úterý 5. prosince 2017

A teď se Evropa ....... Ať táhnou domů! Obrovský zvrat v otázce migrace, který bude mít dopad

5.12. 2017   PL
Spojené státy se rozhodly stáhnout z dohody OSN o uprchlících. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je dohoda neslučitelná s politikou USA. Informaci přinesl server E15.cz. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.Přípravy globálního paktu o migraci, jímž chce Organizace spojených národů společně chránit práva uprchlíků a migrantů, jsou v plném proudu, Donald Trump však rozhodl, že se z nich stáhne.

Počátek všeho je v roce 2016, kdy 193 členských států Valného shromáždění OSN jednomyslně přijalo text zvaný Newyorská deklarace pro migranty a uprchlíky. V této deklaraci se státy mimo jiné zavázaly zahájit jednání o uspořádání mezinárodní konference k uzavření globálního paktu o bezpečné, řízené a legální migraci v roce 2018.

Právě tato Newyorská deklarace však podle Trumpa obsahuje několik ustanovení, která se neslučují s americkou imigrační a uprchlickou politikou.

Původní text ZDE

V souvislosti s Trumpovým prohlášením zareagoval lobbista Andrej Surňak, jenž by chtěl to samé po prezidentovi Miloši Zemanovi. „Chci, aby příští český prezident po vzoru USA prohlásil: ‚Rozhodnutí týkající se naší imigrační politiky musejí být vždy přijímána výhradně Českou republikou, my budeme rozhodovat o tom, jak nejlépe kontrolovat své hranice a kdo bude vpuštěn do naší země‘,“ uvedl Surňak.

Bloger Václav Řehák následně uvedl: „No a teď se z toho Evropa posere. Zůstane v tom maléru sama. Prezident Trump ukončil účast USA v globálním projektu migrace. USA uvedly, že pakt OSN o migraci obsahuje ustanovení, která jsou v rozporu s národní imigračními politikou a podkopávají suverenitu národa. Austrálie to ví dávno, Japonsko nebere ani jednoho nelegálního drbana, a teď i USA. Rozhodovat se o vlastní zemi – to se nazývá svrchovanost. ‚Práva‘ útočníků nenahrazují práva občanů.“

Na skutečnost, že Evropská unie může dokument podepsat za nás, když to Česko nepodepíše, upozornil čtenáře ParlamentníchListů.cz ekonom a publicista Martin Kunštek. „Právo EU stejně jako dohody, které ona podepisuje, je nadřazeno právu českému. Polsko a Maďarsko se již proti věci ohradily,“ upozornil Kunštek.

Psali jsme ZDE.

Řehák se pak také zamyslel nad schválením Trumpova protiimigračního dekretu Nejvyšším soudem v USA.

Celý jeho příspěvek si můžete přečíst zde:

Nejvyšší soud v USA v pondělí schválil »Trumpův protiimigrační dekret« - zákaz vydávání vstupních víz do USA pro občany států: Čadu, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie, Severní Koree a Venezuely.
Soud potvrdil, že dekret nabyl okamžitě plně účinnosti, i když o jeho statusu se stále jedná. Teď ale jde již pouze o to, kdy se stane Ústavním zákonem USA.
Generální prokurátor USA, Jeff Sessions, považuje rozhodnutí za "podstatné vítězství pro bezpečnost amerického lidu".
Stačilo pár atentátů v Evropě, pár videí zveřejněných prezidentem Trumpem z Velké Británie a ejhle, jde to.
Center for Constitutional Rights - Centrum pro ústavní právo k tomu uvedlo doslova: "Bez ohledu na soud, my říkáme, že zákaz vstupu muslimů na území USA je nehumánní a diskriminační. Musíme i nadále demonstrovat, že toto odmítáme a budeme odolávat politice strachu, proti-muslimskému rasismu a bílé nadřazenosti."
Omar Jadwat, ředitel projektu pro práva přistěhovalců a amerických občanských svobod, uvedl ve svém prohlášení: "Je nešťastné, že úplný zákaz může prozatím pokračovat, ale toto nařízení neřeší naše nároky. Chceme rovnost a pro ty, kteří jsou nespravedlivě odděleni od svých blízkých."
JAKÉ nároky? Tak oni mají nárok »bouchat« na Amerických ulicích?!
Pokud chtějí být se svými rodinami, tak ať táhnou domů k jejich rodinám! A co ta bílá nadřazenost?! Jak je vidět, zrádci amerického lidu se zaštiťují demokracií a lidskými právy.
Každým dnem se však potvrzuje, že zrádci, kteří dopustili invazi nepřátel do Evropy, patří před soud a na šibenici!

25 komentářů :

 1. AT ZIJE PRESIDENT TRUMP ! LONG LIVE TO PRESIDENT TRUMP !
  Slava nejlepsi zemi na svete ! Slava krasne Americe ! Piliri civilizace !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu smrt americe,ktera korysti,parazituje a rozvraci staty ve svete,aby jste se meli dobre na ukor jinich!Smrt kongresu usa,plny geriatru!

   Smazat
  2. Pilier čoho? Civilizácie? Honolulu, tebe haraší. INtligencia je v Európe, vy nič neviete, len kradnúť vynálezy a kupovať mozgy z celého sveta. Keď splatíte dlhy svetu, potom sa ozvi. Pekný večer obyčajným amíkom!

   Smazat
  3. Anonyme a lake, TO JSTE ZTRACENI a ZMATENI Z MEDII , ze opakujete doslova co se od VAS Ocekava!!! ci co???

   Jako OPICE z Afriky: Opice ..vidi, opice slysi , opice mluvi ale OPICE NEMYSLI.
   Prav daje,ze Amerika byla dlouhou dobu ovladana neviditnymi mocnymi (prediktorem) a jimy vykradena podobne jako Cechy a penize prevedeny do Ciny(Indie), ktera nyni pro ne rabuje svet, vykrada Afriku JAR, Rhodesii, Somalsko a pretvaruji se za komunisty.
   Porad to jsou Anglicke , Ruske Americke a Britske mozky zakladem sveta, s tim ze Britove a Americani jsou trochu v predu.

   Nikdo nemuze poprit, ze byla tady snaha Ameriku velice zpomalit :pomoci drog, Hollywoodu, televise a machinaci.(Podobne jako Cechy). Nemecko je jejich nastrojem a proto dostavaji zakazky od Ciny (100%) a proto prosperuji, a Japonsko spojenec USA ma nejvetsi dluh na svete(procentne vzhledem k narodnimu produktu na svete).

   Ovsem prediktor to tak musel udelat jinak by neodstartoval investice v Cine a prisel by tam o velke penize a nedosahl by rozvoje sveta , ktery je jejich cilem.
   Ja netvrdim , ze prediktor nedela dobre pro svet, ale dela to na ukor Ameriky ..ktera se brani.
   A vy jste naivni jako cersve narozeny cernousek z Konga, kam by jste se mel prestehovat.

   Honolulu predstavuje hlas Radikalni USA PRAVICE a vdecen USA, ze ho zachranila kdyz mu prediktor znicil JAR jeho domov. JAR a Rhodesie nebyla spatna pro Cerne , i kdyz tam zili v Segregaci, byli na tom lepe nez dnes (mnohem) podivej se do Economistu .
   Napadej Honolula kdyz mas k tomu duvod, ne aby jsi se ukazal jak jsi ??

   Brouk Pytlik de la Mancha

   Smazat
 2. Hned jak budu mit moznost (po navratu domu) napisi vice a vy cenzori me nemazte, nebo na vas poslu informaci nasim autoritam, ze SABOTUJETE to, co by mel vedet kazdy cesky obcan !

  OdpovědětSmazat
 3. Ano velmi dobrý článek, ještě, aby jsme je poslali do hajzlíku i my. Správně řečeno, když se chtějí slučovat a geometrickou řadou množit, tak ať sem nelezou a využijí k tomu své rodné území. Je to jako když se mi do rány dostane infekce a já se pořežu po celém těle, aby se měla kam rozšířit. Škoda, že slovo pana prezidenta Zemana by asi nestačilo, bohužel tady nemáme prezidentský systém.

  OdpovědětSmazat
 4. 16;14
  Proč by nás měl zajímat untermensch z mongoloidnich uASSackejch okupantů???!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Souhlasím s každým slovem v závěru článku - nemají žádná práva!!!, pokud chtějí být se svými rodinami, tak ať táhnou domů, zrádci amerického lidu se zaštiťují demokracií a lidskými právy a zrádci, kteří dopustili invazi nepřátel do Evropy, patří před soud a na šibenici! - přesně tak. Naprostý souhlas s prezidentem Trumpem a očekávám, že náš prezident toto vyhlásí také. lobbista Andrej Surňak jedná správně, je vidět, že NE každý lobbista rovná se haj.l, jsou i slušní a normální.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nečeští "češi" by si měli uvědomit, že zatím CIZÁK - RAUS je míněno jenom na barevné "nepřizpůsobivé". Takže by bylo rozumné na svoji odlišnost od Čechů moc neupozorňovat, že Dientsbiere a spol.?

   Smazat
 6. cele to vypada tak,ze migranti jsou v zajmu CR!Usa spravne reklo jebte se europa sami s migrantama.My vas potrebujem slabi a nestabilni...budete lehka koryst!

  OdpovědětSmazat
 7. Kéž by státy přijaly pakt, který by nedovoloval cizím zemím prostřednictvím válek migranty vyrábět a po světě stěhovat na náklady zaměstnanců válčících i neválčících zemí. Kéž by byl přijat OSN pakt o nepřípustnosti drancování cizích zemí cizím kapitálem! Kéž by byly přijaty celosvětové sankce proti zemím, které vedou války proti jiným státům a jejich prezidenti a odpovědní politici pohnáni ke skutečně mezinárodnímu soudu národů, ne loutkovému soudu v Haagu.

  OdpovědětSmazat
 8. Jasně!, Trump ty zločinné války, které USA jen za posledních pár desetiletí rozpoutaly a vedly, přece nezahajoval.
  Nicméně, je prezidentem země, která nese (nejvyšší) odpovědnost za chaos cíleně vyvolaný v několika světových regionech, včetně této idukované migrace i vč. finanční podpory různých "altruistických" NGOs záměrně řídících toky migrantů tam, kam v duchu své vize o NWO chtějí. A nejen za to! ...
  Neměl by tudíž ani bránit svobodě volného pohybu, na kterou jsou v USA tak citliví! A umožnit zástupům džihádistů, aby za všechny ty "nezištně" darované civilizační "hodnoty" upřímně poděkovali na místě, a tím i část toho daru (chaosu) zanesli tam, odkud pramení.
  Bylo by to cosi jako boží spravedlnost.

  OdpovědětSmazat
 9. Amerika bez toho aby vytvorila civilizáciu prešla priamo k úpadku .A.E. Poe

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neni li toto vytrzene z kontextu, pana Poa, znameho spisovatele , notorickeho alkoholika , ktery skoncil s delirium tremens jako psychicky nemocny clovek. Mozna , ze to napsal uz jako blazen a druhy blazen ho opakuje.
   Americka kultura byla zavrazdena v zarodku ( do jiste miry) pomoci medii , podobne co se deje dnes v Cechach.

   Brouk McPytlik

   Smazat
 10. Měli by jsme si vzít příklad z Japonska a poslat Evropu do pr.... !!! vystoupit z OSN a dalších , největší zloději . Trump by měl OSN vyhnat z NOVY YORK !

  OdpovědětSmazat
 11. Evropa je casto zobrazovana na na klasickych obrazech jako rozmazlena valejici se v posteli zena( baroktnich proporci) , promiscujici se s kazdym .

  Evropa si chce pouze to uzit a jak rekl znamy Americky general "svoboda musi byt prinesena do Evropy zvenci". Evropa je neschopna se o sebe postarat...jen se podivejte na Cechy pani tlachalove... uz jste kolonie.
  Brouk McPytlik

  OdpovědětSmazat
 12. Vycházíme-li z toho, že ISIL je nepravidelná armáda Ušáků, a o tom žádná a jelikož poslední dobou dostávají muslimáci značně na prdel čímž jejich naštvanost na Ušáky asi značně roste, nemůže si Trump ty hrdlořezy které si sami vycvičili, pustit do USA, to by byla asi sebevražda, tak ho pochopte. Aottj.

  OdpovědětSmazat
 13. USA jsou na rozdíl od ČR suverénním státem. Mohou se tedy rozhodovat samy. My naopak od našeho vstupu do EU nejsme suverénním státem, platí u nás zákony EU a smlouvy, které EU uzavře. Včetně té, kterou chce Brusel uzavírat s OSN i za nás a která se týká navezení migrantů i do ČR. Chápete ten podstatný rozdíl? A teď to řešte referendem, když potřebujete k tomu souhlas 120 poslanců a 49 senátorů. A když ti prozíravější (jako ANS)upozorňovali před volbami na to, že odchod z EU (a z NATO jako dnes spojitých nádob) je třeba řešit ve volbách, tak téměř nikdo neposlouchal. Nechtěl. Tak teď jsem zvědav, jak se s tím popereme. Zvláště při docílených volebních výsledcích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:49 Sem zvědav jak to nová vláda vyřeší.

   Smazat
 14. Panove, nick honolulu vam naleje cisteho vina !
  KAZDY z vas, kdo nadava na Ameriku a nikdy zde nezil, je IDIOT !
  Kazdy z vas, kdo nadava na presidenta Trumpa, je jeste vetsi !
  President Trump vam podruhe zachranil zivot a ted se musite postarat sami, o vasi 5-tou kolonu zradcu, kterou mate mezi sebou a kteri lezou do zadku ozralum v Bruselu, jako je Junkers.
  -------------------------------------------------------
  16:26 "cesky" Mugabe ! Ty smrade, jsi prilepeny vykal na mem podpadku a nebyt me, tak si te nikdo nevsimne.

  Delas ze sebe vola, neustalymi utoky na Trumpa a jeho agendu a nevis o ni nic ! Ty mas k CNN daleko blize nez kdokoliv v Cesku. Jsi hlupak i kdyz znas gramatiku cestiny daleko lepe nez ja.

  OdpovědětSmazat
 15. Panove pro zajimavost !
  President Trump sklizi, jeden uspech za druhym !
  Prosadil danovou reformu ! Za 10 mesicu jeho vlady dal zamestnani 2 millionum pracovniku.
  Zdravotnictvi se obnovuje ve prospech zodpovednych.

  Proti San Francisku - za osvobozeni vraha mlade zeny, jsou vyhlaseny sankce a budou padat hlavy vynikum.

  A vy se postavte spolu s Polskem a Madarskem proti DIKTATU Bruselu, kvuli kteremu vam pujde o
  hole zivoty ! President Trump je na vasi strane !
  Poslechnete si jeho projevy ! Jsem pysny na to, ze jsem ho volil, a budu znovu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I ja jsem hrdy ze jsem volil Trumpa
   A jak vlastizradci Trumpa urazeli a slovne ponizovali
   Pral bych jim ubicovani

   Smazat
 16. Nejvyssi Soud Spojenych Statu promluvil
  Co do toho michaj nejake neziskovky?
  Koho zajimaj?
  A co je v zdegenerovane vitaci slunickarske evrope? To je jen smutne

  OdpovědětSmazat
 17. Bože můj,zase ten senilní dementní kokot nemůže chrápat,tak tady pindá o uASSackejch """"lidumilech"""" a zrzavým tupé!!!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Jakmile se objeví člun, vytáhnout Panzerfaust, potopit a jeste pro jistotu provetrat AK-47 ve vodě

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.