Reklama

úterý 21. listopadu 2017

Zeman po boku Putina: Rusko je desetkrát významnější než Francie. Jaceňuk je ubožák. Jsem odpůrce sankcí

21.11. 2017   PL
Prezident Miloš Zeman se v ruském letovisku Soči sešel se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Server ParlamentníListy.cz přinesl na sociální síti Facebook zájemcům o jednání obou hlav států živý přenos z tiskové konference obou státníků. Toto zaznělo.

Nejprve se slova ujal Vladimir Putin, který si pochvaloval, že jednání s prezidentem Zemanem probíhala v konstruktivní atmosféře. Byly dohodnuty jak plány do budoucna, tak mezinárodní otázky. V prvé řadě se prezidenti věnovali ekonomickým otázkám. „V tomto roce se nám podařilo překonat snížení vzájemného mezinárodního obchodu. Prezident Zeman věnuje této otázce zvláštní pozornost,“ ocenil Putin.

Česká podnikatelská delegace se prý zúčastní dvou podnikatelských fór – v Moskvě a v Jekatěrinburku. Putin prozradil, že se Zemanem debatovali o rozvoji spolupráce v oblasti průmyslu, včetně automobilového průmyslu. Stranou pozornosti prezidentů však nezůstala ani otázka spolupráce v oblasti zemědělství, farmaceutického průmyslu a tak podobně. Situaci pomáhá, že s různými regiony v Rusku spolupracují i české kraje. Zároveň se rozvíjí spolupráce českých a ruských vysokých škol. Řeč přišla také na ropu a plyn, které proudí z Ruska do Česka, případně dál přes Česko do Evropy.

„Dotkli jsme se také otázek globální a evropské agendy,“ prozradil Putin. Rusko má prý zájem na normalizaci vztahů. Informoval jsem pana prezidenta o naší představě řešení situace na Ukrajině,“ uvedl Putin.

Na závěr svého vystoupení poděkoval Putin za otevřenost, s jakou český prezident přistupuje k rozvoji rusko-českých vztahů.

Když se ujal slova prezident Zeman, prozradil, že do Ruska s sebou přivezl 240 podnikatelů. Když jsem byl ve Francii, měl jsem s sebou 24 podnikatelů, z toho by se dalo říct, že Rusko je desetkrát významnější než Francie, naznačil Zeman, alespoň tedy z pohledu sil obou podnikatelských delegací.


Jsem rád, že vedle růstu exportu i importu roste počet ruských turistů v České republice. A je tedy vidět, že vzdor nejrůznějším sankcím se ekonomická spolupráce rozvíjí. To ovšem neznamená, že bych se se sankcemi smířil. I nadále jsem jejich dlouhodobým odpůrcem a to se týká jak sankcí EU vůči Ruské federaci, tak sankcí Ruské federace vůči Evropské unii,“ konstatoval Zeman.

Vedle sankcí se však Zeman věnoval také otázce analýzy historických dokumentů. Spolupráce v této oblasti by měla oběma zemím pomoci v dalším rozvoji našich vztahů. „Jsou lidé, kteří přepisují historii. Podle mého názoru to jsou jenom ubožáci,“ konstatoval Zeman. A dal příklad takového ubožáka.

Měl na mysli bývalého ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka, který prohlašoval, že Sovětský svaz zaútočil na Německo a cestou okupoval Ukrajinu. Takoví lidé neznají podle Zemana svou historii, a bohužel jsou proto mnohdy nuceni opakovat chyby z minulosti.

20 komentářů :

 1. No, tak to Vláďovi s tím zrušením sankcí asi moc radosti neudělal. Možnost zavést beztrestně ochranářská opatření jako odpověď na "moudré" sankce přiblblého Západu Rusku nejspíš extrémně vyhovuje. Jsou tak vyřízení z těch "našich trestajících sankcí", že poskočili na první místo ve sklizni obilí, rozvíjí se jim zemědělství zcela nebývalým tempem, rovněž průmysl, vyvážejí ve velkém zbrojní výrobu, létají do kosmu a ve své velkomyslnosti to dovolí i Amíkům .... . Ne, ty snakce jsou pro ně darem od Boha. Vlastně ne od Boha, ale od pitomců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Co tě nezabije, to tě posílí. Pokud Rusům něco neprodáme, nepřímo je donutíme k tomu, aby se to naučili sami vyrábět. Navíc, oni mají potenciál dalšího růstu. Téměř stopadesátimilionový trh a nadbytek surovin. Oni se bez nás brzy dokážou obejít. My bez jejich ropy, plynu a odbytiště velmi těžko.

   Smazat
  2. 19:27 jo jo, kdyby Rusko neprodávalo USA raketové motory, tak jsou amíci s celým vesmírným programem v prdeli. Nebyli by schopni se podívat ani na oběžnou dráhu, natož někam dále. A TO AMÍKUM NEVADÍ ANI SANKCE, KTERÉ SAMI VYHLÁSILI - POKRYTCI.

   Smazat
  3. Nevadí,protože mají Star Trek a Hvězdnou bránu,tak žádné motory nepotřebují.

   Smazat
  4. neni to tak davno, co Valerij Vasiljevič Gerasimov náčelník generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace oznamil, ze ruská hypersonicka raketa Zirkon je od toho oznameni, kompletne vyrobena z domacich soucastek.
   Kdo je k tomu asi dotlacil a komu je to spis ke skode??

   Smazat
 2. Přesně tak...Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 3. Problém je, že tohle si uvědomuje jenom pár lidí, kteří se o vše zajímají. Propaganda běží naplno. Všichna ta přihlouplá individua, co je zve ČT do zpravodajských pořadů jsou prodejná hovada, co jejich parchoší studují, nebo hrají hokej v USA. Ti chtějí s vlky žít.Český národ je nezajímá. To samé je v ČT. Hlavně že jim tu špínu prodejnou musíme ještě platit.

  OdpovědětSmazat
 4. Jo a až zadlužený západ padne tak nám Ruský trh bude dobrý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tož musíme ztracený ruský trh získat rychle zpátky, než se pitomci z EU probudí a než ta Evropa opravdu dopadne na pr..l. Dobře činí náš pan prezident. At je stále zdráv.

   Smazat
 5. Je potrebne zit s kazdym po dobrom k prospechu vsetkych,len juesej chce korystit a parazitovat na zdrojoch inych statov.Kapitalizmus je na tom zalozeny.Co pre nas znamena Francia,Britania,ci Nemecko?Ale ano,Nemecko sa stara nasim premierom o statisice nezamestnanich...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Francie a Německo jsou jakési vyloučené muslimské lokality.

   Smazat
 6. Typický zemanovský hoax formou bonmotu. Je to naopak! Zatímco do Francie netřeba kvůli obchodu jezdit, páč kontakty probíhaj běžnými kanály v rámci jednotnýho trhu EU, kde je Francie náš 5. největší obchodní partner - https://cz.ambafrance.org/Francouzsko-ceske-hospodarske-styky

  tak exotický státy jako tzv. RF je třeba navštívit a jednat tam o každý pýčičandě pokud možno osobně! Ale náš bonmotista z toho udělá "měřítko významnosti" - jéééééééééééé pane šeitelííííííííííííííí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. RF je třeba navštívit a jednat tam o každý pýčičandě pokud možno osobně! ... ... a pročpak tomu tak je???

   Smazat
 7. „Jsou lidé, kteří přepisují historii. Podle mého názoru to jsou jenom ubožáci,“ konstatoval Zeman. A dal příklad takového ubožáka.:
  ,,podívejte se takový admirál Duka, veřejně tvrdí
  že před příchodem katolické církve tady nebyla žádná kultura, ale lesy ,,
  ..no nedali by jste mu státní vyznamenání ?*

  OdpovědětSmazat
 8. Zásadní rozdíl mezi Putinem a Zemanem je v tom že Putin representuje zemi jenž má vlastní nedotknutelné hranice.
  Zeman zastupuje zemi bez hranic,
  jenž si nechává importovat západní podvratnou politiku a lidi z pochybným záměrem*

  OdpovědětSmazat
 9. 12:29 Pan Zeman sám nic nezmůže. Vlády od r.89 nechaly zaplavit slouhovskou politikou zemi. Občané konečně chtějí změnu a podvratný "demokratický blok" změnám brání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě i kdyby chtěl, sám ne.
   Ovšem dneska je více občanů z celkového počtu, jenž by změnu přivítali.
   Kdyby měli na hradě osobnost,
   vyslyší potřeby svého lidu,
   uzavře hranice vyvolá generální stávku...
   Opak je pravdou,
   podporuje zločineckou církev,
   vtipnými komentáři posvěcuje zánik prestižní části policie a tak dále...*

   Smazat
 10. Doba nedozrála na tak zásadní kroky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Český národ prokazatelně vymírá.
   Za dvacet let budeme ve vlastní zemi menšina.
   Prokletá cizí katolická církev zabírá naše území a angažuje se do politiky,školství i kultury.
   Cizí západní křesťanské demokracie vlastní náš průmysl, bankovnictví a ovládají zemědělství a podplacené politiky.
   Kdy si myslíte že nastane ten pravý čas na naší záchranu ???*

   Smazat
 11. Byly jsme rádi za změny a Václava Havla . Dnes víme že Venca bombardák zrušil obchod z Ruskem a Čínou . Okamžitě tento trh zaplnili Němci , Francouzi atd. Takže kavárno : Tibetskou vlajku si strčte do p..... a nestrašte komunistama , jsou druh na vymření . Marcel

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.