Reklama

neděle 26. listopadu 2017

Vyhrál snad Ortel všechny kategorie v Českém slavíkovi 2017?

Jaromír Petřík
26. 11. 2017              JaromirPetrik
Pořadatelé Českého slavíka 2017 se rozhodli anulovat veškeré hlasy, které obdržel Tomáš Ortel, ať již jeho skupina, nebo jako zpěvák a přidělili mu počet hlasů, které obdržel loni. Vzhledem k tomu, že i tak to vyšlo na 2. a 3. místo se dá předpokládat, že Ortel zvítězil, a to ve všech kategoriích.
ZDE jsou kompletní výsledky hlasování Českého slavíka z letošního roku, tedy 2017:
Co je však nejzajímavější, tak Prohlášení pořadatele zveřejněné pod těmito výsledky.
Dovolím si citovat:


Při analýze hlasování do ankety bylo zjištěno, že ze strany některých fanoušků skupiny Ortel došlo k porušení pravidel ankety. Jde zejména o tu část pravidel, kde se v odstavci d) říká, že organizátor ankety má právo vyřadit hlasy, pokud dojde s využitím databází, adresářů či sociálních sítí k organizovanému vyzývání (agitaci) k podpoře určitého subjektu a to nad rámec zásady fair play nebo pravidel. Toto porušení fair play spatřuje organizátor ankety především v obsahu široce sdíleného facebookového profilu Tomáš Ortel Českým slavíkem 2017 (aktivní od 19. 9. 2017).
Po důkladném zvážení a s ohledem na to, že k porušení pravidel ankety nedošlo ze strany skupiny Ortel, ale některých jejich fanoušků, rozhodl se pořadatel započíst letos skupině Ortel i Tomáši Ortelovi stejný počet bodů, který získali v loňském roce, kdy podobné porušení pravidel nebylo zjištěno. Organizátor ankety prohlašuje, že z porušení pravidel v žádném případě neobviňuje skupinu Ortel, ani žádnou konkrétní osobu. Vzhledem k anonymitě sociálních sítí to mohl být prakticky kdokoli. Obdobné aktivity a výzvy byly zaznamenány i ve prospěch některých jiných subjektů.
Vzhledem k tomu, že šlo o subjekty, které se neumísťují na předních místech ankety a tyto výzvy měly jen minimální odezvu, rozhodl se pořadatel v těchto případech nezasahovat. Organizátor ankety současně prohlašuje, že v budoucnu bude k posuzování souladu hlasování s pravidly obecně přistupovat mnohem přísněji. V případě, že zjistí vážné porušení pravidel ze strany jakýchkoli interpretů, fanoušků nebo fanklubů, bude ve větší míře využívat možnosti daný subjekt z hlasování vyřadit.“
Konec citace.
Opravdu „vynikající“ zdůvodnění, proč soutěžící byl takto potrestaný. Zvláště po prohlášení, že pořadatelé do hlasování nebudou nijak zasahovat v případech, kdy fanoušci jiných soutěžících porušili stejná pravidla. A jako třešnička na dortu výhrůžka vyřazením ze soutěže.
Nevím, jestli se tomu mám jen zasmát a přejít to, kdyby ovšem tímto rozhodnutím pořadatelé nedávali na frak i komunistickým pořadatelům před rokem 1989. Ti, když si nevěděli rady s Martou Kubišovou v roce 1970, tak zrušili kategorii zpěvaček a udělali společnou kategorii zpěváků a zpěvaček, z níž Martu Kubišovou vyřadili.
Nyní pořadatelé zaklínající se demokracií jako Písmem svatým sáhli k totalitním manýrám, které sami komunistům tolik vyčítají.
Když vyhraje zpěvák, který ideologicky nezapadá do jejich současné politické propagandy, tak jeho výsledek jednoduše anulují.
Vzhledem k tomu, že pořadatelé Ortelovi DOVOLILI obsadit druhé a třetí místo, tak pokud by takto dopadl ve skutečném hlasování, neměli by důvod k tomuto zásahu. Dá se tedy předpokládat, že Ortel vyhrál nejen jako zpěvák a jako skupina, ale zřejmě získal i více hlasů než Lucie Bílá a stal se i celkovým vítězem soutěže Český slavík 2017.
Celá tato záležitost klade samozřejmě daleko více otázek, než anulace výsledků Ortela.
Například hlavní otázku, jak je možné, že Ortel takto drtivě vítězí i přes naprostou ignoraci a agresivní napadání ze strany všech mainstreamových médií.
A jak je možné, že jejich kandidát, přes všechnu protekci, protěžování v médiích a navíc vyznamenaný „Cenou Františka Kriegela od Nadace Charty 77“ Radek Banga se umístil až na 75. místě!!!
Poznámka: Radek Banga obdržel Cenu Františka Kriegela od Nadace Charty 77 právě za bojkot skupiny Ortel, který projevil pískotem v sále při přebírání ocenění Tomáše Ortela.
Maistream o tom velmi obsáhle informoval – viz odkazy:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/2137308-radek-banga-prevzal-cenu-nadace-charty-77-za-bojkot-skupiny-ortel
https://www.novinky.cz/kultura/434720-cenu-nadace-charty-77-dostane-banga-za-postoj-k-ortelovi.html
https://www.frekvence1.cz/clanky/nadace-charty-77-oceni-odvazne-radek-banga-prevezme-cenu-za-svuj-odpor-proti-rasismu.shtml
Není v naší společnosti něco hodně, ale opravdu hodně špatně, když naši občané hlasují pro toho, kterého odsuzuje veškerý náš mainstream a odmítají hlasovat pro toho, koho náš mainstream chválí a vyznamenává dokonce za „statečnost“?
Nezdá se vám, vážení čtenáři, že je to stejné jako před rokem 1989?


Autor:  | neděle 26.11.2017 19:03 | karma článku: 27.01 | přečteno: 382x
Zdroj: 

26 komentářů :

 1. Já si myslím, že to tady je už mnohem horší než před rokem 1989 a to v mnoha ohledech - ve lhaní, propagandě, cenzuře dnes už úplně všeho, medií a v naprosté idiocii 95 % novinářů. O politicích už se raději nevyjadřuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nenechejte se zmast libivymi nalepkami! Zijeme si komfortneji, nz pred r.1989, ale "jedine", co nam sebrali, je svoboda!

   Vymazat
  2. zvlast dobre si ziji bezdomovci (a kdyz ne, tak umreli, treba jako dnes ti v Plzni), ti, co skacou pod vlak (je jich za 2 roky vice nez tech, co komuniste za 40 let pripravili o zivot, lide pod exekucemi, a uz skoro 2 miliony tech, co ziji na hranici chudoby. A to jeste mame 15 let pred sebou, abychom dosahli delky vlady komunistu. To se budeme mit. Jinak, cas leti, to za socialsimu se asi zilo - podle vas - hur nez za prvni republiky a za ni hur nez za Rakousko -Uherska a za nej hur nez ve feudalismu a za nej hur nez za otrokarstvi. Jen ted se zije lepe nez za socialismu (ano, asi 1/10 naroda, a i to pochybuji, protoze ti, co nedelaji, jsou na tom zle a ti, co podnikaji, ve dne v noci, 7 dni v tydnu, uz se maji jako v prvobytne pospolne spolecnosti, protoze i otroci nedelali 7 dni v tydnu a od rana do vecera.

   Vymazat
  3. 23.13 Máte recht. Není co dodat.

   Vymazat
 2. Za meho mladi, si clovek musel koupit MS, aby mohl hlasovat. Nevim, jak je to ted, ale predpokladam, ze se musi poslat nejaka SMS. Kolik stoji SMS nevim, ale i tak si myslim, ze komerce to byla tehdy a je i ted. Komerci jsem tehdy nepodporoval, proc bych mel ted?

  OdpovědětVymazat
 3. Chudák utiskovaný prcat mrdat zase žádné ocenění to je Rasismus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Banga neumí zpívat a toto je pěvecká anketa.
   Nemá tam co dělat.
   Pokus zalíbit se přes politikaření a napadání těch lepších je trapný!

   Vymazat
  2. Kdyby Fr. Kriegel v roce 1968 věděl, jak bude dnes jeho jméno hrubě zneužito, tak by moskevské protokoly podepsal jako první, takový národ si nic jiného nezaslouží.

   Vymazat
 4. Inu, ODE DNEŠKA VÍ KAŽDÝ SLUŠNÝ ČLOVĚK, ŽE SKUTEČNÝMI VÍTĚZI ZLATÉHO SLAVÍKA 2017 jsou Tomáš ORTEL a skupina ORTEL.

  Pořadatelé prokázali, že jsou jako američtí mluvčí. Prolhaní a "vylulaní". Navíc jím nikdo nevěří. Oni to vědí... a jim je to, stejně jako americkým zástupcům, jedno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Politika je už i ve Zlatém Slavíkovi ,tak že tak zváni demokrate nás zradili ve všem a rozkradli tento stát . Okamura mluví jen to samé ,tak si uvědomují ,že jím teče do bot ,tak nazvou . Pořadatele Slavíka si dělají co chtěj ,tak jak asi dopadly parlamentní volby ? KABATI se k tomu postavili čelem ,tak jsem zvědavy ,jak se k tomu postaví ostatní Slavíci ?

   Vymazat
  2. tak ho nazvou vším .

   Vymazat
 5. Ale je nová stupnice pro vyhořelé zpěvačky, které pouze přezpívají cizí text. Prostě to samé jako komedianti kteří zahrají hru kterou snad režiser nezkurvil ( také se stává že chtěl opravit scenáristu a scenárista chtěl opravit spisovatele. Potom vznikaji vskutku obdivuhodná díla!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Nejde přece o to, kdo vyhrál ale že bylo s hlasy manipulováno pořadatelem! Příště se může naše vláda inspirovat a upravit výsledek voleb, pokud to již nedělá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Povolný, s tím s Vámi naprosto souhlasím.
   Jenom se divím panu presidendovi, který je pro povinost účasti ve volbách, ale podporuje internetovou volbu a volbu lidí kteří u nás nepracují a nežijí. To je také velké nebezpečí pro objektivitu voleb.

   Vymazat
  2. 1:43-nejsem pro povinnou volbu ale nevolením je vyřadit z ostatních občanských práv včetně podpor. Jsem proti možnosti voleb osob s dvojím občanstvím(pasem), jinak mi korespondenční volba nevadí. A těším se na elektronické volby s možností plynule posouvat svůj hlas a vidět kde je, jako zboží na cestě z PPL.

   Vymazat
  3. No a to "sledování zboží na cestě" právě neumožnily ztracené (nebo zcizené?) volební lístky, jejichž pomocí se 5% zrůdy opět dostaly do PS, nebo snad ne? Policie, pokud vím, nic nevyšetřila...

   Vymazat
  4. Demokracie je, že se smířím i s výsledkem, který se mi nelíbí. Jinak se buď obvinění nějak prokáže nebo se plácáme v konspiracích.

   Vymazat
 7. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-tu-jako-v-Nemecku-pred-Hitlerem-Znami-prazsti-novinari-reaguji-na-Ceskeho-slavika-pro-skupinu-Ortel-513830

  http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/208145-gott-je-jako-babis-a-okamura-jako-ortel-znamy-novinar-srovnava-volby-a-slavika/

  kdo si nepamatuje, co už jednou prožil, je odsouzen aby to prožil znovu
  Je s podivem jak jsou hoši jako Kmenta nebo Mádl vyděšeni, když s každým probuzením vidí na titulních stranách svých oblíbených plátků, jednu Jobovu zvěst za druhou. A každé další ráno znovu a znovu. A ty Jobovy zvěsti nejsou z jejich vlastního pera, jak byli zvyklí častovat Český národ pomluvami a urážkami v posledních třiceti létech. Tentokráte Jobovy zvěsti padají na hlavu těchto představitelů pražské kavárny a jejich krajany. Oni si udělali z české mediální scény docela dobrý job a mysleli si, že je to na pořád. A ono není.
  V posledních volbách došla trpělivost všem Čechům a tak dali té smečce přivandrovalců, ať na polit. scéně, v mediální žumpě nebo mezi šmírou, na srozuměnou, že je konec.
  Konec bezmeznými urážkami, drancováním našeho národního majetku, překrucováním zákonů nebo ožebračováním těch nejchudších. Přišel čas těmto zrůdám zaplatit za vše, co napáchaly.
  A nikdo a nic tuto skutečnost nezmění.
  V jednom mají pravdu, už jednou to tady bylo a nepoučili se. Přijde doba, a budou účtovat národy celé Evropy. A jednou provždy.

  OdpovědětVymazat
 8. Tohle je taky "nádhera": http://www.romea.cz/cz/kultura/romskym-slavikem-se-v-ankete-cesky-slavik-stal-jan-bendig-na-zada-mu-dychal-jan-cina-treti-skocila-skupina-gipsy-cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slavík je jedinečný, český! Erbovním ptákem Cikánů bude nejspíš černá straka, sestra erbovního vogela ODS, straky modré. Takže v anketě romská straka je nějaký "krásnohlasý, slušný, vzdělaný rom".

   Vymazat
 9. Koukala jsem na to na přeskačku, šílený moderátor, opravdu snad šílený, v republice zřejmě nejsou žádní jiní pěvci než co vyhráli. Mladí asi nehlasují, protože tam není nikdo z mladé generace. No a Kája už by mohl přestat, nechť si ho lidi pamatují v jeho nejepších kondicích, udělal toho hodně pro stát, ale nechat ze sebe dělat šaška fakt nemá zapotřebí. Až mi ho bylo líto.

  OdpovědětVymazat
 10. Byl to takový pražský kavárenský večírek, pojatý jako "zábavné" ideologické školení pro láskaře a sluníčka.

  OdpovědětVymazat
 11. http://svobodnenoviny.eu/vyhral-snad-ortel-vsechny-kategorie-v-ceskem-slavikovi-2017/

  OdpovědětVymazat
 12. Letošní "Slavíci" by měl ocenění vrátit a příští rok soutěž bojkotovat. A organizátoři by měli hlasujícím vrátit/nahradit peníze vynaložené za SMS při hlasování. Teď se ukáže morální kredit našich "umělců". Zatím se ozvali jen Kabáti.

  OdpovědětVymazat
 13. Je moc dobře, že se pořadatelé slavíka uchýlili k totalitním praktikám, protože lidé v CR jsou na ně velmi vnímaví a alergičtí. Tento zoufalý pokus zastavit hlas lidu je posledním projevem korporátního klerofašismu v Českých zemích a zároveň předzvěstí pádu totalitního neokonského protektorátního režimu v naší milované vlasti. Jak říkal klasik Jan Neruda "opustíš li mne nezahynu, opustíš li mne zahyneš!!". Tak se nám to nádherně vybarvuje a já osobně v roce 2018 očekávám třetí defenestraci v dějinách Českého národa (vyházíme je zpívá Ortel a s ním celý národ).
  21. 12. 2112 Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ďuro Trulo
   Tu báseň napsal Viktor Dyk, jmenuje se "Země mluví". Jinak naprostý souhlas.
   Ivana

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.