Reklama

středa 20. prosince 2017

Americké rozcestí

Yekta Uzunoglu
20. 12. 2017
Už téměř rok upozorňuji na to, že USA stojí na Středním východě na rozcestí s Tureckem a tuto moji domněnku potvrzuje vývoj událostí řítících se s rychlostí, ze které se člověku točí hlava jak na rychle se točícím kolotoči. V minulých dnech, když nejprestižnější instituce Spojených států a dle všeho celého světa Rand Corporation vydalo svoji studii o stavu věcí na Středním východě, tak bylo jasné, že rozcestí USA s Tureckem je už tak daleko, že se počítá i s eventuálním vojenským střetem a to v případě, že Turecko vojensky zasáhne do kurdského Kantonu Afrin v syrském Kurdistánu, kam již víc jak 1,5 měsíce Turecko přesunuje své těžké zbraně, právě na hranici s Afrinem.


Mnozí analytici vnímali tuto studii Rand Corporation jako otevřené varování adresované Turecku americkou vládu, lépe řečeno Pentagonem.

Amerika přes štěkot Ankary pokračovala v minulých týdnech se stejnou intenzitou jako celý rok, vyzbrojovala syrské Kurdy a počet dodávaných těžkých zbraní překročil už víc jak 4000 nákladních aut.

Kolik lehkých zbraní mezitím letecky dodali, to nevíme, protože Američané mají na území osvobozeném Kurdy čtyři letecké základny.

Současně Americký senát v minulých dnech schválil podporu syrským Kurdům i v roce 1918 a to ve výši půl miliardy USD, to jest 10,5 miliardy českých korun!

Spolupráce USA s kurdskými ozbrojenými silami je mezitím v Sýrii daleko intenzivnější než s Kurdy v Iráku a na tom je prekérní fakt, že tyto jednotky Kurdů v Sýrii jsou levičácké a mají blízko k radikální kurdské straně PKK! Ale nikomu ze zúčastněných jejich odlišné ideologie nebrání v tom, aby ve všem postupovali společně a to i eventuálně při vojenském střetu s Tureckem.

Poté, co Trump uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele, dostal se proces rozchodu USA s Tureckem do neuvěřitelné dimenze. Není den, kdy by Erdogan nevyhrožoval a nenadával USA a není den, kdy USA neodpovídalo Erdoganovi adekvátním, ale daleko efektivnějším způsobem. Erdogan došel až tak daleko, že svolal mimořádné jednání Organizace islámské spolupráce, které on předsedá a vyhrožoval Americe už nejen jménem Turecka, ale celého islámského světa - jako jejich předseda! Naštěstí se tentokrát jednání nezúčastnila ani Saudská Arábie, ani Egypt, ale ani Emiráty.... Je to otevřený boj Erdogana proti Trumpovi jako vždy s doprovodem halasných útočných trumpet jeho médií...

USA odpověděly okamžitě, že nadále neudělují tureckým občanům víza (začalo to cca před třemi měsíci), rozhovory o udělení víza tureckým občanům mohou začít nejdříve v polovině roku 2019!

Američanům se podařilo v procesu s turecko - iránským psychopatickým miliardářem, kde jde o Erdoganovu hlavu, získat za svědka dalšího souzeného, to jest náměstka generálního ředitele turecké státní banky, která porušila embargo vůči Iránu atd.! Během procesu dotyčný jen přesedl z lavice obviněného na lavici svědka a začal vypovídat.... To je další Damoklův meč, co drží Američané nad hlavou Erdogana.

Erdogan se v návalů protiopatření opět setkal s Putinem a slíbil mu, že smlouvu o nákupu SS 400 raket, podepíšou do týdne. Raket, o kterých nedávno gen. Petr Pavel řekl, že se nebudou jen dívat, jak se nějaký člen NATO vyzbrojuje SS 400 raketami!

A Trump? Nechal se slyšet v tom smyslu, že nelze zůstat nečinným, když člen NATO a to ještě navíc neplatič příspěvků, se každou chvíli ukazuje s představiteli Ruska!

Jak Air Canada, ale tak i americká letecká společnost Delta, zrušily své veškeré lety do Istanbulu! Hned je následovaly evropské letecké společnosti, jako jsou Air France, Iberia, Swiss Air, Alitalia, Austrian Air!

Píši již čtvrtým rokem, že Erdogan nepřestane se svou agresivitou stejně jako to neuměl - nesměl Hitler a jemu podobní agresoři v dějinách!

34 komentářů :

 1. Hlavným agresorom nielen na Strednom východe,ale na celom svete sú fašistické USA.Takže pán Yzunoglu sa teší z podpory USA Kurdom, ale pritom zabúda na to, že USA vyzbrojujú Kurdov hlavne proti Sýrií a v amerických záujmoch, s cieľom rozvrátiť celú oblasť. Možno USA oklamali Kurdov prísľubom samostatného štátu, pričom sa Kurdi môžu ľahko odpísať v očiach všetkých štátov v okolí a na konci nedosiahnu nič,podobne ako v Iraku.Fašisti z USA sú tiež len závislí na dobrej vôli Erdogana, že im dovoľuje využívať letiská a cesty v Turecku.Pokiaľ bude situácia rýchlo eskalovať ako tvrdí autor článku a američania budú rýpať do Erdogana,tak by sa mohol urýchliť scénar výstupu Turecka z teroristickej organizácie NATO a jeho priklonenie sa na spoluprácu so ŠOS. Pozitívnym výsledkom by bolo vyhnanie USA z celého blízkeho a stredného východu a ich konečného odchodu za atlantický oceán, nech si riešia problémy doma.Potom by si mohli štáty z oblasti vyriešiť spory pokojne medzi sebou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé komu všemu dává NR prostor*

   Smazat
  2. 8,05
   Hele hele,kafemlejnek z pornoJandovo vohonu se nám probudil z vopice a zase zvrací ty eurohovnotný srágory....kdybys byl schopen alespoň vymyslet něco novýho,jenže to ty s tvojí demencí a progresivní paralýzou nezvládneš!!!!!!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 8,48
   Chce to změnu ty hovno u Onanovo ptáka!!!!!
   P.S. Kdy jsi ty teplákovej hulibrku viděl spektrometr?????Leda na vobrázku a to ti musel ještě někdo ten vobrázek přeložit ty Hovnodolní Hovnolulane!!!!!.-DDDD

   Smazat
  5. Běž za ním, ať ti neuteče - rozptýlil by ses:) -
   https://www.youtube.com/watch?v=AuY68V2B7uE

   Smazat
  6. 23:46 Přesně tak souhlas.

   Smazat
  7. 5:57 jestli není mnohem zajímavější, komu všemu nedává prostor Česká veřejnoprávní televize a Český veřejnoprávní rozhlas.

   Smazat
 2. Souhlasím s vámi pouze bych ješte dodala že nejen Turecko má USA plné zoubky ale i Japonsko potichu odsouhlasilo Rusku na Kurilských ostrovech postavit námořní základnu ! Dalši hřebík do rakve USA za jeho zády !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moniko, Japonsko nic nepovolilo Kurily jsou Ruské,ponjatno?

   Smazat
  2. Nejsou ruské, Rusko je ukradlo stejně jako Krym a paní Monika nemá pravdu taktéž. Rusko má svoje vojáky jak na Kunasiru tak na Habomai - neboť se jedná právě o tyto ostrůvky. Sinzo Abe nic s Putinem nedohodl. Putin se snaží dotáhnout Japonce (na zlost Cine), do Vladivostoku, ale Japonci to podmiňují právě návratem ostrovů aby si tam mohla USA udělat svoji bázi a mít pod kontrolou nezamrzající průlivy. S čímž lze jednoznačně souhlasit, jelikož us navy jsou jediným stabilizačním prvkem na planetě.

   Smazat
  3. 8,14
   KRYM NIKDY nepatřil do Banderostánu ty hovnohulibrku!!!!!

   Smazat
  4. Teď tu Yekta Mekta bude mít víc prostoru, když ten srbskej štváč odešel za Myloševyčem :D:D:D -
   https://www.novinky.cz/domaci/458499-zemrel-rajko-dolecek-propagator-zdrave-vyzivy.html

   Smazat
  5. 8:39,. Vy jste neobyčejně vulgární, nevazeny pane. Nechtěl jsem věřit panu Jandovi, že existují stvave stránky, které nekriticky nadrzuji Rusku a teď to tady vidím. Vulgarni, xenofobni. Nevím, jaké má správce záměry, ale tohle je příklad neprofesionální a stvave novinařiny. Dám to dnes odpoledne k nahlédnutí svým studentům a podiskutujeme na téma "novinář jako nástroj"

   Smazat
  6. 9:55

   Měl byste ovšem také své studenty upozornit, že existuje rozdíl mezi novinařinou a nástěnkářstvím. - NR je pouze nástěnka, s novinařinou to má hodně málo společného, jen minimum příspěvků je tu původních.

   "Pana" Jandu bych do toho netahal - toho zmiňujete beztak jen proto, abyste provokoval.

   A pokud tu vidíte nekritické nadržování Rusku, podléháte evidentně sám černobílému vidění světa.

   Smazat
  7. Anonymní 21. prosince 2017 9:55

   Možná by bylo záslužnější, kdybyste svým studentům nabídl i příklad positivní.

   Kvalitní novinařinu najdete např. na
   http://casopisargument.cz/
   nebo
   http://ceskapozice.lidovky.cz/
   Jinak je Vaše glosa zajímavá už tím, že navazuje na výkřik anonymního blbečka, jakých se tu potulují desítky. POužíváte tedy, byť bez nadávek, stejný vzorec myšlení jako tito blbečkové. Proč?

   Kokotko

   Smazat
  8. 8:14 Krym Rusko neukradlo, pouze ve shodě s přáním jeho obyvatelstva, převážně ruské národnosti, vrátilo do historického státního svazku. Rusko Kurily ukradlo stejně, jako USA většinu svých územních zisků na základě vítězné války. V tomto případě druhé světové, tedy se souhlasem angloamerických spojenců. Rád připomenu, že pokud neměl být podíl Ruska na porážce Japonska a zisk vlivu v celé té oblasti rozhodující, musely USA použít jadernou zbraň proti civilním cílům, městům Hirošima a Nagasaki. Zkrátka, humanisté, že?

   Smazat
 3. Dva fašistické a NATOvské státy USA a Turecko vstoupily do ringu. Uvidíme, kdo komu dá přes držku v souboji Trump vs Erdogan!

  OdpovědětSmazat
 4. https://youtu.be/etaZ3S-KpKw
  ano, žít v Turecku musí být hrůza.
  Všude se lidé brodí v opatcích,všichni nikam ve stresu pospíchají, ženy chodí zahalené od hlavy až k patě, nic tam nefunguje a lidé nemají národní uvědomění,jezdí tam stará auta po rozbořených ulicích, prostě jak píše pan Jekota president Turecka jezdí po světě a bodá nožem do zad...*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hrůza, dík za vzpomínku. Je fakt že tohle nic nepřekoná! - https://www.youtube.com/watch?v=AuY68V2B7uE

   Smazat
  2. Pane Unknone, tedy promiňte, nic ve zlém, ale to video, podle mého skromného názoru, ukazuje docela příjemné místo. Překvapivě čisto, klid jako na maloměstských uličkách... květiny... hezky oblečení lidé...
   Tož podle videí z arabských velkoměst (Kahira třeba) je tohle více než slušné místo. Ovšem nebyl jsem tam. Třeba to město páchne tak, jako prý páchnou města indická?
   Syn byl kdysi jako turista navštívit perský Teherán. Vrátil se s očima navrch hlavy, jaké je to vlídné a příjemně spořádané město. Čistota, klid, dobré zásobování, sympatičtí lidičkové...
   Čím jsem starší tím méně věřím zvěstím, které šíří "mainstream"- tedy česky: HLAVNÍ STOKA. Hádat se s Vámi nebudu, ale pokud ten film měl dělat negativní reklamu Istanbulu, tož bych řekl, že uděla pravý opak.
   Přeji hezký den a ovšem i Vánoce.

   Smazat
  3. Pane Vlastimil, p.neznámý to zjevně pojal ironicky.

   Smazat
 5. Nastala situace,že USA může dělat jen to co jim je dovoleno.Ty časy jsou pryč,když si mohli bombardovat koho chtěli.Sice mají dost koupených politiků,zaprodanců,ale prostor k ovládání světa se USA zmenšuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno co se děje už posledních 250 let jede přesně podle plánu Ročíldů, naivko.

   Smazat
  2. Již více než šest století jsou v Římě stále ty stejné nejbohatší rody.
   Vatikán kroutí ,,křesťanskou,, západní politikou již hezkou řádku let.
   Svět si začíná uvědomovat kdo je generátor
   zla po století rozesetém na každém kontinentu.
   Proto se opravdu mocenský vliv Ameriky a západních států zmenšuje, jsou řízený katolickými politiky.
   Jako zbraň k vytvoření chasu zplodila tahle prokletá církev uprchlickou krizi.
   Důsledkem je pak radikalizovaná společnost...
   Vždy když bylo vlasti a nebo státu nejhůře,
   katolická církev prosperovala.
   Dnes tomu není jinak*

   Smazat
  3. V tom máte určitě pravdu, jedinej problém je v tom, že o tom sami ještě nevědí a pokud snad trochu tuší, tak stejně vědět nechtějí. Nechtějí jednat s Ruskem protože nemají navrch jen z titulu že jsou Ušáci a do teď to přesi fungovalo, jenže Putin jim nastavuje zrcadlo a vrací je do, pro ně, neradostné reality. Radši ale budou mlžit, lhát, podvádět, manipulovat, dávat embarga státům, sportovcům, vykládat jak se jim hospodářsky daří atd. To jim bohužel dlouho nevydrží a o to horší bude probuzení do reality, kdy budou mít sami doma takové problémy, že se přestanou vměšovat do okolního světa. Tak dopadne každý ignorant, oni jak se říká "Cizí vidí pod lesem, své nevidí nosem" a to je sebevražedné. Aottj.

   Smazat
 6. Anonymní 8:37
  I těmto vládcům peněz zapadá slunce,co je horší,že stáhnou ke dnu mnoho poctivých občanů.

  OdpovědětSmazat
 7. Usláskomil jektá.

  OdpovědětSmazat
 8. Pan Uzunoglu se v tom jaksi zmítá. Chvíli nad USA láme hůl, chvíli jásá.. Pořád je asi ještě příliš naivní a věří, že z USA podpory může vzejít něco dobrého pro Kurdy. Leda tak další mrtví, vzhledem k USA "pomoci". Pořád mu nedochází, že Kurdové jsou pro ně pouze nástrojem ke změně režimu v Sýrii. Použijí je a jakmile přestanou panáčkovat, udělají jim to samé. Navíc každý, kdo s am. vměšováním měl co do činění, má jich plný zuby. Syrští Kurdové by se měli poučit z pokusu o samostatnost v Iráku a raději se domluvit se syrskou vládou, než s USA agresorem. V Iráku už se totiž USA roztahují a tak na místních Kurdech a jejich zájmech už nezáleží. V Sýrii je to ale americké téma, po jejich debaklu v tzv. boji s IS, fakticky ale proti Asadovi, který má podporu obyvatel.

  OdpovědětSmazat
 9. Uzunoglu, už začínám mít dost toho vašeho permanantního lhaní, manipulací a podlézání USA, jako bychom těch chazarů: Šiklových, Kocábů Štětinů a dalších to neměli sami dost v této republice. Nevím, co vede redaktora této stránky, že zde z toho dělá platformu pro názory amerických agentů CIA, kam pan Uzugnolu zřejmě patří. Už jsem pana Uzunoglu několikrát odkázal na Bakalovu Aktualně.fuj, tam píší lidé, co jsou hluboce zakousnutí USA někam. To, že tady operujete nějakou bankou, je v ČR každému přece úplně ukradené, nějaká ta ayakabi kutusu, kdo za ni stál, kdo to zinscenoval apod., vy jste si z tohoto případu vyzobal jen to, co se vám hodilo. Jste tu v ČR jako host, vy byste se měl zdržet lží, politikaření a manipulací, které tu provádíte v zájmu USA, abyste naštval lidi, jejichž předklové tu po generace tuto zemi budovali.Válku v Syrii začali USA a ti dodávali zbraně přes Turecko zarytým muslimům, těm, co bojovali v Kobani třeba proti Kurdům. Ted´není ISIL, tak se USA přeorientovali na bezectné Kurdy, a podporují ted´ty, proti kterým ti jejich dřívější chráněnci bojovali, není to komické? A to jen proto, aby se mohli dále lidi mezi sebou vraždit. Kdysi jsem ke Kurdům měl sympatii, to je pryč. Erdogan se postavil USA, a proto tady Uzunoglu takto zlostně slintá nesmysly, Erdogan posbíral tisíce agentů CIA v Turecku, chápu, že to CIA naštvalo, léta si zde budují agentské sítě, a potom za rok a půl o tu sít´ téměř celou přijdou. Tisíce agentů CIA dnes bručí v base v Turecku, a to je dobře. Kdyby Uzunoglu byl dnes v Turecku, tak sedí jako Gulenovec (tzv. FETOCU) také. Kdy se u nás začnou zavírat lidí, kteří se spojili se zahraniční mocností, aby škodili lidem, kterým ta země patří?

  OdpovědětSmazat
 10. a ještě něco, pane Uzunoglu, skutečně jste mě už nasral. To, že se tady jel business mezi tureckými firmami a Iránem, to přece věděl každý. Když jedete z Istanbulu do Ankary, kolik protkáte těch iránských kamionů se zbožím? Je na tom napsáno Mammut, dokonce se nakupovala i nějaká ropa oficiálně z Iránu (povolená velkoryse USA), všichni to po léta věděli, a nevadilo to, a najednou se tedy tváří řada lidí, a to zejména pan Uzunoglu, překvapeni, že se tady dělal obchod za zády USA sankcí. To je přece pokrytecké jako svině, fuj, že vám není hanba. A jestli ty platby jely přes Halk Bankasi, to už je úplně jedno, jinak se to zboží platilo také přes banky v Dubaji. Chci říci jen to, dokud se tady dělal business mezi Tureckem a Iránem a Erdogan byl váš americký kamarád, tak vám to nevadilo. Začalo to vadit, až si Erdogan uvědomil, že jste ho podvedli, slibovali jste mu kus Sýrie, a za zády byly jiné plány, a že ted´, aby se sliby nemusely plnit, tak se Erdogan zkrátka jako na divokém Západě odstřelí. Když to Erdogan pochopil, tak se zcela logicky obrátil, šlo mu o život, a v té době najednou vám začalo vadit, že dělalo Turecko business s Iránem. Vy přece dobře víte, že ten proces v USA s Zarrebem je zmanipulovaný od CIA, a co tam tento člověk přečte podle not CIA, to je přece úplně jedno. Běhal jim tam po USA Saakašvili, který je v Gruzii namočen do organizace vražd politických oponentů a do korupce, a to USA nevadilo, že by ho tam začali soudit a tady jsou najednou Američané velmi zásadoví a vadí jim korupce. Pane Uzunoglu, vy jste nečestný člověk, třeba by se vám v tom USA dařilo lépe, tam byste našel povahy vám podobné, Víte kolik uteklo po puči v Turecku do USA lidí namočených do podpory tohoto puče? Spousty, a tito jsou dnes připravení jít k jakémukoliv soudu v USA a povídat tam jakékoliv ptákoviny proti Erdoganovi a pan Uzunoglu to zde může komentovat až do smrti.

  OdpovědětSmazat
 11. Upřímně lituji poctivé, čestné a vlastenecké Kurdy, mezi něž samozřejmě nepočítám autora, který si pěkně žije v závětří a jenom mudruje a mnohdy provokuje. Jejich vlastenecké cítění a především odvážné chování, bylo, je a ještě dlouho bude zneužíváno všemi možnými státy, od velmocí po regionální mocnosti k prosazování svých zájmů. Dovolím si dokonce konstatovat, že ti Syrští se v současné době dostali do historicky nejhorší situace. USA a především Pentagon je bude sprostě používat v boji proti komukoliv na Blízkém Východě. USA jsou, jako obvykle odhodlány bojovat za údajnou svobodu Kurdů do posledního Kurda. Zbrojaři USA si jenom mnou ruce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Hošku, mrzí mne, co jste napsal o autorovi článku. Pan Uzunoglu to skoro 30 let aktivně bojuje za uznání práv svého národa. Co byste od něj chtěl víc?
   A k těm Kurdům - již mnoho desetiletí jsou sami mezi sebou rozděleni a to jim brání v jednotném systematickém promyšleném postupu koordinovaném se všemi Kurdy od Turecka až po Írán.
   Leo

   Smazat
  2. Stanislav Hošek 12. ledna 2018 11:20
   Leo - Anonymní 12. ledna 2018 11:27

   I mě zarazilo, že se pan Stanislav Hošek (od kterého jsem v minulosti už četl leccos rozumného) přidal k útokům na Dr. Uzunoglu.
   Upřímně by mě zajímalo, jaké k tomu má důvody.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.