Reklama

neděle 12. listopadu 2017

V prvním jednání PS bude snaha o změnu Ústavy ČR, článek 43

12. 11. 2017
(6) O rozhodnutích podle odstavců 4 a 5 informuje vláda neprodleně obě komory Parlamentu. Parlament může rozhodnutí vlády zrušit; ke zrušení rozhodnutí vlády postačuje nesouhlasné usnesení jedné z komor přijaté nadpoloviční většinou všech členů komory.
(6) O rozhodnutích podle odstavců 4 a 5 informuje vláda bez zbytečného odkladu obě komory Parlamentu. Parlament může rozhodnutí vlády zrušit; ke zrušení rozhodnutí vlády postačuje nesouhlasné usnesení jedné z komor přijaté nadpoloviční většinou všech členů komory. 

(Informace pochází od Ne základnám, celé znění článku 43 je níže)Jens Stoltenberg:
Nové velitelství pro zlepšení pohybu vojenských sil v celé Evropě. A způsoby, jak posílit logistickou funkci v celé řídící struktuře NATO. Naši vojenští velitelé budou podrobně vyprávět. Výsledky jejich práce budou ministry obrany představeny v únoru příštího roku.

Přizpůsobení struktury velitelství NATO dále posílí naši schopnost rychle a účinně posílit spojence. Ale vojenská mobilita není jen o nových příkazech.
Jedná se také o schopnost rychle přesunovat síly a zařízení, se správnými dopravními prostředky a správnou infrastrukturou. Od roku 2014 jsme dosáhli dobrého pokroku ve zlepšování vnitrostátních právních předpisů. Odstranění mnoha byrokratických překážek, které nám umožnily přesunovat síly přes spojenecké území. Je však třeba udělat mnohem víc. Musíme zajistit, aby byla plně prováděna vnitrostátní legislativa usnadňující přechod hranic. Potřebujeme dostatečnou přepravní kapacitu, která pochází převážně ze soukromého sektoru. A potřebujeme zlepšit infrastrukturu, jako jsou silnice, mosty, železnice, přistávací dráhy a přístavy. NATO nyní aktualizuje vojenské požadavky na civilní infrastrukturu.Článek 43

(1) Parlament rozhoduje o vyhlášení válečného stavu, je-li Česká republika napadena, nebo je-li třeba plnit mezinárodní smluvní závazky o společné obraně proti napadení.
(2) Parlament rozhoduje o účasti České republiky v obranných systémech mezinárodní organizace, jíž je Česká republika členem.
(3) Parlament vyslovuje souhlas
a) s vysláním ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky,
b) s pobytem ozbrojených sil jiných států na území České republiky,
nejsou-li taková rozhodnutí vyhrazena vládě.
(4) Vláda rozhoduje o vyslání ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky a o pobytu ozbrojených sil jiných států na území České republiky, a to nejdéle na dobu 60 dnů, jde-li o
a) plnění závazků z mezinárodních smluv o společné obraně proti napadení,
b) účast na mírových operacích podle rozhodnutí mezinárodní organizace, jíž je Česká republika členem, a to se souhlasem přijímajícího státu,
c) účast na záchranných pracích při živelních pohromách, průmyslových nebo ekologických haváriích.
(5) Vláda dále rozhoduje
a) o průjezdu ozbrojených sil jiných států přes území České republiky nebo o jejich přeletu nad územím České republiky,
b) o účasti ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a o účasti ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky.
(6) O rozhodnutích podle odstavců 4 a 5 informuje vláda neprodleně obě komory Parlamentu. Parlament může rozhodnutí vlády zrušit; ke zrušení rozhodnutí vlády postačuje nesouhlasné usnesení jedné z komor přijaté nadpoloviční většinou všech členů komory.

18 komentářů :

 1. ŘEkl bych, že se pomalu schyluje k něčemu nedobrému, může to být opakování roku 1939 a následné zahájení válečného tažení na východ? V tom případě bychom asi Češi a Moraváci zcela zmizeli z mapy světa. Je to velmi chytře vymyšleno případný válečný konflikt se neodehraje na území Ameriky, ani Austrálie či Afriky, ale opět v Evropě a to s naprosto fatálními důsledky.Naši spojenci v zájmu své strategie a nedoktnutelnosti svého území způsobí vymazání kontitentu Evropa včetně obyvatel.Vše svědčí o tom, že útok provedou z Evropského území a tím pádem Rusové Evropu zlikvidují svými zbraněmi hromadného ničení.No máme "pěkné přátele a kamarády". Naši miliardáři a politici doufají, že je před apokalypsou přepraví spojenci mimo Evropu. Dokonce by to sedělo i s tím biblickým koncem světa (když se "psala bible nikdo o jiných kontinentech než Evropa a Asie nevěděl), kdy v jednom proroctví se říká, že andělé přiletí pro vyvolené a dopraví je do bezpečí než začne hrůzný konec světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,vše tomu nasvědčuje, ale je to tak správné, neboť lidé právě to chtějí a potvrdili to opět u voleb, kdy dali nejvíce hlasů právě ANO, jehož jeden z čelních představitelů a momentálně min. války Stropnický, na tom všem usilovně pracuje a nejen na tom, ale i na začlenění celého "vládního vojska" pod wehrmacht a na prosazení nového braného zákona, inspirovaného Izraelem, s totálním nasazením národa včetně žen do služeb NATO, pěsti světového židovského oligarchátu...

   Smazat
  2. Tak jestli jsi myslí usa že se bude bojovat v Evropě. A oni se budou chechtat za oceánem. Tak to se pletou usa bude první cíl a poté jsi Rusové s jejich pozemníma silami hravě poradí.

   Smazat
 2. Va Washingtonské smlouvě (zakladatelská smlouva NATO) není ani slovo o povinnosti příspěvku členské země ke společné obraně, natož ke společnému útoku. Každý by si měl přečíst, co je a co není ve všech mezinárodních smlouvách, které ČR ratifikovala či převzala a jsou platné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený Buffere, vězte, že papír, ba dokonce i internet snese všecko a praxe, kterou máte denně před očima, dokládá úplně něco jiného, než v tom papíře na vytření prdele (zakladatelská smlouva NATO) stojí...

   Smazat
  2. Nase vlada nepotreuje ani odstavce o povinnosti ,ta vleze NATO do riti driv ,nez to v USA nekdo vubec vyslovi .Vzpomente Havla jak nabadal amiky k rychlejsimu bombardovani Iraku .

   Smazat
 3. S akceschopností NATO je to velice nahnuté. Česká armáda není ani schopna uhájit hranice státu proti neozbrojeným nelegálním kolonistům, aspoň tak jsme si to přečetli po společném cvičení v pohraničí s rakouskou neutrální armádou. Myslím si, že je to důvod k zamyšlení poslanecké sněmovny, zda se ne¨vydat cestou Rakouska či Švýcarska, opustit politiku mírových misí, které po té, co zničily domovy a živou sílu muslimů je poslaly na pochod do Evropy. Naše zkušenosti s mírovými emisary ve 20. století nebyly valné, jen si vzpomeňme na toho nejznámějšího misionáře, co byl nejdřív malířem, pak tapecírem a na konec vůdcem mírotvorců - se 70 miliony mrtvých. Tedy já jsem nejen proti válkám, ale i mírovým misím a bratrským pomocníkům, jenže prý to bez nich nejde, pokud se má diktatura kapitálu udržet u moci.

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud k necemu dojde tak zacne obcanska valka, tj. vlastenci postrileji vedeni statu, kteri to zpusobili!!!
  Val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:03
   Ale nepovídej, ty ťunťo!

   Smazat
  2. Se zahájením vojenského konfliktu bude nutno mobilizovat záložáky. Naše profesionální armáda vydrží v konfliktu tak dva či tři týdny. Pak musí přijít záložáci, a to jsme my. Abychom byli k boji připraveni, musí nám dát zbraně. A my pak začneme střílet po nepříteli. Kde však bude nepřítel, zda na západě či na východě, to si musí každý záložák rozhodnout sám.

   Smazat
 5. Vážení diskutující, máte pravdu. Na toto nebezpečí ale upozorňovala opakovaně Aliance národních sil ještě před volbami. Varovala i před dalšími nebezpečími, která se teď začínají naplňovat. Marně. Voliči volili opět tak, jak volili, svůj hlas odebrali často "tradičním stranám", aby ho dali jiným stranám se stejný či ještě horším programem. Teď budeme postupně sklízet ovoce. Proč tedy střílet politiky, když jsou vinni především voliči? A nejméně pak mohou křičet ti, co zůstali při volbách opět doma.

  OdpovědětSmazat
 6. Pripravujete se? Zbrane? Jidlo? Atd?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Az to vypukne tak nam jidlo uz nebude k nicemu .Ani ten prislovecnej zimnik

   Smazat
 7. Pro Ceskou republiku je neprijatelne aby byl zmenen clanek 43, !!!!! Verme ze novy poslanci budou mit dostatek rozumu a nepripusti zmenu Ustavy zrusenim clanku 43

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ano. článek 43 se musí změnit. Takto:

   Z návrhu nové ústavy ANS:

   Článek 47

   (1) Parlament rozhoduje o vyhlášení válečného stavu, je-li Česká republika napadena nebo je-li třeba plnit mezinárodní smluvní závazky o společné obraně proti napadení.
   (2) Parlament rozhoduje o účasti České republiky v obranných operacích mezinárodní organizace, které je Česká republika členem.
   (3) Parlament rozhoduje o návrhu vlády:
   a) vyslat ozbrojené síly České republiky mimo území České republiky,
   b) povolit dočasný pobyt ozbrojených sil jiných států na území České republiky; tento pobyt nesmí překročit lhůtu 30 dní;
   c) účastnit se plnění závazků z mezinárodních smluv o společné obraně proti napadení,
   d) účastnit se mírových operacích podle rozhodnutí mezinárodní organizace, jíž je Česká republika členem, a to pouze se souhlasem přijímajícího státu,
   e) umožnit průjezd ozbrojených sil jiných států přes území České republiky nebo o jejich přeletu nad územím České republiky,
   f) o účasti ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a o účasti ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky. Délka cvičení nesmí překročit lhůtu 30 dnů.
   (4) Vláda rozhoduje o účasti ozbrojených sil na záchranných pracích při živelních pohromách, průmyslových nebo ekologických haváriích.
   (5) O rozhodnutí podle odstavce (4) informuje vláda neprodleně obě komory Parlamentu.
   Nové znění pro posílení suverenity státu a proti vzniku „NATO-schengenu“.

   Smazat
 8. Jsem pro to aby kdo chce mohl jít bojovat kam chce e za své. Zárovň musí podepsat, že nebude požadovat od státu žádnou pomoc v případě že bude zajat nebo zraněn. Také převoz pouze ostatků je plně v režii jeho pozůstalých. Vyznamenávat pouze ty kteří bojují za zájmy republiky na jejím území.

  OdpovědětSmazat
 9. To je neskutečná fraška, máme novodobé válečné veterány a ani s nikým nevedeme válku. Máme armádu a nemá kdo bránit stát před vetřelci. Máme ale americké seriály. HA HA HA. Máme obrovský státní aparát a nejblbější ÚSTAVU na světě.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.