Reklama

pondělí 25. prosince 2017

A máme informátora…! - V Lotyšsku nebylo zajištěno potřebné množství „informátorů“

grasyk
25.12.2017   OstrovJaniky

Lotyšské úřady čelí neočekávanému problému. „Vlastenečtí Lotyši“ chtěli přilákat „informátory“ do „Ústředí státního jazyka“, kteří by „informovali“ o osobách, které „nelegálně používají ruský jazyk“, ale našlo se jich třikrát méně, než potřebovali. 


 
OstrovJaniky
V Lotyšsku s jeho přísnou jazykovou politikou existuje zvláštní represivní agentura, jejíž úkoly zahrnuje sledování činnosti úředníků, soukromých společností a jednotlivců tak, aby používali lotyšský jazyk ve všech oblastech, kde to zákon stanoví. Je to „Ústředí státního jazyka“, kde se v poslední době začali zapojovat dobrovolníci, ve skutečnosti – donašeči, práskači. Jejich úkolem je odposlouchávat a vyčmuchávat, nedochází-li kde k trestnému užívání jiných jazyků, především ruského.

Nicméně „vlastenecká iniciativa“ narazila na neočekávaný problém.

„Bohužel, lidé nejsou tak ochotni pomáhat jazykové inspekci, jak bychom chtěli v ústavu“, stěžovali si v „Ústředí státního jazyka“. Bylo plánováno, že v celé zemi bude přijato asi 100 dobrovolníků, ale zatím jich je pouze 35, nejvíce v Rize a Daugavpilsu, tedy v rusky mluvících městech v zemi.

Státní jazykové centrum však nezoufá. Nebo aspoň předstírá, že nezoufá.

Ministr spravedlnosti Lotyšska Dzintars Rasnačs osobně předal certifikáty prvním „společenským asistentům“ Ústředí při slavnostním ceremoniálu. S dobrovolníky byly uzavřeny zvláštní dohody o spolupráci, po nichž „informátoři“ zahájili své nové povinnosti v místě bydliště.

Bretschneider by byl ve svém živlu.Podle oficiálního znění vyhledávají „porušování práva v oblasti označování zboží a veřejně dostupných informací“, „poradí a pomáhají“ „při odstraňování skutečných nebo potenciálních porušení. Podle ministerstva spravedlnosti je pro tento úkol nejvhodnější člověk s filologickým a humanitárním vzděláním. Ale „Ústředí státního jazyka“ nemá z koho vybírat.

Skutečnost, že nebylo schopno přijmout dostatek dobrovolníků již po dva roky, svědčí o tom, že ideologie zuřivého nacionalismu propagovaného horními vrstvami stále nemá dostatečnou odezvu u obyčejných lidí. Mnoho Lotyšů totiž vše dokonale chápe i bez Švejka…

„Ústředí státního jazyka“ dokonce vyvíjí speciální telefonní aplikaci pro své dobrovolné „informátory“, díky níž bude možné donášet na lidi, kteří nepoužívají lotyšský jazyk ve „správném objemu“.

Připomeňme, že rusky mluvící lidé tvoří více než třetinu obyvatel Lotyšska. Přesto je zde ruský jazyk „cizí“ a pro „znalost státního jazyka na nedostatečné úrovni“ nebo pro jeho nepoužívání při oficiálních událostech, je vytvořen systém sankcí. Například pokud zaměstnavatel uzavřel smlouvu se zaměstnancem, jehož znalost lotyšštiny je „nedostatečná“, dostane pokutu od 140 do 350 eur. Při opakovaném porušení může následovat propuštění, přičemž je zaměstnanec jako fyzická osoba potrestán pokutou ve výši 280 až 700 eur a zaměstnavatel jako právnická osoba – až do 1040 eur. Od příštího roku se plánuje navýšení pokut.

Bez osvědčení o „znalosti státního jazyka“ není možné v Lotyšsku formálně pracovat v jakémkoliv zaměstnání nejen ve státním, ale i v soukromém sektoru.
Co by asi tak k onomu „osvědčení“ podotkl hostinský Palivec?

Toužíte-li po dalších pikantériích, najde je (v ruštině) zde:
https://vz.ru/world/2017/12/24/900801.html

Ale pozor, naše české „EVROPSKÉ HODNOTY“ mohou být také ve střehu!

- - -


42 komentářů :

 1. Co na to naši fanatičtí ochránci jakékoliv menšiny? I těch vymyšlených. Nic? Nebo že by nebyli až takoví obránci a menšiny si pečlivě vybírali?

  OdpovědětSmazat
 2. A není to nedemokratické?:))))

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co si to dovoluješ ty hnusné, nevychované prase, 20.39 nadávat zde diskutujícím? Už jsi zase totálně ožralej? Diskuze zde ještě ani žádné nejsou, zato jsi zde ty se svými oplzlými sprostotami! Jestli sis nevšiml, tak jsou vánočmí svátky, a všechna oplzlá a sprostá prasata mají být alespoň tyto dny zalezlá ve svým brlohu a dát pokoj slušným lidem! A jestli nemáš jiné vyjadřovací schopnosti, než oplzlé a sprosté nadávky, tak nelez na diskuze šmejde hnusnej! Zasloužil bys po tlamě okovanou botou dobytku!

   Smazat
  2. 20:52
   Když nemáš co říct k věci tak zalez pod zem, ty smrdutý vánoční skunku.

   Smazat
  3. Anonymní 20:39
   Pokud to co jste vypotil, míníte zcela vážně a nejste omámen návykovými látkami, tak při nejbližší příležitosti vyhledejte lékařskou pomoc. Je to s vámi velmi vážné.

   Smazat
 4. Pokud je to, co je uvedeno v článku, skutečně pravda, pak už vůbec nemá smysl hovořit v EU o nějakých lidských právech, svobodě a demokracii. A je třeba urychleně se probrat z letargie, plánovat kroky a začít jednat.

  OdpovědětSmazat
 5. Připomeňme, že německy mluvící lidé tvoří více než třetinu obyvatel Československa.
  Ale čeští "vlastenci", pardon, fašisti, tuto mírumilovnou menšinu neustále všemožně diskriminují, utlačují, chtějí ji zničit.


  Nepřipomíná vám to něco? Co vás, vy zdejší rusáčtí zmrdi, poskoci a užiteční idioti, vede ke strkání vašich rypáků do věcí a problémů jiných o kterých zbla nevíte a je vám po nich hovno?

  A speciálně od vás, kteří Sudeťáky, kteří u nás už ani 3/4 století nejsou ještě dnes k smrti nenávidíte, je to neuvěřitelné sraní si do huby. Že vám to není blbé, pitomečci.
  ===================================
  Cenzurní zmrd, soudruh Dvořák, vztekle mačká tlačítko DELETE až mu rádiovka na jeho duté rudé palici poskakuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste ale parádní vůl. V.J.Horák

   Smazat
  2. Poznal jsi se, Horáku?

   Smazat
  3. Škoda Vám odpovídat, jste ubožák. V.J.Horák

   Smazat
  4. Pro 21:55 - narodil jsem se v Sudetech do české 24% národnostní menšiny v asi dvoutisícové obci, kde za trvání První čs. republiky nebyl v obecním zastupitelstvu jediný Čech, česká škola byla dostavěna roku 1936, zatímco německé školy do té doby disponovaly dvěma, v té době výstavnými objekty, tělocvičnou Turnbundu a další infrastrukturou. I pomník padlým v první světové válce je dodnes v němčině, ačkoli je tam psáno 30 % Čechů, mezi nimi i můj děda. Všichni Češi byli dvoujazyční, zatímco Němci převážně ne. Co do zaměstnávání byli Češi diskriminováni (leda děti posílali do německé školy, nebo se angažovali v Turnbundu), za hospodářské krize natolik dramaticky, že se stěhovali do rovněž krizí postiženého vnitrozemí. Roku 1938, s odtržením Sudet, jsem se stal českým utečencem a do rodného domu se vrátil 18. května 1945. Německá věrchuška a místní německé VIP osobnosti nebylo později nutné odsunovat. Ty se do Reichu v předstihu a s čím to šlo, evakuovali sami. Tak mi o té mírumilovné a diskriminované německé menšině, vy zagitovaný nebo prolhaný tajtrlíku, něco vyprávějte! Zvlášť věrohodně zní ti vaši „rusáčtí zmrdi, poskoci a užiteční idioti, strkání vašich rypáků, a je vám po nich hovno, sraní si do huby, blbé, pitomečci, cenzurní zmrd, soudruh, na jeho dutérudé palici“. Jsem skutečně rád, že ten váš výplod admin nesmazal. Je dobře vědět a připomínat si, jaké mravní i intelektuální zrůdy jsou mezi námi.

   Smazat
  5. 0:26
   Vy vymaštěný idiote, ve své tuposti která se dotýká hvězd nejste schopen pobrat, že já vám o sudetské menšině vůbec nic nevyprávím. Jen paroduji ty věčné útoky na Pobaltské státy, Ukrajince, Poláky atd, kterými nás tyhle propagandistické ruské sračkostránky neustále bombardují.

   Takhle přesně jak jsem to napsal, vy ruský hloupý nemyslící poskoku, se totiž v rámci propagandy psalo a lhalo o Češích a jejich vztahu k německé menšině v německém dobovém tisku.

   Jak velký musíte být hňup když ve světle vlastních zkušeností na ten samý špek skáčete jiným? Co vy skutečně víte o problémech pobaltských zemí, jaké tam mají ve skutečnosti problémy s ruskou menšinou která by se nejraději odtrhla a připojila k Rusku tak jako Sudeťáci by se připojili k Německu? Nevíte nic. Jen jako nesvéprávný hňup hltáte ruskou propagandu stejně jako Němci hltali tu německou.

   Smazat
  6. 0:50 račte si povšimnout, že se ani slovem nezabývám Lotyšskem, pouze si dovoluji popsat situaci bývalé české menšiny v Sudetech. Nevím co to má co společného s ruskou propagandou. Když, tak jen k tomu se račte, bez vulgarit a nenávisti, vyjádřit. Jinak nechte na hlavě. Vlastnosti intelektuální a mravní zrůdy jste mi potvrdil.

   Smazat
  7. 1:33

   Vy máte kulantně řečeno, opravdu extra dlouhé vedení. Vůbec nejste schopen pobrat význam textu, analyzovat ho. Já o koze, vy o voze. Neudělal byste ani maturitu s češtiny.

   Já se vůbec nezabývám Sudeťákama, ale propagandou. Popisuji, co tvrdila německá nacistická propaganda o situaci německé menšiny u nás v ČS. Já si to NEmyslím, vy vole!!! Já i vy víme, že to bylo úplně jinak, protože jsme tu žili nebo nám o tom vyprávěli rodiče. Byly to jen propagandistické lži. Němci tomu ale věřili.

   Na základě této zkušenosti s nacistickou propagandou o údajném utlačování německé menšiny jsem schopen naprosto přesně rozeznat tu samou propagandu ruskou. A stejně tak jako my víme své o Sudeťácích a jejich údajném útlaku zlými Čechy, tak Lotyši vědí své o Rusácích. Mají své vlastní zkušenosti o kterých čeští hňupové vědí velké kulové.

   A je ostuda provozovatelů těchto stránek, že téhle hloupé propagandě dávají neustále takový prostor a propagují ji a je ještě větší ostuda českých hňupů jako jste vy, kteří na tuto propagandu i přes naše vlastní bohaté zkušenosti skáčí.

   Smazat
  8. Fašisti v Pobaltí jsou chudáci leda podle tvyho zdegenerovanyho eurouASSackyho měřítka ty hovno na patniku z Hovnodolni latriny!!!!

   Smazat
  9. 1:58 Vaše srovnání situace menšin v Lotyšsku a v ČSR je velmi primitivní, založené jen na slově "menšina". Skutečnost je opačná, než se domníváte. Sudetčtí Němci se AKTIVNĚ snažili připojit k Německu od založení SdP, která se považovala za odbočku nacistické NSDAP. To je první zásadní rozdíl. Druhým je to, že ČSR nezaváděla proti Němcům taková opatření, jako Lotyšsko proti Ruské menšině. V parlamentu ČSR měla SdP jen o jednoho poslance méně, než vítěz voleb. Jak jsou v souladu opatření lotyšské vlády s listinou základních práv a svobod? Kolik poslanců má v lotyšském parlamentu ruská menšina, když nemají ani právo volit? V Lotyšsku jsem pobýval, takže mám vlastní zkušenosti s tím, jak se Lotyši k Rusům chovají. To jen k vaší poznámce o "velkém kulovém", které o celé záležitosti víte evidentně vy.

   Smazat
  10. Anonymní 4:26
   Já myslím, že ty rozdíly velice dobře chápe, jen se zrovna pro tuto příležitost snaží maskovat své neonacistické myšlení předstíráním starostlivosti o Čechy v časech nacistického tažení na východ a době tomu předcházející. Ví, že Hitler a jeho nacismus jsou minulostí, tudíž není důvod za něj bojovat a klidně na ně může i okázale plivnout, když se to hodí k odvrácení podezření na páchání trestného činu propagace nacismu. Ale jsou zde nové zárodky nacismu, adaptované do současnosti a k těm tíhne zcela nepřehlédnutelně, navzdory své nešikovné snaze o mimikry.
   To neonacistické nenávistné individuum se v diskusních příspěvcích na NR předvádí už docela nepřehlédnutelně jak co do plodnosti, tak co do obsahu. Zřejmě má sám se sebou velký problém, což může být politováníhodné, ale ne tolerované. Správce webu by ho měl namísto mazání spíše důrazně varovat před možnými následky jeho počínání a pokud to nepomůže, poskytnout protokoly serveru policii spolu s oznámením podezření na páchání trestné činnosti.
   V případě potřeby by s postupem mohl poradit pan Blaha z Outsidermedia, který byl před časem nucen řešit na svých stránkách podobného zoufalce, vystupujícího pod přezdívkou "Parabellum".

   Smazat
  11. Já ti to řeknu asi tak: tohle celý vo tý "republice" je blamáž! Realita je taková, že židobolševik david sní o tom, že se stane rudým komisařem jako jeho příbuzní v Rusku před 100 lety! A že to on a jemu podobná svoloč by rozhodovala koho ovládat a koho rovnou "mazat"! Tak to je. Jenže my se jimtu postavíme jináč! My jsme poučený z dějin! Totiž kdyby jeho Výsost Imperátor jednal s jeho předchůdci tak jak s nimi jednali už pozdě bohužel jeho generálové a atamani za občanské války, tak by ani žádná nebyla! U každýho druhýho gaunera rudýho nosatýho - ať to byl Parvus, Zederblum, Bronstein nebo Džugašvili čteš v životopise "utekl z vyhnanství"! Pak se většina objevila někde na západě jako "exulanti"! Kdyby je carská ochranka vhodila zaživa do pecí lokomotivy hned po prvním zatčení, bylo by po problému a navíc jako bonus by zlevnila i přeprava na Transsibiřské magistrále ...

   Smazat
  12. Bla,bla,bla,bla....eurouASSacka sracko majova!!!!!!

   Smazat
  13. 1:58 smysl vašeho textu jsem pobral tak, že jsem popsal situaci české menšiny v Sudetech mezi válkami. Je na čtenářích, do jaké míry si doplní představu o možných pozicích menšin, popřípadě o propagandě. Nemám ambice analytika. Čeho jste “schopen naprosto přesně“ jsem vycítil už z vašeho prvního textu a nějak to vyjádřil. Stav své mysli či osobnosti ilustrujete svými pokračujícími texty dostatečně.

   Smazat
  14. 11:44
   Nejen že jste hlupák neschopný pochopit význam textu, ale jste navíc i lhář!
   Vy jste v 0:26 nepopsal situaci v Sudetech. Vy jste se, vy prolhaný hlupáku, zcela bezdůvodně pokoušel vyvrátit mé ÚDAJNÉ zastávání se skvělých Sudeťáků a nazval jste mě na základě vašich smyšlených bludů "zagitovaným a prolhaným tajtrlíkem který vám nemá co vyprávět"!
   Nemusíte mít ambici "analytika", ale ambice mít zdravý rozum a umět pochopit jednoduchý text psaný česky byste mít mohl. Napřed přemýšlejte a pak teprv reagujte.

   Smazat
  15. 11:44

   Stále jste ale nekonečně inteligentnější než zcela zjevná idiot "JK" který mě dokonce nazývá neonacistou a chce mě udávat policii. To bychom se ale u toho soudu nasmáli :-D

   Smazat
 6. 21:55 Landsmanšaft je mirumilovnej stejně,jako ty untermensch uASSacky okupanti,veletrotle!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Vždycky se mě Švejk líbil,
  až dnešní doba umožňuje si prožít co měl Hašek na mysli*

  OdpovědětSmazat
 8. 21:55
  ja natýrlich !!!
  Ser gute grose šene man*

  OdpovědětSmazat
 9. Co chtít po pobaltských fašistech pronásledovaní lidé odejdou do Ruska a zbude jich tam 5 a půl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Neodejdou nikam. Maj se tam dobře. Jsou to jen nastrčené ruské kukačky, které mají za úkol rozesírat okolní státy. Na Ukrajině se jim to už povedlo.

   Smazat
  3. O.52
   Banderovci se nechali rozesrat uASSackejm kriplama a jejich velkohubejma slibama o """"demokracii"""",volotrku nesvepravnej!!!!

   Smazat
  4. 0:52 Pobaltí patří Němcům! Tvůrcům to Ruského Impéria! Žádní lovci tresek tam nemaj co do čeho žvanit! Ti tam byli jen coby služebnictvo ...

   Smazat
  5. 9:17
   Frickum patří leda hovna z těch slimannu,který jim tam Mer-Khaki s pomocí Sorose nacpala!!!!

   Smazat
  6. 10:06 Nesmysl! Sám Největší Němec se skláněl před Impériem, které židáci zahubili, ale nevěřil že se dá vzkřísit, protože Sovětský svaz byl pod vedením Židů, kteří povraždili ty nejlepší Rusy, z nichž bylo mnoho německé krve. V žilách ruských carů proudila německá krev, stejně jako většiny aristokracie. "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši. On sám není žádným organizačním prvkem, ale pouze rozkladným fermentem. ... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového. "- Adolf Hitler, Mein Kampf

   Smazat
 10. Existuje taková věc,do který """serou"""" nepohyblivy pacienti v nemocnicich,lidove se tomu říká GRAMOFON.
  PLNĚ TO ODPOVÍDÁ TVÝM SRAGORAM,KTERÝ TADY DO NEKONEČNA VYPOUŠTÍ TVOJE VYHULDRZKA,HOWNERE!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nežikej nežikej ty smrdutá vonuce stažená z hnáty nějakýho putleroffskýho vraha donbasských žen a dětí :D:D:D Sám potáhneš, šmejde - pod zem, odkud tobě podobný putlerský lejna vyvěraj na povrch a zasmraďují krásný svobodný vzduch Západu, kterým jsme a zůstanem! A vy, rudí odpadi a smradi? Vrátítese do kremelský zengrúny ... Chycht!

   Smazat
  2. 16:16
   Zavři VYHULDRZKU,HOWNERE HULIBRKOVICI,JSI JEN GRAMOFON PLNEJ SRACEK, KTERÝ DONEKONEČNA OPAKUJES JAKO TO POCHCANY NESVEPRAVNY KNÍŽECÍ HOVADO!!!!!!:-DDDD

   Smazat
  3. 16:20 A koukám že na šelomí xindl to nejvíc platí, hehe:)))

   Smazat
  4. 8:07
   Jen untermensch dementni hulibrk jako ty,smrdici lejnolahvarenskou zumpou až k Mlecny draze dělá pomateny he he....inu debil Made in uASS!!!!!:-))))

   Smazat
  5. 9:11 Nemektej, nemektej vyhulená lhavlodráho a radši se koukni do kalendáře. Tvůj fýrer má dnes svátek! Už jsi mu popřál, lejnere putleryči? - http://iks2010.info/?p=128679

   Smazat
 11. A takhle pěkně a nenápadně to začalo s prosazováním nadčlověka a jeho mimořádné rasy. Ono je vlastně jedno jestli za tím stojí malíř pokojů, nebo knihovník.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:05 Nejde o rasu, ale v tomto případě o prosazování jedné národnosti (nacii) nad jinou. Proto v případě pobaltských států a Ukrajiny se jedná o čistokrevný nacismus. Velká škoda, že naši "bojovníci za lidská práva" bojují jaksi selektivně. Jenom tam, kde se to někomu hodí pro jeho už ne tak ušlechtilé cíle. Jsou to důstojní dědicové Havlova odkazu. Ten také měl plná ústa míru, lásky a lidských práv ale ochotně souhlasil s vražděním a útlakem, pokud to mohlo "přátelům" přinést finanční prospěch.

   Smazat
 12. 21,43 souhlas, krátké a perfektní zhodnocení stavu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.