Reklama

čtvrtek 28. prosince 2017

2017: pokrytectví bez konce

Petar Volgin
Petar Volgin
28.12.2017 A-spekto 

Události prošlé sezóny jednoduše a vtipně glosuje bulharský publicista Petar Volgin. 

Slovem roku 2017 může být jen jediné  – pokrytectví. Absolutní. Odehrává se ve všech sférách, ať už jde o falešné vzlyky, uměle vyheverované hysterické výlevy nebo okatě režírované scény – tyto asociace se vybaví, když si připomene události prošlého roku. A to platí pro všechny oblasti veřejného života po celé planetě. Samo s sebou vrcholem všeho byla přitroublá kampaň „Mee Too“, kde si ženy stěžují, jak je před 30, 40 nebo 50 lety nějací zlí muži svlékali očima, čímž fatálně ovlivnili jejich životní osudy už před desítkami let. Záporně, rozumí se. Skutečnost, že americký časopis Time, který je chápán jako vzor novinařiny, vyzdvihl toto hnutí jako „osobnost roku“, je důkazem totálně pomýlených hodnot moderního světa. Hollywoodské herečky ani neví kolik stovek milionů dolarů mají na účtech a kolika musely projít postelemi, aby byly prohlášeny vzorem morálky a neposkvrněnými pannami… nezlobte se, ale to je absolutní perverze.

Nejprotivnější na tom je, že zmíněná tendence očisty morálky přechází do absurdit, ke kterým nedošlo ani v době Mccartismu. Ve Spojených státech dnes oprášili retro Stalinismu. Za vlády Josefa Visarionoviče byli sesazení nebo popravení funkcionáři doslova vystřiženi ze všech fotografií a vymazáni z filmových týdeníků. Dnes je Kevin Spacey vystřižen z filmu Ridleyho Scotta Všechny prachy světa jenom proto, že moralizující celebrity se rozhodly, že tento herec sexuálně zhřešil.

Ve skutečnosti se však toto lkaní náramně hodí, a zdaleka nejen na poli kulturním. Jestli bude potřeba odstranit nějakého nepohodlného ministra, premiéra, poslance, prostě mu vyrobí aférku na míru, o tom, že je „sexuální predátor“ a s kariérou tohoto člověka je konec. A nejsou nutné žádné důkazy. Stačí mediální skandál. Samo s sebou politika je po celá staletí královstvím pokrytectví, ale mám pocit, že tohoto roku jsme opravdu udeřilo o dno.

Nezůstal jediný zkrachovalý politik, který by za svojí neschopnost neobvinil Rusko. Britští konzervativci a španělští pravičáci nemají v hlavách nic jiného. Je tak jednoduché najít si obětního beránka, díky kterému se dají ospravedlnit vlastní chyby. V minulosti tuto roli hráli Židé. Je jedno, co se stalo – zemětřesení, mor, ekonomické nebo politické krize, dojemná osobní melodrama – všichni věděli, že v pozadí všeho figurují představitelé tohoto etnika. Jak už naspal před lety Valeri Petrov: „když někdo spadne z kola, můžou za to Židi“. Dnes jsou na místě Židů Rusové. Právě oni jsou univerzální příčinou všeho zla. Oni určují, kdo vyhraje volby a referenda, radikálně mění po století uctívané hodnoty a, rozumí se, jsou zdrojem něčeho, nazvaného „Fake News“.

Neexistuje větší pokrytectví, než hulákat o tzv. „Fake News“. A tvrdit, že jsou vynálezem Putina. Už protože „Fake News“ existovaly vždy. Od té doby, co je existuje politika, existuje i lež. Říká se „lež“ ne „Fake News“. To je opravdu hodně hloupé klišé. Ať už ho oficiální média opakují kolikrát chtějí, nestane se inteligentnějším. A dokud liberálové ve světě i u nás vedou pokrytecké bitvy proti vymyšleným „Fake News“ a „sexuálnímu obtěžování“, dějí se velmi vážné věci. Ale ty nevzbuzují tolik pozornosti.

Ve Spojených státech byla přijata daňová reforma Donalda Trumpa, která znovu zvýhodnila nejbohatší procento, seperelitu, aby byli znovu přečurání obyčejní občané. Právě taková je situace i v mnoha jiných zemích, Bulharsko nevyjímaje, kde se největší část daňového zatížení naloží na záda námezdních pracujících. Právě takto funguje kapitalismus, vážené liberálky a liberálové. V zápalu „hybridní války“ a v boji o „politickou korektnost“ si ani nevšímáme, jak nás všechny zase odírají. Možná si toho jednou všimneme. Jestli, rozumí se, očistíte své vědomí od dogmat a začneme používat vlastní hlavy.


- - -

Zdroj
Přeložil: Michail Stavrev

21 komentářů :

 1. Skvělý autor! Už dlouho jsem nečetl tak trefný a pravdivý článek. Bez pokrytecké korektnosti, aby se prokristapána někoho nedotkl, nebo někomu nezavdal příčinu ho napadnout v rámci slovíčkaření. Občas napíše nějakej vodvaz i pan Olšer, ale tenhle článek je fakt pecka. Už začíná svítat na lepší časy, už přibývají lidi s určitou sférou vlivu, kteří neváhají dát najevo, že je něco pořádně sere, přičemž nazývají věci pravými jmény. Dlouho tady vítězilo pokrytectví na všech frontách, a hra na "jako", a císařovy nové šaty. Konečně!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I Vy jste to napsal dobře . Kéž byste měl pravdu !

   Smazat
  2. Už žádné dalši svinstva politické třidy Šmejdů.
   Už žije první Národní program občanů voličů,stači,aby ho opravdoví intelektuálové našeho ČESKO RUPSKA uvedli v život a uvidí se zda to tsunami neodnese tu třidu lži,používajíci v ohlupovadlach jejich tisku kryci název politická korektnost a FAKE NEWS!
   Kdoví zda pak ten nastávající rok 2018 bude své osmičce opravdu hoden!

   Smazat
  3. Z čeho jste všichni tak vyjevení? Do školy jste nechodili? Co třeba -... Jan Hus: Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž se pravdy, braň pravdu až do smrti, protože pravda tě osvobodí od hříchu, od ďábla i od smrti… Nejmilejší, žijte podle poznané pravdy, která vítězí nade vším a mocná je až navěky... sck

   Smazat
  4. Šustrová, Šabatová, Šiklová, Parkanová, Langsádlová, Němcová - WE TOO !!!!

   Smazat
  5. Pro 15:49:
   Hledej pravdu, slyš pravdu,
   uč se pravdě, miluj pravdu,
   prav pravdu, drž pravdu,
   braň pravdy, až do smrti. ( Jan Hus )

   Jo, to souhlasí. Ale kde je ta pravda? Každejch dvacet let je pravda něco jinýho - tak kde je? Co máme bránit až do smrti - tu pravdu, která platila po osmačtyřicátým? Po osmašedesátým? Po devětaosmdesátým? Dnes? Vidíte, že to nejde. Pravda prostě neexistuje - jsou jen manipulace, žvásty, propaganda. A taky sebepropagace - to jsou dnes ty pravdy. Pravdy pronášené lumpy z nejvyšších pater. Všehoschopnými lumpy.

   Smazat
  6. Jo -ale pořád existuje něco jako je zdravej rozum. A oči a uši, tedy zrak a sluch. Každej vidí a slyší - nemusí číst servilní sračky mediálních masturbantů, aby potom bádal nad tím, kde je vlastně pravda.Slyšeli jsme své předky - svého dědka -svého pradědka - tam někde byla pravda, a pořád je. Mediální kudrlinky, mediální prašivina, pozlátko a navoněná bída, nikdy nemůžou určovat, co je pravda, stejně tak ne bláboly politika, kterej je financovanej sto tisícema měsíčně - pravdu by mohl mít politik, kterej nebere za žvatlání nic -zkrátka politik ze zájmu o lid a vlast -ale to by byl někdo jako je čert nebo mikuláš -tedy - neexistujou.

   Smazat
  7. "...Ale kde je ta pravda?" - Taky Mistr Jan říkal: "...a dobrých násilím tlačiti nedali ". Takové potlačení jiného názoru skočením do řeči okřídleným Moravcovým: " k tomu se vrátíme později" je násilí jako když ho vyšije a lež zároveň - nevrátí se k tomu. Z této taktiky, JAK PRAVDU POTLAČOVAT má doktorát. Babiš používá zase NEPUSTIT VŮBEC KE SLOVU. Poručík Columbo poznal, když někdo
   lhal. Já to poznám bezpečně u Babiše: když otevře hubu.

   Smazat
 2. Moc pěkný článek, asi by se jen málo dalo dodat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. když si dáte do souvislosti skutečné pachatele a skutečné oběti, dojdete k závěru, že se scénáře opakují, ale aktéři jsou v opačném gardu.
   U nás v Čechách stejně jako v USA nebo třeba ve Francii, Rakousku nebo Polsku.

   Smazat
  2. Eh, nějak jsem nepochopil, kdo jsou ti pachatelé a oběti ve Vašem podání. Mám dojem, že panstvo je stále stejné a obětí je prostý lid, který většinou ničemu nerozumí a žije v podstatě z konzumu, a to i informačního. Většina lidí není schopna přemýšlet a věci si probrat - prostě na to nemají.

   Smazat
  3. panstvo nechce rozumět, a to i v rovině staletí a má stále stejnou etnickou základnu.
   a vo tom to je.

   Smazat
  4. buďte rád, že prostý lid má už půl století přisáté rypáky k obrazovkám a ještě si zato platí.
   nedej bože, aby vypnuly Temelín.
   Až procitnou, sežerou vás za živa.

   Smazat
 3. Je to tak a bohužel lidé nevnímají jaká se s nimi hraje falešná hra.

  OdpovědětSmazat
 4. Mne to pripada , ze dnes v Evrope , kdyz nekdo spadne z kola pak je to vina Ameriky.
  Soros tak v tom moc nefiguruje , protoze ten aspon plati!!
  B von P

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. " v Evrope , kdyz nekdo spadne z kola" - a v USA? Třeba Hillary, když spadla xichtem na hubu? Nebo to bylo ksichtem na prdel? Nebo to bylo obráceně? Ono se to u těchhle mejkapů už těžko rozlišuje.

   Smazat
 5. ha a je to tak všade - či ???

  OdpovědětSmazat
 6. Všechny tyhle kraviny vynalézají dementi z usa k moci se dostaly pedofilové homosexuálové feministky.

  OdpovědětSmazat
 7. A je to venku. A hádejte, kdo je v roli obětního beránka tentokrát.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zdenek-Bakala-predveden-k-vyslechu-kvuli-OKD-Poslanecky-predak-promluvil-517911

  OdpovědětSmazat
 8. Jak je i z Volginova hezkého článku patrné, poptávka po alternativě ke dnešní pokrytecké liberální a (neo)liberální ideologii zasahuje nejen Bulharsko, ale vlastně celý svět.

  OdpovědětSmazat
 9. Aco radio svobodna evropa 24 hod kazdy den do ruska 500 zamestnacu praha financuje americky kongres to je ruska propaganda kdo koho oblbuje

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.