Reklama

pondělí 13. listopadu 2017

V armádě USA mohou sloužit lidé s psychickými problémy

13. 11. 2017 zdroj
Americká armáda může nyní přijímat do svých řad brance, kteří měli problémy s psychickým zdravím. Uvádí to deník USA Today. V americké armádě mohou nyní sloužit lidé, kteří měli problémy s alkoholem a drogami, trpěli depresemi a také kteří se zabývali sebepoškozováním se (úmyslné poškození vlastního těla z mentálních důvodů bez sebevražedných úmyslů).


Jak bylo uvedeno, toto rozhodnutí bylo učiněno v srpnu, ale nebylo veřejně deklarováno. USA Today předpokládá, že zrušení zákazu je spojeno s tím, že k září 2018 má americká armáda odvést 80 tisíc nových branců, protože prezident USA Donald Trump se chystá rozšířit boj proti teroristickým skupinám.

V loňském roce, kdy bylo potřeba odvést 69 tisíc branců, bylo povoleno přijímat do amerických ozbrojených sil mladé lidi, kteří dříve užívali marihuanu a také kteří předvedli špatné výsledky při vstupních testech. Zájemcům o vstup do řad armády byla nabídnuta finanční odměna.

Rozhodnutí povolit, aby mohli sloužit mladí lidé, kteří měli psychické problémy, bylo v amerických ozbrojených silách vysvětleno tím, že armáda má nyní přístup k většímu množství lékařských informací o každém potenciálním branci.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Nejen mohou, oni tam i slouží. Tato americká fetka armáda je schopna vybombardovat vlastní nemocnice a základny, jak už několikrát předvedla. Bojí se jí všichni spřátelení spolubojovníci kromě nepřítele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, oni tam už slouží a proč by taky neměli, když dementů a feťáků zkombinovaných s psychopaty mají plný senát a kongres i vládu a všechny důležité úřady a podle toho, jak vyvádějí i obyčejní občané, tak ani tam to není žádná sláva...Každá armáda je vždy vizitkou svého národa a to platí o Američanech zrovna tak, jako o nás...

   Smazat
  2. v armádě obecně nemohou sloužit lidé BEZ psychických problému

   Smazat
  3. ...a ve vysoké politice taky...

   Smazat
  4. 7,04 a 9,14 Tak to je na netřeba dalších komentářů.

   Smazat
 2. Tak to bude skvělý pro operace armády dobře dělají us blázni.

  OdpovědětSmazat
 3. Sestřelili jsme 12 letadel,z toho 3 nepřátelská.

  OdpovědětSmazat
 4. No na jednu stranu, ruku na srdce, vstoupí do armády ,,normální" člověk? Do jakékoliv armády vstupují většinou lidé, kterým dělá problém běžný život,lidé toužící po respektu a uznání, kterých nejsou schopni dosáhnout v civilu, různí dobrodruzi i ti, kteří si tam jdou vybít svoji agresi a samozřejmě prachy. Kolik jich tam jde k lásce k vlasti ze vznešených ideálů? Vojáci s psychickými problémy jsou jistě i v naší armádě. No generál, který si nechá líbit, aby mu velel komediant a sklapne před ním kufry, to přeci musí bý pěkný magor...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On i technik či ekonom v civilu, kterým vládne majitel podniku, zloděj a tunelář např., ... a oni sráží kufry, protože se jim to EKONOMICKY VYPLATÍ, si o sobě myslí, že jsou velmi inteligentní... a totéž platí u žoldnéřů - vojáků z poválovania. A když se na misi najde příležitost ukořistit jmění a propašovat je domů...

   Smazat
 5. Nota bene neúspěšný komediant. Snad to pochopil i Babiš.

  OdpovědětSmazat
 6. A i jinak jde o moudré rozhodnutí - kdy eutanázii lidského odpadu a degenerovaných větví lidského rodu BUDE MOŽNÉ SVÉST NA NEPŘÍTELE... A do té doby to vše, lépe a LEVNĚJI než zřízenci cvokáren a bachaři kriminálů, ohlídají SERŽANTI NA ZÁKLADNÁCH V CIZINĚ - kde uprchlý chovanec, ééé pardon, vojín USA, nepovraždí půlku Manhattanu.

  OdpovědětSmazat
 7. Bylo by vhodne , kdyby PhDr. Vladimíra Grulichová napsala jak se definuji "normalni a nenormalni lidi" a jake testovani pouziva americka armada. Jinak nevime o co se jedna. Problem najit "normalni" rekruty pro Americkou armadu ci jinou, povazuji za " normalni".

  Brouk von Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohu jako příklad uvést jenkýské chápáni psychopatie.
   Snad někdy v šedesátých (?) letech 20. století sestavil kdosi test s 20 otázkami, na které neodpovídá vyšetřovaný, ale vyšetřující lékař. U každé otázky může vyšetřovanému dát 0, 1 nebo 2 body. Čím víc bodů, tím je vyšetřovaný blíž k psychopatii resp. tím je těžším psychopatem. Jako pravidlo bylo přijato kritérium psychopatie - vyšetřovaný, který dostane 20 bodů ze 40 možných nebo víc, je psychopat.
   Když Anglii začala terorizovat Thatcherová, ukázalo se, že prakticky všichni jí naklonění politici (a samozřejmě především ona) jsou psychopati. A ti to vyřešili typicky psychopatickým způsobem - prohlásili, že psychopatie začíná až od 25 bodů.
   V USA se ukázalo, že prakticky všichni politici prezidentem počínaje, bankéři a finančníci, velkopodnikatelé, manažeři, právníci, ... jsou psychopati, čím výš v hierarchii, tím těžší. Proto v USA prohlásili, že psychopatie začíná až nad 30 body. Inu, falšování pojmů ve svůj prospěch je pro psychopaty bězné.

   Když tedy armáda USA dosud přijímala "ne-psychopaty", znamenalo to, že přijatí branci klidně mohli (a nejspíš taky měli) 20 a víc bodů a objektivně to tedy byli psychopati. No a dnes se rozhodli, že klidně vezmou i ty nejtěžší psychopaty, protože ti "obyčejní" psychoši něco málo nad 20 bodů o službu v armádě s tak zavrženíhodnou pověstí nestojí.

   Smazat
 8. USA nejen může, dokonce musí přijímat zejména psychopaty, protože jedině psychopatům vyhovuje sloužit v teroristické, troufám si říci i fašistické armádě.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.