Reklama

pátek 24. listopadu 2017

V Sýrii zatím zůstaneme,zní ze USA!„Jsou to samozvanci v cizím bytě," řekl poslanec RF novinářům.

24.11. 2017   AC24
Podle Washington Post Trumpova administrativa rozšiřuje své cíle v Sýrii mimo původního vykořenění ISIS, aby do toho teď bylo zahrnuto i politické vypořádání se s občanskou válkou. USA v zemi zůstanou, aby zajistily stažení sil zla ze Sýrie a Íránu.

Činitelé USA říkají, že doufají, že přítomnosti amerických vojsk v Sýrii půjde využít k vyvíjení nátlaku na prezidenta Bašára Asada. Síly Asada s pomocí Íránu dobyly kontrolu nad většinou země. Kdyby se USA stáhly, bylo by tím zajištěno opětovné uchvácení veškerého syrského území Asadem a pomohlo by mu to zajistit politické přežití, říká Washington Post, a to by posílilo íránský vliv v regionu, což by byl pro USA nežádoucí výsledek.

Aby takovýmto výsledkům zabránil, tak američtí činitelé říkají, že plánují udržovat přítomnost amerických sil v severní Sýrii – kde Američané cvičili Syrské demokratické síly (SDF) a pomáhali jim, přičemž tyto se staví jak proti Asadově vládě, tak proti ISIS – a chtějí v těchto oblastech zřídit novou lokální vládu oddělenou od vlády Asada.

Američtí činitelé rovněž zdůrazňují, že probíhající americká vojenská přítomnost v Sýrii je nezbytná k zajištění, aby byly vyklizeny zbytky ISIS a aby se komunity znovu zalidnily a stabilizovaly pod místní lokální vládou. „Boj proti ISIS také není zdaleka hotov,“ řekl jeden činitel.

Oficiální počet amerických vojáků nasazených v Sýrii je v současnosti 503, a ti tam byli nasazeni, aby pomáhali a cvičili SDF. Ovšem věří se, že skutečný počet je daleko vyšší včetně stovek vojáků sil Speciálních operací, předsunutých leteckých návodčích, dělostřeleckých posádek a dalších vojáků vyslaných k řadu měsíců trvajícími dočasnému nasazení.

Podle Nicholase Harase z Centra pro novou americkou bezpečnost sídlícího ve Washingtonu ukazují tyto plány na pokračující americkou přítomnost, že došlo k posuvu od mise k porážce ISIS ke strategii zaměřené na vzdorování íránskému vlivu. „Jsou tam krásné podmínky k přetvoření kampaně proti ISIS na kampaň proti Íránu,“ řekl. „USA sice nemají žádný směrný plán, aby zůstaly, ale nebudou ani spěchat s odchodem,“ řekl. „Tím, že Pentagon nestanovil žádný časový rozvrh na ukončení americké mise, tak si vytvořil rámec k setrvalému zapojení do syrských záležitostí po následující roky.“

Reakce z Ruska

Předseda obranného výboru Státní dumy Vladimir Šamanov označil záměr USA zachovat vojenskou přítomnost v Sýrii po porážce teroristů za „drzost nejvyšší kategorie.“

„Jsou to samozvanci v cizím bytě," řekl poslanec novinářům.

Podle jeho názoru bude proces poválečného urovnání v Sýrii záviset na řadě cizích faktorů, z kterých „hlavním jsou Američani s jejich nevypočitatelným chováním."

Náměstek předsedy výboru Jurij Švytkin zase zdůraznil, že pobyt amerických vojáků na syrském území není legitimní.


Zdroj: southfront.org

16 komentářů :

 1. Stará vesta. Rodina Skunků amerických se vetře násilím do králičí nory. Stará tchořice nadhodí, že cítí nějaký odporný smrad. Její partner i jejich děti zavětří... a dají ji za pravdu.

  To je nějaké nepřípustné, smrfadlavá králičí nora. Tak tady MY SOLIDÁRNĚ ZŮSTANEME, DOKUD TEN SMRAD NEZMIZÍ.

  OdpovědětSmazat
 2. Naše některé občany pobouřilo hodnocení jakéhosi bezvýznamného ruského blogera, který napsal, že "mírové mise" vojsk Varšavské smlouvy byly záchranou samostatnosti ČSR na 21 roků. Zdalipak tytéž občany pobuřuje okupace USA Iráku, Afghánistánu, Jugoslávii, Libyji, Sýrii.... s více již jak milionem dnes již mrtvých civilistů? Neslyšel jsem nějaké kritické slůvko třeba Čété, že se lidé pro peníze nemají vraždit, natož žoldáky ve službách státu, který o sobě tvrdí, že je nejcivilizovanějčí, byť nekulturní?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě jsem měl pěkné dětství . Jsem ročník 1968 . Pubertu jsem prožil v antiruské náladě . Dodnes je z naší party rusofil jen jeden kamarád a to jen proto že se z Ostravy přestěhoval do Prahy . Nato z nás dělá demokratky :-)

   Smazat
  2. 18:41 Ještě jste zapomněl na okupované německo a japonsko.

   Smazat
  3. Ozbrojená intervence na území cizího státu bez jeho souhlasu je agrese podle všech předválečných i poválečných obecně přijatých definic agrese.

   Smazat
 3. Drzá americká pakáž je všude doma. Tyto vetřelci nectí žádnou suverenitu a právo jiných států. Jsou jako mor. Napadají cizí území a OSN mlčí. Kdo je zastaví?

  OdpovědětSmazat
 4. Kdo si někdy jen pomyslel na to, že tam kde US bota vstoupí tak někdy odejde, musí být totální naiva.

  OdpovědětSmazat
 5. Za vším tím zlem jsou židáci!

  OdpovědětSmazat
 6. Myslím že země zla je náš spojenec : USA .
  Marcel

  OdpovědětSmazat
 7. Zůstanou, dokud jim Asád nenakope prdel.

  OdpovědětSmazat
 8. Nojo , co s americkými vrahy , když je ani zpátky domů nechtějí .....zrůdy krvežíznivý chtějí v Sýrii pokračovat ve svém americkém běsnění , vraždění a drancování nebo si svou nikdy nekončící válku přestěhují jinam ?? Zrůdy prokletý !

  OdpovědětSmazat
 9. V tom případě mají Rusove právo být přítomní v některých oblastech Ukrajiny a tak pomáhat tamním demokratickým silám proti Porošenkovi.

  OdpovědětSmazat
 10. USA jsou jako ten tchoř, který odmítá opustit noru s tím, že neodejde dokut ten smrad nezmizí.

  OdpovědětSmazat
 11. USA je agresor a své místo u Íránských hranic nepustí, to je jasné. Syrská armáda si to zřejmě stále neuvědomuje a v klidu jim přenechává další a další místa na východním břehu Eufratu. Je víc než zřejmě, že tato východní území může Sýrie v klidu odepsat.

  OdpovědětSmazat
 12. Pokud by se Rusko mohlo stoprocentně spolehnout na spolupráci Íránu a především Turecka, tak by pod záštitou obrovské ČLR mohlo doslova vyhnat Američany ze Sýrie a byl by pokoj. OSN by se nepochybně nepostavilo proti vítězi, tak jako vždycky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.