Reklama

pátek 10. listopadu 2017

Zdanění církevních restitucí je antisemitské, napsal Bělobrádek

Jaromír Petřík
10. 11. 2017    JaromirPetrik
Andrej Babiš chce zdanit církevní restituce, k čemuž se souhlasně staví jak SPD, tak komunisté. A naši „svatí“ místo projevení trochy pokory, řvou jako pominutí o antisemitismu, populismu a protiústavnosti. ZDE   Církevní restituce je v Česku vžité označení pro vracení části majetku, který byl znárodněn některým církvím a náboženským společnostem socialistickým režimem v Československu. Na základě politické dohody má být část majetku vydávána jinému právnímu subjektu téže církve nebo jiným církvím či náboženským společnostem, než kterým byl zabaven. Tolik Wikipedie: ZDE

Církvím se vydává majetek v hodnotě zhruba 75 miliard korun a dále jim má být během 30 let postupně vyplaceno cca 59 miliard korun jako náhrada za majetek, jenž nemůže být nebo z různých důvodů nebude vrácen. Stát vyplatí náhradu za 44 % majetku v držení obcí, krajů nebo soukromníků, finanční formou – ve výši 59 mld. Kč v průběhu 30 let, tedy 2 miliardy ročně. Stát nebude platit z této roční sumy úrok, ale připočte se k ní míra inflace.

Že jsou tyto náhrady vysoce nadhodnocené se dá doložit příkladem náhrady za 1m2 zemědělské půdy ve výši 44,40 Kč, (běžná tržní cena je 10- 15,-Kč) u lesů na 27,70 Kč (běžná tržní cena je poloviční). Tato částka navýšená o inflaci se bude ve skutečnosti, jak se shodují odborníci pohybovat někde okolo 100 miliard Kč. Při počtu obyvatel ČR přibližně 10 milionů to vychází cca 10.000,-Kč na hlavu včetně nemluvňat. Vzhledem k tomu, že jsme ateistický stát, kde je odhadem 90% ateistů, zbývá tedy přibližně 1 milion věřících, z nichž většina je křesťanů. Pokud přepočítáme tuto částku, tak vychází na 1 křesťana 100.000,-Kč. Počítejme dále. Drtivá většina křesťanů neobdrží nic, tato obrovská suma peněz skončí u představitelů církví.

Ostatně, o vysoce nadceněném majetku ve prospěch církví je zde:  A již dříve se Andrej Babiš vyjádřil, že církevní restituce byly předražené o 54 miliard Kč. ZDE.

Ještě si myslím, že je nutné našim občanům připomenout, za jakých okolností byly církevní restituce prosazené a schválené. Církevní restituce totiž byly prosazené proti vůli většiny našich občanů za pomoci poslance Romana Pekárka odsouzeného nepodmíněně za korupci a nikým nevolené strany LIDEM v čele s Karolínou Peake.

Když poslanec Pekárek hlasoval pro církevní restituce, tak křesťanům nevadilo, že je pravomocně odsouzený za korupci. Jakmile církevní restituce prošly, tak začali najednou být hrozně morální a hned druhý den po odhlasování tohoto zákona řada poslanců vládní koalice "procitla" a začala vyzývat Romana Pekárka k odstoupení.

A jako výsměch našim občanům si tehdejší vláda s katolíkem Petrem Nečasem v čele dovolíla zřídit vládní Úřad pro boj s korupcí, které předsedala Karolína Peake. Žena, která zradila svoji stranu VV, svoje kamarády z VV. Za slíbení "úplatku" v podobě snížení počtu poslanců pro založení poslaneckého klubu její strany LIDEM, podpořila církevní restituce a ještě si vytrucovala další odměnu v podobě ministryně obrany.

Myslím si, že je nutné našim občanům připomenout, jaká je pravá morálka našich církví a jejich představitelů. Pokud mi totiž někdo ukradne Trabanta, tak nemohu chtít po daňových poplatnících nového Mercedesa.

Je tedy třeba alespoň zčásti napravit bezpráví, kdy církve ve svojí honbě za majetkem se neštítí ještě podávat žaloby na odškodnění. Církve totiž ve svojí nekonečné chamtivosti vytáhly do boje s naším státem (tedy s našimi občany). Vedou se státem dva tisíce sporů o majetek nevydaný v rámci církevních restitucí. Zatím se řády, fary a biskupství soudily hlavně o pozemky, budovy či umělecké předměty. Navíc katolická církev začala vyžadovat „bonusy“ v podobě výnosů z vráceného majetku: ZDE

Takže v záležitosti alespoň částečného napravení křivd spáchaného na našich občanech chamtivostí našich církví plně fandím dohodě ANO, SPD a KSČM o zdanění církevních restitucí. Zastánci církví jsou svojí chamtivostí už natolik posedlí, že si nevidí do úst. Ať mi někdo vysvětlí, co má zdanění církevních restitucí společného s antisemitismem, jak píše Pavel Bělobrádek.

44 komentářů :

 1. Bělobrádek jako sionista to musí vědět

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.Chtít po židovi vrátit neoprávněně získaný majetek,nebo zaplatit daně je antisemitismus....ano, už tak daleko jsme v té toleranci židovin a sionismu došli!

   Smazat
 2. Porad nechapu, co to je za restituci, kdyz byl cirkvim majetek vyvlastnen za nahradu (=vykoupen) a ted jim majetek, ktery jsme od nich odkoupili, bezuplatne davame?
  Chapu, ze se vratil majetek, ktery byl odebran na zaklade soudnich exekuci. Tam jsou dohledatelne rozsudky. Jenze techto pripadu bylo, jako safranu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. není to restituce, ale megatunel, zlodějina, podvod na lidi a vlastizrada!!!!!!!!
   Církve neměly dostat nic, protože nikdy nic nevlastnily, jen spravovaly.
   Nikdy v historii lidsta jim nešlo o nic jiného než o moc a majetek, a nic se na tom nezměnilo.
   Naše blbost je v tom, že jsme to dopustili, národ měl vyjít do ulic a vykopat tu sebranku z parlamentu hned poté, co to upekli. neudělali jsme nic ... za blbost se platí.
   Teď by lidi rádi, aby to Babiš vyřešil za ně! proč? měli to vzít do vlastních rukou. Ale to každý seděl doma u TV a mobilu a počítače a myslel jen na konzum a ne na stát. S takovým materiálem je pak těžké cokoliv udělat a změnit.

   Smazat
  2. Kat. církev nás okradla v Době temna po bitvě na Bílé hoře! A teď opět v rámci megalomanských církevních restitucí a zlodějin!

   Smazat
  3. Vy to nechápete? A termíny jako "židokřesťanství" jste neregistroval? Poprvé se objevily v Kanadě, později ji "zdomácněli" i u nás...

   No, když už pletou judaismus s křesťanstvím, zapletli, resp. onedlho zapletou do toho i islám. Starý zákon je, jak to jen napsat, společný pro všechny 3 náboženství. Sepsán, jak jinak, lidem, kterým Bůh prý přikázal obřezat se. A že mohanedáni záviděli ženám, tak zavedli něco podobého...

   Sv. Ján jasně zrcadlí o jakého Boha šlo, no to není jaksi v modernu, tak i Vatikán, snaže se popřít vše, co zlého dosud vykonal, lhal, zabíjel, korumpoval, mlčí, nebo dokonce sekunduje.

   Co je na tom divného? Podivuji se pouze nad tím, že se dnes místo čtení Bible ještě někdo klaní blbům, kteří se berou Boha do huby, kdykoli jdou válčit. Ve 21. století je to krapet trapné.

   Smazat
 3. Dobře dělá SPD dobře jsem volil. V ateistické zemi církevní restituce špatný vtip z dikobrazu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někdy v době kdy schvalování těch tzv. restitucí probíhalo, prohlašoval Okamura, že mu na církevních restitucích vadí jedině to, že mají něco dostat i jiné církve než katolická.

   Smazat
 4. Hnus Bělobrádek, vlastizrádná krysa, kope kolem sebe a používá pojmy, jak se mu to hodí. Přesně podle současného mustru á la EU - kdo se mnou nesouhlasí, tak je: rasista, xenofob, fašista, antisemita, reakcionář, nepřítel (že by třídní?) a další skvělé hlášky z dílny tézo havěti, která pro náš stát neudělala nikdy nic a umí jen lhát, kušnit, jezdit do Sudet a do USA pro pokyny a urážet vítěze voleb a prezidenta.
  Pokud nesnášet KDU a nepřát si církevní restituce (a církve obecně, neboť jen przní původní Ježíšovo učení a zotročují lidi) je antisemitismus, pak ano, jsem antisemita!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trochu nad věcí a dávno bys pochopil.
   Zkus se vrátit k výroku Vatkánu, velmi důležitém o tom, že katolická cirkev již v Evropě nemá co dělat. Najdi si ten datum, od toho si retrospektivně projdi prohlášení těch, kteří vždy jednali manipulativně, ve lži a dospějeješ k závěru.

   Nedá se opomenout podstatné. Bělobrádek plní pouze úkol, který k rozpadu Římské říše, tak nějak patří. A Váš odpor také.

   Smazat
 5. Co to tady melete, Petříku? Co sebralo socialistické Československo některým církvím a náboženským společnostem? Nic. Všechno, co se vracelo byl majetek ČSSR, nebo Československého státu, protože majetek byl církvím odebrán dávno, před těmito státními útvary, případně na základu Dekretů prezidenta republiky a ten dobře věděl, proč. Na rozdíl od vás, který tu lidem lžete do očí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná mě teď proklejete. On Vám nastavuje obraz. Vlastně, takové zrcaadlo... Zkuste trochu uvažovat s vědomím, že on je krapet "splachovací". Je jedno, co mu sdělíte, hlavně ať se proberete, než bude pozdě...
   Jenom vzkazem pro někoho, život není rozhodně jednoduchý a teologii nestuduje kde kdo.
   ALE, když se krájí koláč, tak se nikdo nikoho neptá. Jedná, aniž by se na minutu Boha ptal... Rozpor může vše zničit, když budou nadále pouze lhát. To nyní již nelze.

   Smazat
  2. Petřík mele a ani neví co. Vždyť se prelátům vrací i to, co jim zabavil už Josef II.! Tak co tady meleš o socialistickém Československu, truhlíku?!

   Smazat
 6. Babiš musí vrátit církev před rok 89 a basta ti hajzlové nemají na nic nárok !!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš sám nic nezmůže,
   my musíme vrátit stát do normálu*

   Smazat
 7. Katolická církev jenž aktivně podporovala a podporuje fašizmus,
  nemá nárok ani na majetek a ani na existenci.
  Prokazatelně jsou to ničitelé naší kultury a státu *

  OdpovědětSmazat
 8. Mí pravdu předseda,že je to antisemitské,přece katolickou víru ovládají židé a ti berou ony mld.Zeptal bych farností po republice,jestli dostali nějakou koruny z prozatím vyplacených náhrad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rybaří, nevšímejte si toho. Z části máte pravdu, ale jinak...sami rozhodujete, většinou ve volbách blblě, no co už:)

   Smazat
  2. Tak papež je žid a admirál Duka také.
   Všude visí kříže s ukřižovaným člověkem, to jsou také symboly židů.
   Gratuluji k tak úžasnému postřehu..zloděj křičí chyťte zloděje*

   Smazat
  3. Unknowne,ty nejsi neznámý, ale NEZNALÝ...

   Smazat
 9. Už silně katolicky orientovaný historik Josef Pekař uznával, že církev majetky pouze spravovala, ale vlastnil je panovník = stát, a to už dávno před Bílou Horou. Josef II. to navíc potvrdil svými výnosy.

  OdpovědětSmazat
 10. Pěkně umí autor článku dělat demagogii ohledně církevních restitucí. Nejvíce on a jemu podobní jsou naštvaní, že nic na tom nezmění! Rudé mozky to totiž nikdy nepochopí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 7:35
   Vám zatemnili mozek peníze a rudé mozky s tím nemají nic společného.

   Smazat
  2. 7:35 Advokát zlodějů a vrahů, kteří byli "okradeni" okradenými.

   Smazat
  3. 7,35 - netvrďte tak kategoricky, že se na tom nic nezmění. Vyčkejte do času!!! Ono nebude všechno tak, jak to vypadá.......

   Smazat
  4. Historicky, ani za feudalismu, neměla citkev majetky ve vlastnictví. Pouze ve správě. A klidně se můžou ozvat prácníci. Veškerý nemovitý majetek náležel mocnáři, jejim správci byli knížectví a cirkevní správci. O právním vlastníctví nemůže být pochyb. Historici a zároveň právnici (ještě existují...), mlčí.

   O převodu z 1. republiky je to už horší, viz. Ústava a změny od r. 1918 do 1938. Po roku 48 je vše čisté, až na to, že sami komunisté jaksi zpoměli na falsum válečného období, na správu pod okupaci, na "odval" ústavních zákonů, platných do roku 38 a kým...

   A od toho krátkého oobdobí, plného války a zmatku se dbvíjely restituce.
   Dalo by se pindat a oprávněně. No Reich = svatý grál, že - mamrdi...

   Smazat
 11. To je jasné, že je to antisemitské počínání. Od koho si myslíte, že pochází Bible - nejúspěšnější mozek zatemňující projekt? Všechny církve ji mají za "svatou".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl si někdy Bibli v rukou? Pokud ano, tak si evidentně nic z ní nepochopil. A pro ty, co nechápou, je zde cirkev (jakákoli, která sem-tam upálí čarodějnice). Jen aby jim vysvětlila jak to vlastně Ježíš (ne)myslel.

   Smazat
 12. Kazde nabozenstvi bylo vytvoreno k ovladani a zotroceni lidi.

  OdpovědětSmazat
 13. Rozhovor Zemana se Soukupem minulý týden jsem sice neslyšel, ale Zeman se podle popisu rozhovoru k dotazu na restituce církvím nijak nevyjádřil. Čekal jsem ano, ano, ne, ne, ale on řekl, že je třeba s církvemi jednat. Pro mne je to doporučení k tomu, aby se jednalo se zlodějem o vrácení lupu. Někdo namítne, že církve za zloděje nikdo neoznačil, ale všechno tomu nasvědčuje, že se o zloděje jedná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, úpřimně, Zeman se nevyjadřuje k ničemu, co by jeho status vyžadoval. V kritických událostech mlčí a to mu bude otřepáno o hlavu. On sám ví, kdy mlčel a naopak, bral občany za rukojmé. Když někdy promluví, jakoby se kýbl smetí vysypsl. Nic ve zlém, byl jenom menší zlo...

   Smazat
  2. 10:55, jeho fanklub se spokojí jen s jeho zjevem co by popstar. Na nic citlivého se hloupý dav neptá. Možná, že vědí, že bude mlčet jako zařezaný, ale možná jsou na kladení důležitých otázek hloupí. Co s nimi? Teď je právě příležitost si Miloše zavázat, aby dělal, co jeho voliči potřebují.

   Měl jsem příležitost krátce diskutovat s jeho příznivci, kteří sbírali podpisy. Odpuzující je to, že oni ani vlastně nic nezastupují, jen zjev Zemana, kterému jsou oddáni jako kovaní stalinističtí komunisté Stalinovi. Ti souhlasí se vším, co Zeman udělá nebo neudělá. Šli by bojovat proti Rusku, kdyby je tam Zeman poslal.

   Smazat
  3. Komunisté nevyslali do prezidentských voleb svého kandidáta a tím umožní Zemanovi stát se prezident. Jsem zvědav, jak se jim odvděčí. Řekl bych, že za odměnu na ně zaútočí.

   Smazat
 14. Církev sama zřejmě na Boha nevěří, jinak by se musela bát pekla. Je to jen nenažranej moloch.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ajej. Až moc. Až příliš. Proto se tak děsí odplaty:)

   Smazat
 15. Správcové krajiny jsou podvodníci, zloději a sluhové otrokářů. Proto to grandiózní rozkradení, proto ta slepota nebezpečnostních ramen a spravedlnosti, proto to podvodnictví gigamarketů (zejména těch, co se staví do role nejlacinějších) a promonopolního úřadu atd. Církev si nakradla v době Temna a proč tedy ne nyní v naší dnešní době TEMNA II. Člověče, probuď se, jsi pro srandu diktátorům kapitálu. Žvaní o demokracii, navíc potencované liberalismem a přitom jde o teroristy lidstva. Podívej se, jak dopadli s právem na sebeurčení Katalánci - frankisté a španělský neofašismus zvítězil, katalánští demokraté sedí v base a čekají je politické soudní procesy a drakonické tresty, za asistence zřejmě také neofašistického EUBruselu. A co na to náš ÚSTRk?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NOO, to už jsme tak trochu vedle, NEE? Já nechci zastávat Bělobrádka a jeho alterego provokací, ale historicky to byla pouze cirkev, co UDRŽELA státní majetek.
   To LZE ověřit. Když byli králové ve válce, měli výmluvu a oporu... A TAKÉ BOHUŽEL MAFIÁNA, ŽE ANO... No, tak nějak se to přeneslo, na čas odneslo a opět přineslo...

   A také v těchto končinách. Pokud vím, to, jak nakládá cirkev s majetky (ačkoli je měly mít pouze ve správě), velmi pečlivě kontroluje J. Paroubek a spol., osobně mu věřím, netvrdím, že musíte.
   To, že místo pozemků mizí litium nikoho nesere...
   Prozatím jak soudy, tak cirkve žádne, ani minimální čachry nečiní. Bělobrádek se snaží tak trochu zavrnět svému pánu v říši, když už se cítite JEDEN JAKO ROZEBNÝ NĚMEC DOMOVEM ZDE A NIKDY JINAK, DRUHÝ JAKO ŽID, KTERÉMU ZDE ODJAKŽIVA VŠE PATŘILO - A NA 54% SLOVANŮ, JEJIŽ ŘEČ OBA KOKOTI POUŽÍVATE, včetně chazara na hradě NEBERETE OHLED. Do času.

   Smazat
 16. Katolická církev s Vatikánem je obslužná organizace sionistických židozednářů ovládajících svět a je tedy logické, že chtít po církvi peníze, nebo platit daně je antisemitské a ten Bělobrádek je jejich agent a proto nezpochybňujte co řekl, neboť to ví lépe, než vy všichni dohromady...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to spíše naopak, ale to by už měl někdo kompetentmí dovysvětlit. Kdo koho drží za koule, kdo komu hromadí majetek, v případě nutnosti vydá za cenu obětí, kdo komu zabezpečuje skrytou moc mediálně, výukou dětí... Nebo mysli. Třeba jednoduše kdo a proč ochraňuje Jeruzalém... Divné, vím. Velmi divným, kontroverzním způsobem.
   Ono ten přelom k vysvětlení jde z nich spíše jak z Kalašnikova (dle počtu mrtvých), než z chlupaté deky.

   Smazat
 17. Církevní restituce jsou podvod navíc odporují ústavě Čr,
  protože byla zvýhodněna jedna skupina obyvatel oproti jiné.Slyšeli jste snad že by někdo v 1. vlně restitucí byl takovýmto způsebem odškodněn? Nikomu z první vlny nebylo zaplaceno odškodné za celou dobu vyvlastnění.Někteří mají dodnes hovn.....

  OdpovědětSmazat
 18. CÍRKEVNÍ RESTITUCE LZE ZA ZPŮSOB,FORMY,ČASU,ZA PŘISPĚNÍ ODSOUZENÉHO POSLANCE A JEHO PODPISU SPOLU S PŘISPĚNÍM KONKRÉTNÍCH OSOB,ANULOVAT!!!!!!! OD SAMÉHO POČÁTKU A TY,KTEŘÍ SE NA TÉTO VLASTIZRÁDNÉ "AKCI" PODÍLELI SVÝMI PODPISY IHNED POSTAVIT PŘED SOUD.ZA VŠÍM JSOU KONKRÉTNÍ OSOBY KTERÉ CELÉ TOTO DIVADLO ZINSCENOVALY. Žádné daně,přepočítávání cen a pod.,ALE VŠE OD POČÁTKU ZRUŠIT V CELÉ MÍŘE A NAVRÁTIT MAJETEK ZPĚT POD STÁTNÍ SPRÁVU.

  OdpovědětSmazat
 19. Jen bych doplnil, že tzv. Nečasův gang, který tento církevní tunel vymyslel a realizoval, tvořily TOP09, Věci veřejné a dnes už opět úspěšná ODS. Mně z toho vychází, že jsme prostě nepoučitelní.

  OdpovědětSmazat
 20. Zdaněním se ta zlodejina legitimizuje. Místo toho by se mělo hovořit o zločinném spiknutí a zneužití postavení veřejných činitelů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím,
   zároveň se zdaněním vylezou na světlo světa další podvody jenž tuto nehoráznost doprovázejí...
   Zdaněním této loupeže nikdo nezabrání do budoucna její nápravu*

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.