Reklama

čtvrtek 23. listopadu 2017

Všetko je to lož. Ako v Haagu súdili srbského generála Ratka Mladiča

Igor Pšeničnikov
23.11.2017 RusVesna, překlad HlavnéSprávy

Igor Pšeničnikov na portáli rusvesna venoval svoju pozornosť doživotnému odsúdeniu srbského generála Ratka Mladiča v Haagu. Na snímku vlevo generál Mladič 22.11.2017 protestuje proti lžím v rozsudku haagského tribunálu ICTY.
Medzinárodný tribunál pre bývalú Juhosláviu vyniesol doživotný rozsudok bývalému veliteľovi bosnianskych Srbov, generálovi Ratkovi Mladičovi. Uznali ho vinným v 10 z 11 bodov obžaloby, najmä v genocíde a vojenských zločinoch v Bosne a Hercegovine v rokoch občianskej vojny 1992 až 1995.

O tom, aký bude rozsudok, si nikto prakticky nemohol robiť žiadne ilúzie. Celá západná tlač už dávno označovala Srbov a Srbsko za vinné z rozpútania občianskych vojen, ktoré sa začali v roku 1990 a priniesli zo sebou smrť stovky tisíc Srbov, Chorvátov a Albáncov. V posledných mesiacoch bolo okolo Ratka Mladiča znova vytvorené negatívne informačné pole, ktoré naznačovalo, aký bude aj verdikt súdu. Označovali ho za “Mäsiara z Bosny”, ktorý má výzor vraha a je zodpovedný za genocídu v Bosne a Hercegovine. Takýmto spôsobom vystupovali najmä americké médiá, ich postoje kopírovali proamerické médiá v Európe …

Členky organizace "Matky Srebrenice"  vítají rozsudek nad generálem Mladičem. Mnohá z nich jsou vdovami po válečných zločincích provozujících v Bosně v letech 1992-95 džihád

Západ skrýva, že vojnu v bývalej Juhoslávii vyprovokovali USA a ich spojenci v NATO. Úlohou týchto vojen bolo rozbiť Juhosláviu, aby Američania mohli ovplyvňovať osudy celého Balkánu. Aký je vývoj regiónu Balkánu dnes? Prakticky všetky štáty, ktoré vznikli na území bývalej Juhoslávie, sa dostali do západnej sféry vplyvu. Alebo sa stali členmi NATO a EÚ, alebo sa v najbližšej budúcnosti členmi týchto organizácii stanú.

Je evidentné, že Juhoslávia sa stala prvým územím, na ktorom si USA vyskúšali v priamom prenose rozpad štátu podľa západného scenára, následne tento scenár skúšal Washington na území bývalého ZSSR a na Blízkom východe.

Generál Ratko Mladič predstavuje kolektívnu obeť. V jeho osobe obvinili a odsúdili všetkých Srbov. Sám generál bol lídrom srbského odboja voči Západu, preto ho potrebovali exemplárne potrestať. Dnes možno aj na príklade Sýrie jasnejšie vidieť, ako fungujú “monitorovacie centrá opozície”, ktoré fabrikujú lži o zločinoch proti ľudskosti, chemických útokoch, genocídy zo strany vládnych vojsk a tieto informácie nekriticky preberajú západné masovokomunikačné prostriedky.

Boris Zorko, advokát generála Ratka Mladiča, tvrdí, že prokuratúra nedokázala ani jeden z bodov obvinenia a rozsudok je politicky motivovaný. Mladiča, ktorý počas rozsudku vykríkol “Všetko je to klamstvo” vyviedli zo sály súdu. Pri odsúdení sa zdôrazňoval aj fakt, že bosnianski Srbi úzko spolupracovali s Rusmi. V dnešnej paradigme západného myslenia sa Moskve podsúva úloha svetového zla, o čom musia západní žurnalisti informovať každodenne. V protiruskej hystérii nemohli Mladičovi určiť iný trest, len doživotné väzenie. Je však celkom možné, že Mladič nebude vo väzení dlho a skončí podobne ako Slobodan Miloševič.

Srbi reagujú na odsúdenie s pobúrením a v Srbsku silnejú protiamerické a protizápadné nálady. Odsúdení srbskí predstavitelia sa stávajú legendami v srbskom povedomí a Srbi vnímajú odsúdenie svojich lídrov ako akt poníženia Srbska. Vojnu v Juhoslávii vyprovokovali USA, ktoré sledovali po víťazstve v studenej vojne svoje strategické ciele a rozhodli sa okrem iného chaotizovať aj Balkán.

Syn generála Darko Mladič na tiskové konferenci 22.11.2017 v Haagu odsoudil soudní frašku, jejíž obětí se stal jeho otec. 

Pre Srbov je významným faktom aj skutočnosť, že nikto nikdy nepostavil pred súd kosovských hrdlorezov z UČK, ktorí fungujú pod americkým krytím: Hasima Thaciho, prezidenta nepriznaného Kosova, ktorý je zodpovedný z vraždy srbských civilistov a za obchod s ľudskými orgánmi, či Ramusha Haradinaja, ktorý je obvinený takisto z vraždenia kosovských Srbov. Ten sa stal premiérom Kosova. Brusel navyše núti oficiálny Belehrad viesť s kosovskými mäsiarmi rozhovory o dobrých susedských vzťahoch, pretože týmito rozhovormi podmieňuje prijatie Srbov do EÚ.

Odsúdenie Mladiča je finálnou bodkou v srbskej tragédii z konca 90. rokov. Generála odsúdili, no srbskí lídri sa stali symbolmi odporu voči Západu pre celé Srbsko.


Igor Pšeničnikov (komentáře pod foto - red. NR)

13 komentářů :

 1. Haagský tribunál je paskvil, hybrid mezi kontinentálním právem a anglosaským chápáním práva. Soudci jsou nastrčené figury, které se spravedlností nemají moc společného. Korunními svědky v procesu s Maldičem jsou psychopati typu Erdemovič, což byl žoldák, který sloužil v chorvatských, pak v muslimských a nakonec v srbských jednotkách a očividně měnil výpovědi podle toho, co soudu vyhovovalo. Soudní žalobci měli mnohonásobný rozpočet než obhajoba. Nikde se nenašel rozkaz, kterým by Mladič či některý z jeho spolupracovníků nařizoval popravy! Svědci, kteří to tvrdili, byli soudem (žalobci) vydíráni, aby vypovídali jak vypovídali. A ukázka dvojího metru, kterou se soud pro bývalou Jugoslávii sám diskvalifikoval: masový vrah muslim Naser Orič, který má na svědomí řádově 100 vypálených a vyvražděných srbských vesnic a osad okolo Srebrenice dostal 2 roky, váleční zločinci z řad chorvatské armády - generálové Ivan Čermak a Ante Gotovina, kteří provedli v srpnu 1995 největší etnickou čistku na území Evropy po 2 svět.válce byli tribunálem ICTY osvobozeni!!! Velitelé albánské UČK, kteří prokazatelně vraždili srbské civilisty v jižním Srbsku (provincie Kosovo a Metochija) byli soudem v Haagu osvobozeni a dnes zaujímají vysoké funkce v nomenklatuře samozvaného státu Kosovo - Ramuš Haradijan je předsedou vlády a Hašim Tači je prezidentem. Z amerických administrativ, vůdců Evropské unie a z velení NATO se mi zvedá žaludek, kdykoli si na soud v Haagu a rozbití Jugoslávie vzpomenu. A doslova bliji nad českými "novináři", kteří donekonečna opakují "srebrenickou lež".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapoměl jsi na drobnost: chorvatští generálové Gotovina i Čermak byli nejdřív soudem v Haagu odsouzeni na 24 let vězení každý, ale pak na zásah "vyšší moci" byli osvobozeni! Tomu říkám spravedlnost Nového Světového Řádu.

   Smazat
 2. Ve všech procesech se Srby, soudili vrazi, hrdiny.

  OdpovědětSmazat
 3. Hagský soud by měl bý sám souzen a věřím, že příjde doby kdy souzen bude. Je to něco jako nacistické soudy.
  Také naši soudci se považují za bohy. Hrají si lidmi a nenesou žádnou odpovědnost za své neprofesioonální chování.

  OdpovědětSmazat
 4. A všetko to mala pod velením ta jussacko seministickooo-ultraortodoxna ku... mandolinka olbrichhhtoba.Teraz má ťažobné práva na celom balkane....

  OdpovědětSmazat
 5. Hrdina gen.Mladic sa skryval,ako potkan,nie,aby hajil svoje ciny tvarou v tvar spravodlivosti.Jedinou Srbskou hrdinkou je Mladicova dcera,ktora,ked sa dozvedela,co otec vykonal,spachala samovrazdu.Prepacte,ale srby boli vzdy kurvy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez "prepáčenia" jsi vymytá hlava, která o věci ví absolutní hovno a kromě blábolů zločinné západní propagasndy není schopen uvést žádné reálné argumenty pro obhajobu těchto výmyslů.

   Smazat
  2. Ono se hájit, když dopředu člověk ví, že protistrana nemá chuť se zabývat spravedlností, ale jen politickou kauzou, je těžké. Proto se skrýval. Vrazi z jiných zemí včetně USA uznávají tento soud jen když se jedná o souzení protivníka. Když jde o jejich vraždící lidí a stroje, tak jej neuznávají.

   Smazat
  3. Jsi odporný a zbabělý ignorant, nedřív si něco zjisti a potom piš a neurážej žádný národ, který nepodléhá jenom demagogii. Karel z Plzně

   Smazat
  4. A na spáchání sebevraždy nic hrdinského nevidím. Spíše to vidím tak, že jí k tomu dotlačili zlí a hloupí lidé. Stejní jako vy. Za své rodiče nikdo nemá zodpovědnost. A to jsem spíše přesvědčen, že její otec není tak zlý člověk, jak ho vykreslil soud a média.

   Smazat
  5. Anonimní v 7,06 - Ty jsi opravdu hlava vypatlaná. Chci jen připomenout, že když nás naši "spojenci" v Mnichově prodali Hitlerovi, tak v Srbsku stálo několik tisíc dobrovolníků, kteří nám chtěli přijít na pomoc.

   Smazat
 6. 7:06
  Někdo se skrývá jako potkan, někdo jako potkan píše na různé weby včetně NR

  OdpovědětSmazat
 7. Haagský tribunál pre bývalú Jugoslaviu súdil iba Srbov, je to obrí monštr politický protest v ktorom su vinní iba Srby, kosovskí , bosniansky zabijaci sú podla tohto súdu hrdinovia.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.