Reklama

pátek 22. prosince 2017

Američané jim nepomohli: stovky teroristů prchají od Damašku

Rijad Faríd Hidžáb
22. 12. 2017 Politikus, překlad Eurasia24

Jednou z řady teroristických skupin v Sýrii je ujgurská skupina nazvaná Islámské hnutí Východního Turkestánu (IHVT). Prakticky v průběhu celého ozbrojeného konfliktu v Sýrii si tito ozbrojenci pohodlně žili pár kilometrů od vládních budov na předměstí hlavního města Sýrie Damašku – ve Východní Gutě.Syrská armáda dlouho otálela s rozhodnutím zahájit v této oblasti velkou vojenskou operaci, protože v obytných čtvrtích Guty teroristé skladovali tuny chemických zbraní, jejichž exploze by způsobila katastrofu. Syřanům v dobytí Guty aktivně bránily také západní země a největší evropská a americká média prakticky denně publikovala aranžované snímky vyhublých dětí a „obětí letectva Bašára Asada“.

Stejné snímky pak jako „nezvratné důkazy“používali představitelé koalice vedené USA během rozhovorů o Sýrii v Ženevě: nejrůznějšími hrozbami se snažili dosáhnout toho, aby oficiální vláda v Damašku zastavila vojenské akce proti „umírněným povstalcům“.

Další vývoj událostí však nakonec všechno vyjasnil. Dnes už je známo, že bojovníci jednotlivých skupin tvořících Al-Káidu požádali o možnost opustit Východní Gutu – jak už uvedla syrská a íránská média.

Nad zprávou, že předměstí syrského hlavního města budou v nejbližší budoucnosti osvobozena od povstaleckých bojovníků, se nelze nezaradovat.

Zvykl jsem si tvrzení novinářů ověřovat a rozhodl jsem se proto upřesnit si všechny podrobnosti tohoto vývoje u svého dobrého známého ze syrské rozvědky.

Zaprvé se potvrdilo, že teroristé odejdou: v nejbližší době budou naloženi do autobusů a s příslibem, že zůstanou naživu, vyrazí domů.

Za druhé, vyjasnil se zajímavý detail: mezi celou řadou ilegálních ozbrojených skupin působících ve Východní Gutě byl také ujgurský oddíl – Islámské hnutí Východního Turkestánu (IHVT). Bez ohledu na její úsměvný konečný cíl, kterým je „islamizace všech Číňanů“, se tato organizace jen nepatrně liší od Al-Nusry.

Urgujští extrémisté během několika posledních let provedli více než sto teroristických útoků, které stály stovky životů nevinných lidí. IHVT bylo proto většinou zemí světa, OSN i EU prohlášeno za teroristickou organizaci.

Současně to však podle mého informátora byli právě urgujští ozbrojenci, kdo inicioval rozhovory (o odchodu teroristů z předměstí Damašku) s představiteli syrské vládní armády.

Osvobození Východní Guty má nejen strategický význam, ale je také důležitou politickou událostí: nyní bude možné ukázat západním zemím ty „vousaté přerostlé děti“, o jejichž životy a zdraví se tolik obávaly, když po našem prezidentovi Asadovi požadovaly ukončení bojových akcí na předměstích Damašku.Překlad: mbi, Eurasia24.cz

44 komentářů :

 1. Ale,kde to odejdou domu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo by naivni si myslet, ze proti Asadovi, bojuji "patrioti", za "osvobozeni vlasti od nenavideneho diktatora". Ve skutecnosti je to mezinarodni sebranka zoldneru, placena buhvi kym.

   Vymazat
  2. 11:11 - tu sebranku, jak nazýváš bojovníky z umírněné opozice, přece platí USA a jejich spojenci z NATO, tedy včetně nás.

   Vymazat
  3. Pane Jura, ten kdo se postaví tváří v tvář diktátorovi, bývá ve zdejších krajích nazýván hrdinou. Tak prosím o nich nehovorte jao o sebrance.

   Vymazat
  4. 18,53 jestli tím diktátorem myslíš demokraticky zvoleného prezidenta Sýrie, tak vrať školné i za těch pět tříd, co jsi dokončil

   Vymazat
  5. 17:48 Co je to vraždící umírněná opozice?
   V.J.Horák

   Vymazat
  6. 18:53 Ve zdejších krajích je hrdinou nazýván leckdo. Třeba sprostí vrazi, jako byli Mašínové nebo "herojové" z Ukrajiny. Zrovna tak je ve zdejších krajích problematické nazvat někoho diktátorem. Proto je odůvodnění vaší prosby nedostatečné, označení "sebranka" je oprávněné.

   Vymazat
  7. Vždyt je pracně převáželi do Sýrie a oni ted tohle.Nebudme ale bláhový.Fašisté z SS už určitě mají další zakázky,třeba na Ukrajině.Je dobře,že do Sýrie vstoupili vojáci z Číny.Věřím,že si s těmi Ujgury beze zbytku poradí.Režim USA by měl ze Sýrie odtáhnout ze všech základen a to hned

   Vymazat
 2. Vy se ptáte proč ? 5000 vojáku z Číny je přišlo pozabíjet ! Kam půjdou ? Přece do Idlibu ! Všechny na jedno místo a pak udeřit . Rusi budou hlídat nebe a Syřane s Čínu zkázu dokonají !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste dobře vylízaný.

   Vymazat
  2. No, ale to by bylo jen dobře.

   Vymazat
  3. 8:16
   Vážený troubo, i kdyby to tak bylo, co dělali cizáci v suveréním státě?   Vymazat
  4. 14:01
   Taktéš vážený troubo. Cizáci dělali v suverením státě asi tolik co vojska USA a NATO - tedy bordel a problémy.

   Vymazat
  5. 8:16, aby co ho podporujete... to snad nemyslíte vážně? Vždyť vy vyzýváte k vraždění!

   Vymazat
  6. 18:57 - mýlíte se v morálním hodnocení. Chcete-li vyhrát válku, musíte vraždit! S teroristy se nevyjednává! Co tedy zbývá? Rusové v Sýrii likvidovali svoje Dagestánce, Čečence a Tatary, Číňané tam likvidují svoje Ujgury. Co se divíte? Všichni pozváni legitimní syrskou vládou.

   Vymazat
  7. 19:08, ano tyto dva státy skutečně v Sýrii vyvražďovali obyvatelstvo. To je přímo obludné! A vy o tom hovoříte s klidem, jako o prodeji pomerančů. Pojem soud vám asi neříká nic. Chybu nese i Západ, když hned na začátku nepožadoval vydání diktátora Asada k trestnímu tribunálu za spáchané zločiny a genocidu syrského národa.

   Vymazat
  8. Tak já jsem vylízaný a co vy ! Vy byste na svém území nechali teroristy to je v Česku a ještě byste je podporovali ! To značí ,že když vám někdo ublíží rodinu tak ještě poděkujete .

   Vymazat
  9. Váženy pane ,já tady nenavádím k vražděni .Kdo nejedna a nesloží zbraně a ještě jsou prohlášení za teroristy , jinak nemůžou dopadnout ! Kdyby Amici nestrkali nos po celém světe ,třeba by jste tam byl dnes na dovolené .

   Vymazat
  10. Prohlásit bojovníky proti tyranovi, který neváhá naházet na školský dvůr bomby se sarinem, za subjekty vhodné k zabití, tak to chce silný žaludek. Apropos Amerika. Nebýt USA, svět by byl už dávno jedno obrovské bojiště, které by ovládala kremelska klika s jejich masivním vojenským arsenalem. Tohle je zcela zřejmé každému, kdo se jen trochu zajímá o mezinárodní politiku. Díky bohu za Ameriku.

   Vymazat
  11. Pro 21:47 - Vaše naivní fascinace USA je opravdu pro silný žaludek. Z jakých informačních zdrojů čerpáte ? Jestli se zajímáte o mezinárodní politiku, pak radši zkuste něco méně náročného nebo se raději obraťte k Bohu - k tomu s velkým B.

   Vymazat
  12. 21:47 Tak to je blábol kdo neustále válčí usa. Celý blízký východ rozeštvaly uprchlická rádoby krize je též jejich práce tanky u hranic s RF. A pokud napadnou Rusko tak až budete umírat tak se přikryjte tím pruhovaným hadrem. Jo sarin to bylo divadlo které jsi natočily samy Assad je vlastenec co zachránil svoji zem před islámskými fanatiky a usa.

   Vymazat
  13. Sinuhet22. prosince 2017 18:28
   -ja bych je na cestu vybavil kazdyho 40 naboji 5.45 a rovnou do bachora.

   Vymazat
  14. 21:47 Měli by bojovat proti svý komoušský vládě v Číně a ne v Sýrii! Proboha, tam si to pan Trump s pomocí Bibiho a saúdskýho krále srovná sám!

   Vymazat
 3. Podle Pjakina mají USA na výplatních páskách ministerstva obrany 43.000 vojáků (žoldáků), u kterých se (prý) neví, kde se momentálně nacházejí. Ten, co jim žold pravidelně vyplácí, tak ten to ví zcela určitě. Co je to proti stovkám Ujgurů, kteří budou obětováni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebudou obětováni bude jim umožněno vstoupit na nebesa. A dostanou po čtyřiceti panen.

   Vymazat
  2. Vždyť Američan a terorista jedno jest.

   Vymazat
 4. Přesně tak chudáci vousatý přerostlý děti.

  OdpovědětVymazat
 5. 10 konspiračních teorií, které se staly v tomto roce faktickou skutečností (viz např. bod 5): http://www.thedailysheeple.com/top-ten-conspiracy-theories-that-turned-fact-in-2017_122017

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepohodlná pravda je konspirace. Lež a manipulace naopak politická korektnost. Vlastenectví xenofobie, rasismus, či fašismus. Neochota válčit s Ruskem je agentství Kremlu. Dezinformace jsou pouze ruské. Jiný názor je nedemokratický. Volič Zemana je chudý a hloupý primitiv...

   Vymazat
  2. 12:47 Přesně tak je jen jedna pravda a tu má usa eu kavárna ale můžou jsi svoje lži nechat.

   Vymazat
 6. Věřít teroristům je poněkud naivní.

  OdpovědětVymazat
 7. Mrkněte na tenhle film: "Barry Seal: Nebeský gauner" (r.2017), jsem se prima pobavil. Real akce CIA v praxi. Netýká se sice oblasti o které se výše hovoří, ale způsoby podobné.

  OdpovědětVymazat
 8. všichni jste pomýlení. Tam někam poslal ve jménu šíření blaha a demokracie jistý ministr obrany jisté středoevropské kolonie pět tisíc samopalů a deset milionů ostrých nábojů, aby utužil přátelské vztahy s jinověrci. U něj na ministerstvu mu říkají šmíra nebo také žilka. teď bude šířit klid a mír a vyznamenání za odboj s IS pro ty, kterým USAF nedala letenku na MZV.
  Takže IHVT jsou vlastně naši spojenci.
  po veškrnově humanitárním bombardování je to další počin k rozkvětu evropské civilizace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale stopy za svým obchodováním ve Vrběticích zametat nemusel

   Vymazat
  2. Pane, ministr Stropnický je nejlepším ministrem obrany za celou dobu existence CR a Československa. Jsme hrdí nejen ns něj, ale především má generála Pavla v nejvyšších strukturách NATO.

   Vymazat
  3. 20:01 - Jste velký humorista. Směji se ještě teď.

   Vymazat
  4. jen tak pro info: ty naše 58 a granátomety naši výroby našli po osvobození Aleppa ve skladech po IS - takže soudruzi z SS je předali na "správnou" adresu ChaCha
   Vaska

   Vymazat
 9. 12:47 ..ma vyborne analyticke schopnosti. Vystihl to moc dobre.
  Jeste by nam mohl vysvetlit dvojite meritko v posuzovani vrazdeni, kterym jsou mereny Bolsevici / Komuniste a Naciste .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je vidět, že tomu vůbec nerozumíte. Vraždění je vždycky vraždění a to je odsuzováno úplně stejně tam i tam. Rozdíl je ale v ideologii komunismu a fašismu. Zkuste si je obě prostudovat, což jste zjevně doposud neučinil a odpovíte si sám... Fašismus má vyhlazování v popisu práce, komunismus hlásá rovnost a spolupráci všech, o nadrase tam není ani zmínka. I proto je fašizmus dnes zakázán, na rozdíl od komunismu. A týká se to i západních zemí, nejen postsocialistických. A vezměte si, kolik mrtvých má na svědomí třeba křesťanství, či jiné víry, čili ideologie. A i přesto nejsou tyto víry zakázané, byť některé by možná být měly, neboť jsou ve svém základu fašistické... Které, to si doplňte sám.

   Vymazat
 10. Použití idioti jsou nepotřební, dokonce nebezpeční. Na tom je postavena filosofie USA.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
 11. At zije Klaus Zeman a Hlavni nacelnik Trump a jeho rodina . Dekujeme za konecne reseni otazky Jerusalema ,nam nikdo nebude nic prikazovat Natahnihnatu dekoval osobne ,take podekovali zide reznika vcera propusteneho co kradl a dostal 27 let Trump uznal ze je to moc -spravne ,hned si bratr zid mohl vazat reminky kolem ruky (asi nejaky ritual) a tanecnici v klobrcech a starych vrchcabech tancili tanec sv Vita radosti . Ty miliony ale musi splacet co podvody vylakal na bankach.Bratr kleberstein manzel to krasne Ivanky nyni Yael Kushner jehoz tata byl taky omylem v base za podvody a zlodejnu ,proste tradice bratrska . Nemohu zdrzovat ctene ctenare detaily ,detaily okolo Klause a Zemana najddete jiste na ceskych chatech sami Cest Praci a republiku si rozkradat nedame ,radsi ji zbourame

  OdpovědětVymazat
 12. ...... To je fakt smutné, tak smutné, směji se, ... že jste ten příspěvek vymazal. My se snažíme, tak moc ... abychom vám lidem předali naše stanovisko, naši pozici ve věci a vy lidé to stále sveřepě tajíte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. --- Pokud budete součástí vesmíru, budete naší součástí. Naše zákony budou platit pro vás tak nezbytně, že pokud byste je porušili, museli bychom vás k jejich plnému respektu donutit.

   Ano, mohli byste být navěky jen na vaší planetě Země,... ale někteří lidé už dosáhli naší vyšší vývojové úrovně a vy ostatní na ně ztrácíte jakékoliv právo. Takže,... s touto "výjimkou". Ale to zároveň znamená, tedy, logicky, že se vaše pozemské území bude zmenšovat, protože oni pozemšťany zůstanou a s veškerými jejich pozemskými právy a stanou se našimi vesmírnými občany.

   Nemá to jiné řešení než se nám podvolit. Podvolit se vesmíru, který je všude kolem, podvolit se tomu pozitivnímu, samozřejmě, který naštěstí ještě vládne. Jste tedy hloupí, že nás stále a tak usilovně tajíte. Nelze se nám vyhnout, v jakékoliv vaší lidské budoucí existenci!

   Vymazat
  2. --- Budeme od vás lidí chtít respektovat alespoň prvních pět tzv. Vesmírných zákonů: 1. Nezabiješ, ani bakterii, 2. Neukradneš, ani pocit, 3. Myslíš, stále maximálně, 4. Nezasahuješ (nevměšuješ) se do vývoje civilizace "sféricky" nižší, 5. Existuješ, odpovědnosti se nezbavíš (vylučuje lhostejnost vůči čemukoliv).

   ad 1. Jde o to, že se budete muset snažit neničit planetu, která je vaším jediným pevným obyvatelným bodem ve vesmíru, podřezáváte si totiž její devastací pod sebou větev. Pád byste nepřežili. To především, zrovna, už. ((Vesmírná Definice života: Žije to, co evoluje, to, co se vyvíjí, to žije,... přičemž Bůh žije a vše je Bůh, tedy, logicky, vše žije.)) .

   ad 2. Krádež se ale týká i vašeho společenského systému kapitalismu, kdy sice ekonomický zákon "Peníze jsou vyjádřením hodnoty práce" je naprostým základem pro jakoukoliv vaší společenskou funkci, nicméně, v kapitalismu je ignorován - nerespektován především tím, že někdo něco vlastní a nepracuje ale dostává peníze jakoby ano, přičemž dokonce mnohem více než ti,kteří pracují tvrdě a odnevidim donevidim, což je vlastně plně sprostá krádež.

   ad 3. Vylučuje například a především jakoukoliv slepou víru, kterou jsou především křesťanství a islám, zaručuje vědu a snahu o poznání, které je k myšlení potřebné.

   ad 4. Tento Vesmírný zákon je těžší vysvětlit, ale není všem dnům konec, doufám,... zatím si uvědomte, že jste přehlasováváni v OSN těmi státy, které jsou vývojově mnohem níže než vy a to znamená vaši stagnaci a postupný zánik, protože vás to vrací do minulosti, kterou jste a úspěšně už prošli. Je to nepřijatelné i z toho důvodu, že vzhledem k dosažení vaší vyšší vývojové úrovně, budete zákonitě, respektive logicky, přijati mezi vesmírné civilizace vyšší vývojové úrovně, které především z vašeho pozemského lidského islámu doslova šílí a považují ho za náboženství prostých nemyslících "kanibalů". Je neslučitelné s vaší vývojovou úrovní, natož s tou vesmírnou, která je všude kolem.

   ad 5. Budete muset přijmout odpovědnost alespoň za vás samé a to osobní odpovědnost a ne hodit věc za hlavu a spoléhat, že se to nějak vyvrbí a bude klid, nevyvrbí se to, protože zlo tak nefunguje a je tedy nutné věc řešit aby se nezhoršila a to kdekoliv a kdykoliv, protože stejně by se jednou, zákonitě a logicky, dostala až k vám, ale mnohem, mnohem silnější. Zlo totiž sílí, pokud se mu nečelí. To snad už znáte!

   Děkuji za pozornost.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.