Reklama

sobota 2. prosince 2017

Babiš hodil solidární zdravotnictví přes palubu


Josef Mrázek
2. 12. 2017
Poslanec ANO Vojtěch, před kterým jsem opakovaně varoval, je Babišem navržen na ministra zdravotnictví. Je to 31 letý magistr práv, který o zdravotnictví ví asi jen to, že se tam točí 300 miliard korun sloužících ke hrazení solidárně poskytované zdravotní péče o všechny občany, a že by se jistě někomu hodilo se jich z co největší části zmocnit a donutit občany, aby tyto peníze znova zaplatili, a když by nemohli, tak budou mít smůlu. Přesně takové je kredo Hroboňovy školy, na které se Vojtěch rychle „dovzdělává“.


Takovou ránu veřejné zdravotnictví ještě nedostalo ani za nejasociálnějších vlád. Vojtěch je totiž i podle Babiše neobyčejně schopné individuum. Je to sice zelenáč, ale v roli ministra velmi nebezpečný a neuhne.

Závěr je jednoduchý. Spor o tom, zda přece jen nepřevažují u Babiše klady nového stylu, který přináší, je rozhodnut. Jestli totiž má způsobit, že přijdeme o tak zásadní životně důležitou věc, jako je solidární veřejné zdravotnictví, tak věru nevím, čím by se to mělo vyvážit. Zvláště, když ani jeho ostatní personální politika není národ zachraňující, a že je to potřeba.

Zastával jsem se řešení cestou menšinové vlády podporované těmi, kteří by Babiše od takových nápadů, jako je tento návrh ministra, nebo podněcování války s Ruskem, odvraceli. Tak to nevyšlo a je třeba se orientovat na předčasné volby. Současný stav je tak špatný, že sotva může být horší. Ale teď se více ví o tom, kdo je kdo, i piráti se odkopali.

50 komentářů :

 1. Přesně tak. Do roka a do dne se budeme všichni divit, jaký je "náš" Babiš, miláček voličů, ve skutečnosti a pro koho "maká"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslíte, že je to zakuklený Kalousek, nebo zakuklený Schwarzenberg; či přímo Topolánek?

   Vymazat
  2. 21:55 - Tvůj komentář je jen jedna ubohá větička s otazníkem. Nikdo si to nemyslí, tak proč, blbý havloide, do toho montuješ té zakuklené ubožáky?! Jsi ubohý demagog!

   Vymazat
  3. 10:37 jak můžete tvrdit to svoje "nikdo". Jste vybaven všelidským vnímáním s tím, že si ještě nastavujete rozhraní množiny ke zkoumání? Pak skvěle nahradíte všechny ty agentury na průzkumy veřejného mínění, možná i Státní statistický úřad. Že vás už dávno neunesli!

   Vymazat
  4. Tak ministr zdravotnictví byl skoro vždycky ředitel nějaké velké fakultní nemocnice. Podle toho to také vypadalo. Pořád se tlačily peníze jen do velkých nemocnic, tak se vesele plýtvalo a předraženě nakupovalo. Jinak jako celek zdravotnictví žádného ministra nezajímalo. Některý si ještě proloboval vlastní zájem, třeba Němeček znovu obnovil na účet veřejného zdravotního pojištění zbytečnou rekreaci v lázních, což Heger zrušil. Dejte mu šanci, třeba bude nakonec jako manažer schopnější vidět zdravotnictví jako celek a ne pořád jen protěžovat jednu jeho část a na zbytek kašlat.

   Vymazat
 2. A to ještě netušíme, co všechno nám předvede bývalý herec a budoucí ministr zahraničí Žilka - Stropnický!

  OdpovědětVymazat
 3. Je to tak voliči ano se budou divit o pirátech nemá cenu ani mluvit makrely poskoci.

  OdpovědětVymazat
 4. S kým by tyto paskvily realizoval.

  OdpovědětVymazat
 5. Ano. Přesně před tímto jsem varoval. Zájmy všech západoevropských oligarchů a jejich korporací jsou podobné. Politické tanečky mezi soupeřícími stranami tak ve většině případů jsou pak vlastně jen válkami mafiánských familií o mocenská teritoria.

  Kdo si o Burešovi a ANO dělá iluze je kretén.

  Vláďa z Brna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sám jsi kretén, debile. Pardon, demokrate (samozvaný).

   Vymazat
  2. Kobliháři jsou buď idioti nebo lidé nemocní a nevzdělaní ! Sednout na lep zlodějskému miliardáři pod jeho podrazáckých lží , to už signalizuje duševní poruchu !! A ta jeho soukromá mafiánská družina bezskrupulózního politického odpadu z ODS, TOP, KDU nebo z ČSSD toužících po politických sinekurách je přímo odporná !!

   Vymazat
  3. to 8:03
   Třeba máš pravdu, ale bylo by fér kdyby jsi nám napsal koho jsme měli volit abychom nebyli nespokojení.Zkus vyjevit svoje doporučení, srovnáme to a třeba se poučíme. Ono nadávat jiným a sám nic neříct jak by měly věci vypadat vypadá podezřele.

   Vymazat
  4. Měl si volit Alianci Národních Sil (ANS). Kdyby jsme jí volili, určitě by přesáhla 5% hranici. S její programovými body lze jen souhlasit:
   https://www.aliancens.cz

   Vymazat
 6. Ad Vláďa z Brna - varovat je sice dobré, ale žádné všelidové řešení žádná politická situace nikdy nemá!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měla by, kdyby mocenské možnosti oligarchů byly všestranně omezeny zákony. Velké peníze korumpují všechny sféry moci, vč. samozřejmě propagandy.
   Omezit to půjde jedině přes sebeuvědomění nové střední třídy. Přes obnovu demokracie.

   Vláďa z Brna

   Vymazat
  2. Vláďo, oligarchy můžeš omezit pouze a jedině tím, že je vyvlastníš. A jediným sebeuvědoměním nové střední třídy je stát se oligarchou. T

   Vymazat
 7. Vidíte to? Měli jste volit Zaorálka, Sobotku a Kalouska. Brali byste 40.000Kč měsíčně a k tomu důstojné stáří ... to byl vtip:)
  Zvláštní, jak všichni vědí, co špatného bude vláda Babiše dělat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všichni ne, jen Vláďa z Brna má jasno, tak uvidíme.

   Vymazat
  2. Ad Povolny:
   na to nikdo nepotřebuje křišťálovou kouli. Jakékoliv filozofické disputace jsou nadbytečné, když jde hlavně o zájmy. A ty jsou v případě oligarchů hodně odlišné od zájmů střední třídy.
   Pokud tito korporátní fašisti někdy něco v zájmu střední třídy udělají, tak jedině jako vedlejší efekt.

   Jenom drobnost pro dokreslení: Burešův majetek letos meziročně vzrostl o čtvrtinu(!), přesněji o 26%, ze 70 na 88 miliard. Mezitím průměrná mzda meziročně (při veleúspěšném roce!) uprostřed roku 2017 vzrostla o 7,6% (na 29 346 Kč).

   Vymazat
  3. 9:50 Přecejen si dovolím disputovat. Měl byste pravdu, pokud by měl Babiš absolutní většinu. Tu ale nemá. Proto pro každý zákon bude záležet na tom, kdo ho v parlamentu podpoří. Jenom doufám, že ta zabejčenost pravice proti Babišovi vydrží co nejdéle. Víme totiž dobře, že oni nikdy nehlasují podle obsahu návrhu ale podle toho, kdo ho předkládá. Proto je velmi pravděpodobné, že se vaše obavy nenaplní prostě proto, že by je musel podpořit Demokratický Blok. A pokud je podpoří, tak to bude znamenat ne konec Babiše, ale jejich konec. Protože jen díky nim se ty prolidové změny mohou uskutečnit. Babiš by s nimi táhl rád, ale možná si oni sami uvědomují, že by to byla jejich cesta do politického propadla. Menšinová vláda je ideální, protože nic nedokáže protlačit silou, vždy se musí domluvit s levou nebo pravou stranou sněmovny. A ten, kdo určitý návrh podpoří, je teprve odpovědný za jeho dopady.

   Vymazat
  4. Nech Babiše na pokoji ty brňáku,a nežvaň o "oligarchach". Po roce 1989 nalezly na český trůn nahé prdele, a co tady předvedly? To právě jen ony daly vzniknout všechny ty posraný miliardáře a milionáře a zbohatlickou havěť - před tím tady nic takového nebylo. Zdevastovaly všechno, co patřilo k téhle zemi, všechno rozkradly, roztahaly, nebo prodaly cizákům - I VODU! Tak drž zobák a nežvaň o Babišovi. V ČR už není nic, co by kdokoliv mohl rozkrást. Tak o co ti jde? A to žvatlání ( 11,33) o tom, že se "vždycky musí domluvit s levou i pravou stranou sněmovny" je super směšný! V ČR a "domluvit se"? To tady neexistuje. Jeden vetuje cosi jen proto, že to vymyslel ten druhej ( jinej důvod to zpravidla nemá) skáčou si navzájem po chřtánu, vymejšlej obstrukce - celá naše politická scéna je ohromný svinstvo, který tady snad ještě nebylo. Snad horší svinstvo ještě než je v tý Americe (už jsme ji předstihli) a to je co říct. Tak proč pořád někdo štve proti Babišovi? Jsou to všechno trapáci.

   Vymazat
  5. Ad 11:33
   Debilní (kvaz-demokratický) Blok má výborné mediální krytí, žádný jejich konec se konat nebude.
   Forma a otevřenost vzájemné spolupráce Bureše s Debilním blokem se ještě bude vyvíjet, ale na tom hlavním ve prospěch korporátních fašistů se určitě vždycky shodnou.
   A všechno ostatní bude divadlo pro odvedení pozornosti.

   Vymazat
  6. Ad 13:23
   Pokud vám mám rozumět tak, že Bureš se v podstatných věcech neliší od svých předchůdců, tak ANO, neliší.

   Energie lidí byla opět odvedena neškodným směrem.
   Perfektní práce. Korpo-fašisté si jen dál upevnili pozice.

   Vláďa z Brna

   Vymazat
  7. Pane 11:33, jakmile půjde o to prosadit asociální zákony, sjednotí se pravice jako jeden muž. Na to se můžete spolehnout.

   Vymazat
 8. USA nas vzor ,tam si to musi platit vsichni je to vyzkousene tak proc se branit overenemu??

  OdpovědětVymazat
 9. žiaden minister nemôže meniť sám zákony - takže je to celé hlúposť - ale my sme tu mali Zajaca - a ten tvrdil, že aj zdravie je len tovar - a tak to aj dopadlo ... prišla PENTA

  OdpovědětVymazat
 10. Ja nevim, proc se nekdo nad timto pozastavuje ci se rozciluje. Pravicove vlady vladnou takto, mame prece 27 let zkusenosti, LIDI TO CHTEJI, at zije kapitalismus,pravice a demokracie. Chcete-li neco zmenit, jedina sance je vlada LEVICE.V USA jeden cas nemelo 40% obyvatelstva zdravotni pojisteni, byl jsem jeden z nich, pritom nejlevnejsi pojisteni bylo o $50 vyssi nez muj duchod (oboji mesicne), Ted se zase budou menit dane, ve prospech bohatych, a 40% pujde zas nahoru. Tak funguje demokracie, kapitalismus a oboje cesky narod CHCE a stale voli. Tak proc ty narky! 240 roku v USA a 27 let v CZ?! Socialismus (Cina za 20 let svetova velmoc c.1, EKONOMICKA I TURISTICKA)nikdo nechce, pak nema cenu se absolutne o nicem ve vnitrostatni politice bavit. Protoze za dalsich 200 let to bude v CZ jeste horsi nez v USA, kde je to horsi a horsi kazdy rok.Az budete umirat budete vzpominat, jak bylo v r,2017 jeste dobre. Dulezite je ted jedno: psat takove clanky,aby se lidi mohli cim bavit a vlada mohla nadale si delat VSE bez ohledu na lid.Kazdy dalsi takovy a podobny clanek VLADA VITA. Jen aby jich pan I.David vydaval aspon 15 denne!!!! Jine prani vlada nema a nic vic nepotrebuje. Za 4 roky se bude volit znova, znova pravice a znova tohle pepetum mobile.A pan I.D. bude vydavat uz 20 clanku denne a stale vice temat k napsani bude k dispozici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bezvadně napsáno! Správně.Do nejmenšího detailu pravdivě. To nemá chybu, proti tomu nelze protestovat. Ano, takhle to funguje, už jsme nejen dohnali Ameriku, ale v mnohém jsme ji už předehnali.A tohle perpetuum mobile je směšný, a rozcupuje českou společnost úplně na cucky. A to je žádoucí. Proto se podobné články píšou, proto mají media ve všem zelenou - ještě kolem ty hnusné reklamy, už to tam nejen je,ale už to různě bliká, mění barvy - a zas ten tlustej odpornej pupek! Jo - v tom jsou prachy. V tom mediálním žvanění jsou prachy. Žvatla má z toho mnohem víc, než kdyby makal někde ve fábě. Tak proč by nežvatlal?

   Vymazat
  2. Za 200 let už tady žádná lidská společnost nebude existovat. Kapitalismu na její likvidaci bude stačit mnohem méně.

   Vymazat
 11. Očekávám od Babišovy menšinové vlády, že se projeví jako:
  1. Dobrý hospodář
  (prokázal na MF)
  2. Spolupracující pragmatik
  (už nyní neodmítá dobré myšlenky KSČM nebo SPD, což ideologicky působící politické strany dělaly zásadně i proti vůli svých voličů)
  Zavede
  3 Debyrokratizaci (aspoň nastartování)a systematizaci
  4.Mírovou zahraniční politiku založenou na obchodních zájmech ČR - tedy vstřícnou ke všem zemím bez rozdílu
  5. Návrat k argumentaci odpovídající selskému rozumu i do médií (za přispění i nových mladých poslanců, zejm. Pirátů - ti nemají voliče , kteří by sledovali čt, proto nejsou na čt závislí)

  Zdeńka Radičová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za dva roky si svůj příspěvek opět přečtěte.

   Vymazat
  2. A pak jste se probudila spocená v klíně.

   Vymazat
 12. Souhlasím s paní Radičovou, závidím ji ale její optimismus: kdykoliv se objeví šance na zdravý rozum, hned přispěchají politruci "tradičních stran" s rozsáhlou mediální kampaní, že to se to s rozumem dělat nedá! Jinak já pokládám za základ všeho protiválečnou politiku a to je ve světě, který je založen na byznysu s válkami snad nemožné.
  K pisateli: Myslím, že má na designovaného ministra pifku pro nějaké nevyřízené účty. Argumenty mu chybí, zato dehonestací jen srší. Co víme z programu vlády o zdravotnictví? Já jsem tedy vládní prohlášení neviděl. Co chce designovaný ministr? Aby zdravotnictví nebylo, jako dosud, bezdůvodnou dojnou krávou pro kdekoho. Chce např. aby nemocný přicházel na odborná vyšetření na doporučení obvodního lékaře. Třeba, aby když má někdo kuří oko, nešel rovnou na ortopedickou kliniku. Víme, že chce redukovat tzv. počet akutních lůžek. To jsou velice drahá lůžka pro nemocné, potřebující specializovanou péči s permanentním dohledem nákladných zdravotnických týmů. vybavených přenákladnou technikou a farmaky. Mnoho nemocných po překonání stadia ohrožení nemocí potřebuje doléčování na lůžku. Ale naše nemocnice zatím takto koncipovány nebyly a u nemocnic musí vzniknout takovýto typ oddělení, umožňující doošetření. Nejde o dlouhodobě nemocné, často o nemocné, kteří, kdyby měli zařízení v místě bydliště, si tam dojdou denně nebo obden pěšky. Musí se zřídit oddělení hotelového typu, která nepotřebují trvalý lékařské dohled. Jenže taková zařízení mohou vznikat jen u velkých nemocnice, aby se to vyplatilo a nebo, jako třeba ve Švédsku: po překonání akutního stadia nemoci a možných rizik je nemocný na doléčení převezen do nemocnice ve spádu jeho bydliště, která disponuje potřebným lékařským, sesterským a přístrojovým standardem pro úspěšnou rekonvalescenci nemocného. Jinak se také nezbavíme onoho neblahého jevu, že pro skutečně potřebného nemocného se musí pracně hledat lůžko a přitom potřebné lůžko je obsazeno nemocným již v rekonvalescenci, kterého ale není možné zatím propustit domů.

  OdpovědětVymazat
 13. Už dlouho tvrdím, že je nutno bojovat proti zločinnému politickému systému - kapitalismu. Zločinný systém produkuje zločince. S oligarchou v čele se k demokracii nelze přibližovat! Naopak, lze se od ní jen vzdalovat.

  Demokracie je dáma plachá,
  že ji viděl, kdekdo tlachá!!

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štefan má pravdu. Jakákoli diskuze o reformě kapitalismu je naprosto zcestná a zbytečná. Jedinou cestou ke spravedlivé a skutečně lidské společnosti je jeho likvidace.

   Vymazat
 14. Stále nemohu pochopit na co máme parlament a senát, když stačí se zmocnit ministerské funkce a mohu si dělat co chci a jsem nepostižitelný. proto je kolem ministerských postů taková mela. Alespoň takový dojem na mě dělá uvedený článek a některé komentáře. PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moudrý Brouk Pytlík3. prosince 2017 11:19

   Parlament ČR se dělí na Poslaneckou sněmovnu a Senát. Obě složky předstírají a obelhávají nás, že máme demokracii. Za to na ně platíme neskutečné peníze z našich kapes.
   Poslanecká sněmovna je jakýsi kojenecký ústav pro podporu a vývoj politických politruků, kde nám vyrostou na dinosaury.
   Senát je něco jako apendix - zbyteční úřad a odkladiště pro zasloužilé politruky a dinosaury ještě před starobním důchodem. (Slováci nemají Senát a nelituji toho).

   Vymazat
 15. Nic netrvá věčně ani láska k jedné slečně - staré objektivní faktum.

  OdpovědětVymazat
 16. Nic netrvá věčně ani láska k jedné slečně - staré objektivní faktum.

  OdpovědětVymazat
 17. Právě proto si nemůže vládnout Babiš s menšinovou vládou,ze samých poskoků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je žvást! Tam není poskok nikdo - politika přizdisráčů, podržtašek, leštičů klik a panskejch slouhů, stejně jako politika šmejdů, kteří cestujou po různých politických stranách podle objemu jejich dojivosti, skončila. Šmejdi, podvodníci, podržtašky, a panští slouhové se s tím nemohou smířit.

   Vymazat
 18. Babiš to je amerikanizace všeho, tedy školství, zdravotnictví, důchodového systému apod. Kvalitní zdravotní péče, školství atd. bude jen pro bohaté. Jako je tomu v USA. Jenže koblihářům toto prostě nevysvětlíte. Velkokapitalista nikdy nebude dělat politiku pro lidi. Já znám Babiše a prostředí Agrofertu osobně. Voličům ANO ještě budou na čele naskakovat vrásky z jejich volby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejen Babiš, i Evropská Unie je amerikanizace všeho. Kromě navážení cizorodých kultur ostatní sociálně inženýrské habaďůry slouží jenom k odvedení pozornosti.
   Evropa je zatím ze všech částí světa nejvíc vzdálena ideálu rozdělení a panování, kam ji EU totalita ve skutečnosti směřuje.

   Vymazat
  2. To jsou zase pitomé žvásty anonyme 11.00! On tady v ČR někdo dělal někdy politiku pro lidi? Tím myslíte tu demokratickou genocidu, která zde vypukla po roce 1989, jako mor? Tisíce lidí přišlo o práci, tisíce lidí přišlo o střechu nad hlavou, a na kusy je začali rvát lichváři a pak exekutoři - to jako je vono? Ta politika pro lidi? Výroba bezdomovců? Každý rok umrzají na ulicích měst ( během měsíce již umrzli čtyři) a to je ta politika pro lidi? A takzvaná "amerikanizace" - kde jako? V téhle zemi, kde už je čeština plná anglických výrazů? Kde anglické blebty panují i v mediích (outfit, afterpárty a tisíce dalších anglosraček), kde během dvaceti let nemáme v televizi jinou zábavu, než kupovanou na západě, včetně tisíců amerických filmových, zabijáckých sraček - a on za to všechno, za to, že jsme blbá česká imitace Ameriky, nakonec může Babiš? A údajně bude "ještě hůř"? Tak to už nejde.

   Vymazat
 19. Jiří Jírovec3. prosince 2017 13:06

  Špidla kdysi prohlásil, že zdroje jsou. Byly by i teď, kdyby politici nestrašili ruskou hrozbou, terorismem a nežádali nehorázné miliardy na armádu a policii.

  Naši letci mají ptáky z ocele a lítají s nimi, tedy s na dluh získanými Grippeny, směle aby chránili vzdušný prostor nad Islandem. To je taková miniatura státu, který má 300000 obyvatel. Žijí tam lidé, kteří poslali do hajzlu bankéře, kteří z nich chtěli vydřít něco na dluhy, které nadělaly banky.

  Zeleň v mozcích vojáků a ministrů vede ke ztrátě racionálního uvažování. Hrozí terorismem, aby získali další a další miliardy na policii, na špehování obyvatelstva a propagandu, která předstírá, že to všechno je k dobru občanů.

  Žvaní se o národní suverenitě, aniž by bylo řečeno, že ta ekonomická již dávno neexistuje a členství v EU je nedotknutelné.

  Zbývá jediné, tedy najít zbytky mravnosti a vymezit se proti válkám a jejich přípravě. V této oblasti lze poukázat na původní myšlenky Václava Havla, byť posléze opuštěných.

  Požadavek vystoupení z NATO je neuskutečnitelný a hloupost politiků, kteří ho prosazují zjevná. Jde jim jen o zaznamenání výroku, ale ne o jeho uskutečnění.

  Zbývá suspendování naší činnosti v NATO, tedy krok, který má precedens v jednání Francie v šedesátých letech.

  Česko může odmítnout účast na válce v Afghanistánu a kdekoli jinde, nemusí posílat naše vojáky do akcí, nad nimiž nemáme žádnou kontrolu, může odmítnout nehorázné výdaje na zbrojení, může namítnout, že nemá dost prostředků pro důchody, školství a zdravotnictví. Tečka.

  Místo toho máme mezi politiky pitomce, kteří si natřásají peříčka, protože posíláme další vojáky do Afghanistánu.

  V Praze každou první středu v měsíci houkají sirény. Přesně ve dvanáct. Do toho se ozývá nesrozumitelné hlášení z tlampačů. Co když to jednou bude doopravdy? Co mají lidé na ulici dělat? Jít nakupovat, jak to radil po 9/11 Bush? Nebo pokračovat do hospody, kam sám na oběd s přáteli onu středu chodím? Občan to neví, ale někdo si odškrtne, že jsme připraveni.

  Kritika nastupujícího ministra Adama Vojtěcha je poněkud předčasná. Vstoupí do existující situace, která nezakazuje podnikání ve zdravotnictví a kde zdravotnictví ohrožují lidé jako Pirk, Pafko, Heger, kteří, ve svém vlastním zájmu žádají, aby existovala spoluúčast pacientů. Jsou nebo byli dobří jako lékaři, ale je jim líto, že neberou tolik, jako jejich protějšky na Západě. Tihle lidé a nikoli (zatím) zelenáč Vojtěch volají po obnovení poplatků u lékařů a při hospitalizaci. Už zapoměli na to, že jejich původním účelem bylo odradit (regulovat) chudé, aby k lékaři nešli. V důsledku to vlastně snižovalo příjem lékařů, protože nemohli účtovat za výkony.

  Pokud jde o zdravotní péči v USA, není příliš známé, že nemocného člověka pohotovost či nemocnice neodmítne. Nepojištěný dostane účet, ale když ho hodí do koše a nezaplatí, stane se jen to, že nemocnice vymáhá proplacení od vlády. Ceny za ošetření a případnou hospitalizaci jsou nadsazené do nehoráznosti a proto jsou výdaje vlády na zdravotní péči tak vysoké.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lékařům není líto, že neberou platy jako jejich "protějšky na západě" - je jim líto, že neberou ani desetinu toho, co berou celebrity, šaškové, zpěváci, a takzvaní umělci - všechna ta hnusná stoka plus mediální stoka - kde za převlek za šaška, skřehotání, nebo žvanění, a psaní, se platí v milionech! Lékaři si nemohou dovolit vyvalovat se s rodinami každé léto někde na "Floridě" nebo v jiné předražené destinaci, kam zcela běžně táhnou řadoví šašci,protekční chamraď, přiblblé modelky, a bulvár o nich radostně píše, aby řadoví občané měli vztek. Ano - šaškové se topí v milionech, a aby špičkovej chirurg, kterej zachraňuje životy, měl stejné peníze jako trapák, kterej kope do mičudy, nebo se prohání po tenisových kurtech? Ani náhodou! Tak proto jsou nasraní lékaři a učitelé a další, které společnost nutně potřebuje, zatímco takové hordy šašků, přiblblých seriálů, různých soutěží stardance, a slavíků, a podobné šaškárny, stejně jako celej ten shnilej mediální průmysl nepotřebuje k ničemu -přesto to patří k nejvíce přepláceným parazitům.Společnost v ČR není už jen převrácená - ona je zvrácená!

   Vymazat
  2. Jen se podivuje nad tím, že takto nejsou nasraní dělníci, kteří vytváří veškerý lidský materiální svět. Přitom jsou jejich žebrácké mzdy proti lékařským platům k smíchu.

   Vymazat
 20. Nejen zdravotnictví...

  Honza Macháček píše v glose pod článkem Karla Hrubého o ČSSD:

  "Vyzývat k boji za demokracii smrdí kýčem. Co hůř, pro lidi, kterým se vede mizerně, to smrdí obhajobou kapitalismu, který jim zničil život.

  Přitom demokracie, tedy vláda lidu, znamená spravedlivý podíl každého člověka vládě — a jakýpak mám asi podíl na vládě, když nevládnu ani svým vlastním životem, nemám co jíst, kam složit hlavu a v co doufat do budoucnosti?

  První povinností sociální demokracie je být sociální. Demokracie je až druhá v pořadí — samozřejmě nutná, ovšem vyplývající právě ze sociálnosti, protože chovat se nedemokraticky znamená pošlapávat něčí práva a pošlapávat něčí práva znamená být asociální.

  Sociální demokrati vždycky zrazovali, taková už je jejich tradice. Vždycky zrazovali demokracii, a to vždycky tak, že zradili sociálně potřebné, že obětovali zájmy chudých hladkému chodu státní správy, vlastnímu podílu na moci nebo abstraktnímu ideálu demokracie, kterým jim mávali před očima zástupci zájmů majetných tříd.

  Je těžké hájit demokracii před Babišem, když se sociálně demokratičtí ministři v čele s premiérem zdráhají ohrozit vládní spolupráci otevřeným veřejným střetem s Babišem o zvyšování mezd, důchodů a životního minima, spokojí se s tím, co „dá Babiš‟, a nechají ho veřejně se chlubit, že on to byl, kdo „dal peníze na důchody‟, když dokonce i sociálně demokratická ministryně práce a sociálních věcí obhajuje po babišovsku nerozmrazení životního minima po předchozích asociálních pravicových vládách, že prý je potřeba motivovat lidi k práci — ne výší mzdy, ale bídou nezaměstnaných. Je těžké hájit demokracii před Babišem, když se sociální demokracie nejen zdráhá bojovat otevřeně a veřejně proti Babišovu hnutí ANO za zákon o sociálním bydlení, ale dokonce v Brně sabotuje projekt sociálního bydlení, podporovaný hnutím ANO.

  Stejně těžké je bránit demokracii proti Okamurovým fašistům z SPD, když nejen že sociálně demokratický ministr vnitra podporuje a propaguje šikanu cizinců, krerou už Okamura nebude mít mnoho možností zhoršit, ale především nedělá nic nelidským systémem exekucí, který dokonce v minulosti pomáhala zavádět. Proč by měly oběti exekucí volit raději ČSSD než ANO, když jenom ministr spravedlnosti za ANO udělal něco pro aspoń mírné zlepšení jejich mizérie a bezmoci? A jak je má ČSSD přesvědčit, aby nedaly Okamurovým fašistům šanci ukázat, jak to myslí se svým slibem moc exekutorů zásadně omezit?

  Naskočit těsně před volbami na kampaň odborů „Konec levné práce‟ bylo to nejlepší, co ČSSD udělala, a možná i nejlepší, co mohla udělat, když už nechala věci dojít tak daleko. Přišlo to pozdě a sliby těsně před volbami nemohly napravit dluhy z předchozího vládnutí, a vůbec z celé minulosti, ve které strana vždy měla větší či menší podíl na moci, přesto soudím, že bez této kampaně mohla ČSSD ve volbách dopadnout ještě hůř. V zásadě schvaluji i Sobotkův pokus odstavit od moci Andreje Babiše, až na to, že přišel taky pozdě. Hlavní chybu ČSSD v tomto případě ovšem nevidím v tom, že od střetu Sobotky s Babišem, ve kterém Babiše podpořil prezident Zeman, nezahájila boj proti těm dvěma za demokracii, jakkoliv lnutí části ČSSD k Miloši Zemanovi považuji stejně jako Karel Hrubý za hanebné. Hlavní chybu ČSSD vidím v tom, že střet s Babišem nechala právě v rovině obhajoby abstraktní demokracie, že nedokázala — právě vinou řady svých selhání z minulosti, na řadě z nichž dokonce stále asociálně a sebevražedně trvá — ukázat, čím Andrej Babiš hrozí zhoršit chudobu v Česku. Teď například by, myslím, měla ČSSD pracovat na projektu budoucího veřejného zdravotnictví a na plánu jeho deprivatizace, protože dotáhnout privatizaci zdravotnictví, započatou již před lety ODS a zatím převážně plíživou, už asi Babišovi nikdo nezabrání.

  Pro obranu demokracie není možné získat člověka, do kterého všudypřítomná propaganda hustí horem dolem, že v demokracii žije, a přitom se mu vede bídně."

  http://denikreferendum.cz/clanek/26626-hluboke-sebeneporozumeni-socialni-demokracie

  OdpovědětVymazat
 21. Babiš je stejný zkurvysyn jako ostatní zkurvysyni, zvaní politici, rozuměj většinou loutky kapitálu.
  Zatím je ale Babiš náš zkurvysyn a tak ho musíme podpořit.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.