Reklama

.

.

čtvrtek 16. listopadu 2017

Zlom: Putin oficiálně promluvil s lídry lidových republik. A už nikoliv „samozvaných“

Napsal/přeložil: ea24
16.11. 2017   Eurasia24
Stalo se, na co mnozí čekali tři a půl roku. Prezident Ruské federace Vladimir Putin poprvé od vyhlášení donbaských lidových republik přímo a oficiálně hovořil s oběma jejich lídry.


Ačkoliv Rusko již v únoru letošního roku oficiálně uznalo doklady Doněcké lidové republiky (DLR) a Luhanské lidové republiky (LLR), přímý kontakt mezi lídry uvedených stran – alespoň oficiálně – neproběhl.

Zatímco podepsání výnosu o uznání dokladů mělo mít „výhradně humanitární charakter“, přímý kontakt mezi ruským prezidentem a vůdci lidových republik byl dlouho považován za nepravděpodobný: jen máloco by za daného stavu více vyjádřilo vůli ruského prezidenta k možnému uznání DLR a LLR než právě takové gesto.

Přímý telefonický rozhovor Vladimira Putina s Alexandrem Zacharčenkem a Igorem Plotnickým se uskutečnil ve středu 15. listopadu. Předmětem rozhovoru byla podle prohlášení Kremlu výměna zajatců mezi Ukrajinou a lidovými republikami. Iniciátorem plánované výměny je vůdce hnutí Ukrajinská volba – právo národa Viktor Medvedčuk.

Hlavy DLR a LLR iniciativu podpořily. Provedení výměny však podle nich ještě bude nutné dojednat s ukrajinskou stranou.

Zlomová je ještě další skutečnost: v posledním oficiálním prohlášení Kremlu není ani jednou v souvislosti s lidovými republikami použit přívlastek „samozvané“, „samovyhlášené“, „jednostranně vyhlášené“ či „povstalecké“ a podobně, stejně tak zde není řeč o Doněcké a Luhanské oblasti.

„Uskutečnil se telefonický rozhovor Vladimira Putina s hlavou Doněcké lidové republiky Alexandrem Zacharčenkem a hlavou Luhanské lidové republiky Igorem Plotnickým,“ stojí doslova v prohlášení Kremlu.

ea24

20 komentářů :

 1. To se dalo čekat tři a půl roku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na co: Vždyť to je jen slovíčkaření. Pokud je oficiálně jako státy neuznají a neudělaj smlouvy, je to k ničemu.

   Vymazat
 2. Je to vyjádření respektu a budoucnosti.

  OdpovědětVymazat
 3. Hm, kluci brnkli do Kremlu. To je fakt zlom. To se jednou zapíše do učebnic dějepisu zlatým písmem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To asi jo. Představte si, že vy lidé osobně přiletíte na Mars, na kterém už nyní běžně provozujete několik sond a začnete jednat s tamními primitivními domorodými Marťany tím způsobem, že se jich zeptáte, jací jsou.

   Vymazat
 4. Co to je za blabol.Zrejme jste si jist ,ze krome vas jsou vsichni primitivni .Tebuh !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem si jist, že vesmírné civilizace jednání Ruska sledují.

   Vymazat
  2. 16:50 Ruska? To sotva :D:D:D To už tu ňákých 100 let není - http://iks2010.info/?p=40063

   Vymazat
 5. Jo,jo. To je novina ale ty neoficiální kontingenty zbraní humanitární pomoci,jaksi pan Putin zapomíná. Pan samocar Putinrass hlásá,co je dávno pryč. : Tak kdo bude první? Cenzor,anebo agentura Ruské ambasády?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. aby se zase neozval nějaký idiot.
   18:43

   Vymazat
 6. 19:00 pohledem mého přesvědčení jseš idiot ty. Zlodějům a okupantům nedám nikdy svůj hlas.Hale blbečku,to platí i na aktivity USA kámošům

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až zase budeš vystupovat z vlaku tak opatrně.Naposledy jak jsi upadl na hlavičku tak to nese následky.

   Vymazat
 7. USA přepadli a přivlastnily si Grenadu. Důvod? Asi 50 amerických studentů na tamní škole prý bylo v ohrožení USA musely bránit své občany, jak ony říkají, kdekoliv na světě. Proč by Rusko také nemohlo bránit své lidi, žijící na Ukrajině? a vojensky ohrožované bandou ukrů, dle vzoru USA?

  OdpovědětVymazat
 8. To je dobrá zpráva mají uznané republiky.

  OdpovědětVymazat
 9. Emeritní plukovník v.v.16. listopadu 2017 23:57

  22:29 - A to si musely okupantské USA povolat do zbraně svou 6. námořní flotilu (vč. letadlové lodi) vůči 50 členné palácové stráže Grenady a její obsazení.
  Fuj, z válkychtivých magorů USA je jen každému na blití!

  OdpovědětVymazat
 10. Pjakin dávno předpověděl, že stabilizace Ukrajiny proběhne na základě pol systému těchto dvou republik. Tak co se divíte?

  OdpovědětVymazat
 11. To, že Kreml ve svém prohlášení vypustil slovo "samozvaná" ještě neznamená, že tyto "republiky" samozvanými nejsou.

  OdpovědětVymazat
 12. To je pravda! Ale o tzv. Ukrajině to platí taky! To že generál Max Hoffmann chtěl vydírat Bronštejna - agenta to západních nosatců sabotujícího uzavření separátního míru a uznal "ukrajinskou delegaci" na jednání v Brestu-Litowském za samostatnou s tím, jak řekl v kruhu svých před jednáním: "Vytvořil jsem Ukrajinu proto, abychom mohli uzavřít mír alespoň s částí Ruska" nic nemění na nelegitimnosti takového státu! Ještě v době říjnové revoluce ukrajinský národ prakticky neexistoval. Existovala pouze jiho-západní větev ruské etnické skupiny a nicotná skupinka "uvědomělých" maloruských a haličských inteligentů, kteří nepředstavovali prosté lidi. Sám Lenin píše (dopis Armandovi 30.1.1917) , že Němci do zajateckých táborů posílají učitele z Haliče přemlouvat zajatce k odtržení od Ruska a navzdory tomu z 27000 Ukrajinců jen 2 tisíce jsou pro samostatnost...

  Rosa Luxemburg psala, že Ukrajina nikdy nebyla národem, nikdy neměla svůj stát, a kromě reakčně-romantických básní Ševčenka neměla ani národní kulturu. Ukrajinský nacionalismus podle ní je zcela jiný, než byl český, polský nebo finský. Je to směšný pokus hrstky profesorů a studentů. Lenin a soudruzi agitují pro vytvoření umělého "národa".

  Podle bolševiků, v budoucím komunistickém ráji ruská kultura neměla převládat, protože ruský národ byl dříve utlačovatelem a ruskou kulturu tvořila šlechta, kterou bylo nutno zničit. Rusko mělo být pouze první etapou ve světové revoluci.

  Také internacionalismus bolševiků nedovolil zachovat ruské etnické jádro impérie. To vše vedlo k rozseknutí ruského monolita na "tři bratrské národy". Přišla vhod polská ideologie zvláštního ukrajinského jazyka a samostatné ukrajinské kultury. Idea Rusi antiruské byla tedy dílem polského tvůrčího génia ; pracovní prototyp vykonstruovaný Rakušany a hejtmany Východní Haliče byl uveden v provoz Leninem a Stalinem.

  OdpovědětVymazat
 13. V době kdy Němci upatlali tu "Ukrajinu" ovšem nikoho ve snu nenapadlo že by měla zahrnovat i Donbas, natož Tavridu, proboha!! Na Donbase byla jakožto součást RSFSR vyhlášena současně s Ukrajinou Doněcko-krivorožská sovětská republika - https://cs.wikipedia.org/wiki/Don%C4%9Bcko-krivoro%C5%BEsk%C3%A1_sov%C4%9Btsk%C3%A1_republika

  a na Krymu pak Krymská SSR - https://cs.wikipedia.org/wiki/Krymsk%C3%A1_autonomn%C3%AD_sov%C4%9Btsk%C3%A1_socialistick%C3%A1_republika

  OdpovědětVymazat
 14. no sláva, bylo na čase se za ně postavit

  OdpovědětVymazat