Reklama

pátek 29. prosince 2017

Krizi demokracie zavinili dekadentní, zbabělí a zkorumpovaní politici


Adam Mikulášek
29.12. 2017   Rukojmí
Dlouho se mluví o nedostatku demokracie v EU. Ovšem v jednom musím, ač sám euroskeptik, dát obhájcům EU za pravdu. EU jsou země, které i tvoří, ne nějaký abstraktní „Brusel“.
Z toho pak jasně vyplývá, že demokratický deficit EU vznikl z demokratických deficitů v jednotlivých členských zemích. Přesněji řečeno, politici jednotlivých členských zemí si své nedemokratické manýry jednoduše přinesli s sebou i do Bruselu a Štrasburku.

A protože EU není stát, ale specifická nadstátní instituce nemající ve světě obdoby, mohli si nedemokraticky se chovající politici dovolit zapracovat do pravidel fungování EU skutečné nedemokratické prvky institucionální povahy, protože demokracie je „pomalá“ a jen by ještě více „zdržovala“ již tak složitá a vleklá jednání ne jen o tom, jak „neposlušným“ visegrádským zemím vnutit „hosty“, o něž nestojí.

Takže když „bruselisté“ vyčítají Babišovi, že chce v rámci urychlení přijímání zákonů omezit „plané žvanění“ v parlamentu, tak by desetinásobně měli kritizovat politiky, kteří vymysleli a zavedli současná pravidla pro jednání v Evropském parlamentu, kde se za politicky nekorektní výroky dokonce europoslanci vyvádějí z parlamentu, čert vem starodávný princip ochrany demokracie, že za výroky na půdě parlamentu by poslanci neměli být trestáni.

Třeba jednoho poslance vyvedli za jeho výrok, že je „správné“, že ženy jsou hůře placeny než muži, protože jsou prý „méně inteligentní“. Jako svobodomyslný a demokraticky smýšlející člověk bych se nad takovým blábolem pousmál a řekl bych si – to je pěkný šašek, jak takového idiota mohl někdo zvolit? Ale vykazovat jej z jednání parlamentu, to jsou totalitní praktiky podobné třeba těm po únoru 1948. Jednou je to demokraticky zvolený poslanec, byť má třeba o nějaké to kolečko víc…, a mnohem důležitější je důsledně ctít demokratické principy, než je pošlapávat kvůli blábolu jednoho pomateného europoslance s ohledem na přebujelou politickou korektnost.

Europoslanci, pokud vím, ani nemohou navrhovat žádné unijní předpisy, na vyslovení nedůvěry Evropské komisi nestačí nadpoloviční, ale dvoutřetinová většina hlasů europoslanců, což je dokonce tvrdší, než v případě změny české ústavy, kde stačí většina třípětinová. A velmi tvrdý je i časový limit pro poslanecké projevy…, někde jsem četl, že pro běžný projev řadového europoslance jsou to pouhé dvě minuty. Takže si dovoluji zcela vážně tvrdit, že jeden z nejnedemokratičtěji fungujících parlamentů je parlament evropský…, kam se na něj hrabou nápady Babiše a Jermanové! Ovšem…, když to otočíme, tak podobné smýšlení dřívějších vlivných evropských politiků, jaké symbolizuje právě ona Babišova snaha omezovat parlamentní projevy…, velmi pravděpodobně vedla k vytvoření silně nedemokratického europarlamentu, což je jen předzvěstí dalšího vyklešťování demokracie v EU. Takže Babišovy nápady rozhodně odmítám, jen si myslím, že je pokrytecké kritizovat kováříčka, ale zároveň hájit kováře.

Ale zpět k příčinám, které nutno hledat nikoli v Bruselu či Štrasburku, ale mnohem níže, v politice jednotlivých členských zemí. A není třeba pro takové příklady chodit někam do „hyperkorektního“ Švédska či Německa, jeden ukázkový příklad máme přímo v našem hlavním městě, konkrétně na Žižkově. A jmenuje se Autonomní sociální centrum Klinika.

Kdyby někdo náhodou ještě o „Klinice“ nečetl a neslyšel, tak jde o nepoužívanou budovu bývalé skutečné kliniky, kterou protizákonně, navzdory pravomocnému rozhodnutí pražského městského soudu, okupují squatteři anarchistického ražení. Ale to samo o sobě není tím hlavním problémem, různé squaty byly po Praze již dávno předtím, třeba squat Milada nebo squat Cibulka.

Hlavním problémem je, že na rozdíl od squatů předchozích policie důsledně nekoná, sem tam si zahraje s veřejností divadýlko na vymáhání práva, vyvede pár anarchistů, ostatní mezitím vylezou na střechu, posléze policie odejde a vše se vrátí do starých kolejí. A dekadentní političtí zbabělci k tomu mlčí, až na pár výjimek, čímž jen dokazují, jakou mají oni sami „úctu“ k zákonům, právnímu státu, a tedy i k demokracii.

Přitom z počátku se řešení našlo. Se squattery se uzavřela nájemní smlouva, čímž se vlk nažral a koza zůstala celá. I když si nemyslím, že je veřejným zájmem, aby státní instituce podporovaly anarchisty, stále to aspoň bylo řešení ctící zákon. A to považuji za nejdůležitější. Jenže…, pak se „cosi“ zvrtlo, nájemní smlouva anarchistům nebyla prodloužena, čímž jejich působení v dotyčné budově přestalo být legální. A jaký je výsledek? Promrhány veřejné peníze na soudy a „policejní divadýlka“, squatteři jsou na „Klinice“ dále, ovšem co je na tom nejhorší, politici ukázali lidem, že mají zákony, soudy, právní stát a demokracii, řečeno bez vulgarit, kdesi blízko análního otvoru.

Ať mám k anarchistům z „Kliniky“ jakékoli výhrady a ať s nimi jakkoli nesouhlasím, tak jsem přesvědčen, že pro naši demokracii by bylo mnohem lepší, kdyby jim tehdy tu nájemní smlouvu prodloužili, čímž by jejich počínání bylo aspoň v souladu se zákonem. Ale to, co naši politici v této kauze předvedli, je naprostý hnus, jenž v podstatě lidem říká, že pro některé lidi zákony neplatí. Prostě si řeknou, že zákony jsou špatné a děravé, tak je nebudeme dodržovat. Kam se poděl ten osvěčený princip, vyjádřený starořímským úslovím – špatný zákon taky zákon? Když je zákon špatný, je možné jej demokratickou cestou zrušit či vylepšit. Ale dokud platí, měl by být dodržován a respektován. Ale když tohle nectí ani samotní zákonodárci, tedy politici…, tak sakra…, kde to jsme?!

Jenže po roce 1989 nám ne jen havlisté nalhávali, že podobné zhůvěřilosti se dějí vinou „komunistických návyků“, a proto musíme tím více dbát „moudrých“ rad a doporučení z „vyspělého“ západu. Ovšem pošlapání dohod z Dublinu Angelou Merkelovou, když otevřela brány Německa nekontrolované masové imigraci, otevřelo oči i těm naivkům, včetně mé maličkosti, kteří až do té doby věřili, že Evropská unie je stále „výborný a nezbytný projekt“, byť má nějaké ty chyby a nedostatky, např. princip netrestání Německa či Francie za porušení pravidla, že země platící eurem nesmějí mít vyšší schodek státního rozpočtu než 3% hrubého domácího produktu, a naopak se postihují malé země třeba za to, že na základě demokratických voleb sestaví vládu, jejíž součástí je ovšem liberálům a socialistům nepohodlná strana, konkrétně šlo o rakouské Svobodné, ještě když jim předsedal Haider. Jenže nesouhlasit s Haiderem a svobodně jeho stranu kritizovat je věc jedna, vyhlašovat sankce proti Rakousku věc druhá, rovnající se hrubému politickému nátlaku proti demokratickým principům. V současnosti je na řadě Polsko za jeho snahu očistit soudy od aktivistů, kteří na zákony pohlížejí zhruba podobně jako squatteři z „Kliniky“, takže nesoudí podle práva, ale podle vlastních ideologických a hodnotových měřítek, zákony vem čert. A to se samozřejmě „ryzím demokratům“ ne jen na západě nezamlouvá, neb jde o „nehorázný“ zásah do „nezávislosti“ soudní moci. Přitom polská justice bude i po oné reformě stále „nezávislejší“, než třeba ta naše, což europapaláše nijak netrápí, účel světí prostředky, otázka nezávislosti polských soudů je zde podružná, jde o to exemplárně potrestat největší a nejlidnatější z „neposlušných“ zemí, zarputile odmítající přijímat nepřizpůsobivé či ilegální imigranty na základě přerozdělovacího eurodiktátu, dříve kvóty, dobudoucna tzv. Dublin 4.

A jestliže se v mnoha významných a vlivných zemích EU zatajují některé zločiny imigrantů a příslušníků privilegovaných menšin, dokonce je policie tlačena k tomu, aby takovéto případy neřešila nebo když už, tak jen laxně, tedy „politicky korektně“…, no tak se pak není co divit, že EU není žádnou demokratickou institucí, ale právní džunglí.

Takže…, když už si ne jen u nás různí mudrlanti chtějí hrát na obránce liberální demokracie, tak by měli začít sami u sebe a důsledně ctít a dodržovat zákony místo jejich veřejného porušování, viz červené trenýrky na Hradě a podobně…, tím spíš tu demokracii podkopávají, ovšem s její obranou to nemá společného ani zbla, stejně jako výkřiky německých levicových extremistů z Antify, aby restauratéři zakazovali příznivcům AFD vstup do svých podniků…, to je jako když nacisté zakazovali židům chodit do kina nebo jezdit tramvají…, jen místo židů jsou to příznivci konkrétní politické strany. Jenže kdyby zůstalo jen u slov…, jenže občas to přeroste až ve fyzické násilí, v jednom případě toto „násilí v zájmu solidarity a tolerance“ skončilo úmrtím jednoho španělského vlastence, jenž se prohřešil kšandami v národních barvách. Takže pozor na různé ty kšiltovky s českými vlajkami, až zase bude nějaké to mistrovství světa…, nějaký „soudruh anarchista“ by si to mohl vykládat jako „projev neonacizmu“ a umlátit vás ze samé tolerance až k smrti. Přiznávám, nechce se mi stále dokola zdrojovat informace, které jsem ozdrojoval již ve svých předchozích blozích, ale tohle je natolik závažná zpráva, ilustrující nárůst zla jménem levicový extremizmus, že by byla velká škoda, kdyby ji někdo omylem považoval za dezinformaci.

Španělský levicový radikál umlátil muže za to, že měl kšandy v barvách státní vlajky

„Rozhodnutí vzít si do hospody kšandy v barvách státní vlajky stálo 55letého Španěla život. V baru ve městě Zaragoza totiž minulý víkend narazil na skupinu levicových radikálů, kteří jej nejprve slovně napadli a jeden z nich ho následně zmlátil tak brutálně, že v úterý v noci zemřel v nemocnici. Podle svědků útočník napadenému nadával do fašistů. Informovaly o tom list Heraldo de Aragón a El País.“

A opět…, většina politiků nad řáděním levicových extremistů od „Kliniky“ přes různé anarchistické bojůvky až po Antifu zavírá oči, protože to jsou přece „hodní“ extremisté, na rozdíl od těch „zlých extremistů“, jako je Zeman, Orbán, Kaczynski, Hofer, Wilders či Okamura. Že by měla platit rovnost před zákonem? Nevěřte pohádkám, místo toho v EU vládne jiný princip, tzv. represivní tolerance, vymyšlená neomarxisty z Frankfurtské školy, založená na potlačování konzervativních, vlasteneckých a pravicových myšlenek, a naopak na tolerování všeho „pokrokového“, tedy neomarxistického…, byť je to třeba i v rozporu se zákonem. Prostě v zájmu „dobra“ zákony vem čert.

Cituji:

To završuje tvrzením, že zavedení nových pořádků by vyžadovalo: „netoleranci k hnutím pravice a toleranci k hnutím na levici.“

Své argumenty podporuje odkazováním na fašismus. Tvrdí, že poválečná společnost je stále ohrožena vzestupem „nacismu“ a proto prý je „mimořádné přerušení práva na svobodu projevu a shromažďování ospravedlnitelné“.

Tedy každý, kdo bude označen za rasistu, xenofoba, fašistu, nacistu, homofoba, či islamofoba má ztratit právo projevu a má být odstraněn z veřejného života. To vše postupně přešlo ve větší či menší míře do praxe v mnoha západních zemích.

Represivní tolerance 1965 — 2015

Mimochodem, výše uvedený odkaz silně doporučuji rozkliknout a příslušný článek pozorně přečíst až do konce!

Samozřejmě to funguje jen do určité míry, protože skutečnými vládci ne jen EU jsou velkofinančníci, kteří si politiky platí jejich korumpováním…, nepřímým důkazem toho je velké mediální mlčení o existenci skupin typu Bilderberg či Trilaterální komise, když o nich někdo začne mluvit, je vysmíván co by „konspirační teoretik“, byť tyto organizace prokazatelně existují. Pak není divu, že o nich vznikají všemožné mýty a konspirační teorie, ale to vládnoucím oligarchům vyhovuje mnohem víc, než kdyby se široká veřejnost dověděla pravdu, že se takto mocní politici a finančníci tajně radí o všem možném, což je samo o sobě vysoce podezřelé, právě pro onu tajnost. Kdyby neměli co skrývat, proč by nepouštěli na tyhle „debaty“ žádné novináře???

Tzv. „sluníčkáři“, byť si toho často nejsou vědomi, skutečným vládcům „západu“ slouží jen jako nástroj k podkopání hodnot tmelicích společnost (národ, tradiční rodina, náboženství, morálka…), protože tím docílí mnohem větší poddajnosti lidí a jejich větší závislosti na konzumním způsobu života, jen tahle jediná „útěcha“ lidem zůstane, když jim neomarxisté postupně všechno seberou a nasadí tomu korunu faktickou podporou plíživé islamizace.

A až bude dílo zkázy dokonáno, vládnoucí finanční oligarchové je odkopnou, protože už je nebudou potřebovat.

Zatím ale evropská levice oligarchům poslušně přisluhuje, jinak by tak nepodporovala smlouvy jako CETA nebo TTIP a místo bank a korporací by více „kamarádila“ třeba s živnostníky a domácími drobnými firmičkami. Místo toho se uplatňuje pravý opak, tzv. kapitalizace zisků a socializace ztrát, tj., když banky vydělávají, profitují na tom jejich majitelé, ale když se nezodpovědnými spekulacemi dostanou do fáze, kdy jim hrozí bankrot, stát je „zachrání“ z peněz daňových poplatníků. Od čeho pak máme pojištění vkladů? Jenže ty jsou jen do určité výše, ovšem musíme být přece „solidární“ i k boháčům, kteří si pro své peníze vybrali nezodpovědnou banku, takže…, co by mohlo jít třeba na nové nemocnice nebo na vědu a výzkum, daruje se krachujícím bankám.

Avšak kdo by se zabýval takovými nepodstatnými malichernostmi kromě věčných kverulantů jako Mikulášek? Vždyť máme tóóólik skutečných a mnohem důležitějších problémů k řešení! Třeba takové homosexuální sňatky! Nebo přestat už konečně diskriminovat lidi, kteří se nepovažují ani za muže ani za ženy! Také už konečně musíme zatočit s těmi „příšernými“ vánocemi a tím „hnusným a nečistým“ vepřovím, aspoň u školních obědů, abychom nedráždili naše nové milé muslimské hosty! Islám je sice náboženstvím míru, ale když některé jeho příslušníky moc dráždíte, třeba takovým popíjením alkoholu na veřejnosti nebo křesťanskými kříži na pravoslavných kostelích, vyfocených na obalu řeckého jogurtu…, mohlo by něco někde tu a tam bouchnout, nebo by se mohl utrhnout ze řetězu nějaký ten náklaďák a přejet pár „nevěřících psů“, Je tedy už na čase, abychom se ve vlastním zájmu konečně začali integrovat!

Takže, soudružky a soudruzy všech nekonečně mnoha pohlaví…, rozlučme se s demokracií, čeká nás thimmikracie, zapomeňte na právní stát a rovnost před zákonem, budoucnost patří právu šaría!

BIG BEN: Zákony šaria a evropská dhimmikracie

A pokud jste běloši, uděláte beztak nejlíp, když se přestanete množit, a když už chcete nějaké to dítko, tak si radši adoptujte nějakého černouška, protože vzhledem k nekonečně velké „historické kolektivní vině“ všech bělochů a bělošek za všechno zlo světa, jako je otrokářství, kolonializmus, genocida, rasizmus a xenofobie…, uděláme pro planetu nejlépe, když postupně dobrovolně vymřeme.

Cituji:

„Stejně tak jako křesťané mají svůj dědičný hřích, s kterým se každý člověk narodí, ultralevice má ve své ideologii zakomponovanou údajnou kolektivní vinu bílé rasy, s kterou se taktéž každý běloch narodí, a kterou je povinen odčinit.

Každý občan naší civilizace je tedy dle ultralevicových dogmat součástí kolektivní viny bílé rasy za všechno zlo světa, která je pojata a lidem podstrčena jako vina absolutní, jako nekritizovatelný a neoddiskutovatelný fakt.“

Hodnotová kritéria a kolektivní vina bílé rasy

A na závěr konkrétní příklad totalitářských praktik sluníčkářů v duchu oné represivní tolerance.

Cituji:

Na některých univerzitách se objevily bílé letáky o velikosti A4 s jednoduchým textem – “Je Okay být bílý.” Věta, která na nikoho neútočí. Neříká, že je někdo špatný, protože není bílý. Nevyzývá k násilí. Jen se s v dnešní době protibílé hysterie, která je evidentní hlavně ve vysokoškolském prostředí, snaží bílé studenty povzbudit, že na tom, že jsou bílí, není nic špatného, a nemusejí se za to stydět.

Kanadská univerzita vyšetřuje letáky s textem “Je OK být bílý”

Takže já se ke zmiňované větě připojuji. Je OK být bílý, nestydím se za to, že jsem běloch, naopak považuji za odpornost a projev neomarxistické arogance fakt, že univerzita v zemi, označující se za demokratickou, takovouhle nevinnou větičku vůbec vyšetřuje, jak jinak, na základě udání jakéhosi novodobého bonzáka. A politikům připomínám nedávný výrok prezidentského kandidáta Horáčka – kdo mlčí, souhlasí. Šlo o kampaň proti komunistovi Ondráčkovi, který měl jako 19-letý policista zasahovat na demonstracích v roce 1989. Ovšem novodobí totalitáři, kteří vyšetřují věty typu „Je OK být bílý“ jsou skutečným zlem a nebezpečím současnosti, nikoli bývalý předlistopadový i polistopadový policista. Ti jsou hrozbou pro naši svobodu a demokracii a jednou z příčin její současné krize! Sluníčka řeší bývalé „mlátičky“, aby tím odvedla pozornost od „mlátiček“ současných, třeba té, co k smrti umlátila onoho Španěla za kšandy v národních barvách…, nebo té, co mlátila palicí jednoho německého radního z „náckovské“ AFD, ovšem legálně a demokraticky zvoleného!

63 komentářů :

 1. Tak moc pěkně napsaný článek buď budeme volit strany pro národ a jak ne tak nás eu zničí. Za chvilku jsou volby presidenta Češi volí Zemana ostatní volí tenhle xindl.

  OdpovědětSmazat
 2. Demokracia:
  system rozhodovania,zdroj statnej moci je lud,
  rovnost medzi hlasujucimi,
  podriadenie sa mansiny vacsine.

  A sme doma, drahy veriaci.
  Demokracia je dobre vymyslena, ibaze sa podla nej nikto neriadi.
  Mensina, teda parlamentny darmozraci, rozhoduju za nas. A co je este horsie, rozhoduju za nas nie nasi darmozraci v narodnych parlamentoch, ale rozhoduju byrokrati v bruselskom politbire.
  V minulosti o nas rozhodovalo Politbiro v Moskve,
  dnes o nas rozhoduje Politbiro v Bruseli.
  Takze sme vysli z kaluze, dostali sme sa do blata.
  Skor by ale sedelo z kaluze do ho vna.

  OdpovědětSmazat
 3. „.. ale tohle je natolik závažná zpráva, ilustrující nárůst zla jménem levicový extremizmus, ..“
  Trochu se obávám, že zde autor mate pojmy s dojmy, což je oblíbená technika dezinformátorů. Jestli někdo používá násilné metody proti někomu, kdo není násilný, je to nedemokratické počínání. Když nedemokratické, jaké tedy? Anarchistické, pravicově extrémistické, levicově extrémistické, jenom extrémistické, nebo fašistické, nebo ještě nějaké jiné? To, že při tom násilí, nazve svoji oběť fašistou, neznamená, že naopak sám násilník není fašista.
  Zde byl násilník nazván levicovým extrémistou. Ale co je levicového, na zmlácení stoupence nějakého postoje (kšandy v národních barvách) ve sporu o oddělení části státu? Já bych toho útočníka nazval nacionalistou.
  Ještě dodatek. Nacionalista není vlastenec, nacionalistům nejsou cizí fašistické metody. Pokud se někdo projevuje nacionalisticky, vyčleňuje se tím ze společenství vlastenců. A tahat sem levicovost, mi přijde dosti účelově protilevicové. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:130 Máte naprostou pravdu! To, že někdo někoho mlátí a není to v sebeobraně, je odrazem jeho morální ubohosti. Zvlášť, pokud si jako záminku vezme nějakou ideologii. Autor článku je mladý postmoderní nedovzdělanec, který ochotně smíchá pojmy s dojmy a vytvoří z toho bramboračku, která ovšem dalším jemu podobným náramně chutná! Plácá tu cosi o neomarxismu a Frankfurtské škole, ale ve skutečnosti o tom nemá ani ponětí, pouze hloupě nálepkuje. Ale jinak je to vlasně článek v intencích naší žido-křesťanské tradice, která uděla z černé bílou a z pravdy lež.
   Jirka

   Smazat
  2. 16:02 Omluva, oprava poslení věty - která udělala ..
   Jirka

   Smazat
  3. P.K.- nacionalista opravdu není vlastenec, kterýžto je více obránce vlasti, kde se narodil, než příslušníkem etnickým. Přidávat nacionalistům(národovcům) nálepku"..nejsou jim cizí fašistické metody" je odvážné. Jiná je situace Katalánců, Kurdů a jiných národů uvnitř státních celků, žijících na svém území po staletí bojů o přežití. Levicovost a jiná politická klišé bych také vynechal. Leckdo nám také v minulosti namlouval, že jsme Rakušané!

   Smazat
  4. Milý Jirko, zdá se, že o "neomarxizmu a Frankfurtské škole" máte více ponětí, sem s ním!

   Smazat
  5. 16:28 Milý pane Povolný, zakladatel T.W.Adorno, Marcuse, Habermas, From, nic Vám ta jména neříkají? Já mám "oblíbence" Ericha Froma. Několik jeho "kousků" mám doma. Doporučuji od něj spisek "Mít nebo být". Chete si ho přečíst? Můžu zapůjčit. Třeba se Vám v tykvi rozsvítí, jak kdysi napsal F.Gellner. To byl ale Čech.
   Zdraví Jirka

   Smazat
  6. Miroslav Povolny29. prosince 2017 16:21
   Pane Povolný, další krásná ukázka manipulativních technik. Vy vytvoříte nějakou konstrukci, k ní vztáhnete můj text, který se vztahoval k něčemu jinému a ten poté rozporujete.
   Já jsem se vyjadřoval k nacionalistům a popsal jsem, v čem vnímám jejich odlišnost od vlastenců. Vy do toho vrazíte nějakou Vaši konstrukci „nacionalistům(národovcům)“ a k té vztáhnete můj text.
   I když prvky té Vaší konstrukce mají společný základ, domnívám se však, že se významově liší. Nacionalisté (Baskové, Irové, atd.) často sahali k násilným metodám boje za svou věc, což jsem uvedl. Umírali odpůrci jejich věci, ale často i lidé, které jejich věc vůbec nezajímala. Vaše upozornění, že každá situace je jiná vede k tomu, že slovo „nacionalismus“ nelze používat samostatně, ale pouze s přívlastkem irský-, kurdský-, atd.
   Výraz národovec, vnímám jako takové Overtonovo okno, jak z vlastenců udělat nacionalisty.

   „Levicovost a jiná politická klišé bych také vynechal.“
   To byste měl napsat autorovi článku a ne mě. Já proti tomu také protestuji, pokud to není jasné z původního příspěvku. P.K.

   Smazat
  7. 18:18
   Ztrácíte čas s pablbem.

   Smazat
  8. 17:28-Jirka-oponujete mně i autorovi článku slovníkem 4.cenové skupiny. No nic, od Vás se o neomarxizmu a Frankfurtské škole nic nedovím. Jsem rád aspoň za Vaši citaci z 16:02 "...žido-křesťanské tradice, která udělala z černé bílou a z pravdy lež. Plně s ní souhlasím.

   Smazat
  9. 18:18-P.K.-k Vám mám jediné, používejte místo nacionalisty české slovo nácek, pak si možná budeme rozumět. Ten útočící blbec byl nácek! Jinak podle Vás jsou i sionisté s fašizujícími rysy.

   Smazat
  10. Anonymní29. prosince 2017 18:21
   Na panu Povolném oceňuji, že má pevnou značku. P.K.

   Smazat
  11. 19:13 Milý pane Povolný, vyjmenoval jsem Vám několik hlavních představitelů Frankfurtské školy. Dále nehodlám podporovat Vaši intelektuální lenost. Pokud ji ovšem překonáte, zjistíte, že neomarxismus má jen velmi málo společného se současnou mainsteamovou levicí, o které je v článku řeč. Je to pouze nálepka, kterou používají nedovztělanci typu autora článku, šermující pojmy, o kterých neví zhola nic. Bohužel, dnes je to běžná praxe neiformovaných pravičáků. Důležité je tam asi ono jméno Marx, které mnoho vymytých mozků považuje za sprosté slovo.
   Jinak o slovníku 4. cenové skupiny mám poněkud jiné představy. Navštívil jste vůbec někdy podobný podnik?
   Zdraví Jirka

   Smazat
  12. 14:13 Pojem "vlastenec" je pofiderní, tím může bejt kde kdo, třeba "naturalizovaný" negr, co má rád svůj evropský "Region":) A pokud je kterákoliv země zamořena cizí rasou, Vlastí být automaticky přestává ... čili Vlast není tam, kde můžeš okrádat národ, jak je tvý parazitický ethnikum po tisíce let navyklý, ale tam kde žije Naše rasa! Pokud nám tuto zem uzme negr či jiná vopice nebo tvý vobřezaný souvěrci, už to žádná Vlast není! Respektive jí být přestává! Ale pozor jevrejče - platí to i naopak ...

   Smazat
  13. 5:45-Milý pane Jirko, já v noci nejraději spím, Vy jak vidno studujete. Až vystudujete a budete umět volební většině vysvětlit rozdíl mezi neomarxizmem a současnou mainstreamovou levicí, rád si Vás vyslechnu v té 4.cenové restauraci, kam celý život chodím.Vy tam zatím nechoďte, schytal byste to tam zleva-zprava. PS. Volební většina ve dne pracuje a v noci spí, tudíž jim Vaše poučky o intelektuální lenosti jsou u zadele!

   Smazat
  14. Anonymní30. prosince 2017 7:53
   Mojí vlastí bylo Československo, nyní jí je Česká republika. V této vlasti žijí i Vietnamci, Ukrajinci a příslušníci dalších národů. My jsme je sem přijali na základě našich zákonů a oni zde podle těchto zákonů žijí. Mnozí z nich po několikátou generaci, sami se považují za Čechy (Moravany, atd.) a také tuto zem považují za svou vlast. Nechci jim to brát, domnívám se, že zde je možno hovořit o tom tam zprofanovaném obohacení. Také se domnívám, že to tak vnímá většina našich občanů. Jedním z takto přijatých, je i Tomio Okamura.
   Samozřejmě, ani já zde nechci žít s někým, kdo je nám vnucen nadnárodní mašinérií a který navíc nehodlá dodržovat naše zákony, nýbrž nám chce vnucovat své zvyky. To není host, kterého bychom někdy mohli (bez vypláchnutí mozku), považovat za spoluobčana. Takové zde nesmíme přijímat a pokud se sem dostanou nelegálně, tak je okamžitě vyhošťovat. To je i politika SPD – Tomio Okamura. P.K.

   Smazat
  15. 10:46 Milý pane Povolný, vlastně jsem od Vás nic objevnějšího ani nečekal. Bohužel musím plně souhlasit s odpovědí z 18:21. Máte myšlení 4. cenové skupiny, její duševní rozhled i způsob její argumentace. A ještě jste na to náležitě hrdý! Bože nás chraň před takovou volební většinou.
   Zdraví Jirka

   Smazat
  16. 19:34-vyměnit volební většinu se již pokoušeli mnozí, nejste prvý.

   Smazat
 4. Ach ten ubohý nešťastný lid! Ti politici (které si z velké části zvolil) mu kazí demokracii!
  - Co s tím, lide, uděláš?!

  Na obrázku je autor té slátaniny Mikolášek - nebo někdo jiný?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nemají co kazit, nic takového tu není.

   Smazat
 5. 14:15
  A autor tohohle blabolu je kdo,?????

  OdpovědětSmazat
 6. Brilantní a alarmující článek. Veliké poděkování autorovi.
  A.Š.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:31 (dole)
   NR je nástěnka, na kterou redakce přebírá výstřižky odjinud - něco jako skříňka uličního výboru. Výjimkou jsou jen dobré texty Ivana Davida (ty se pak objevují i jinde: Vaše věc, První zprávy, Parlamentní listy).

   14:26 A.Š.

   A k čemu konkrétně Vás ta slátanina zalarmovala? Vždyť podobně blbých článků rotují internetem denně desítky jak meluzína.

   Smazat
  2. Ad 14:56 Autor vybral a řadí jednotlivé informace, na první pohled úplně spolu nesouvisející, v pořadí a s interpretací, ze kterých vzniká trojrozměrný a logický obraz prů.eru, do kterého se řítíme.
   Přeji Vám, že Vás nechal článek klidným - ten co padal z mrakodrapu taky ve 47. patře říkal, zatím dobrý-:))

   Smazat
 7. Jaký jse smysl webu Nová republika, když většinu článků přebírá z jiných webu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odpověď = žádný.

   Smazat
  2. 14:31
   Není jasné, proč se ptáte, když informace z jiných webů na jednom místě, využíváte i vy, jak je patrné z vašeho komentáře.

   14:32 Tak sem nechoďte a nepište.

   Smazat
  3. 14:31 - nemám čas sledovat všechno co se děje ve světě a NR mně provede výběr zajímavých článků a úvah, to snad pochopí i dement. Je dobré vědět něco jiného než to, co do nás perou Sorošova lžídia.

   Smazat
  4. 15:27-asi ti dva počáteční trollové v tandemu již nestačí na všechy alternativy, šéf jim nepřidá, tak je chytá "chandra".

   Smazat
 8. IQ českých občanů se projeví nyní při volbách presidenta.Přeji si aby hnůj,který očerňuje pana Zemana upadl v zapomnění a dostal řádně přes držku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:53

   Nevím, kde se bere představa, že výsledek voleb má něco společného s IQ voličů?

   Smazat
  2. 14:57 tak vezměte rozum do hrsti, (jak známe království pravdy a lásky v čele s korunovaným...), tak se vám to pohodlně vejde, a pochopíte, co tím 14:53 myslel.

   Smazat
  3. 14:57 - IQ voliče je důležité, koukněte se co se děje třeba v Německu. Merkelovou dosadili voliči.

   Smazat
 9. Krize demokracie je pitomost. Nemůže být v krizi něco, co tu nikdy nebylo. Místo skutečné demokracie byl už dávno lidstvu podstrčen její falzifikát - zastupitelská demokracie.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:06

   A kdopak to "lidstvu" podstrčil? Asi nějaká liška podšitá?

   Smazat
  2. 16:08
   Na něco musí člověk přijít sám. Malá nápověda otázkou: Komu to prospívá? Tak se snažte.

   Štefan

   Smazat
  3. 16:06 Máte pravdu, Štefane. Pokud státu vládne parlament a z něj vzešlá vláda na pevně stanovené období bez možnosti demokratické korekce, nemá to s demokracií skutečně nic moc společného! Protože za dobu jednoho mandátu se dá ta omezená skupina zastupitelů, nebo její rozhodující část, docela dobře "zmáknout" tak, aby dělala to, co potřebují skuteční vládcové a nikoliv to, za co byla zvolena. Tento jev se ostatně táhne celou moderní historií.
   Jinak parlamentarismus stotožnil s demokracií až pozdější americký president Woodrow Wilson někdy na konci 19. století. Zajímavé, že?
   Jirka

   Smazat
  4. Však taky má za tu snahu deštičku na pražském nádraží Hlaváku, alias wilsoňáku: "The world must be made safe for democracy Svět musí být zabezpečen pro demokracii." Měl by jistě radost, kdyby se dnes probudil.

   Smazat
 10. Při minulých prezidentských volbách bylo IQ voliče jen asi o 3 % vyšší, něž je nezbytné k tomu, aby se zabránilo naprosté katastrofě. Snad se to do ledna nezhorší.
  Volím Zemana !

  OdpovědětSmazat
 11. Přesněji řečeno, politici jednotlivých členských zemí si své nedemokratické manýry jednoduše přinesli s sebou i do Bruselu a Štrasburku.

  Mýlíte se,
  stamilionové úplatky za privatizace podniků chodili a stále chodí našim politickým stranám a politikům právě ze západu od tak zvaných ,,strategických partnerů,,.
  Již předem tito zločinci plánovitě pokřivili náš trh*

  OdpovědětSmazat
 12. ...zde je příklad efektivní reformy.
  Prioritně je třeba našim strategickým partnerům vysvětlit, že se na našem území dopouštějí kriminálního chování a pak hned na řadu patří domácí poskokové a kriminálníci.
  29. prosince 2017 12:29
  Soud v nepřítomnosti odsoudil Browdera k 9 letům vězení

  8
  2
  0
  4
  Tverskoiský soud v Moskvě v nepřítomnosti odsoudil zakladatele Britského velkokapacitního kapitálu William Browdera do 9 let v kolonii obecného režimu. Byl odsouzen za záměrné bankroty a daňové úniky o více než 3 miliardy rublů.
  Také Browderovi byla udělena pokuta ve výši 200 tisíc rublů, zprávy Tass . Jeho partner, Ivan Cherkasov, byl odsouzen soudem ve formě 9 let, kdy sloužil v kolonii obecného režimu s pokutou 200 000 rublů. Kromě toho soud získal od Browdera a Cherkasova 4,2 miliardy rublů a také zakázal jim, aby se podnikali v Rusku po dobu tří let.
  Verdikt ještě nevstoupil do právní moci, ale obhajoba již oznámila svůj záměr podat odvolání proti soudnímu aktu v Moskevském městském soudu.
  Podle šetření byli Browder a Cherkasov vůdci společnosti "Far Steppe". Ve skutečnosti byla "falešná firma". Podle článků byly zaměstnanci zdravotně postižení, což umožnilo zahraniční společnosti získat velké daňové výhody. Poté Gazprom koupil 37,5 milionů akcií.
  Pak byla tato společnost v konkurzu, její akcie byly prodány a 2,8 miliardy rublů, které pro ně byly získány, byly staženy na Kypr. Podle vyšetřovatelů kriminální schéma pomohlo Browderovi a Čerkasovovi rozvinout právníka Sergeje Magnitského .*

  OdpovědětSmazat
 13. Mikulasek napsal moc zajimave uvahy ! A vystizne ! Ti , kteri ho ocernuji to delaji ze zavisti, ze sami to nedokazi napr. Jirka !
  Mikulasku nedej se !

  OdpovědětSmazat
 14. Informacni valku VYHRAVAME, my Nacionaliste, na celem, svete, kde je nase bila civilizace !
  S Nacionalismem roste prosperita a nejlepe je to videt v Americe, kde president Trump (vlastenec / Nacionalista) jde od uspechu k
  uspechu !
  A vy Cesi se bud pridate k Trumpove revoluci, nebo ke Globalistum, coz vam zarucuje kriminalitu a hmotny nedostatek !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:08 17:16
   Mikulášek a Honolulu - ať žije mezinárodní solidarita blbečků! Blbečkové zvítězí v každé válce, nejen v informační! Sláva blbečkům!
   S Trumpem v čele ke světovládě blbečků! Huráááá!!!

   Bílý blbeček je lepší než barevný blbeček - proto budiž naším heslem: jsem bílý blbeček, a kdo je víc?!

   Smazat
  2. Pro 17:37 Ty, blbečku bez přívlastků, jsi nejblbější. Podívej se na sebe do zrcadla a jdi do sebe. Kdybys nemohl najít cestu, napiš.

   Smazat
 15. Naše demokracie nemá zuby, bohužel. Aneb, koho jsme si naložili, toho vezem.

  OdpovědětSmazat
 16. Patrick Ungermann přenechal svou fotku k užívání Adamu Mikuláškovi? A není to nakonec fotka "Honolulu"?

  OdpovědětSmazat
 17. zůstal bych u nadpisu, to je pravda, zbytek je bramboračka

  OdpovědětSmazat
 18. Squatting se dělá proto, že se snaží řešit problém vztahu práva vlastnit a užívat. To se třeba krásně teď dá ilustrovat na Praze,kdybyste chtěl dělat podobný věci v pronajatým prostoru, musel byste bejt fakt hodně ve vatě.
  --------------------------------------------------
  Ve Španělsku dochází k několika tisícům útoků z nenávisti ročně: drtivá většina z nich je vedena z rasistických pohnutek, proti chudým či lidem bez domova. Každodenní násilí z nenávisti nepřichází zleva.
  Vraždil antifašista kvůli kšandám v národních barvách?
  https://a2larm.cz/2017/12/vrazdil-antifasista-kvuli-ksandam-v-narodnich-barvach/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:45 Díky za odkaz. Pěkný příklad, svědčící o další manipulativních praktikách článku, pod nímž diskutujeme.
   Jirka

   Smazat
  2. 7:03 Omluva, oprava - ..dalších manipulativních praktikách...
   Jirka

   Smazat
 19. 17:37.. Retarde ! Celkove to mas dobre ! Byt blbeckem v nasich radar, znamene vyssi I.Q. nez maji dr. a prof. ve vasich radach !
  Tesi me , ze poznas moje prispevky i kdyz se nesmim podepsat !

  To bude srandy kopec, az se vasi ultra retardi zacnou fackovat s nasimi "blbecky" ! Tesim se na to a prilozim pomocnou ruku.
  LONG LIVE TO PRESIDENT TRUMP ! Ten vam dava takove kapky, ze my jeho stoupenci slzime smichem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:46

   Musím se omluvit, že jsem zapomněl zdůraznit, že bílý americký blbeček je ještě daleko vyšší tvor než neamerický bílý blbeček.
   Úplně jsem zapomněl, jak Amerika každého povýší nad zbytek blbého lidstva.

   Trumpa si strč klidně do prdele a zašpuntuj si ho tam, aby ti neufrnknul, až se uprdneš!

   Smazat
  2. 20:46
   Já zase slzím smíchy nad tvými pokusy o angličtinu.
   LONG LIVE TO PRESIDENT TRUMP? WTF?

   Smazat
  3. Anonymní30. prosince 2017 7:57
   „Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity.“
   Tento citát je těžko doložitelný, ale domnívám se, že platí: „Páč dějiny píší jen NÁRODY rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity.“
   Bílá rasa je zjednodušení, ale existují různé bílé rasy. Jedna z nich jsou třeba alpští horalé, jiná rasa jsou lidé na Ukrajině, jiná zase lidé v Itálii.
   Např. Slováci, Češi, Bavoři a Sasové jsou všechno bílá rasa, ale dějiny píší jen někteří. To není rasou, ale národem. P.K.

   Smazat
  4. Ano, je to doložitelný fakt. Např. tím že Slované nejsou sami schopni postavit státní organizaci, jsou živlem chaotickým, neschopným samostatné státní existence. Ovšem měli to štěstí, že byli sousedy germánské tvořivé státotvorné síly! Z ní vzešla jak Sámova historicky krátká leč první vůbec slovanská státní organizace, tak i Novgorodská hanzovní republika a Kyjevská Rus! Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí ani nezval, leda jako nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn!

   Smazat
  5. Anonymní31. prosince 2017 9:13
   Některé národy měly díky souhře příznivých vnějších i vnitřních skutečností, rychlejší vývoj. Ty potom ve vývoji brzdily ty okolní, aby nebylo ohroženo jejich výsadní postavení. To ale nemusí být měřítkem kvality, těch rychlejších. Jednou to byli Číňané, jindy Mongolové, jindy Peršané, jindy Řekové, jindy Římané, jindy Osmané, jindy Anglosasové, jindy Germáni, jindy SSSR.
   Také Slované Přemyslovci si nevedli špatně. Jejich další vzestup nejspíše zlikvidovalo jejich „EUropanství“. Chtěli být součástí Říše římské, jako té civilizovanější (křesťanské) části světa. Vezměme si z toho ponaučení a držme se a posilujme postavení střední Evropy. Lepení se k Západu, nás noří do poddaného postavení. P.K.

   Smazat
  6. 12:04 Taky jsem pro tuto koncepci. Pracovně jí označuju jako Nýojagellonskej rajch!

   Smazat
 20. 20:46 Doufám že vám Kim dá dárek abyste už nikdy nemohly válčit:
  http://svobodnenoviny.eu/autor-reditel-cia-mi-rekl-ze-valka-se-severni-koreou-bude-do-12-tydnu/

  OdpovědětSmazat
 21. 20:52 - Zasnu ! My zde mame chytreho RETARA !
  Ona me ta Amerika opravdu povysila, po vsech strankach.
  Proto ji mam rad !

  Trump je tvuj budouci pan a kral, tak se k nemu chovej
  pokorne a nahrb se spravne a uz se divej po barve jineho kabatu, at zachovas tradici u vas v prdelakove.

  OdpovědětSmazat
 22. Bóže, tady je zas nablito a to je ten silvestr teprve zejtra...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.