Reklama

sobota 11. listopadu 2017

WikiLeaks: špionážní virus CIA se maskuje za antivirus Kasperského


10. 11. 2017      zdroj
Specialisté Laboratoře Kasperského to zatím nekomentují, ale informace zkoumají. Ústřední zpravodajská služba (CIA) USA vyvinula špionážní počítačový program Hive ( Úl), který napodobuje kód antivirových programů, vytvořených v Laboratoři Kasperského, bylo oznámeno 9. listopadu na internetových stránkách WikiLeaks.


Úl umožňuje odcizení dat z počítačů, které jsou jím infikovány, a pro maskování simuluje kód antivirových produktů Laboratoře Kasperského.

Podle informací WikiLeaks obsahuje virus Úl tři prvky, které zajišťují maskování za programy známých výrobců.

V důsledku této zvláštnosti viru má organizace, která byla vystavena útoku hackerů CIA, dojít k závěru, že krádež informací se uskutečňuje prostřednictvím programu, za nějž se virus Úl maskuje.

Stojí za zmínku, že specialisté Laboratoře Kasperského se doposud zdržují komentáře, ale přislíbili, že k této zprávě poskytnou podrobnou odpověď po prostudování dokumentů, zveřejněných WikiLeaks.

Jak IA Regnum informovala, WikiLeaks pokračuje v započatém v březnu 2017 zveřejňování série dokumentů Vault 8 z téměř 10 000 dokumentů a souborů z interní sítě Centra kybernetické rozvědky CIA v Langley.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Z tzv. ruské hrozby, zlovolně šířené do světa jak o život, se v USA (a zdaleka nejen tam) stala vrstevnatá hra.
  A že ta "hra" je generována a živena tajnými službami? Vždyť je to jejich pracovní náplň!
  I s tou si je tamní mocipáni založili a štědře je za to i platí.
  A Rusům tak nezbývá, než ty podivné akce odhalovat a veřejnost o nich informovat. A - samosebou - jak jen možná se proti tomu účinně bránit.

  OdpovědětSmazat
 2. Těmto a podobným konspiračním báchorkám už snad věří jenom ti, co je vytváří. A možná už ani oni...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jediný rozdíl mezi konspirací a pravdou je čas, dříve to byly desítky let, nedávno roky, dneska jsou to týdny, měsíce. konspirací se nazývá jakákoliv nevhodná informace, a pro její zvěrohodnění vypuští systém vlastní debility nejvyššího kalibru a dáví je mezi konspirace aby znevěrohodnil ty které ho diskreditují.

   Smazat
 3. IME
  Intel Management Engine
  - vlastnost moderních procesorů umožnit "správcovký" přístup do počítače bez potřeby využívat jakýchkoli služeb operačního systému
  - (jde v podstatě o vlastní miniprocesor s vlastním mini operačním systémem natvrdo zadrátovaný pod ten hlavní)
  - výrobce ujišťuje že ....
  - google pracuje na vlastním fimware, aby IME eliminovl a svoje servery ochránil

  https://www.root.cz/clanky/minix-je-zrejme-nejrozsirenejsim-systemem-je-ukryty-v-procesorech-intel/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.