Reklama

čtvrtek 23. listopadu 2017

Zlom: Putin oficiálně promluvil s lídry lidových republik. A už nikoliv „samozvaných“

23.11. 2017   Eurasia24
Napsal/přeložil: ea24
  Stalo se, na co mnozí čekali tři a půl roku. Prezident Ruské federace Vladimir Putin poprvé od vyhlášení donbaských lidových republik přímo a oficiálně hovořil s oběma jejich lídry.
Ačkoliv Rusko již v únoru letošního roku oficiálně uznalo doklady Doněcké lidové republiky (DLR) a Luhanské lidové republiky (LLR), přímý kontakt mezi lídry uvedených stran – alespoň oficiálně – neproběhl.

Zatímco podepsání výnosu o uznání dokladů mělo mít „výhradně humanitární charakter“, přímý kontakt mezi ruským prezidentem a vůdci lidových republik byl dlouho považován za nepravděpodobný: jen máloco by za daného stavu více vyjádřilo vůli ruského prezidenta k možnému uznání DLR a LLR než právě takové gesto.

Přímý telefonický rozhovor Vladimira Putina s Alexandrem Zacharčenkem a Igorem Plotnickým se uskutečnil ve středu 15. listopadu. Předmětem rozhovoru byla podle prohlášení Kremlu výměna zajatců mezi Ukrajinou a lidovými republikami. Iniciátorem plánované výměny je vůdce hnutí Ukrajinská volba – právo národa Viktor Medvedčuk.

Hlavy DLR a LLR iniciativu podpořily. Provedení výměny však podle nich ještě bude nutné dojednat s ukrajinskou stranou.

Zlomová je ještě další skutečnost: v posledním oficiálním prohlášení Kremlu není ani jednou v souvislosti s lidovými republikami použit přívlastek „samozvané“, „samovyhlášené“, „jednostranně vyhlášené“ či „povstalecké“ a podobně, stejně tak zde není řeč o Doněcké a Luhanské oblasti. „Uskutečnil se telefonický rozhovor Vladimira Putina s hlavou Doněcké lidové republiky Alexandrem Zacharčenkem a hlavou Luhanské lidové republiky Igorem Plotnickým,“ stojí doslova v prohlášení Kremlu.

7 komentářů :

 1. Jistě,nechala se horká kaše vychladnout a vychladli i některé horké hlavy.Také Putin nebude nic vnucovat Ukrajincům,pokud si to nebudou přát a sami si to prosadit.

  OdpovědětSmazat
 2. Je to taky hlavně vzkaz Američanům, bude zajímavé sledovat, co učiní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA je odepisující se hegemon, který si může akorát trhnout nohou, krom dalšího zesílení protiruských sankcí a hlavně donutit loajální proamerickou EU k jejím striktním dodržováním a donutit ji k úplnému ekonomickému odtržení od Ruska včetně zákazu dovozu nerostných surovin, ropy, plynu atd.Poté postupně přejít i díky smlouvě budoucí-TTIP na závislost EU na USA!Pokud se takk stane skončí to katastrofou!

   Smazat
 3. To bude ťažké krájanie chleba,ale u Banderovcov a tích čo na úkor Ruska to spravili a napáchachali sa vojnovich zločinov.

  OdpovědětSmazat
 4. Konečně mají uznané republiky ještě vstoupit do RF a je vymalováno.

  OdpovědětSmazat
 5. Vladimir spasibo i pozdravljaju !!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.