Reklama

.

.

středa 1. listopadu 2017

Zdeněk Troška: Moje filmy tu budou i za padesát let, po kriticích nezbyde ani trocha smradu. Zeman je opravdový český prezident!


1.11.2017  PL, část článku
Režisér Zdeněk Troška obdržel v sobotu vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana a hned poté se tak trochu podle očekávání stal jedním z hlavních terčů prezidentových kritiků. 
Pane režisére, vy jste mezi těmi, kteří získali v sobotu od pana prezidenta ocenění. Jaké jste měl pocity, když se vám před slavnostním ceremoniálem z Hradu ozvali?

Samozřejmě mě to potěšilo, jako každého, komu se takové pocty dostalo. Přece jen je to nejvyšší ocenění, kterého se u nás může jednotlivci dostat. Velká čest, radost, ale i vzpruha a impulz do další práce. Zároveň pocit zadostiučinění, co se mé osoby a práce týče. Poděkoval jsem a zároveň i poprosil, že bych byl nejšťastnější, kdyby raději cenu udělili mému velkému vzoru, skvělému člověku a umělci panu režisérovi Františku Filipovi, který si ji už dávno zasloužil. Bez jeho skvělých filmů a seriálů by byl archiv České televize poloprázdný a český divák velmi ochuzen.

Vy patříte mezi sympatizanty Miloše Zemana. Co na něm konkrétně oceňujete?

Pan prezident je velice vzdělaný, rozumný muž, jenž dobře ví, co říká a co dělá. Pro mě je pravým českým prezidentem, který nikomu nepoklonkuje, před nikým se nehrbí, říká své názory jasně, na rovinu, bez zbytečné a zavádějící „politické korektnosti“. Nenechává se zastrašovat ani uplácet nikým a ničím, je svůj přes všechnu nevoli a řev svých protivníků, kteří se ho snaží marně zesměšňovat a hanět, zlehčovat jeho úsilí zachovat naši vlast nám, kteří jsme tu doma. Jen si vezměte – všechny své projevy pronáší zpaměti a v několika jazycích, jedno kde, každému do očí řekne své mínění. Mnoha lidem se prostě nehodí „do krámu“, protože ví o jejich postranních a většinou i nečestných úmyslech a praktikách schovávaných za ušlechtilé bláboly o demokratické morálce a etice. Je neuvěřitelně trapné a sprosté, když vidíte mnohé představitele vlády vysmívat se někomu, kdo má nemocné nohy; jejich neuvěřitelná zášť a zavilá, jedovatá nenávist však nepadají na prezidenta, ale na ně samotné a každý pozornější pozorovatel si snadno udělá obrázek, s kým má tu čest. Tím jen sami sebe usvědčují v tom, že mu nesahají ani po kotníky. Něco vám řeknu: Před ceremoniálem nás pan prezident pozval k sobě do salonku a řekl: Vidíte, jak mně špatně slouží nohy. Ale stát se přece neřídí nohama, ale hlavou a tu mám ještě zaplať pánbůh zdravou.
Stejně jako vlastně každý rok tak i letos se na prezidenta z některých míst snesla kritika právě za výběr oceněných. Co na to říct?

Nic. To se přece dalo čekat, nactiutrhači se už těšili, jak všechno a všechny poplivou a zdehonestujou. Nezklamali. Ubohá radost, nemyslíte? Pan prezident řekl, že to ocenění nám svou osobou předává od českých i slovenských posluchačů, diváků a čtenářů, kteří mají rádi naši práci a sami na Hrad své tipy posílali.

19 komentářů :

 1. Palec nahoru!!!!!:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Troškovi zasílám pozdrav z Plzně, z dob kdy bylo s ním slunce i seno i jahody a moc mu to přeju. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 3. Zdeňku! Gratulujeme a přejeme Vám dobré zdraví.Máme Vás rádi i Vaše umění, zejména trilogii. jste skutečný umělec a vlastenec z Hoštic,to si nemyslíme sami!

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Troško, za sebe a svoji rodinu, díky za každého takového člověka, jako jste Vy. Ať se daří . P.V.

  OdpovědětVymazat
 5. Díky Bohu za vás,pane Troško a za všechny pozitivní lidi.

  OdpovědětVymazat
 6. Pane Troško, oba palce nahoru!! Nenechte si kazit náladu a život těmi protinárodními dobytky!!! M.

  OdpovědětVymazat
 7. Vážený pane Troško děkuji Vám za naše děti za ktrásné pohádky které určitě pohladí po duši.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 8. Vážený pane Troško, musím Vám trochu vyspílat za ty moje natržené bránice,ale nic ve zlém. Posílám velké gratulace k tomu vyznamenání a přeji mnoho zdraví a úspěchů ve Vaší další tvorbě.

  OdpovědětVymazat
 9. Ono nejde tak ani o pana Trošku, co dokázal, co za 40 let natočil a jestli si ten metál zasloužil. Tady jde o to, že si pro to vyznamenání došel a že si ho váží. Jde hlavně o to aby prezident neměl komu ty metály dávat aby byl navrženými bojkotován. Někteří tento nátlak nevydrželi, pan Kačer to vyřešil po svém, Mistr Suchý jim s nadhledem sobě vlastním odpověděl. Bojkot se nekoná, psi už neštěkají, pouze trapně zbaběle vyjí a karavana jde dál...Pane Pavlík, velká škoda pro vaší maminku, tomu věřte! Drtivá většina jejich příznivců by ji to ocenění přála. Je li vám více pochvala od Rejžka a spol. máte ji mít. M.R.

  OdpovědětVymazat
 10. To má trošku pravdu ale je potřeba burcovat proti EU chystanému zákonu o přerozdělování migrantů jinak nám bude všechna kultura k h...u.

  OdpovědětVymazat
 11. Pane Troška jsme rádi že jste !
  Děkujeme za váš přinos pro film a hlavně pohodu . Podívejte kde jste vy a pan prezident . Blízko národu .
  Kalouskové jsou blîzko padajícího ho...

  OdpovědětVymazat
 12. Toz do prdele s tema vozraléma chartákama z Óberedonau a prazskó kafírnó nech oz dó vseci do riti Palovej só rozlozené chlastem a certem........kreténi........toz slonce v srdci....howk

  OdpovědětVymazat
 13. Pane Troško,máme Vás rádi,děkujeme,PP

  OdpovědětVymazat
 14. Zdraví sympatizant Miloše Zemana.

  OdpovědětVymazat
 15. Souhlasím s hodnocením Zemana panem Troškou. Souhlasím s hodnocením pana Trošky Zemanem: jeho pohádky jsou i poučením, jeho veselohry jsou sice lidové, byť zase jiného druhu než byly V. Buriana, ale také poučné. Pro seriálovou tvorbu ČT a dalších medií lze hledat jen obtížně zdvořilé a slušné krátké vyjádření a jejich veselohry jsou spíše truchlohrou o hlavách jejich tvůrců, nedivme se pak, že těmi nicmochry lomcuje závist, vztek a v jejich dílech je slyšet jen skřípání zuby.

  OdpovědětVymazat
 16. No, co se týče většiny těch jeho filmů, tak musím říct, že to jsou píčoviny, ale on,Troška musí být z něčeho živ, aby neumřel hlady a protože nemá za kamaráda Hermana, ani jiného donátora z min.kultu a osvěty z vlády Emanuela Moravce-Sralbotky, Českého film. fondu a arizátorů českého národního majetku, musí točit dle velmi pokleslého vkusu obyvatelstva, aby se film alespoň zaplatil a "bylo do čeho strčit lžíci..."
  Věřím a přeju mu to, že se mu jednou podaří jeho sen a natočí alespoň tak dobrý film, jako je např. "Král Šumavy"...podobných závažných témat a inspirací bude v budoucnu bohužel jen přibývat...

  OdpovědětVymazat
 17. No zajisté, i dámské přirození ale může být líbezné i kouzelné, na rozdíl od sraček, které nám předvádí TV. Panebože, viděli jste v posledním čtvrt století nějaký seriál, který by byl aspoň odleskem těch, co psal Dietl.

  OdpovědětVymazat
 18. Naprosto přesné hodnocení situace. Prostě to má pan Troška v hlavě srovnané, oproti pražskokavarénským úchylům.

  OdpovědětVymazat