Reklama

úterý 21. listopadu 2017

„Životní“ zkušenosti a názory Šimona Hellera


Jiří Baťa
20. 11. 2017
Jakkoli si myslím, že jméno Šimon Heller není veřejnosti neznámé, bude na místě jej i v tomto případě představit, tedy stručně: Šimon Heller, český učitel, lidovecký politik, protikomunistický aktivista a v neposlední řadě také známý cestovatel. Pro úplnost: narozen 16.1.1988. Aby snad někdo neměl dojem, že jsem se pomátl, tato charakteristika pochází ze stránek www.Katopedie.cz.


Pokud je v titulku uvedeno „životní“ zkušenosti a názory tohoto pana českého učitele tak hlavně proto, že tento lidovecký politik (to zní hrdě, něco na způsob jako J.A. Komenský, „učitel“ národů) generuje názory, které by, chápany jako jeho životní zkušenosti, za normálních okolností vyslovil člověk středního věku, tedy okolo 50 let. Jenže Šimonu Hellerovi je, resp. bude 30 let. Je tedy otázka, zda jeho vyjádření, resp. názory, lze vzhledem k jeho věku chápat za optimálně relevantní a věrohodné. Nechci tímto svým názorem snižovat jeho intelekt, nicméně se domnívám, že jakkoli jsou jeho názory intelektuálně na úrovni, postrádají faktor reálného životního prožitku.

Mladý pan Heller se pasoval do řad politiků z KDU-ČSL a jako takový prezentuje i stranické trendy ideologie. Pan D. Herman, místopředseda strany, z něj musí mít opravdu radost, protože např. protiruskou rétoriku mladý pan Heller ovládá perfektně. Na dotaz Parlamentních listů.cz:
Vidíte v současné době ze strany Ruska nějaké aktuální nebezpečí, a pokud ano, tak jaké?, „zkušený“ lidovecký politik Heller odpovídá: „Z pozice Ruska vidím velké nebezpečí. Nejen události na Krymu, ale i události v Gruzii ukazují, že Rusko si do jisté míry v mezinárodní politice dělá, co chce a bohužel tady chybí jasný a tvrdý postoj vůči jeho naprosto bezprecedentním krokům, kdy porušuje mezinárodní právo. Takže si myslím, že ta obava z Ruska je na místě. A je potřeba bavit se o tom, jaké k Rusku zaujmout stanovisko“.

No, aby nebylo pochyb, jaké má představy o zajištění bezpečnosti proti expanzivnímu Rusku, suverénně dodává: „Já osobně bych jednoznačně uvítal, kdyby v Evropě posílilo NATO směrem k nebezpečí, podle mne vzrůstajícímu, které z Ruska vnímám. A pokud se bavíme o společné obraně (rozuměj proti Rusku, pozn. autora) , tak si myslím, že je na místě, aby příslušníci armád zemí NATO byli na našem území“, říká lidovecký politik.

Velmi „vyzrále“ se také vyjádřil k prezidentu Zemanovi. Na dotaz PL.cz k výroku M. Zemana, že „Migrační krize je invaze ve vojenském smyslu a je třeba nasadit vhodnou léčbu,“ zda je migrační krize invazí odpověděl: „ Já bych to určitě takhle nenazval. Obecně si myslím, že to zapadá do vyjadřování pana prezidenta Zemana, kdy nedávno řekl, že uprchlíky nikdo nezval, nebo že si nezaslouží soucit. Nedávno jeho mluvčí mluvil o tom, že se prý jedná o kampaň. Nebyl schopný vysvětlit kampaň koho a za co.“

Je ovšem otázka, zda to byl schopen pochopit pan učitel Heller, pokud ne má pan učitel v této problematice velké mezery ve znalosti):

„Tyto výroky pana prezidenta považuji za velmi nešťastné a myslím si, že daleko rozumnější postup zaujmul naopak slovenský prezident“. Na dotaz PL.cz v jakém smyslu rozumnější, učitel Heller sebevědomě dodal: „Místo toho, aby (Kiska, slovenský prezident, pozn. autora) rozfoukával oheň, místo toho, aby nějakým způsobem vytvářel strach ve společnosti, tak naopak se snaží (Kiska) společnost sjednocovat. Prezident Miloš Zeman, když zahajoval toto prezidentské období, tak říkal, že se bude snažit sjednocovat. Jestli sjednocuje, nebo ne, to si může každý udělat obrázek sám“.

Nu a tím se dostáváme, resp. sklouzáváme do lidoveckého klišé, kdy se dlouhodobě omílají jedna a ta samá věc a sice, že prezident Zeman národ nesjednocuje, ale rozděluje, že nám 17. listopad 1989 přinesl demokracii, že každý, kdo je jen trochu rozumný, musí vidět výdobytky (spíše však „ty dobytky“, pozn. autora) dnešní doby. Můžeme svobodně vyjadřovat svůj názor, můžeme svobodně cestovat. A když chceme překročit hranice, tak nás nestřílí vlastní lidé, což se reálně dělo.“ (zřejmě výborné postřehy od učitele Hermana). To je tak asi všechno, co mohou současní uvědomělí „demokraté“, a je jedno z které zrovna „demokratické“ strany (KDU-ČSL, ODS, ČSSD, TOP 09) k výsledkům 17. listopadu říct. Toto melou stále dokola, jakoby právě toto bylo to nejdůležitější, co lidé od hadrové revoluce 89 očekávali.

Žádný z politiků těchto stran, ani pan Heller, už nedává „výdobytkům“ revoluce do protikladu takové skutečnosti, jako je např. nezaměstnanost, bezdomovectví, rozkrádení průmyslových podniků, vytunelování bank, že nás revoluce přivedla do stavu, kdy jsme se sice zbavili jednoho područí (SSSR), abychom se do jiného dostali (USA,NATO) jen s tím rozdílem, že nás prý údajně chrání před nebezpečným Ruskem. Nemluví o tom, že jsme se stali řadovou kolonií EU, rozvojovou zemí plnou cizích montoven, skladů, dovážených nekvalitních potravin, společnost s tisíci zbohatlíky a multimilardáři, kteří peníze a majetky bezpracně získali právě jen díky 17. listopadu a demokracie z ní plynoucí atd.

Mladý Šimon Heller je bezesporu talentovaný český učitel, ale i politik, který má před sebou jistě skvělou dráhu lidoveckého politika. Žel strany, která se paktuje s německým Landsmanšaftem, bezostyšně podlézá podbízí se jejich představitelům, zrazuje české národní zájmy. Strana která prosadila a hájí nemravné, vůči převládajícím ateistům nespravdlivé církevní restituce, podporuje nežádoucí migraci muslimských přistěhovalců apod., o rusofobii a antiruském postoji už ani nemluvě. KDU-ČSL však nelze upřít, že mají o svůj nástupnický potěr postaráno, pánové Bělobrádek a Herman mohou bý spokojeni.

Mám-li však být upřímný, je mi líto žáků pana „českého“ učitele, který (nepochybně) své žáky svědomitě učí o potřebě odtaživosti k jednomu národu (přesto, že nás osvobodil od fašismu II. světové války) a nebezpečí, které nám od něj ničím nedoloženým údajně hrozí a naopak pozitivní postoj k jinému národu, který paradoxně od předchozího národa nám, Evropě , také snad i celému světu způsobil nesmírnou lidskou tragedii vyvoláním jak I., tak také II. světové války s miliony lidských obětí.

Nemám nic proti mladým lidem, mladým politikům, staří (pomalu, ale neochotně) odcházejí, je potřeba je nahradit . Ovšem mladého politika, jakým se jeví pan Heller, považuji svým způsobem za neštěstí jak pro žáky, tak jeho případnou angažovanost ve vysoké politice (o čemž není pochyb). Domnívám se totiž, že „zkušenosti“ pana Hellera coby zralého politika, v důsledku samotné ideologie, potažmo způsobu strategie a prezentace politiky strany, budou postrádat objektivnost, nestrannost, pravdivost a tolik potřebnou politickou morálku a slušnost, jakkoli se strana honosí přívlastkem KDU, tj. křesťanská, čemuž už dnes nějakou čest zrovna nedělá. Nu což, jaký učitel, takový žák. To platí jak v případě pana Hellera jako učitele, tak také pana Hellera jako žáka svých starších, zkušených partajních kolegů, zvláště učitelů pánů Hermana, Bělobrádka.

(Zdroj:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Lidovecky-ucitel-a-politik-Komunisticka-ideologie-nema-budoucnost-Z-Ruska-jde-nebezpeci-NATO-se-musi-posilit-407251)

25 komentářů :

 1. Jo jo. Protikomunistický aktivista. Když se pokakal do peřinky, křičel proti komunistům.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 2. Prosím, mohl by někdo zasvěcený, třeba onen jmenovaný Halíř - Heller mi konkrétně říci, nejlépe vypočítat důvody, proč Rusko chce válečně táhnout směrem k západní Evropě, jak je stále u nás bez argumentů propagandou vytrubováno?. Války se přece vedly a vedou proto, aby se kapitalisté mohli na vykradení zemí obohatit. Jaké další bohatství může, to co je na západ od Ruska, Rusku prospět? Snad nad uši předlužené země EU? Snad jejich bezdomovci, nezaměstnaní, nepřizpůsobiví, snad invalidé ducha a těla, potřebující jeden každý psychiatra a fyzioterapeuta, snad země rekordmanky v počtu sebevražd, či země s vymírajícími původními národy? Co by mohlo Rusko mít z bankrotujícího světa, který zachraňuje muslimský svět, ze světa pseudohumanity a jen žvaněné demokracie vyvolených?
  Tedy jaké nebezpečí hrozí zemím EU z Ruska? Nebezpečí, že zbankrotuje zbrojní průmysl, když budeme muset ŽÍT V MÍRU? Že by se musel hledat další nepřítel, kterým by bylo možné "věrohodně" vyhrožovat občanům EU?
  A co kdyby některé země EU přišly k rozumu a vyhlásili neutralitu, tak, jak to udělalo Rakousko, Finsko, Irsko a dávno Švédsko či mimo EU stojící Švýcarsko. Také tam se haraší Ruskem a z občanů dělá propaganda blbce?

  OdpovědětSmazat
 3. Války se vedou kvůli něčemu. Podle mne zjednodušeně řečeno, kvůli kořisti, surovinám, vyplundrování napadené země. No nevím, čím by se Rusové zabráním naší země dnes(!) pomohli, co by tu ukořistili.

  OdpovědětSmazat
 4. Zeptejte se ho na rodice! :):):) O nich radeji pan kandidat nemluvi...:):):)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tak něco řekněte vy....
   To hovado vše zamlčí nebo popře.

   Smazat
 5. Pane Bata, to, ze jste starsi nez pan Heller, jeste neznamena, ze nejste o dost blbejsi. Ostatne to svou "publikacni" cinnosti dokazujete pomerne casto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbější než Šimon Heller ?? Nepřehánějte, vy pábiteli.

   Smazat
 6. Heller, to je ten grázl, co s podobnými uštval legitimně zvolenou zastupitelku za KSČM a radní pro školství v ČB, paní Barborovou tak že skoncčila na nemocenské...
  A jestli tohle stvoření, co vůbec nerespektuje volby, si troufne školit o demoracii, tak to už je vrchol.
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, to je on. Nadějný moudrý kantor, dobře si to pamatuji, ještě toho mladýho, aktivního studentíka, blbečka Hořejšího. Je to až k nevíře, co za debily dnes může učit.

   Smazat
  2. Jo, to je ten výkvět našeho vysokého školství po převratu. Taky několikrát kandidoval za lidovce, ale nikdy neuspěl. To je taková typická lidovecká naděje.

   Smazat
 7. Jarine, Jarine, trochu úcty by neškodilo. Ani "ten češtin moc neumíš", asi jsi býval dost nemocen a nechodil moc do školy, protože jinak by jsi věděl, že správné oslovení je Pane Baťo......

  OdpovědětSmazat
 8. Heller to je u nás prodejna aut Škoda, pan majitel je slušný a vzdělaný člověk, takže to asi nebude příbuzný pana Šimona Hellera.

  OdpovědětSmazat
 9. Takovým blbům bez mozku stačí předhodit cokoliv, třeba ohlodanou kost a budou tvrdit že je velice a velice nebezpečná.
  Na to stačí Kalousek a ti jeho kumpáni v ODS, u lidovců či ti s tím stanem. K tomu nějaká ta odměnička a je vymalováno. A k takovým blbům přidáš nějaké ty jaryny a je tu hned liga proti ... Zbytek je nutno dosadit podle doby a módy.
  Nejhorší na věci je, že ti blbečci tady bučí proto, že neví proč a díky komu tady jsou. Heller má Hitlera za stréjdu, no a pak se nedivme.

  OdpovědětSmazat
 10. Kapitál se bez nepřítele neobejde. Po komunistickém SSSR přišlo kapitalistické Rusko ale rétorika se nezměnila.
  Takže ten stoletý boj proti komunismu byl zřejmě falešný a jak se ukazuje jde jen o to jak se toho Ruska zmocnit a rozprodat.
  Jinak jsme neustále zásobování zástupnými problémy a ceny rostou a rostou. Sobotkovy a Babišovy sliby jsou jen sliby a budou ještě dlouho. Teď bude na programu jak zavřít Babiše, formování finančních koalic říkajících si demokratické a samozřejmě zvyšování částek na zbrojení, kde se kromě komunistů všichni shodnou.
  Takže k příštím vánocům granát nebo kulomet pod stromek a ti movitější pak i pandura.

  OdpovědětSmazat
 11. Jen další škodná s vymytým mozkem v Čechách.

  OdpovědětSmazat
 12. Ne - tak to není. Už Honza Nedvěd zpíval velice pěknou písničku ... budem o něco se rvát, až tu nezůstane stát na kameni kámen... a jestli není žádný bůh, potom Ámen.A tak to je. Dnes už nikdo neví, proč se vlastně budem rvát. Jen se žvaní.Ani media nemají žádné konkretní informace. Kdyby se skutečně blížila reálná válka, těžko by smolili články a žvanili a žvanili, a vedle článků, jak strašný konec nás všechny čeká, poskakují reklamy, čím si máme vylepšovat erekci a zvětšovat penis - a řada dalších hovadin. Už z toho je jasný, že jsou to všechno jen žvásty. Proč bychom si měli zvětšovat penis, kdyby naše záhuba byla na spadnutí? Ale žvanit a žvatlat se o tom bude pořád. Lid musí být strašen a strašením držen v poslušnosti.Když zlobí pes, a chňape po svém páníčkovi, nedostane pár dnů žrát -a je z něho poslušný mazlíček. Tak se to dělá i s lidmi. Straší se válkami, nemocemi, zdražováním, a zbídačením. To bude zabírat pořád - taky proto se zdražuje, a lidi jsou postupně zbídačováni. Kdyby se politika dělala pro lidi, v první řadě by politici přísně zakázali zdražování - nikdo by si nesměl zvyšovat svoje mrzácké zisky zbídačováním a vydíráním občanů, ale běžně se to děje. Strašení válkou je jenom jiný druh dekorace.

  OdpovědětSmazat
 13. Kvůli takovým "učitelům" byly už nepříjemnosti v minulosti. Vzpomínáte na toho "učitele" tělocviku z Liberce, působícího tam před druhou světovou? Jak on se jmenoval? Jo, Konrád. Tak toho jsem myslel.

  OdpovědětSmazat
 14. Heller sem Heller tam.
  Partaj, živící jistou náboženskou obec po volebním Tumáš přes držku, ohlásila ideologický RESTART!!!
  Prvním krokem je upevnění pragocentrismu na celorepublikové platformě.
  Soudruzi bratři nasadili v Praze icika z Vyškova.
  A vo tom to je!

  OdpovědětSmazat
 15. Nezabývejme se blbci a neztrácejme s nimi čas,život je příliš krátký!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moudrá slova.V.J.Horák

   Smazat
  2. Pokud se nebudete zabývat blbci, začnou se blbci zabývat vámi. To je jako komáři nebo krysy, tam taky nepomůže, když si jich prostě nebudete všímat.

   Smazat
 16. Pan cestovatel by měl odjet cestovat na Ukrajinu, možné by nemlel hlouposti. I když takový Štětina byl na UK vícekrát a mele hlouposti stále.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Matěj Hollan borec šaliňácký jezdil na Ukrajinu taky hodně a taky to nepomohlo. A to se tam blízce stýkal se sadomasochistickým proletariátem.

   Smazat
 17. Musím uznat, tak mladý a už nabitý zkušenostma. Jistě má za sebou minimálně pět doktorských diplomů a dvě Nobelovy ceny. Řády a vyznamenání od významných českých univezit asi na svá vystoupení vozí na trakaři.

  OdpovědětSmazat
 18. A přesně kvůli takovýmto debilům se nám tady může prohánět USA armáda ! A nejhorší je , že je mu dovoleno učit děti !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.