smazat
 3. po sto letech to bude uplně jinak jak řika jeden odchovanec s ječicim hlasem přepište dějiny ale nemusime se obavat nejen američani rusove ale i naši mili soudruzi tak radi přepisuji histori dokonce navzdory pamětnikum a pisemnostem z te přepsane doby a vovčan ten si musi dat sakra bacha na bacha oddkud fouka aby přežil

  OdpovědětSmazat
 4. Jestli jsem to správně pochopil, tak Kennedy podepsal nějaký dokument a tak odstavil FED? V tom případě je zbytečné hledat viníka.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.