Reklama

pátek 8. prosince 2017

Amerika hledá spásu ve válce. Proč je Putin klidný? - Prostě s Kyklopem se musí umět správně bojovat

Alexandr Chaldej
8.12.2017 Zavtra, překlad ČeskéNárodníListy

Ruská vnitřní politika je určována zahraniční politikou USA. V závislosti na tom, zda je politika USA vůči Rusku mírnější nebo tvrdší, je linie Kremlu budována s ohledem na opatření v ekonomice, kádrové politice a propagandě. Reaktivita ve vztahu k USA je nejproduktivnější strategií: překonáváme nepříjemnosti, jak přicházejí. Jakákoli předběžná akce není nutná, protože obrana pak nemusí být přiměřená k útoku.


V závislosti na tom, jaký druh flotily budou stavět v USA, bude se v Rusku vyvíjet strategie stavby lodí. Stupeň reakce a personální reformy v Rusku závisí na tom, jaký kurz vyhraje ve Spojených státech. Rusko vždy proti Spojeným státům hraje černými figurkami a rozvíjí obranu v závislosti na akcích Ameriky.

V současné době USA provádějí strategii, která byla naplánována pro Clintona. Volba Trumpa nic nezměnila v globálních prioritách "deep state" (hlubokého státu), který je skutečným architektem americké domácí a zahraniční politiky. Ve Washingtonu Trump vytváří vojenský kabinet vlády. Jestřábi-neoconi jsou jedinou Trumpovou kádrovou rezervou, svázali mu ruce a nohy a Trump nemůže odolat jejich organizovanému tlaku. Nyní existují úniky, že dokonce poměrně agresivní Tillerson prožívá ve vedení ministerstva poslední týdny, pro nedostatek agresivity. Nemá rád většinu Kongresu, kde republikáni a demokraté nevidí žádnou jinou cestu z krize, která je ohrožuje, kromě stále otevřenějšího vojenského tlaku na celý svět a na hlavní smrtelné nepřátele: Rusko, Írán, Severní Koreu a Čínu. Do vedení ministerstva přijde Mike Pompeo z CIA, bývalý mariňáka, se způsobem myšlení vidět svět jen jako bojiště. Do CIA pravděpodobné postaví Dona Cottona, republikánského senátora z kongresu, který je velmi agresivní vůči Íránu a který obdrží finanční prostředky spojené s Izraelem, finančně-průmyslovými skupinami a neokonzervaci.

Takže co bude znamenat nevyhnutelný odchod Tillersona z pozice šéfa americké zahraniční politiky? Otevřený kurz na válku, silný tlak na Rusko, Severní Koreu, Írán a všechny ty, kteří se odváží vzdorovat diktátu umírající velmoci, ve které moc ve skutečnosti uchvátili „jestřábi“, neokonzervativci nejradikálnějšího křídla, téměř ze staré školy imperialistů.

Příprava Spojených států na válku s nezávislými částmi světa vstoupí do konečné fáze. Před našima očima se ve Spojených státech vytváří válečný kabinet, ve kterém by postava Tillersona, volající po zdrženlivosti, pokud jde o Severní Koreu a Írán, a jiná řešeních světových problémů, nepůsobící vážné zhoršení situace, vypadala jednoduše nevhodně,“- říká Sergej Latyšev ve svém článku "Tillerson je odstraňován z ministerstva zahraničí, v USA se formuje vojenský kabinet .“

Samozřejmě, že americká politika totální války s okolním světem, bude mít především vliv na stav věcí na Ukrajině: tam se radikální nacisté v blízké budoucnosti dostanou k moci a rozpoutají bojové akce. Není náhodou, že Volker nazval pravděpodobnost jejich počátku téměř na 80 procent. To je otevřené varování pro Kyjev a Moskvu, že Washington se snaží o vojenské zhoršení v Donbasu. A to, co Washington chce, je bezodkladně realizováno v Kyjevě. Prohlášení Avakova a dalších ukrajinských politiků o této otázce nenechávají pochybnosti o tom, že Washington potřebuje válku v příštích měsících a ta bude. Jejím účelem je vytvořit podmínky, ve kterých se Rusko již nebude moci zdržet přímé intervence, ani dodávek zbraní do Donbasu. Ani dodávky zbraní z Abcházie nepomohou Rusku, vyhnout se nařčení z přímé účasti ve válce na Ukrajině. Výsledkem budou sankce proti ruským a evropským společnostem, podílejícím se na Nord Stream 2 a tureckém Streamu, zákaz operací s ruskými cennými papíry, Putinova obvinění z válečných zločinů. V souvislosti s volbami v Rusku bude Putinovo zvolení prohlášeno za nelegitimní. Dalším argumentem použitým Washingtonem bude to, že se na nich podílel neuznaný Krym. Putin osobně postaví Západ do velmi nejednoznačného postavení. V souvislosti s odstavením Ruska od SWIFTu - a únorovými nájezdy na okolokremlovské oligarchy Washington doufá, že Putinovi zažehne půdu pod nohami všude, kam jen může učinit krok.

Ale Putin vypadá celkem klidně a nesnaží se okamžitě měnit okolí. Kreml samozřejmě neplánuje žádné odvetné reformování vojenské administrace. Proč? Relaxace a podceňování nebezpečí? To je pro Putina netypické. Jeho postřeh a reakce byly vždy na vysoké úrovni.

Absence viditelných křečových pokusů o reakci zrcadlovými gesty z Kremlu říká, že Rusko se nebojí všech opatření, která USA plánují zahájit. Navíc - do jisté míry - jsou dokonce přínosem pro Rusko:

1. Formování zjevně agresivního složení vlády USA posílí tendenci izolovat USA od vazalů. Budou se samozřejmě bát dostat se do situace rukojmích a budou usilovat o samostatná jednání s nepřáteli Spojených států, zejména s Čínou, Íránem a Ruskem. Arabové, Německo, Japonsko a Jižní Korea se rozhodně budou chovat takto.

2. Průběh tvrdé konfrontace by měl vést k rychlým výsledkům. Teprve to dává smysl. Pokud blitzkrieg nebude fungovat - a ten fungovat nebude, válka se protáhne, pak se také zesílí konflikt mezi jestřáby a jejich nepřáteli ve vládnoucí třídě Spojených států.

3. Americký tlak na Evropu, Rusko, Čínu a Írán povede k roztržce evropských elit a k posílení jejich konfliktu s americkými elitami.
4. Válka se Severní Koreou zbaví USA podpory Japonska a Jižní Koreje. Jejich konfliktní postoj k USA se zvýší. V souvislosti s tím se zintenzivní konsolidace vztahů s Čínou, a tudíž nepřímo s Ruskem.
5. Odpojení od SWIFT nepovede ke katastrofě ruských zahraničních obchodů. Dojde k návratu zpět, ke starému dobrému telexu a teletypu - jak to bylo za SSSR. I k telegrafu. Převody peněz nebudou v reálném čase, ale během dvou až tří dnů. Nepohodlné, ale ne fatální. Mnohem více než my utrpí ti, kteří od nás nakupují plyn a ropu a dodávají nám své výrobky. V podstatě je to vazal USA - Evropa. Umíte si představit, jaké vytí spustí naši obchodní partneři? Německo, na které to udeří strašnou silou? Zvýší to lásku Němců ke Spojeným státům? Jsem si jistý, že ne. Uděláme něco s pomocí Číny. Vytvoříme další zúčtovací síť za účasti jiných bank. V rámci zemí BRICS se hodně zintenzivní integrační procesy. V roli Ruska si sebe všichni představí, a nebudou chtít tiše čekat na takovou situaci. Uvnitř Ruska bude zúčtování procházet systémem MIR. Takže nedojde ke kolapsu zúčtování. Svět bude polarizován směrem k izolaci Spojených států a konstrukci systému protiamerických svazů a aliancí.
6. Stisknutí našich oligarchů prostě odtrhne naše elity od Západu - represe a zatýkání jim ukážou, že Rusko je bezpečnější než Západ. Představa, že v Rusku obecně jen budou vydělávat peníze, pak využijí Západu jako klidného přístavu, úplně zmizí. Ti, kteří zcela z Ruska odejdou, a zaujmou místo v cizích zákopech, už s námi nebudou mít žádný vztah. Pro nás to bude jen ziskové.

7. Jakýkoli pokus Západu, osobně tlačit proti Putinovi v Rusku, bude mít jen opačný účinek: nikoliv jeho izolaci, ale jeho posílení a bezprecedentní konsolidaci národa kolem něj.

8. V Rusku bude vynucen začátek oddělení ekonomiky od dolaru a západních institucí.

9. Jakákoliv pátá kolona v Rusku, pokud nebude zničena, dostane se do stavu obklíčení.
10. Válka na Ukrajině, i kdyby na počátku přinesla poskokům USA vojenské úspěchy, nakonec skončí vojenskou porážkou těchto amerických loutek - s nejvyšší sympatií pro tento proces v Evropě. Ta nepotřebuje mít na svých hranicích namísto Porošenka Tahniboka, Bieletského, nebo Turčinova. Z jihu Ruska, ze strany Turecka nic nehrozí. Ve Střední Asii se babajové, vystrašení po Sýrii, uchýlí pod Putinovu střechu rychlostí horského jelena. Tedy v případě, že Spojené státy budou pokračovat ve vynášení všech dostupných „trumfů“, nic tímto vydíráním nemohou získat - vyjma při přímé invazi NATO na Ukrajinu a vyhlídky na přímé střetnutí s ruskou armádou tam. Ruská armáda nedopustí usazení NATO na hranicích Ruska. USA se snaží blafovat, ale není reálné bojovat s jadernou mocností o pozice na území Ukrajiny. Kromě krize v rámci NATO by to znamenalo, že další nástroj nátlaku na Rusko zmizí. Vojska nelze rozvinout - je to nebezpečné. Ukrajina nestojí za světovou jadernou válku. Již zavedené sankce vůči Rusku nejsou kritické, ale vlastní americké spojence poškozují a vždy to nebude fungovat. Slepá ulička.
11. Tlak na Rusko, Írán, Čínu a Severní Koreu vytvoří pro USA situaci války na čtyřech frontách. Hitler z druhého světa se nepřestane divit. Dokonce s náležitým respektem k velikosti, síle a tvrdosti amerických atributů geopolitické síly bych ji nepřeceňoval natolik, abych se zapojil do takového dobrodružství v situaci, v níž Spojené státy nyní jsou.

Ta svědčí pro Rusko.

Lidé na světě se nejprve bojí rozmachující se americké pálky, ale pak si zvyknou. Začnou potichu odporovat. Každá akce vyvolává opozici. Odpor vytváří množství možností odpovědí, které nelze vypočítat. Dlouhodobý dopad takové nejistoty zvyšuje riziko, že začnou selhávat údery jeden po druhém a v důsledku toho bude svět pro USA horší, než před válkou. Když se rozhodnou použít všechny prostředky a budou myslet, že jim to neublíží. Ale svět horší než před válkou, znamená porážku ve válce.

Proto Putin v zásadě nevidí žádný důvod ke znepokojení. Je naprosto klidný a v každé z uvedených situací vidí příležitosti k posílení ruského geopolitického postavení. O konfrontaci se USA snaží ve své zoufalé situaci, protože nemají žádný jiný způsob zachování dosavadní nadvlády. Uchylují se k vojenské síle proto, že nic jiného jim již nezbylo. A celý svět má mnoho východisek. Počet kombinací, v nichž bílí anglosasové začnou silový debut a prohrají, je bezpočet, jako v trubici kaleidoskopu.

Už nejeden analytik s údivem popsal překvapivý pokles intelektuální úrovně amerických politických elit. Ano, stále mají neomezené množství peněz, kterými přitahují neomezený počtu agentů ve formě výzkumných center a nevládních organizací, vydávají řadu intelektuálních produktů ve formě strategií a analytických zpráv, armádní odborníci ještě kupí hory krásných tabulek, grafů a schémat, abstraktních teorií a fascinujících koncepcí.

Dojem z nich je, že skutečný svět nemá nic společného s tím, co tito lidé píší. Svět jde jiným, jim nepochopitelným směrem. Všechny jejich výpočty jsou vyhazovány s hodinami práce a zbytečnými penězi na ně.

Situace ve Spojených státech se zhoršuje, proces degradace amerických elit získává na síle a setrvačnosti, a děsí je pomyslet si, jak bude vypadat svět po 10 letech. Svět, ve kterém Spojené státy ztratily schopnost řídit se pokyny Sun Tsu.

Nejlepší válkou je - rozbít plány nepřítele; na dalším místě - zničit jeho spojenectví.
To je přesně to, v čem USA selhávají. Spojené státy už nejsou schopné rozvíjet ani plány, ani svá spojenectví.

Nejhorší je obléhat pevnosti.
Ale to je přesně to, co se Spojené státy chystají dělat. Toto není cesta, na které je možné očekávat vítězství.

Válečné pravidlo je:

- pokud máte desetkrát větší sílu než nepřítel, obklopte ho ze všech stran.

USA nad svými protivníky přirozené desetkrát větší převahu nemají.

- pokud máte pětkrát větší sílu, zaútočte na něj.
USA nemají ani pětinásobnou převahu.

- pokud máte dvojnásobnou sílu, rozdělte nepřítele na části.
Americké síly nejsou dvakrát tak velké jako Rusko, Čína a Írán se Severní Koreou. Součet vojenského potenciálu těchto zemí značí prohru Spojených států - jediná Čína má ekonomiku větší než je americká. Ve vojenské rovině však má Rusko s Amerikou paritu, ve spojenectví s Íránem a Čínou mají nad Amerikou převahu. NATO nebude s těmito zeměmi bojovat kvůli USA – a ještě pro skutečnost, že tyto země nezaútočily na země NATO, ale země NATO by je napadly.

- pokud jsou síly stejné, nebojujte s nepřítelem.
USA mohou bojovat pouze s těmi, kteří jsou slabší než oni.

- pokud jsou síly menší, braňte se.
USA upřednostňují obranu útokem, ke kterému vědomě postrádají sílu.

- Pokud vám nehrozí něco ještě horšího, snažte se boji vyhnout.
Těmito pokyny se Rusko, Čína a Írán umějí dobře řídit. A USA proti tomu nemohou nic dělat. Co by mohlo být pro ně ještě horší? Jsou přesvědčení, že jsou nejlepší. Proto se neumí vyhýbat, oni dobře umí prosazovat pouze svou. Budou mít problémy.

Proto je Putin v zásadě klidný. Ne, není lehkomyslný, je soustředěný, ale pozoruje, ale nehoní se. Nerelaxuje. Vše, co USA dělají, se v poslední době proti nim obrací.

Prostě s Kyklopem se musí umět správně bojovat.Pro České národní listy volně a kráceně přeložil P. Rejf


43 komentářů :

 1. Pokud vím, tak ten nějaký Trump, směji se, souhlasil s naším vedením. Není vůbec náhodou, tedy, že se rozhodl uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele a přesunout tam zastupitelství USA, což ale není nutnou podmínkou. Stačilo to totiž dost bohatě na "negramotné" muslimy aby se rozhodli k válce nejen proti USA ale především proti Izraeli. Ten je tak donucen držet se svým nejsilnějším spojencem, tedy s USA a snažit se USA "nenaštvat". To znamená, že izraelská "mafie", která se ve všech státech světa snaží vládnout a jen ve prospěch Izraele, bude "vládnout" pro USA a v prospěch USA, pokud USA napadnou válečně Severní Koreu. Tak se tedy stane, že Západní svět bude v jednotě a v čele s USA bude čelit jakémukoliv budoucímu nepříteli dokud Izrael bude z důvodu uznání Jeruzaléma za jeho hlavní město čelit muslimské zlobě. Geniální. Primitivní. Dobrý služebník, Trumpe. Jsme spokojeni, zatím. Nezapomeň, že se známe osobně z Prahy v roce 1968 a že oficiálně zastupuji ty, kteří tě nyní řídí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 14:31 No vždyť právě proto.

   Smazat
  3. JeCopak nevíte, že ta údajná hrozící válka v Severní Korei je jenom divadlo pro dav. Trump a Kim kopou za stejný tým, kam patří i Zeman. Všichni se potřebují zbavit USA státních elit, které už zhlouply na hranici zničení světa, ne že by jim to někdy myslelo, dokonce si ani nevšimli, že jejich údajné úspěchy jim někdo zařizuje. Tahle hra s Jeruzalémem a Koreu je součástí řízení na jejich odpis.

   Smazat
  4. Tohle stojí za přečtení: Váleční štváči, etničtí čističi a notoričtí pod.ebávači z Izraele vyhrožují Putinovi. Je to věru roztomilé...Co ale platí na USA,Eu i ČR, ovinutých chapadly židovské mafie až tak docela neplatí na Rusko o čem svědčí i vývoj agrese proti Sýrii.
   Avizovaná citace z ofiko izraelských míst:Mediálne ilúzie o tom, že Moskva je garantom bezpečnosti Izraela sa teda postupne začali rúcať. Svoj vzťah k ruskej kampani v Sýrii vyjadrila otvorene Sima Šajnová, dôstojníčka Mossadu, ktorá oznámila, že Izraelu sa nepáči to, že Rusko sa rozhodlo zachrániť Asada. Ešte tvrdšie vyhlásenie odznelo zo strany ministerky justície Izraela Aelet Šakedovej, ktorá vyhlásila, že “Ak chce Putin Prežiť, mal by robiť to, čo mu prikáže Izrael”.

   Více v článku:

   http://www.hlavnespravy.sk/syria-ostrelovana-izraelom-zidovsky-mytus-o-druzbe-s-ruskom-sa-skoncil/1230970

   I dění na Ukrajině je plně v režii z Tel Avivu a vězte, že pokud ta další Velká válka proti Rusku vzplane naplno a i v Evropě, bude to zas dílo těch stejných, kteří se nesmí jmenovat...

   Smazat
  5. Pozn.:na té Ukrajině už to zašlo tak daleko, že tzv."Jazykovým zákonem"je zakázáno oficiálně používat ruštinu (ale je to problém, protože dvě třetiny držitelů UA pasů jinak mluvit neumí...) a jako úřední jazyky jsou nařízeny "ukrajinština" a a to se podržte "HEBREJŠTINA" ! ! !

   Smazat
  6. 18:10 A to máš odkud s tou hebrejštinou?

   Smazat
  7. 18:10
   Také by mne zajímal pramen.

   Smazat
  8. Ale to jen známý židobijec (17:51) si pouští svou fantasmagorii na špacír.

   Smazat
  9. Jo jo, zjevně by si tu svoji fantasmagorii měl držet na vodítku.

   Smazat
  10. Vy dva tupci z 20:15 a 20:20, já jen citoval, co prohlásili někteří z těch, kteří představují moc, které vy dva lezete do řiti...jste trapní...Měli jste si ten odkaz aspoň přečíst a alespoň na chvilku použít mozek, pokud jste vůbec majiteli něčeho, co se mu alespoň přibližuje...

   Smazat
 2. https://www.youtube.com/watch?v=Sv3TmPBiK2g

  Je to rok staré a stačí si poslechnout jen ten Putinův začátek...

  OdpovědětSmazat
 3. Velice dobrý článek
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:27 jo,jo velice dobrý,to musí povzbudit ruské vlastence,pro které je to psáno!Proč takové sračky k ohlupováni normálně myslících lidí se objevují i na našich webech je mě skoro záhadou.

   Smazat
  2. Ruské vlastence asi netřeba povzbuzovat, to je asi jako dobývání se do otevřených dveří, no a normálně myslící lidé nemusí také nikdo ohlupovat, to je jako s těmi vlastenci. No a kam patříte vy? To pro mně není ani náhodou nižádnou záhadou. Hele, a bacha bude pro vás daleko a daleko hůře. Je načase si zvykat...

   Smazat
  3. 17:48 tá záhada pre teba je preto že si hlupák

   Smazat
  4. 18:03 a 18:35 chlapci,chlapci,věříte li ruským bajkám propagandistům a blogistům jako A.Chaldej a když to ještě vyšťourá a přeloží p.Rejf...... tak je to s vàmi hodně špatné.

   Smazat
  5. Hned mi bylo divné že Stropnický zdrhnul z ministerstva obrany na zahraničí . Určitě má bobky u prdele .

   Smazat
  6. 21:08 Z čeho by jako měl mít ministr obrany ČR bobky u prdele???

   Smazat
  7. 21:20 - Válkychtivý diverzant má ty bobky u prdele ze svých prdelo-extrementů! Fuj, je na blití!

   Smazat
 4. Snašim maršálem Stropnickim a vévodov Kárlem Šlásernmbergem a generálem Michaelem Kocábem válku nad Rusi vihrajeme.Budeme pochodovat za tamtami bůbnů a za zpěvu písne to naše Praha kavárenská Praha,matka všech kavárenskich blech.

  OdpovědětSmazat
 5. Zdaleka ne všemu jsem rozuměl. Ale řeknu jenom svůj dojem. Putin není nesvéprávný idiot. Pokud se tváří klidně, jsem přesvědčený, že klid jenom předstírá. Dále jsem přesvědčený i o tom, že zná jeden z Murphyho zákonů- žádný plán nikdy nevyjde.
  Američanům toho moc nezbývá. Dluh je nesplatitelný a až to rupne, začnou padat banky, jako mouchy. Nevím, zda ještě bude fungovat dotisk peněz a státních dluhopisů. Pokud se značná část bank položí, je otázkou, kdo by ty dluhopisy kupoval, resp. kdo by státu ještě půjčil.
  V každém případě, svět se změní. A to celý, vč. Ruska. A proto jsem přesvědčený, že Putin svůj klid jenom hraje. Já bych s ním tedy neměnil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to teda nevím co byste chtěl Putinovi nabídnout, aby s váma chtěl měnit. Myslím že je celkem v pohodě. Ve článku se nepíše že Putin má plán, plánují jenom hloupí Ušáci, teď na tom budou trochu lépe, možná jim přibude spojenec z království Limpopo a spolu s Černou Horou to Putinovi natřou pokud jak říkáte nezafunguje ten ošidný Murphyho zákon. Ale jak se říká kdo chce kam, pomožme mu tam. Aottj.

   Smazat
  2. Putin žádný klid nehraje, ale taky a to je hlavní, nepropadá panice...Almaz Antej mj.výrobce ruských PL systémů S-300,400,500 atd.pracuje už třetím rokem na 3 směny a spousta státních fabrik s voj.produkcí taky a ty soukromé to před týdnem dostaly rozkazem...Všem doporučuji týden staré prohlášení náč.gen.štábu RA Gerasimova, co v té souvislosti veřejně prohlásil (je to dohledatelné na IT)...Vše není takové, jak to tvrdí na CNN a ČT...

   Smazat
  3. No já si myslím, že vyměnit p. Putina za kteréhokoliv zdejšího glosátora by byla tragedie pro Rusko. Takže toho se pane Hricáku nemusíte bát ani ve snu.

   Smazat
  4. vladimír hricák8. prosince 2017 16:32
   Neřekl bych, že Putin klid předstírá, ale spíš silou vůle udržuje. Je silně soustředěný a tam kde vidí nějakou ruskou dílčí výhodu, tak je akční. Rusko dlouhá léta vrávoralo na hraně neexistence, ale Putin ačkoliv tahal za kratší konec, tak situaci Ruska zlepšil, nejspíš již zestabilizoval. Využil arogance nepřítele, k získání spojenců a ke svému silovému převážení. Nyní dále pracuje na převážení ve svůj prospěch, na vyšších prioritách. To je práce na dlouhé roky s mnoha dílčími porážkami. Viz současné vyřazení Ruska z OH.
   Ve střednědobém výhledu, bych na Rusko vsadil. Amerika zjevně postupně ztrácí své výjimečné postavení (Ukrajina, Libye) a nepozorovaně vyklízí pozice. Před Čínou, před Ruskem a možná i před Iránem. Ale američtí patrioti stále věří na zvrat, na vítězné zničení a rozkradení Ruska.
   My Středoevropané, bychom měli mít s Amerikou dobré vztahy, stejně tak jako s Ruskem, či Iránem, či Indií a dalšími pro nás zajímavými obchodními partnery. Nikomu bychom neměli posluhovat v jeho individuálních plánech, ale v pokoře vůči jejich ekonomické síle (nesnažit se po vzoru představitelů TOP09, např. vštěpovat Číně lásku k naší „demokracii“), se všemi udržovat oboustranně výhodné vztahy. P.K.

   Smazat
 6. Konflikt Rusko:NATO bude trpět jedním hlubokým rozporem: S válkou NATO proti Rusku se ztotožní jen zlomek lidí, vesměs jen těch, kteří si myslí, že se na válce dá dobře vydělat. Naopak s napadeným Ruskem se bude solidarizovat většina občanů Evropy a Světa, protože je ve zvyku slušných občanů fandit slabším, napadeným a okrádaným, než válečným zločincům.
  Takže NATO povede válku na dvou či více frontách: proti Rusku a jeho spojencům, především Číně a dále proti sociálně a humanisticky smýšlejícímu světu. Válka ukončí éru imperialismu, ale možná díky NATO i lidstva na Zemi.
  To bude největší hromadná sebevražda a vražda současně, jen nebude nikdo, kdo by rekord zapsal do Guinessovy knihy rekordů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, naštěstí se žádná válka NATO proti Rusku nechystá. Teda v reálu se nechystá, v hlavách některých se už skoro válčí, jak vidno.

   Smazat
  2. 20:18 -a proč si tedy myslíte, že do Pobaltí je nastěhováno několik set tisíc vojáků NATO a okolo 4.000 kusů techniky a na Ukrajinu a do Rumunska se stěhují námořní i pozemní a letecké prostředky NATO...jestli jste si nevšiml, tak i těch našich 390 blbečků odsunuli do Pobaltí a imrvéte se tam lifruje spousta dalšího materiálu a to asi jen tak a to až z "druhého konce světa".Budete se ještě divit a krotit tou pitomou palicí a nebude to dlouho trvat...příští jaro rozhodne.

   Smazat
  3. Pred casem se Nato hrdilo,ze je schopno vysadit do 24 hodin 3500 vysadkaru,kdekoliv,Rusko kontrovalo,ze oni do 48 hodin vysadi 35 tisic vysadkaru....a Stolverka stichl...jak rikaji polaci-gadky-sradky.reci o p.ci!

   Smazat
 7. Rusko vojenskou paritu s Amerikou nemá ani zdaleka. To je v tom článku neskutečný účelový blábol, nebo šum v překladu. Spíš blábol. Nikdo v tom nevidí rozpor s materiály publikovanými i na tomto webu ?? PLus mínus parita je jen v jaderných zbraních. A nevím, ale předpokládám a hlavně doufám, že Rusko má daleko lepší civilní obranu, snad i PVO, a taky velkou rozlohu a víc míst, kam možná ani spad tolik nedolítne. Ale rozumím tomu, proč se takové věci píšou. I to dílčí srovnávání sil a la Sun Zi je totálně mimo mísu. NATO je řízené mizerně, ale pokud Amerika zavelí natvrdo, Rusové budou muset použít ZHN. A včas. Takže jsou jen dva scénáře: Brutální tlak, pokus zdvihnout pátou kolonu k poslední bitvě, zlomit Rusko a zapojit ho zpátky do NWO bez přímé vojenské konfrontace s Amerikou. To už je v běhu. Doufejme aspoň, že z "naší" strany (čert aby ji vzal) pod jakous takous kontrolou a s vědomím červené čáry, i když to tak moc nevypadá. Anebo totéž plus (už totálně šílený) pokus přihodit jako trumfík omezenou válku na okrajích Ruska a nějak ji udržet omezenou a nejadernou, než Rusko padne. Pokud je Putin (a spol.) klidný, skoro bych řekl, že je to už jen proto, že už se prostě jednou rozhodl a zároveň se ujistil, že to pravděpodobně dokáže - že tohle nepřipustí. A v případě nezbytí ten knoflík zmáčkne. Včas, jako první. Nebo to udělá Mrtvá Ruka - Perimetr.

  VR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:19 - vy blábole, nikdo o paritě ve zbraních nemluví. PAk ale už máte pravdu a Rusové se tím nikdy netajili a netají. Po napadení svého území nebo v akutním ohrožení jsou připraveni sáhnout i k preventivnímu úderu jadernými zbraněmi. Ostatně totéž před nimi deklarovali i USamani.

   Smazat
  2. 19:42 "vy blábole, nikdo o paritě ve zbraních nemluví"

   Článek: "Ve vojenské rovině však má Rusko s Amerikou paritu, ve spojenectví s Íránem a Čínou mají nad Amerikou převahu."

   VR

   Smazat
 8. Já to tedy vidím, že USA "chrabře" a neohroženě bojuje proti zemím, které nemají takovou moc. V jiných případech přeci tajně připraví a vyzbrojí třeba ty umírněné teroristy. Na odhodlané země si asi netroufnou. Jak by to vypadalo a dopadlo, kdyby zaútočili na Írán?
  Jak nám oficiální sdělovací prostředky představují, že USA je vzor všeho, všichni je chtějí a mají rádi, tedy až na ty zlobivé, ale těm "zakroutíme rukama". Kladu si otázku, oni tomu věří?

  OdpovědětSmazat
 9. kdysi se říkalo - Rusko to je mužík stojící na kupce hnoje a práská byčem.Dnesje vše jinak.Amík je kovboj stojící na kopce hnoje mávající lasem.

  OdpovědětSmazat
 10. Velice smutne cist komentare lidi , co nic nechapou a nectou!! Je smutne videt kam se dopracoval Cesky Narod. Je to jako kdyz Cesky narod neexistuje , jen luza.

  Brouk McPytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano,v mnohych pripadech luza,bohuzel...velka skoda...co s tim ???

   Smazat
 11. Další rok bez igristoje . Bohemka může jít do prdele ! Jedna věta od parukáče a v Gaze umírají lidé . Putin je mírový politik . Amíci mě sklamali se svojím typem demokracie .

  OdpovědětSmazat
 12. Dobře Putin dělá stačí počkat než usa zbankrotují a bude klid.

  OdpovědětSmazat
 13. Mezinárodní situace i průběh možné války jsou natolik složité, že už snad pozbývá smysl uvažovat s použitím pojmů parita nebo převaha.

  Spíš bychom měli velice uvažovat
  a zde diskutovat
  o tomto:
  - stojíme na správné straně barikády?
  - pokud ne, kdo nás na ní drží?
  - pokud ne, so s tím?
  Co s tím, a včas.
  Ne až začne nějaký odjinud řízený cirkus a budeme mít úplně jiné starosti.
  A žádné možnosti.
  (Na rozdíl např.od Švýcarska)
  Dlouho pozoruji jak Putin myslí dopředu,
  zatímco Evropa, ČR, i většina nás občanů,
  s kritickým až fatálním zpožděním.
  Děda.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.